KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

asimetrija oka

5 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

asimetrija oka Empty asimetrija oka

Počalji od d77 5/3/2015, 07:34

Drage, imam jos jedan problemcic, iako pedijatri(njih nekoliko) kazu da je u redu i da se ne vidi, a to je asimetrija ociju...naime, moja beba ima jedno oko krupnije, za razliku od drugog koje je zatvorenije. U pocetku sam mislila da je posledica konjuktivitisa kojim je bila zarazena u porodilistu, ali vidim da je stanje skoro isto. Jedan prijatelj, inace dr, kaze da je u pitanju "polozaj", jer je sigurno vise pritiskala levu stranu u stomaku i da ce se ispraviti narednih meseci kako se oko bude razvijalo. Desava se da se tokom dana oba oka izjednace, ali nakon budjenja kao i tokom plakanja, ta razlika je bas vidljiva. Da li je neka imala iskustva sa ovim?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Vecka 5/3/2015, 07:59

Ja ne znam da l je nas problem bio takav ili vise problem strabizma od cega je malo zmurio na jedno oko. Ja sam imala velikih problema sa ocima i svega sam se plasila kod deteta, ali smo astigmatizam i nejednako otvorene oci ispravili tako sto sam ga okretala da lezi tako da forsira kriticno oko. Tek posle 6 meseci se sve izjednacilo, to oko je lepo drzao otvoreno i nije setalo :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od d77 5/3/2015, 08:21

Vecka, a to znaci da lezi na suprotnu stranu od one na kojoj je oko slabije otvoreno?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od zvoncica36 5/3/2015, 13:17

d77 ::Vecka, a to znaci da lezi na suprotnu stranu od one na kojoj je oko slabije otvoreno?
D77 bebe kad se stavljaju u krevetac nikad nespavaju na jednoj strani. Uvek moraš da menjaš strane. Ako danas spava na levom boku, sutra mora na desnom,itd... Beba mora da ima uvek slobodnu stranu krevetca ispred sebe da može da vidi roditelje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od d77 5/3/2015, 13:29

Zvoncice, to radim od samog pocetka, tacnije, menjam u toku noci, nakon podoja.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Suzana1234 1/3/2018, 03:14

Mozete li da napisete da li se stanje sa okom vase bebe popravilo,vezano za asimetriju,imam isti problem i jako brinem.hvala

Suzana1234

Broj poruka : 6
Datum upisa : 28.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od d77 6/3/2018, 11:19

Suzana, mi smo napunile 3god.i ne primecuje se nesto...u stvari drugi ne vide, sem mene...jedino sto ponekad pomislim da nije razrokost u pitanju...ali, nije...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Suzana1234 6/3/2018, 13:04

Kod moje bebe je cini mi se kapak malo spusten pa mi se cini da je okce manje ali nekako mi se cini bolje nego kad se rodio,sada ima mesec dana,takodje je vise vidljivo kada je pospan i kada place,kada je kod vase bebe prestalo da se primecuje?jako me brine da li ce se povuci.da li ste vodili dete kod doktora zbog toga?ja jos uvek ne,molim vas za svaki savet mnogo sam zabrinuta zbog toga

Suzana1234

Broj poruka : 6
Datum upisa : 28.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od d77 6/3/2018, 13:18

Suzana, bez brige...pratite...oko se formira do 3.god.i videcete kako ce stvari da se odvijaju. Mojoj devojcici se tokom 1.god.zivota nekako periodicno pojacavala i smanjivala ta razlika. Cinjenica je da je oblik oka za nijansu razlicit, uocljivo je kad se bas smeje ili place, ali ovako ne...posto je to, na zalost, pokupila od mene, to narocito dolazi do izrazaja kod umora-kod mene...ili desava se da ujutru teze otvaram to oko...Inace, i ja sam bila bas dosadna...strasno sam se opterecivala i dosadjivala mnogim doktorima.
Zelim vam sve najbolje ljubav

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Suzana1234 6/3/2018, 13:43

Hvala vam puno

Suzana1234

Broj poruka : 6
Datum upisa : 28.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Aki2018 20/3/2018, 11:07

I mi imamo isti problem. Sad imamo 3 meseca. I ja sam u početku mislila da je posledica konjuktivitisa ali je infekcija prosla a stanje ostalo isto. U početku je uvek otvarao levo oko a desno bi ostajalo zatvoreno prilikom buđenja a kasnije bi ga otvorio na pola. Sada je stanje dosta bolje. Nekad u toku dana se ne primeti uopšte a nekad je vidljivo više. I ja bas brinem da li će taj mišić ojačati Nama su rekli da mu stavljam flaster na drugo oko da bi jacao taj misic
A jedan poznati oftamolog kom smo samo ispričali, tek treba da ga pogleda kaže da se to još razvija
Da nema potrebe ni za flaster mada mu ja stavljam jer mi se cini da ga bolje otvara. On se i igra tako. Prati igračke pa je nadam se vid u redu. Mada skoro sam našla svoju sliku kad sam bila mala i isto se vidi spušten kapak malo. A sada recimo nemam tih problema. Suzana jeste li vi išli kod oftamologa?

Aki2018

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od d77 20/3/2018, 11:48

Aki, kad budete isli oftamologu, javi se da nam preneses njegovo misljenje. Ja i dalje pratim.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Aki2018 20/3/2018, 11:54

Trebao bi da dođe kod nas uskoro pošto je porodica n prijatelj. A bavi se bas dečijim oftamologijom
U pitanju je stariji doktor i mislim da će on najbolje znati šta je u pitanju. Pa nestrpljivo iščekujem.Javicu njegovo mišljenje. Koliko vi sad imate i kakvo je stanje? On je napunio 3 meseca. I u toku dana se smenjuju periodi od toga da je sve u redu, preko jedva primetno do vidljive razlike mada kako je bilo pre sada je mnogo bolje u svakom slučaju.

Aki2018

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od d77 20/3/2018, 11:58

Mi imamo 3 god.i uglavnom se jedva vidi do trenutka kada uopste nije uocljiva razlika. Ali, javi misljenje, u svakom slucaju...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Aki2018 20/3/2018, 12:03

Hoću. Hvala. Pa se čujemo uskoro ponovo. Pozdrav

Aki2018

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Suzana1234 23/3/2018, 00:02

Zdravo,sada sam videla poruku,nismo isli kod ocnog,kako vreme prolazi on bolje otvara to oko i cini mi se da kada kapak spusti da ga brze vrati u normalan polozaj ali nekada je razlijka ipak vidljiva,kod mog decaka kapak dodje i do pola oka ponekad..i ja se jako brinem hoce li se to srediti,bas se nerviram..javite sta vam je rekao ocni lekar cije misljenje cekate,hvala

Suzana1234

Broj poruka : 6
Datum upisa : 28.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Aki2018 23/3/2018, 08:17

I ja se jako nerviram. I brinem. I nestrpljivio čekam da čujem mišljenje oftamologa. Svekar mu je pokazao slike dok ne dodju i po njima je rekao da ne brinem, da se oko još razvija ali ja nemam mira. Čitala sam o nekoj prozi kapka pa je znam sta da mislim. Sad dva dana je bio bas lepo gledao i taman sam se ponadala da je možda ojačao i da smo rešili problem međutim juče opet ista prica mada juče smo imali nekih obaveza pa je ceo dan bio neispravan. Ja mu dok se igra stavim flaster na drugo oko i tad bolje otvara ovo čini mi se pa razmišljam kako drugi mišići jačaju vezbom možda može i taj. Nisam pametna više.

Aki2018

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Suzana1234 23/3/2018, 12:15

Znam i isto se osecam,da li je njemu tako od rodjenja?kod nas jeste.kako se mozemo cuti privatno,da razmenimo slike da vidimo da li je ista stvar u pitanju?da li je taj oftamolog rekao vamaa jos nesto?

Suzana1234

Broj poruka : 6
Datum upisa : 28.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Aki2018 23/3/2018, 13:21

Ne mogu uopšte da se setim kako je bilo. Znam da je sa 2 ned imao infekciju i tad od krmelja nije mogao da otvori to oko. Onda je to prošlo a i dalje je slabo otvarao pa smo otišli kod oftamologa koji je potvrdio asimetriju.Rekao mi da mu sama dižem kapak i zatvaram drugo oko da bi jačao to i da misli da će to biti ok. Pedijatar mi je rekao kako raste da će se to manje primecivati. I stvarno jeste bolje ali takođe se jako cesto bas primeti i ja se tad bas smorim. Ako možeš ostavi broj ili fb pa cu ti se javiti ili ne znam jel moze ovde da se ubaci slika samo okica

Aki2018

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Suzana1234 23/3/2018, 15:22

Marija velickovic,nadji me na fejsu,slika profilna je malo cudna,na njoj pise teta

Suzana1234

Broj poruka : 6
Datum upisa : 28.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Aki2018 23/3/2018, 17:10

Poslala sam ti poruku na fb

Aki2018

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

asimetrija oka Empty Re: asimetrija oka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu