KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

5 posters

Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od tiramisu 21/1/2015, 17:36

Otvorila sam temu da upozorim nase drage kutaljke :) na ovu ustanovu. Naime, posle biohemijske trudnoce jedva nekako iskamcim uput za trombofilije. Uradim rezultate,protein S ispod 10%. Znaju o cemu pricam sve zene koje se bore sa sterilitetom. Toliki nedostatak Proteina S ukazuje na ogroman poremecaj u organizmu. Takodje sam pozitivna na antikardiolipinska antitela klase IGG i IGM. Uzas.. to ukazuje na poremecaj u imunom sistemu,takoreci trudnoca moze i da me ubije.. ja van sebe. Doktorka Kovac,divna jedna zena savetuje me da ponovim rezultate. inace sa uputom sam platila 9000din. sto je ipak fina cifra. ja ponovim rezultate,protein S odlican ali antikardiolipinska antitela jos gora,katastrofa. Uplasena zakazem kod dr.Miljica (na sve to jos 6500din) i covek kaze da ne sme sa tim da se igra,da ponovim u privatnoj laboratoriji i da se zavod do sad nije pokazao bas dobro. Danas odem u privatnu laboratoriju,pljunem jos jednom pare i svi rezultati u redu. Napominjem da se ja mucim od novembra sa zavodom,cekaju se rezultati po 2 nedelje,ovi ljudi mi za dva sata poslali rezultate. cekam jos neke do subote ali antikardiolipinska antitela su mi poslali.  Sad sta raditi,i kojom mukom ih muciti..


Poslednji put izmenio tiramisu dana 21/1/2015, 21:11, izmenio ukupno 4 puta
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od Vecka 21/1/2015, 17:40

Tiramisu zao mi je za stres. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od tiramisu 21/1/2015, 17:52

pricam malopre mojoj snajki da su mi ok rezultati i sad me zove,prica, kako su njenom kolegi nasli hepatitis c pa posle kao nisu ali je u kompu valjda ostalo i sad ima ogroman problem,odbili ga za vantelesnu. prati ga stalno taj hepatitis,mora da dokazuje da je bila greska itd.
strasno je sta rade. ja sam dva meseca imala u glavi taj sindrom,pa gde sam to zaradila,na kompu sate i sate provela istrazivajuci sta je to..spremna, da mi je glava u torbi u trudnoci,i meni i mojoj bebi. moj muz odmah odustao,sanjao mucenik kako umirem na porodjaju i kaze necu bebu :)
a meni sad treba vreme da shvatim da nemam taj sindrom lepljive krvi i da sam zdrava.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od Ema78 21/1/2015, 20:13

Tiramisu, bas mi je zao...
Ali, imas u svakoj ustanovi zastitnika pacijentovih prava, pa se obrati  njemu... jbt... sad citam mm tvoje iskustvo, kaze da bi neko mogao da skoci s mosta zbog pogresnih rezultata... jeste da malo dramatizuje, al je u sustini u pravu...

Inace, ja sam imala pozitivno iskustvo sa prigovorom na zdravstvenu ustanovu, u mom slucaju na IMD.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od tiramisu 21/1/2015, 21:20

da, planirala sam da odnesem sve te rezultate i pitam da mi objasne. ma u nasoj drzavi je tako kako je,nazalost. ko zna sta oni muljaju sa tim reagensima...
ako je ta zdravstvena ustanova privatna,onda verujem da bi pokusali da isprave gresku. ma ne verujem da cu ista dobiti sa prigovorom ali cu biti mirnija.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od JocY 22/1/2015, 13:57

Ja kad sam htela tamo da odradom ove analize nije bilo reagenasa i trebalo je da čekam 3 meseca da oni objave tender, pa posle toga da dođem i zakazujem za mesec posle toga. Ja poludela i otišla privatno...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od lela1984 22/1/2015, 14:19

tiramisu ::Otvorila sam temu da upozorim nase drage kutaljke :) na ovu ustanovu. Naime, posle biohemijske trudnoce jedva nekako iskamcim uput za trombofilije. Uradim rezultate,protein S ispod 10%. Znaju o cemu pricam sve zene koje se bore sa sterilitetom. Toliki nedostatak Proteina S ukazuje na ogroman poremecaj u organizmu. Takodje sam pozitivna na antikardiolipinska antitela klase IGG i IGM. Uzas.. to ukazuje na poremecaj u imunom sistemu,takoreci trudnoca moze i da me ubije.. ja van sebe. Doktorka Kovac,divna jedna zena savetuje me da ponovim rezultate. inace sa uputom sam platila 9000din. sto je ipak fina cifra. ja ponovim rezultate,protein S odlican ali antikardiolipinska antitela jos gora,katastrofa. Uplasena zakazem kod dr.Miljica (na sve to jos 6500din) i covek kaze da ne sme sa tim da se igra,da ponovim u privatnoj laboratoriji i da se zavod do sad nije pokazao bas dobro. Danas odem u privatnu laboratoriju,pljunem jos jednom pare i svi rezultati u redu. Napominjem da se ja mucim od novembra sa zavodom,cekaju se rezultati po 2 nedelje,ovi ljudi mi za dva sata poslali rezultate. cekam jos neke do subote ali antikardiolipinska antitela su mi poslali.  Sad sta raditi,i kojom mukom ih muciti..

Zavod nikad nije ni valjao.Za sve analize samo Biomedika ili Konzilijum.Ja,licno vise poverenja imam u Biomediku,mada mi se ni s Konzilijumom nikad nije desio fijasko,uvek tacni nalazi.U Konzilijumu smo,recimo radili brdo spermograma i spermokultura i uvek su bili bez greske.Te analize,Tiramisu sam sve radila u Biomedici-urodjene i stecene trombofilije i antitela i pokazale da sam pozitivna na urodjene tromb. -PAI i MTHFR,nakon prve biohemijske.Zao mi je zbog stresa,tiramisu,ali dobro je da je ipak ok i da znas da treba da zaobilazis zavod u sirokom luku od sad.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od tiramisu 22/1/2015, 17:15

sto lela ne rece ranije za to,da ne trosim vreme za dzabe :) nadam se da ce tema pomoci drugima, kada vec ja nisam znala u sta se upustam.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od lela1984 22/1/2015, 17:34

Pa,nisam ni videla da si bila,tek danas videh.Ja nema obicaj da citam teme vezane za bilo kakve drzavne ustanove,iskreno,jer imam averziju prema njima.Eto zasto...

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD Empty Re: ZAVOD ZA TRANSFUZIJU KRVI BEOGRAD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu