KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
marija123
Andja111
nadalica
viktorija
zoxa
winni
lenjivica
annci
Bobaue
Ninche
boni m
ivabuku
Iva79
Bubamara
libra35
Vanilla
Niny
PalcicaBg
Sofija Veks
Endzi
ragaco
micaubica83
SladZana
ganedina
Maksi
SoJa
Star77
Tebi
bak
fight&faith
Petkana
mamadabudem
JocY
makac71
sareni leptir
smiley77
ivanicasale
Jecaneca
Cala Domingos
sandrolina
Vuchica
BiKsi :)
Nataly17
ahosame
Hiperaktivna
luckystar74
Afrodita
KoMetaK
MalaSaJuga
Ema78
zvoncica36
Ancica 87
maki021
srculence 84
saska1
tatjanica
Blanka
BabyBear
Vecka
karakaca
libertte
lela1984
lelas
Sanjci87
68 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 27/12/2014, 13:34

makac71 rano je jos i ne treba da brines. Ti si sad 6+2 mozda, ako ne i samo 6 nedelja (racuna se od prvog dana poslednjeg ciklusa) i zato samo opusteno. Moja drugarica je radila betu otprilike 5 dana pre tebe i njoj je uz zakazan tek za 03.01. sunny
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 27/12/2014, 13:35

Makac, nema potrebe da brines, rano si otisla kod dr. Ako dr ima dobar UZ, otkucaji srca se cuju sa 6+3-4 dana, a ti si danas 5+6. Tako da se ne brines, sve je u redu!
Evo ti calculator, ja sam stavila 30 kao dan aspiracije, jer rece da su ti vratili 2.decembra 3-dnevne embrione. Verujem da ce se u utorak cuti srculence. Ja zato jos nisam ni isla na UZ, tek posle 7. januara, jer sam smirena, verujem da sam trudna i da ce sve biti u redu do kraja, a ako odem i bude rano za srce, znam da cu se samo nervirati. Ovako, kad budem otisla bice to kraj 8. nedelje, i nema sanse da se ne cuje! Very Happy

http://ivf.ca/duedate.php
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od makac71 27/12/2014, 13:53

Hvala vam na brzom odgovoru, sad mi je mnogo lakse.
Kometak hvala na kalkulatoru, super je, idem detaljno da proucim.
Jako sam neuka sa trudnocom, prvi put mi je, nije mi za zameriti.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 27/12/2014, 14:14

Makac,meni je Sladjana nakon FET-a rekla da na tom prvom UZ u intervalu koji oni u PFC-u preporucuju nakon pozitivne bete vrlo verovatno ce se samo videti mesak u materici,a tesko da ce se cuti otkucaji.Tek na drugom.25-i dan nakon transfera je rano,na sledecem ces cuti.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 27/12/2014, 15:25

Jutros  mi konacno stalo krvarenje,posle 7 dana!Ali,od juce ne pijem femisan,pravim pauzu od dve nedelje koju je vec trebalo da napravim,ali nisam i vec se raspadam od bolova!Boli stomak,ubija.Opet ciste! affraid Jedva cekam Bozic da opet pocnem femisan da pijem.Do tad,ko ziv,ko mrtav... Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 27/12/2014, 17:30

Lelice, uz tebe sam, ti si bre zena zmaj, ne sumnjam da ces i ovo izdrzati. ljubav
Makac, sve je to ok, bez brige! Moram da kazem da mi je jako drago sto si trudna, svaka ti cast, uzivaj i mazi stomacic. c
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 27/12/2014, 17:34

Stvarno se nekad pitam odakle mi snaga,mora da sam.neka mazga u horoskopu. Shocked Rastura ne stomak... Sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 27/12/2014, 18:46

Mazga ili ne,Lelo,ja ti skidam kapu...sto se svega tice! Makac...bice to sve dobro!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 27/12/2014, 18:48

Nego zene nisam vam se pohvalila.... JA PROSLA PRVOSTEPENU!!!!!! sreca Samo ko zna kada ce mi zakazati drugostepenu zbog ovih praznika...Ali,nije vazno bitno da se napreduje...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 27/12/2014, 18:57

Bitno da se napreduje,dobro kazes.A ja drmnula diklofen kad vec ne smem sad femisan.Mazga,definitivno. Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 27/12/2014, 23:43

lelice, draga moja, ti si nase cudooooo sa foruma :)
ostalim devojkama skolske trudnoce i uzivanciju, a nama ostalima koje idemo ka tim koracima strpljenja i sreceeeeeeeeeeeee

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 27/12/2014, 23:47

Eeee,sandrolina,ovo ti je dobro-cudooo.Odspavah malo,ali me boli stomak,ubija.Razbi. me taj PCOS. No

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 28/12/2014, 07:28

ganedina ::Moja beta danas je 592,7  I to je 14 dpt . Valjda je to to .

Ja sam sva sludjena I raspamecena I nemam pojma da sam trudna .


Cestitam!!! Prava trudnica! Za pojam ne brini, bitno da jesi, doprece ti do svesti uskoro, samo ces odjednom osetiti da te obliva sreca, shvatices sve!
I to svim devojkama ovde zelim! :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 28/12/2014, 07:33

markosanja.radosavljevic ::Drage moje, ja lezim, odmaram. Pisala sam prosli put kada sam i prvi put prokrvarila. Odmah sam pozvala Spebo, a dezurna sestra se kasnije javila, rekla je da mi dr porucuje da sedim kuci,odmaram i cekam, naa moje pitanje da li da odem do bolnice, posto dr ne radi, rekla je ne nikako. I da te veceri nisu bile zenice sa kutka i moja maka koja je insistirala da odem do bolnice ja bih cekala. Tada me primila dr kod koje sada idem privatno i u subotu kad sam prokrvarila zvala je i rekla da odah dodjem u bolnioci, tako da me ona ostsavila na odrzavanje, pregledala rekla da postoji i treci plod koji je oko 11mm i hematom i da zbog toga krvarim. rekla je da je grlic dobar i zatvoren. Rekla je da sada beba raste i nalazi se izmedju dva plodakoja nisu dobra, tako da ih potiskuje. Mm je juce zapeo da se javim u Spebo, na sta su mi rekli da su zauzeti i tek posle 12 moze dr da me pregleda. Tako da sam odustala od njih, ova dr radi u bolnici i privatno i rekla je da zovem kad god zelim, tako da se drzim nje. Sto se tice terapije, zbog krvarenja pila sam palitreks i u nedelju uvece je krvarenje stalo. Eto sad moram da lezim i budem poslusna. 
Pozdrav ljubav


Zao mi je sto su iz Speba sa takvim stavom. Ne shvatam zasto te odmah nisu poslali u bolnicu. Sad
Lezi i cuvaj bebu :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 28/12/2014, 07:38

Vecka draga , hvala ti puno .

Tek posle Bozica kada budem videla mesak u materici I u njemu da kuca srculence , onda cu moci malo da odahnem I opustim se, kako bih konacno mogla da pocnem da uzivam u svojoj trudnoci . Ako zbog snega budem mogla ovih dana da odem do Obrenovca uradila bih jos 1betu , recimo 30. 12. ili 05. 01. Da I ja jednom u zivotu vidim svoju cetvorocifrenu beturinu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 28/12/2014, 07:43

makac71 ::Upravo sam se vratila sa prvog UZ. Kada je gledala preko stomaka videla je jedan mesak, ali ne i otkucaje. Vaginalno su se primetili i slabi otkucaji. Rekla mi da sam trudna, ali da se jos ne radujem i da dodjem u utorak jer je mozda rano.
Inace, meni je transfer radjen 2.12. sa 3 dana starim embrionima, znaci sad je 25 dt.
BRINEM i nikako da se opustim da pocnem da se radujem.  Shocked


Nadam se da ces sto pre docekati utorak i prestati da brines.
Meni u kasni za nedelju dana, otkucaju srca sumi se fuli sa 7 dana kasnjenja, a u 5/6nedelji nije se video plod vec prazan mesak. 
Daj bebici malo vremena i svi cete se radovati :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 28/12/2014, 07:47

Ancica 87 ::Nego zene nisam vam se pohvalila.... JA PROSLA PRVOSTEPENU!!!!!! sreca Samo ko zna kada ce mi zakazati drugostepenu zbog ovih praznika...Ali,nije vazno bitno da se napreduje...


Cestitam!!! To su divne vesti!!! :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 28/12/2014, 07:50

ganedina ::Vecka draga , hvala ti puno .

Tek posle Bozica kada budem videla mesak u materici I u njemu da kuca srculence , onda cu moci malo da odahnem I opustim se, kako bih konacno mogla da pocnem da uzivam u svojoj trudnoci . Ako zbog snega budem mogla ovih dana da odem do Obrenovca uradila bih jos 1betu , recimo 30. 12. ili 05. 01. Da I ja jednom u zivotu vidim svoju cetvorocifrenu beturinu .


I ovo dokle si dosla nije uopste bio lak put i sigurno je znak da ti se smesi uspeh. Normalno je da mngo brines, ali razmisljaj o tome da bebi sto vise smanjih stres od brige, veruj u mrvicu :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 28/12/2014, 10:17

Makac,slazem se sa zenama da je jos rano za srcanu radnju.sacekaj jos malo i cuces najlepse otkucaje! osmeh srce .
Beavo ancice za prvostepenu komisiju! radost radost radost radost
Ganedina srca srca srca osmeh srce
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 28/12/2014, 12:18

Cao drage moje evo da vam javim da smo sinoc bili kod nase dr. Videli smo nasu bebicu, mase li  mase. A tata samo gleda i samo ispituje. Sto se tice hematoma smanjio se na 7mm,a bio je 28/11. Dr kaze da smo na pravom putu mozda se desi jos jednom krvarenje da to iscuri ali da  joj se odmah javim. Dva dana sam imala bolove cas sa desne, cas sa leve strane. Dr kaze da je grlic zatvoren i dobre duzine  i da ne vidi uzrok tih bolova. Objasnila mi da se sada materica siri i ide navise pa mozda je zbog toga, ali ja panicar uvek, plasim se svega. Ipak je ukljucila progesteron na 3. dan i bockala me sinoc. 
Puno vas pozdravljam ljubav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/12/2014, 12:48

Progesteron je super. Odlicno. Ja ga primala na treci dan do 14,15 nedelje. Plus utrogestan. 
Odlicno. Samo miruj jer tako hematom iscuri. Super. Bice sve ok. Videces.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 28/12/2014, 13:08

Drage moje, evo jedne info koja ce nekima znaciti.
Danas sam u 2 apoteke trazila Glukofaz od 1000 i nisu imali. Udjem u 3. apoteku i kazu mi da oni imaju jos 5 kutija na zalihama, ali da je deficitaran. Ne znam do kada ce tako da bude, ne pitah, ali eto jedna mozda bitna info za one koje ga piju.

E sad, imam jedno pitanje. Ja ga pijem i pocela sam od njega da imam dijareju. Jel to ok? Jel mi 6zda prevelika doza? Jel treba nesto da radim po tom pitanju? Sada pijem 2 x 1000 posle dorucka i vecere
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 28/12/2014, 14:39

Makac, evo jos jednog odlicnog kalkulatora, gde se moze pratiti razvoj bebe po nedeljama. Videces i kad moze da se ocekuju prvi otkucaji srca tacno u datum. Naravno, uneses ili dan aspiracije ili datum vracanja i izaberes da li su 3-dnevni ili 5-dnevni embrioni. Very Happy http://www.fertilityfriends.co.uk/index.php?ac=ivf
Meni po ovome pise da prvi otkucaje srca mogu da se registruju 1. januara, mada ja mislim da je moguce ipak ranije, a ti si imala 2 dana posle mene ET. Opusti se, sve je u redu! Very Happy

BB, ne znam koliko vec dugo uzimas glukofaz, ali prve 2-3 nedelje je dijareja skoro pa normalna. AKo si skoro pocela, normalno je. Mada, ja sam imala i kasnije povremeno, ali posle mesec-dva vise nikad nisam imala dijareje. I ja imam istu dozu 2x1000 i jeste mozda velika doza, ali ako ti je insulin visok i ispravna je doza.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 28/12/2014, 14:57

Kako sad nema ni gluformina?! 
U mom gradu o d zdravlja, nema vise fraxija al samo 0,3.
Pa pre toga noje bilo utrogestana, sta je bre ovo?! 
Ja pijem od 1500 mg, ali nisam nikad imala dijareju..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 28/12/2014, 15:07

A ja od siofora imam opstipaciju uredno,ali njega ima svugda.Za fraxi nisam znala,u mom DZ ga bilo kad sam radila prirodnjak u septembru.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu