KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
ariadne69
jelena*mama2andjela*
cecilija78
fight&faith
SoJa
JednaSova
ChillyVilly
AriesGirl
Vecka
jovanka.draskic
dacans
srculence 84
d77
REAANITA
hocukusurnecuzvaku
OKacica
Mili2
ivanicasale
SannI-AlL
Hiperaktivna
zvoncica36
luckystar74
Vuchica
missile
Sofija Veks
MalaSaJuga
malena 92
saska1
Smrdica
cicsa80
ragaco
maki0211
annci
Jelka
Star77
Vanilla
leptirko82
ivi
bak
Petkana
mijaki
PalcicaBg
sandrolina
Niny
karakaca
BiKsi :)
dzefri
mamadabudem
lela1984
Srcko13
KoMetaK
sareni leptir
56 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 14:40

yaboravih da kayem da imam iyvestaje kada sam radila hormone, i svi su u normali,imam i malo starije ali i skorijeg datuma...eto,a po recima moje doktorke ja sam uvek imala dobru ovulaciju, i imam i slicice. folikuli su uvrek bili tako veliiki i bez stimulacije
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 14:56

Markosanja,OGTT je test tolerancije glukozom,a to sto su ti FSH i LH normalni je super,ali ne mora da znaci da nemas policisticne jajnike,na zalost.I meni su normalni i FSH i LH,a janici katastrofa.Prof. Stojkovic mi je rekao da je to vrlo interesantno,da je FSH u redu,a jajnici takvi kakvi su moji.I Kopitovicka mi to juce rece.Leptiricu,ja stvarno ne znam za persun da li izaziva kontrakc.,ali mislim da treba jesti manje zacinjeno u trudnoci,svakako.Ja licno jake zacine inace ne volim,pa ih svakako necu jesti kad konacno mi uspe VTO.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 14:59

epa ni to nisam radila. pa jer je vidi na uz da li su policisticni.ako se vidi, onda bi mi rekli.ali ja sam moju doktorku nekoliko puta pitala rekla je da nema nista, da je sve ok.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 15:00

i tek sad vidim da sam stvarno na pocetku... Crying or Very sad v v v v v 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 15:14

Vidi se,ciste su se meni uvek videle na UZ,ali,ja bih svakako poradila na detaljnijoj pripremi da sam na tvom mestu pred naredni pokusaj.Pa,Kopitovicka,kad je videla moje nalaze juce,pitala me je da li ima nesto da nismo radili.Ja kazem,pa trombofilije sam radila tek sad,nakon ove biohemijske i vi cete sad da mi radite histero,a ona se samo nasmeja i rece-interesantno da ima nesto sto nisi radila,vidi se da si radila u zdravstvu i da znas dosta o svom sterilitetu i VTO prici.Ja kazem,sta cu,posle 7 i po god. borbe,morali smo da naucimo neke stvari,i da nismo hteli.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 15:29

Markosanja,a i za pokretljivost spermatozoida postoje preparati koje muskarac uzima uz kontrolu urologa(profertil,proxed) i razni vitamini koji mogu malo da poboljsaju spermogram(cink,vit. E,oligovit).Mm ih je pio dugo i popravio je s njima donekle spermogram da bi mogla uopste VTO da se radi,da mu spermice ne bi trazili punkcijom,jer je pre 7 god. imao samo 4% pokretnih,sad ima oko 20%.Inace mu varira izm. 15 i 20%.Dobar urolog moze dosta da pomogne.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 15:37

Hvala Lela na savetima...ja sam iz neke druge price,studiram ekonomiju pa mi je sad haos u glavi oko ove vto.ok,da rezimiram...detaljna analiza, pa onad vto,zapamtila sam. a sad ispitni rok, pa se javljamo Genesisu u polecemo za N.s.nista mi drugo ne preostaje, jedino da zapisem sta sve da uradim, pa kad zakazem kod njih da ih izbombardujem... poljubci 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 15:38

aha,a da li na su vam to savetovali na klinici ili ste dodatno isli kod urologa...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 25/5/2014, 15:45

Markosanja,evo i ja da prijavim srazmernu kilažu visini i ok hormone,a loš OGTT.
Tebi treba adekvatnija priprema...HSG obavzeno,zbog eventualnih hidrosalpingsa,pa i histero dijagnostička...Pročačkaj ovde po forumu,brdo informacija i iskustava o svemu.

Brbljiva,jesi u pravu za peršun,ali u ishrani ga koristimo kao začin,dakle količinski malo..
Ne valja piti čaj od peršuna,kao recimo kad bude neka urinarna infekcija,pa popiješ 2l čaja dnevno...kao ni uvin,ni brusnicu iz istog razloga.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 15:48

Ma,mi smo na prvu VTO isli tek u februaru prosle god.,a godinu dana pre toga su nas skinuli s drzavnog programa kod nas,u Beogradu.Mi smo zajedno 9 god.,a borba je pocela pre 7 i po god. kad smo oboje dobili ureaplazmu.Samoinicijativno smo uradili njegov spermogram i sok-azospermija!Samoinicijativno kod urologa,razne terapije obostrane,infekcije,na zalost,priprema za inseminaciju od koje su odustali zbog njegovog spermograma...Vec ti rekoh,ovo je velika borba,a tebi tek predstoji.Zato,glavu gore,samo polako,koliko je to moguce i bicemo i mi mame jednom,ja cvrsto verujem u to!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2014, 15:53

Markosanja, obicni ginekolozi koji se ne bave sterilitetom po mom skromnom misljenju - nemaju pojma! Ja sam isla kod najboljeg ginekologa u Nisu, pa sam ga ucila nekim stvarima, pa kad odem sledeci put a on me savetuje to sto sam mu rekla prosli, samo ga podsetim i poducim nesto drugo.  lol! Napisi mi vrednosti Lh i FSH te skorije. NIje stvar da su hormoni u normali, stvar je da LH ne sme da bude veci od FSH, to ukazuje na policisticne jajnike, iako to ne mora da se vidi na UZ (kao kod mene). Insulinsku rezistenciju mogu da imaju i mrsave zene, a ona je takodje jedan od simptoma PCOS. Kad budes imala vremena pogledaj i tu temu. Meni je taj dr govorio da su i dobri hormoni, a LH mi je uvek bio veci od FSH sto ukazuje na PCOS i na to da mora da se vodi racuna o stimulaciji i supresivima koji se daju. Ja sad imam Lh 8.08 i FSH 6 i oba su u granicama normale ako gledas vrednosti, ali ne treba da budu takvi, zato cu primati supresiv (suprefact) od danas, da spustim LH na 2, da ne bi izazvala hiperstimulaciju i da bi dobili bolje folikule. FSH treba da bude veci od LH (imamo i tu temu o FSH). Eto, to je ukratko.

Sto se urologa tice, ima tema o muskom sterilitetu, pa vidi sta se pise o lekarima i izaberite kod koga cete. Svakako TESA i punkcija mogu da se rade ako necega ima. Imas i onu mesavinu cajeva i semenki koje mogu da se uzimaju ali i proxeed i jos neke suplemente koji sv to sadrze, ali kostaju malo vise. Uglavnom daju bolje rezultate. Zavrsi sa ispitima, muza baci na neki suplement, njima treba 3 meseca da poprave rezultat, pa na jesen polako i pametno a mi smo tu da savetujemo.

A sto se ljudi tice... teraj ih! Ti imas 23 godine, ne znam koliko ima tm, meni mozes da budes dete (da sam rodila sa 18, kao neke moje drugarice koje imaju cerke tvojih godina) i nadji nacina da im zapusis usta na lep, fin i kulturan nacin! Ne nerviraj se samo! Kazi da hoces da zavrsis fax pa onda! I sto neko rece, cuvajte se i cuvajte ljubav, poverenje i budite podrska jedno drugom. Ova nasa borba ili ujedini do neslucenih razmera par ili ih rastavi.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2014, 15:55

I, da Leptiricu, znam da si se navikla na korake, ali sad treba da postavljas pitanja na drugoj temi, za trudnice!  Wink NIkako da se naviknes, jel da?  Very Happy 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/5/2014, 16:12

KOMETAK, srećno draga sa bockanjem, silno NAVIJAMO SVI U KUĆI ZA TEBE i TM i VAŠE BUDUĆE PILIĆE!

 osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2014, 16:15

KoMetaK ::I, da Leptiricu, znam da si se navikla na korake, ali sad treba da postavljas pitanja na drugoj temi, za trudnice!  Wink NIkako da se naviknes, jel da?  Very Happy 
ma vidim kometa ja ali ovde je veca koncentracija cura cini mi se ,nego nekako sebe jos ne smatram trudnicom ... Embarassed valjda zato sto cekam taj prvi UZ za pocetak ...
ragaco ,bas ti hvala .ja se utripovala da nikako nesme cak ni kao zacin. osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce 
inace ,slazem se sa vama -po pitanju lecenja steriliteta i neplodnosti nama trebaju profsionalniji ljudi ,koji su vezani za vto procese i znaju tacno sta treba da kontrolisu od analiza .
secate se moje frke oko endokrinologa i mog povisenog insulina ?! endokrinolog iz mog d zdr je dreknula -sta ,od kud tebi inuslin ,pa ovo je sve u nirmalnim granicama !- affraid  affraid  affraid
 drugi endokrinolog koji radi privatno ali je u penziji ,navodno je jako strucan -je takodje reko da mi je i tsh od 2,74 u redu kao i insulin .
srecom ,postojale ste vi -devojke sa kutka ,koje vise znaju nasu problematiku nego ovi nasi nazovi lekari ,i brzo ste me otreznile i bacile u akciju ,rekavsi da ipak insulin mora biti manji ,kao i tsh za nas koje mucimo muku radi bebe.
nasla sam endokrinologa u Bg ,zena koja je pratila mnoge vto trudnice i razume koliko ipak za nas mora biti insulin dozvoljen i glikemija i ostalo.tako da me je ODMAH ,jos preko tel.ne videvsi se -stavila na terapiju gluforminom i eutiroksom .
ispostavilo se kao dobro i licno smatram da su  endorkionolog ,kao i ta histeroskopija doprineli boljem ishodu ,(naravno uz tim Genesisa )-i prvenstveno uspehu za ostvarenje moje trudnoce .te analize ranije niko nije toliko gledao ,tipa insulin i secer ...a o histeroskopiji da i ne govorim .da je toga bilo pred drugu vto ,mozda bi se jos tada ostvarila trudnoca .sve u svemu ,drago mi je sto sada cekam bebu i nadam senajboljem ishodu .
zato devojke koje ste relativno nove ovde (marko sanja ,lela ...),odradite makar na svoju ruku neke analize i slusajte devojke sa foruma ,mnoge od njih ovde mogu doktorat da zavrse . igracice  igracice  igracice
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 16:22

Pa,ja sam vecinu i radila na svoju ruku,jos mi ostade ta histero.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 16:22

Pa,ja sam vecinu i radila na svoju ruku,jos mi ostade ta histero.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2014, 16:35

KOkice moja najdraza, hvala vam! Dace Bog da vas ne izneverim!  ljubav love love love love 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 16:43

Neces,neces,bice dobro!Navijam!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 25/5/2014, 16:58

KoMetaK ::KOkice moja najdraza, hvala vam! Dace Bog da vas ne izneverim!  ljubav love love love love 


Nećeš ti nikoga izneveriti ubeđena sam  ljubav ljubav ljubav  Miss, Bakiša i ti na trudničke strane, pa ja za vama  d d d 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/5/2014, 18:32

KoMetaK ::KOkice moja najdraza, hvala vam! Dace Bog da vas ne izneverim!  ljubav love love love love 


Znam da neces ti nas izneveriti.Predosecam da xce sve biti ok.


Markosanja moji jajnici izgledaju policisticno a hormoni su ok i svima je to cudno kako je to moguce.Meni do sada niko nije video ''nesto'' na pocetku materice na snimku HSG-a tek sada je to primetila dr.Vesna i rekla je obavezno histeroskopija.Tako da ti i ja preporucujem da uradis OGTT i HSG.Samo vidi da li mozes da uradis HSG pod anestezijom.Neznam kako se radi kod vas,ali kod nas nema mogucnosti anestezije tako da su meni radili HSG 2X na zivo i nije bas lepo.Da mi je ova pamet sada trazila bih anesteziju.Ali dobro covek se uci dok je ziv.A kada ides da radis OGTT trazi i insulonemiju da ti odrade uz OGTT.To je merenje insulina.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 25/5/2014, 19:03

Drage moje, samo na brzinu da vas pozdravim....sve redom:)

Kometak, sretno ti bilo, draga moja :)

Ivanicasale, septembar je izgleda nas...

Ja danas bila kod svoje dr, kasni mi menzes 8 dana..kaze da sacekamo jos 7 pa da mi da dabroston, jer bih trebala da pocnem sa onim cypro-nesto...zaboravih kako se zove, mrzi me da ustajem...evo vec drugi put kako prestajem sa kontracepcijom i ne dobijam...lijepo ludim vise od ovog ne dobijanja.
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2014, 19:11

Star, proveri TSH ako si na kontraceptivima bila, da (daleko bilo) ne prodjes kao Lela1984. Ne znam zasto insistiraju na tim kontaceptivima uopste.  Rolling Eyes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 25/5/2014, 19:23

KometaK, provjerila sam ga vec, 2,41... ne znam sta da ti kazem...osjecam i ja po sebi da nesto nije u redu...hormoni mi divljaju, imam valove neke vreline...
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 25/5/2014, 19:40

Kometice draga, neka ti je srecan i bebicetan taj prvi superfaktic!!!

 ljubav ljubav 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 25/5/2014, 19:44

markosanja, devojke su ti lepo objasnile sta treba da proveris, iako dr-i kazu da su ti LH i FSH ok, treba videti njihov odnos, on je veliki pokazatelj. Moj LH je bio veci od FSH, i doktori su pricali da je to sve ok jer su oni u ref.vrednostima, i na kraju posle dve godine i 4 doktora ispade da sam ja knjiski primer za PCO sve sa IR i hormosnkim poremecajem ruku pod ruku... Da nije Kutka i devojaka ovde jos uvek bih tapkala u mraku... Ono sto hocu da ti kazem jeste to da ti sve ovo sto ti mi pricamo mozda izgleda kao svemirski brod, ali ono sto je bitno jeste da si na pravom mestu i jedna po jedna stvar ce polako poceti da se resava, bitno je da ne gubis nadu...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu