KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
zvoncica36
dragmilk
sanib
maki021
Mika
masato
JocY
ninica2
dragana76ns
Afrodita
Tebi
SannI-AlL
karakaca
Petkana
AriesGirl
bulevar79
insomnia
Iva79
lelas
branka86
Cala Domingos
BiKsi :)
Ema78
plašljiva
cecilija78
lela1984
Vecka
ShareLove
ivanicasale
SladZana
BabyBear
Niny
ganedina
sandy23
SoJa
jelena.kuburic
Star77
d77
Bubamara
Vuchica
annci
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
Hiperaktivna
luckystar74
Nataly17
PalcicaBg
MalaSaJuga
mamadabudem
mata
Sofija Veks
Ancica 87
sareni leptir
makac71
smile :)
saska1
sandrolina
atomski mrav
62 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 26/9/2014, 00:41

Ti Vuchice verovatno doktoru nisi pricala sve to, nego si dosla zbog zucke i pricala tu pricu.

Meni je hematolog svakako trebao i zbog tih trombofilija, pa mi je hirurg bio veza do njega, tj do brzeg dolaska do hematologa. Mislim da je u pitanju i to sto je hirurg video da mi je povecan fibrinogen i da mi je vreme krvarenja na gornjoj granici (a to je zato sto pijem aspirin protekt), pa nije hteo nista dalje da radi bez hematologa zbog odredjivanja terapije, sto je i logicno.

I tako ja uzeh uput za VMA, s Bozjom pomoci da nadjem neku vezu tamo uhhh!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/9/2014, 10:00

Lelo zagrljaj najjače, užasno mi je žao No

Ostale čekalice, nadalice srećni vam koraci d
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/9/2014, 10:12

Bice bolje,Kusurko.Kad ces ti u novu borbu?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/9/2014, 10:18

Lelo ne pre januara sigurno. Kod mene se situacija baš zakomlikovala skroz. Ovo je treći mesec za redom da mi se stvaraju ciste, mesec dana sam krvarila bez prestanka i pored Primolut- Smora. Od pre nekoliko dana sam na Cikli, pa tako narednih makar 3 meseca, jer se situacija hvala Bogu popravlja sunny
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 26/9/2014, 10:19

BabyBear ::Ma to je zato sto sam mu ispricala da sam imala 2 neuspesna ET, da mi je Kopitovicka rekla da treba da uradim trombofilije, da sam uradila stecene (koje sam mu pokazala), da mi je hirurg rekao da moram da operisem zucku pre sledeceg ET i da trazi njegovo misljenje zbog sumnje o eventualnom postojanju trombofilije.

Rekao mi je da mu npr nisam rekla sve to sto sam mu rekla o ET on bi me pustio na operaciju. Ovako mora prvo da vidi rezultate urodjenih trombofilija pa tek onda na operaciju

Onda je vrlo detaljan svaka mu cast! :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 26/9/2014, 11:27

E to Vecka, to je u pitanju. A i Lela ima samo reci hvale za njega, jer je dr Antic i njen doktor i stvarno sam se i ja odusevila. A pogotovu time sto zna svoj posao, vidi se da zna sta radi i sta trazi u papirima i sto te sve ispita detaljno sta treba (po pitanjima vidis da zna sta radi i sta trazi), ali vidis da to nisu neka glupa pitanja, kratko i jasno i nema gubljenja vremena i nije davez.
Volim kad je moj prvi susret sa nekim specijalistom (a prvi put u zivotu sam isla kod hematologa) pozitivan Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/9/2014, 12:01

I ja cu opet sad kod njega,ne menjam hematologa,on ipak zna sta radi!Ima razloga sto to trazi,Bb,veruj mi!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 26/9/2014, 12:15

Ja se ni ne bunim sto on to trazi. Naprotiv, i bez njega sam to htela da odradim, a on mi je trebao samo da mi napise u izvestaju sta treba da uradim i da mi posle pogleda rezultate i prepise eventualnu terapiju, ako bude trebalo Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/9/2014, 12:20

Pa da,trombofilije obavezno.I ja cu mu se uskoro javiti opet da vidimo sta cemo za naredni pokusaj.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/9/2014, 12:53

Lela, duso, jako mi je zao sto je bila biohemijska! grljenje Ali, i sama znas da ste u ovom postupku odmakli mnogo dalje nego u bilo kom do sada. A zasto se desava biohemijska... to mislim da niko ne moze da ti kaze. I verujem da nije zbog trombofilija i male/lose terapije zbog njih. Mislim da kod biohemijske fali onaj faktor, koji je najbitniji - sreca! Mozda i embrion, iako izgeldao dobar nije dobar?! Na zalost, kad bi lekari to znali, sve bi smo vec odavno bile mame! Ja sam poslednja 3-4 postupka primala terapiju za PAI mutaciju, pa je uspeo samo jedan postupak. Sve racunam, kad je doslo do biohemijske, uspece sledeci put. I Saska, Bak i ja, koje smo u junu/julu imale ibohemijske bismo volele da znamo zasto se plod ne odrzi, ali... nema konkretnog odgovora. Odmori malo organizam, imala si dosta pokusaja za 2 godine, uzimaj DHEA i Q10 i za par meseci cemo se radovati sa tobom ovde. Ne mogu da ti kazem bice sledeci postupak uspesan, mnogo si ih imala do sada neuspesnih, volela bih da taj sledeci bude i dobitni, ali ti si borac, znam da ces uspeti, ja ti zeli mda to bude sledeci put! Odmori se, sakupi snage, svakako ovaj polustimulisani manje kosta sigurno od doancije, pa je i to povoljnost. Antic je zaista odlican dr, i ja sam prezadovoljna njime, pogotovu sto je izasao sa klinike samo da bi dosao zbog mene, sve mi pojasnio, objasnio. Ponavaljala sam stecene trombofilije, pa poslala mejlom rezultat, posle par minuta me zovu iz Belmedica da mi prenesu sta je on rekao. Do Elezovica je teze doci, a Antic je njegova skola.

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/9/2014, 12:59

Novi postupak,Meta tek za oko godinu dana,prirodnjak ili donacija,sta bude moglo.A meni je ovo druga biohemijska,a sad sam primala fraxi,tako da ni ja nisam vise ubedjena da su trombofilije uzrok.A za Antica se slazem da je odlican.Danas mi stigla i vesticara,ovog puta ekspresno!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 26/9/2014, 15:24

Leki, nista pametno da dodam, samo da te zagrljaj
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 28/9/2014, 09:35

Ja ne znam,idem kod Antica privatno u Belmedic i kad sam bila prvi put imala sam uradjene urodjene trombofilije,onda mi je trazio stecene koje treba dodatno da uradim,pa tek kad sam mu donela nalaze stecenih odredio terapiju i semu za fraxiparin u ovom poslednjem pokusaju.Sad cemo da vidimo sta ce biti kad opet odem s novom biohemijskom,da li ce nesto jos traziti i menjati.Ne znam kakva je procedura za KCS za hematologa,ja nemam zivaca za to,zato i idem u Belmedic.Skupa je konsultacija,ali se ne ide tako cesto,bila sam svega dva puta do sad,pa nije strasno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 28/9/2014, 10:21

Sandy, ne znam odakle si, ne pise ti, ali ja sam npr isla kod Antica u Klinicki centar i sasvim slucajno sam imala vec uradjene stecene trombofilije, jer sam na imunologiji (kad sam isla da uradim imunoloske analize) slucajno upala kod neke divne doktorke koja mi je pored uputa za imuno laboratoriju dala i uput za biohemijsku laboratoriju, jer sam joj rekla sta sve jos treba da uradim i maltene joj sama govorila sta sve da zaokruzi na tom uputu. Onda sam cak, kad sam izasla napolje od nje, uzela uput i jos 2-3 stvari sama zaokruzila Very Happy

Tako sam imala, cistom igrom slucaja vec uradjene stecene tr. Inace, princip je sledeci na KCS, a trebalo bi i kod drugih: Sa uputom za hematologa, na kome pise da se upucujes zbog istrazivanja na trombofilije, prvo zakazes kod hematologa, onda odes kod njega na razgovor i poneses sve papire/rezultate koje si uradila, ako si nesto od bilo cega vec uradila, kazes mu istorijat i sta planiras dalje, on te ispita za porodicnu anamnezu, pogleda papire i onda ti kaze/napise sta sve treba da uradis i sta ti jos eventualno fali medju rezezultatima koje si vec uradila, i posle kad uradis i ono sto ti je on dao ponovo ides kod njega da pogleda i odredi ti terapiju.

Tako je meni sestra sa hematologije rekla da je procedura (sto je i logicno kad vec ides na uput) i tako sam sve i uradila. Eto, prosto i jednostavno.

Valjda smo se sad razumeli Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 28/9/2014, 10:28

Sandy, upravo je ovako na Kcs kako ti je bb napisala, ponesi to sto imaš, a oni će ti dati uput za laboratoriju.
Rezultate ne možeš da preuzmes sama nego te čekaju kod lekara kada dodješ na kontrolu
Ja nisam imala krvnu sliku nego su mi krv izvadili tog dana kada sam došla na pregled.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bubamara 28/9/2014, 10:35

Pozdrav devojke! Jako sam slabo aktivna iako sam vam vec pisala,ali sam se nedavno zaposlila pa sam sve u nekoj jurnjavi.Lela zao mi je bas sam iscitala sta se desavalo..
Ja imam problemcic samo tako..naime sad u pocetku (koji moze da potraje i vise meseci) prijavljuju me na po mesec dana,a fora u tome je sto dok mi posalju ugovor pa dok cekam da mi overe knjizicu za taj mesec prodje i 15 dana,i ja nikako da krenem da skupljam analize.Dan pre nego sto su mi rekli da odjavim zdravstveno (da bi me poslodavac prijavio) otisla sa da izvadim hormone koji su ono u nekom haosu i to je sve sto sam uradila do sad.Ne mogu ni kod lekara da pogleda te rezultate, niti mogu da radim dalje analize.Dali mi knjizicu prekjuce zamislite za septembar,znaci samo sutra i prekosutra mogu nesto da uradim pa onda cu opet cekati da mi overe za oktobar a to moze potrajati i pola meseca.Uzas,tako smo stopirani time sto sam se zaposlila a s druge strane ne mozes ni bez posla i para..
U svakom slucaju sutra trcim kod ginekologice da mi bar pogleda hormone i kod enokrinologa da mi poveca dozu eutiroksa jer mi je i tsh skocio na 4,5. Kad cu ja sve da sakupim i sta ce biti ako dodjem na red za vto a ovako me zezaju za knjizicu ne znam.Ima li neko slicnog iskustva od vas,sta ako mi poslodavac oduzi ovako a ja dodjem npr za 6 meseci na red a oni mi jos nisu dali overenu knjizicu za taj mesec..nista verovatno, da se ukokam samo.
Bubamara
Bubamara

Broj poruka : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bubamara 28/9/2014, 10:52

Jao jos da vas pitam koliko vaze uputi za gradski zavod za viruse (muz je dobio na belom ja na plavom),kao i uputi za briseve za Front (za plave pretpostavljam 6 meseci)? Sad sam sela i gledam sta da radimo,upute smo dobili krajem avgusta ali nikako zbog te knjizice da odemo..U Front trebamo u savetovaliste - pa doneti opstoj praksi papir da smo u postupku da bi muzu dr dala za spermogram i briseve uput,ovako kaze ne moze..samo mu je dala za gradski zavod za viruse i to na belom uputu koji ne znam da li vazi kao plavi 6 meseci?
Bubamara
Bubamara

Broj poruka : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cecilija78 28/9/2014, 11:11

Cao drage moje samo da se javim ,navijam jako za sve iako se ne javljam bas cesto.
Ja prodjoh i internistu u Frontu i od 2 dc pocinjemo sa bockanjem.
Oktobar je nas mesec nadam se da cu se pridruziti jesenjim trudnicama.
Grlim vas sve jako. zagrljaj

cecilija78

Broj poruka : 51
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 28/9/2014, 11:14

Cecilija,srecno! Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 28/9/2014, 11:15

Bubamaro, ja koliko znam svi uputi vaze 6 meseci, i plavi i zeleni i braon (uputi za lab u mom DZ su braon). Za bele ne znam koji su to, ali pretpostavljam da i oni vaze 6 meseci. Ali to mozes da saznas sutra ujutru vec tako sto nazoves telefonom ustanovu u kojoj je tvoj muz dobio taj beli uput i pitas Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandy23 28/9/2014, 12:21

BabyBear ::Sandy, ne znam odakle si, ne pise ti, ali ja sam npr isla kod Antica u Klinicki centar i sasvim slucajno sam imala vec uradjene stecene trombofilije, jer sam na imunologiji (kad sam isla da uradim imunoloske analize) slucajno upala kod neke divne doktorke koja mi je pored uputa za imuno laboratoriju dala i uput za biohemijsku laboratoriju, jer sam joj rekla sta sve jos treba da uradim i maltene joj sama govorila sta sve da zaokruzi na tom uputu. Onda sam cak, kad sam izasla napolje od nje, uzela uput i jos 2-3 stvari sama zaokruzila Very Happy

Tako sam imala, cistom igrom slucaja vec uradjene stecene tr. Inace, princip je sledeci na KCS, a trebalo bi i kod drugih: Sa uputom za hematologa, na kome pise da se upucujes zbog istrazivanja na trombofilije, prvo zakazes kod hematologa, onda odes kod njega na razgovor i poneses sve papire/rezultate koje si uradila, ako si nesto od bilo cega vec uradila, kazes mu istorijat i sta planiras dalje, on te ispita za porodicnu anamnezu, pogleda papire i onda ti kaze/napise sta sve treba da uradis i sta ti jos eventualno fali medju rezezultatima koje si vec uradila, i posle kad uradis i ono sto ti je on dao ponovo ides kod njega da pogleda i odredi ti terapiju.

Tako je meni sestra sa hematologije rekla da je procedura (sto je i logicno kad vec ides na uput) i tako sam sve i uradila. Eto, prosto i jednostavno.

Valjda smo se sad razumeli Wink

Ok znači da čak iako nemam sve potrebno kod sebe od analiza oni će mi uraditi na prvom pregledu?Ja ima zakazano u KCS 1.10. i imamm osnovnu krvnu sliku koju nosim sa sobom ali samo me zanimalo da li možda treba još neka analiza u smislu da me ne vrate Very Happy Ok sad mi je sve valjda jasno hvala vam devojke. Valjda sam navikla da uvek nešto fali kad idete kod dr pa reko da ne izgubim ovaj dragoceni termin zbog neke analize koju nemam.

sandy23

Broj poruka : 39
Datum upisa : 26.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 28/9/2014, 13:23

Nece ti oni to uraditi na prvom pregledu nego ce ti doktor dati uput sta sve treba da uradis u biohemijsloj lab u KCS ili ako ti budu trazili da uradis urodjene trombofilije, napisace ti da to uradis na VMA (onda treba da dobijes uput i za tamo, a trenutno se na VMA zakazuje za mart-april). E onda kad ti hematolog da uput za biohem lab u KCS, onda odes na salter 5 u prizemlju da zakazes vadjenje krvi koje se radi sredom i molis Boga da ti zakaze za prvu sledecu sredu. Taj rezultat bude gotov vec sutradan, ali ga iz lab salju lekaru koji te je uputio u lab. Ti mozes i sama da odes sutradan ili prekosutra da uzmes taj rezultat od sestre tog doktora (ne rodjene Very Happy ), ali ga poneses sa sobom kad krenes na kontrolu. Sto se kontrole tice, obavezno pitaj doktora da li i kontrolu moras da zakazes dole na salteru ili on ima neki odredjeni dan kad radi u ambulanti pa treba da dodjes taj bilo koji dan cim ti bude gotov rezultat.

Meni je npr dr Antic rekao da radi u ambulanti utorkom popodne i da dodjem bilo koji utorak kad zavrsim ono sto mi je trazio.

Jos nesto bitno. Obavezno pogledaj kad dobijes rezultat iz lab, da li ti je sve uradjeno sto je bilo obelezeno na uputu. Meni npr nisu bile uradjeni Protein S i homocistein. Onda sam otisla do lab ponovo i pitala sto to nije uradjeno, za protein S su mi rekli da nemaju reagense, tako da to moram privatno da uradim, a za homocistein su mi rekli da su verovatno greskom ispustili pa sam insistirala da mi ponovo izvade krv za to, jer je njihova greska, sto su i uradili.

Zelim ti puno srece i zivaca Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 28/9/2014, 15:48

E devojke moje mi s mo danas poceli sa puregonom od 100ij i imali smo uz sve je ok.Ponovo E2 i Uz u petak.Ljubac za sve
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cecilija78 28/9/2014, 16:10

Samo napred Ivanice navijacica

cecilija78

Broj poruka : 51
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 28/9/2014, 16:13

Ivanice,duso,vec ti rekoh malopre,SRECNO i NAAAAAVIIIIJAAAAAM!!! osmeh srce lol! sunny Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu