KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi znaci trudnoće

+176
Aries
Njanja
Barbara
maja76
adrijanaPA
JecaMa$a
denam
Vanja20
Botox
tanja71
amy
Jelenitza 89
tijana-tixi
OGI-SIMO
ivana81
deja
angelina007
lucijana
Dzverce
Elisabeth
allegra
lea
ada
srna
bubili2
Jejaaa
cicamica
kaya.st
agata
cicsa80
milica43
dejanovicd
Mazaa
Minny
jan
Anica
ini89
vanja
Mama u Najavi
emily
Mary79
Hellena
Alma87
caci
KatarinaP
kristina33
Sanjaa
meda
lolipop
Anamarija
ninica
liki
kmbd
zabrinuta
esmeralda
mcanji
*star*
malecka
zabrinuta12
cici
Shizika
amra
Lana__
Nejlana
stociniti
jaaaa
LadyMGaga
Idaa
Nellla
viktorija
Deni
angel
Sneza
JocY
Tamarica
mmxxmm
vašar
soffka
Marija86
Ninaa
hmmmmmmmmmm
dinsas
Tinkerbell
ivonn
Mikica85
musice
eleny
heart84
janchi2
Didy
maaara
8Mila8
Yuuki
Zoka83
eswed
Felisa88
sancy
malaa
nena86
adnela85
anastasija
LOL
Gala
ninanuna
brinbili
jabuka
MLB
Struzzo
anna
neko sasvim nebitan :)
Zaneta
dacika
anonimka
eddie
vall
jovana2
Dalili
djole42
Ivanaaa
aida_myself
kaja
Montenegrina
BiKsi :)
nela
Maybe
hana11
sneza-milan
bojana_bubi
sunjalica
milicam
mona
tuli
zoxa
Suzi
stranger555
~Shi-Chi~
neutrogena
Dragica
Miamor
alma_21
orhideja
mare12
Miima
nesalela
robert
joksi
nena beba
PampyNS
ridja
lena
vahi
amelica
www.sss
sonja
mica
vuki
catherine290505
jeckab
dr mali pariz
anci89
dea
mala_gara
STIKSI
mala parizanka
Republica
nabla
arijana
buby
anoniman
janezelimdaodes
nana26
Orline
Sami
Tinche
eminaaa
HappyGirl
180 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od vanja 5/3/2011, 20:28

Meni menstruacija malo varira od 25-og do 27-og dana, ali sam prosli mesec dobila na 28-mi dan, a pre toga skoro mesec dana sam imala odnos sa deckom. Po prestanku menstruacije sam uradila test i bio je negativan...sto znaci da skoro dva meseca nemam odnose sa deckom jer se bojim. A tako ce biti i nadalje. Very Happy Ali problem je sto imam bolove stomaka kada dobijem i malo sam se ugojila.

vanja

Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Shizika 5/3/2011, 20:39

Ma nisi trudna, ali menstruacije u biti ne bi trebale biti bolne. Najbolje da skoknesh do chika gishe da provjeri da si dobro. Mozesh porazgovarati i o kontracepciji i ne biti u strahu ni od trudnoce ni od seksom prenosivih infekcija. A ako je decko taj koga se bojish - ostavi ga. Sve najbolje. Very Happy
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od vanja 5/3/2011, 21:22

Bila sam ko ginekologa u cetvrtak ali on se bas nije nesto osvrnuo na to kada sam mu rekla da imam bolove. Uzeo mi je uzorak za Papa test. Cemu on sluzi uopste? Sada sam izracunala sve i skoro mesec ipo dana nisam imala odnose. Ne bojim se ja decka, sta vise on je divna osoba, ali sam ja tremaros. Uplasila sem se jer sam samo jedno jutro imala mucninu, ali skontala sam da je od mleka jer inace ima gastritis pa mi sve smeta. Hvala na svemu

vanja

Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od cicamica 6/3/2011, 17:46

Cao svima :)

Kasni mi vec 6 dan, i juce sam uradila kucni test, pojavila mi se druga crtica, ali jedva vidljiva. U uputstvu su tumacenje napisali vrlo dvosmisleno, najpre da makar i slaba II crta znaci trudnocu, ali veoma ranu, a onda da ukoliko je crta nakon 10 min jako slaba znaci da trudnoce nema...???Vrlo sam zbunjena. Shocked

Ja imam prilicno redovne menstruacije, desavalo se da zakasni, ali jako retko.
Za sada nemam nikakve mucnine, ali ono sto me je prvo upozorilo jeste povisena temperatura, imam je vec 10 dan, 37, 2....37,4...onda malo padne i tako u krug po ceo dan. Imam i blage bolove u stomaku.
Sutra narvno idem ranom zorom kod lekara, ali ko da doceka sutra....

Sta vi mislite, trudna ili ne???

cicamica

Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od liki 6/3/2011, 18:28

TRUDNA SI.I meni je bila jako bleda crta i evo sam u 4 mesecu bebiron raste.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od dr mali pariz 6/3/2011, 19:27

Cicamico,bleda crta je crta=trudnoća.nadam se da je željena Prvi znaci trudnoće - Page 32 561840
kakvi su ti bili bolovi u stomaku?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od BiKsi :) 6/3/2011, 19:43

Tako mi žabljih batačića, Cicamico, ti si trudna! Prvi znaci trudnoće - Page 32 566213
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Shizika 6/3/2011, 22:42

vanja ::Bila sam ko ginekologa u cetvrtak ali on se bas nije nesto osvrnuo na to kada sam mu rekla da imam bolove. Uzeo mi je uzorak za Papa test. Cemu on sluzi uopste?
To je tipichno od ginekologa da se ne obaziru na bolne menstruacije, a trebalo bi jer vremenom mogu stvoriti probleme iako su sad izdrzivi bolovi.
Papa test se radi da se provjeri tkivo na grlicu maternice, dobro ga je raditi svakih nekoliko godina da bi se na vrijeme uklonila mogucnost razvijanja kanceroznih celija. Nemoj sad da panichish, sigurna sam da ce tvoj test otkloniti svaku sumnju da je to kod tebe sluchaj. Malo me chudi da ti je gisha uradio test a nije ti objasnio o cheme se radi.
Ako si punoljetna i divan ti je dechko bezveze je da sebi uskracujesh zadovoljstvo, proshvrljaj po netu i naci cesh mnogo o kontracepciji, mora postojati neshto sto ti odgovara. Bezveze je da zbog straha od trudnoce ne uzivash.
Zelim ti sve najbolje. sunny
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od vanja 7/3/2011, 19:20

Hvala na svemu! Very Happy Najgore mi je sto ja stalno tripujem, cak i kada nema razloga za to jer smo pazili svaku put. Iako ste mi rekli da su mi sanse za trudnocu ravne nuli ja se i dalje bojim. Za mesec dana ce biti rezultati testa pa gu mu opet reci za bolove. Punoletna sam ali imam do zavrsetka faksa jos godinu dana, tako da moram da pazim.

vanja

Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Jejaaa 8/3/2011, 22:22

Devojke, veliki pozdrav i srecan nam praznik!Imam jedno pitanje, proslog meseca smo imali neuspelu VTO, kad je proslo krvarenje i ja se malo vratila u normalu, imali smo odnos bas kad je bila ovulacija (uvek je osetim pa zato znam), posle sedam dana sam pocela da osecam mucninu,vrtoglavicu, ziganje u stomaku, a sto mi se spava to je strasno, a inace mi se ne desava nikada ovako, cak me i grudi bole, sto je cudno.Znam da su mi jajnici jos pod dejstvom stimulacije, pa se nadam da je mozda moguce.Iza sebe imamo 4 neuspele VTO, tako da test ne smem da radim, jer mi je muka od od jedne crtice.Da li je neko imao slucaj kao moj?A treba da dobijem oko 15.
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od BiKsi :) 8/3/2011, 22:38

JEJAA, dobrodošla! Žao mi je za neuspešne vto, ali imao trudnice na forumu koje su prvi mesec posle neuspešne VTO ostale prirodno trudne! Koji je vaš problem, je li tvoj suprug ima ok spermogram, po tvojim simptomima velika je verovatnoća da si trudna! Bar s moje tačke gledišta! Ja ti želim Prvi znaci trudnoće - Page 32 523476 !
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od agata 8/3/2011, 23:30

Jejo, dobrodosla.
Meni se upravo to desilo. Neuspela vantelesna, u toku koje sam primila 72 Menopura i, mislim od tako jake stimulacije, imala mnogo jake bolove u grudima sve vreme tokom stimulacije. Kako VTO nije uspela, kad sam dobila i grudi su splasle, a onda sam na dva dana pre nego sto je trebalo da dobijem ponovo pocela da osecam bol i naravno zabrinula se da se od stimulacije nesto poremetilo. A prethodno sam u Frontu dogovorila HSG i sa uradjenim svim analizama u toku tog ciklusa (posle neuspele VTO) sam cekala da dobijem i da im se javim. A sve da bih uspela do 4o.godine da se prijavim za VTO o trosku Fonda. I, nisam dobila. 28. - og dana ciklusa ( a obicno su mi ciklusi kraci) sam uradila kucni test (a da nisam smela muzu da kazem, jer me je stalno kritikovao da dadoh grdne pare na te testove i uvek se razocaram, cak pocinjem da umisljam da li mozda ima neke blede crte, strasno). Odmah se pojavila jaka kontrolna crta, a bez test crte i rekla sam, i ovog puta nista i krenula da perem zube i kad sam htela da bacim test videla jako bledu liniju. Sve se desava u pola sest ujutru, ja budim muza da vidi da ne umisljam mozda... i sad sam u 16. - oj nedelji.
Zelim ti isti scenario, po simptomima koji su se vratili tako mi i lici i drzim ti jako pesnice.
Poljubac!
P.S.
Inace doktorka u DZ (kod koje sam bila zbog pripreme analiza za HSG) mi je rekla da je ciklus posle neuspele vantelesne obicno ovulatoran.

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od bubili2 9/3/2011, 08:48

Navijam da bude agatina prica
Srecno Prvi znaci trudnoće - Page 32 338438
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Jejaaa 9/3/2011, 10:50

Devojke hvala vam punooo, nadam se....Inace ja sma osradila sve, HSG, laparaskopiju, hiseroskopiju, u fulu hormoni, ali nam je problem spermogram oligoasthenotertozoospermia, ali uvek ima dovoljno za ISCI.Agata, dace Bog da mi se desi sto i tebi.Puno poljubaca od mene za sve... srcasti poljupci


Poslednji put izmenio JEJAAA dana 9/3/2011, 13:59, izmenio ukupno 3 puta (Razlog : ja '78, mm '74,oligoasthenotertozoospermia, 2005.klinika Papic, ICSI, beta o, 2009.klinika Genesis NS ICSI, beta o, 2010 klinika Genesis NS FET beta o, 2011.klinika Jevremova ICSI, beta o, u braku smo od 2002.)
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Jejaaa 9/3/2011, 14:00

Htela sam lepo da ispisem, aili mi nesto ne ide, molim za pomoc!Htela sam da bude lepo pregledno kao vama!
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od cicamica 9/3/2011, 15:31

Devojke hvala puno na podrsci! Divno je biti ovde i citati razlicita iskustva srca1

Medjutim sa daljim razvojem situacije, ja sam zbunjena da zbunjenija ne mogu biti!

Nakon testa sam odmah ujutu uradila krvnu sliku koja je pokazala da je beta-HCG dosta nizak 63,8.....a poslednju menstruaciju sam imala 01.02

Po menstruaciji bi trebalo da sam u 5 nedelji, a po testu tek negde u 3.
Uz sve to, ja sinoc dobijem i krvarenje...nije ogromno, ali opet je sok!
Otrcim u najblizu privatnu ordinaciju, gde su na kraju radnog vremena bili izuzetno neljubazni, a doktorica je bila u fazonu ne znam sta da vam kazem, ali sa ovolicnom kolicinom HCG-a ne mogu da vam pomognem!

Uradila mi je UZ i nista nije uspela da uoci. Zavrsila je pregled opaskom, ne znam sta da vam kazem, ako ovo uopste jeste trudnoca, ja nisam pristalica davanja hormona tako rano, ali ajde ipak, da ne bude da nismo pruzili sansu!Dala mi je progesteron.
Pricala je o bebi ko da se ona kupuje u prodavnici, a ne kao da je zivo bice... Sad(((

Izvinite sto ovde sve ovo pisem i mozda sam preopsirna, ali zaista u svom okruzenju nemam nikog ko je u skorije vreme bio u drugom stanju.

Jutros rano otisla sam do DZ i tamo me je pregledao drugi lekar, koji je takodje rekao da ne moze nista da vidi i da materica jeste uvecana tj kao na pocetku trudnoce, i zakazao mi je novi UZ za petak. Rekao je da ne pijem nikakve lekove do tada.Danas gotovo da i nema vise krvarenja.

E sad ono sto mene zbunjuje je, kako je moguce da sam ja tek u 3 nedelji??? da li ovulacija moze da zakasni recimo 4 dana isl.?
I da li je neka od vas imala krvarenja u toku prvih nedelja?

@mali pariz: Bolovi su bili dosta blagi u predelu pupka i donjeg stomaka, ali mi je smetao svaki komad odece preko stomaka, kao da je bio pod pritiskom. Trudnoca je zeljena :) ali joj se nismo nadali bas ovako rano i odmah, mislili smo da je za to potrebno dosta pokusaja :)

cicamica

Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od djole42 9/3/2011, 20:06

Cicamico ,zao mi je sto si natrčala na takvu dr fd
Moguće je da je bila kasnija ovulacija ili implantacija.
Krvarenja na početku trudnoće imale su mnoge naše forumašice ,javiće se neka.
Mozeš da ponoviš betu ,ona bi trebalo da se dupla na 48h.

Srećno zagrljaj
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Shizika 9/3/2011, 20:21

Cicamico, Djole je sve fino i ukratko rekla. Ovulacija ne mora da bude u sredini ciklusa, mozda je tebi bila pred kraj, otud manja trudnoca od pretpostavljene (mada se zvanichno rachuna od prvog dana zadnje menstruacije). Beta hcg jeste niska za 5u sedmicu, ali kad vec imash tu vrijednost najbolje da ponovish test i vidish da li se u 48 sati otprilike uduplala.
Ja sam imala mala krvarenja na pochetku trudnoce, ali kako je kod mene VTO vec sam od samog pochetka bila na progesteronu. To pomaze ako je problem sa krvarenjem vezan za njegov manjak, ali ako imash problem druge prirode onda nema te mase progesterona koja ce zaustaviti krvarenje. Mozda ti i ovo zvuchi okrutno kao i odnos ljekara ali ponekad se ovakve stvari dese s razlogom i najbolje je da se tako prihvate.
Istovremeno, blago krvarenje od par dana ne znachi da se trudnoca nece
odrzati.
Srecno cvet
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od bubili2 9/3/2011, 20:36

I ja kazem isto, beta jeste mala ali pitanje je duzina ciklusa i kad je bila ovulacija, sa takvom niskom betom se nista ni ne moze videti na UZ, Ja sam imala obilnije krvarenje i bolove pa je bilo ok,
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od dr mali pariz 9/3/2011, 20:40

Cicamico,devojke su ti već sve rekle.Pokušaj da budeš smirena,možda pojačaš progesteron,ako već ne koristiš,i sačekaš petak.
Pre toga bi mogla proveriti betu kako se dupla.Želim ti da se trudnoća održi!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od srna 10/3/2011, 21:24

cao nova sam na ovom gorumu pa ne interesuje sledece. pre dve nedelje sam radila test za trudnocu i bio je pozitivan(pozitivna trakica je svetlo roze boje)nakon nedelju dana sam opet ponovila po preporuci doktora i bila je opet roze (ali ovaj put malo tamnije). otisla sam na pregled i doktor mi je utvrdio trudnocu i poslao me na ultra zvuk(odprilike sam 3 nedelja). na ultra zvuku me sok strefio doktor koji je radio ultra zvuk mi je sa osmehom na licu rekao gospodjo vi niste trudni. na moje pitanje kako testovi i doktorka pokazuju trudnocu a vi ne on mi odgovara ja neznam sta ste ti i doktorka radile.interesuje me sta da radim veom sam zabrinuta. a da doktorka me vec vodi kao trudnicu

srna

Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od BiKsi :) 10/3/2011, 21:28

Srna, dobrodošla. Prvo se ne nerviraj! Drugo, ujutru porani i odradi betahcg iz krvi u laboratoriji, to ti je siguran pokazatelj trudnoće.
Ako je trudnoća mala, onda se na uz može videti samo gestacijski mešak, sve zavisi kad se embrion zakačio za tvoju matericu. Ako je beta preko 1000 trebalo bi da se vidi trudnoća na uz. Nešto ne znam da je nekoj devojci bio pozitivan test i to sa jačom crtom a da nije trudna! Zato pravac laboratorija pa sa tim nalazom na novi uz i to vaginalnom sondom, ne obični, da bi ti potvrdili trudnoću! Sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od srna 11/3/2011, 04:34


hvala Biksi uradicu tako.

srna

Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty zdravo

Počalji od ada 11/3/2011, 16:51

imam jedan problem....kasni mi vec 11 dana....test mi je pokazao dvije crte,ali jedna je bila tamnija a druga je bila svijetla...
ne znam sta je da li sam trudna...stomak me je bolio kao da cu dobiti i danas sam dobila ali samo malo mi se pokazalo.
grudi su me bolile,ledja,osjecala sam umor,spava mi se....sta vi mislite...

ada

Broj poruka : 2
Datum upisa : 11.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od mcanji 11/3/2011, 17:26

ada ::imam jedan problem....kasni mi vec 11 dana....test mi je pokazao dvije crte,ali jedna je bila tamnija a druga je bila svijetla...
ne znam sta je da li sam trudna...stomak me je bolio kao da cu dobiti i danas sam dobila ali samo malo mi se pokazalo.
grudi su me bolile,ledja,osjecala sam umor,spava mi se....sta vi mislite...

Tamna crta na testu je kontrolna crta a svetla ukazuje na trudnoću. I ostali simptomi se slažu. Znači pravac laboratorija test na hcg i poseta ginekologu. Ako je željena trudnoća, čestitam! osmeh srce

mcanji

Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 32 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu