KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
malena 92
sandrolina
OKacica
Petkana
lela1984
ivanicasale
fight&faith
Vuchica
Strumfeta78
Ninche
Stenli
Klarica
dragana76ns
bulevarka
ragaco
fmala
Botox
buby
SoJa
daca32
twinsi
zvoncica36
anasrce
bak
Endzi
hocukusurnecuzvaku
lenabeograd
leptirko82
BiKsi :)
SladZana
tulumba
Likoli
mamadabudem
Niny
dunjas
saska1
PalcicaBg
KoMetaK
Star77
Mili2
sareni leptir
neca73
pluton1
d77
jelena*mama2andjela*
Smrdica
Sofija Veks
neris8
LaFolie
53 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 19/5/2014, 19:29

botox ::
sofija, iskreno.mislim da treba da mirujes a batalis svadbe, I nama se za koji dan zeni jedan brat I ne idem jer mi.je beba prioritet... razumece ljudi, verujem I taj vas prijatelj da je razuman, a druzenja ce biti ceo.zivot...
proveri i.zuc, tj kanalice i.kesicu kakvi su.ti, zbog tog povracanja.zutog sadrzaja...

ja.nemam nista novo, lezim, ne ustajem, pretvorih se I sama u krevet

 Very Happy E botox, u pravu si, i ja sam mislila da cu da srastem sa onim krevetom............. Very Happy 

Bas sam rekla Sofiji da mi je bolje bilo u trudnoci kada jedem pa sve povratim, nego kada ne jedem zbog mucnine pa onda povracam zuc, jer nemam sta da izbacim i samo se mucim.

Napredujete divno, sve vas pozdravljamo i masemo. Mili, bravo za snaznu bebicu, veliki zagrljaj.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/5/2014, 19:35

sofija ,i ja mislim da trebas malo da se primiris .jer su u pitanju ipak 2 bebe , pa ono daleko bilo -krvarenje ....ja se stim nebih igrala ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 19/5/2014, 22:12

nije mi radjen serklaz...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 19/5/2014, 23:23

serklaz se radi ako je grlic skracen na 2 cm, koliko ja znam....
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 19/5/2014, 23:25

jeste valjda, moj tada nije bio, a sada je kasno, grlic bio vec 18, ko zna koliku je sad, imam utisak da se jos skratio
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 19/5/2014, 23:26

Sofija drzi se, to su cari  trudnica 

Krevet hm...znam dobro kako to izgleda.

Mi smo danas bili na kontroli, imamo 7,5cm, sve je ok, nema hematoma vise, dobila sliku iz profila pa gledam i uzivam.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 20/5/2014, 09:02

Super Sladzo,uzivaj u trudnoci!
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 20/5/2014, 09:47

Leptiru, ja sam 3 puta radila betu, jer se nije pravilno duplala. Dosta ti je dva vađenja. Sad čekaj uz pa da vidite vašu mrvicu  srce 

Slađo bravo za bekanu  bebe 

Sofija, miruj draga, nemoj da opet putuješ i naprežeš se, sada su ti najvažnije bebice. Ipak su dve, veći je rizik i moraš malko da se primiriš. Biće svadbi i veselja kasnije, pa ćete ići u četvoro. family bebe bebe as 

Botox, samo lezi, nek dani prolaze, izdržaće Mirna još malo  bebe
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 20/5/2014, 18:58

Postavila sam pitanje na temi dabl test,tripl...al posto ona nije bas ziva,ko ima malo vremena nek virne Very Happy 
Hvala

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 20/5/2014, 19:22

cao drugarice, ja se vratila sa kontrole, bebe su ok. Danas mi je dr prvi put merila grlic i rekla je da je 39mm, ali nije rekla da li je to ok ili nije a ja sva zbunjena pa ne pitah. Jel znate nesto o tome. inace dr u Betaniji je rekla da ce posle ekspertnog uz koji imam zakazan za 28.5. zakazati serklaz.
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 20/5/2014, 19:26

Likoli,super,neka rastu bebice!
ok je grlic i dobro je ako mozes da stavis serklaz!
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 20/5/2014, 19:27

Hvala pluton 1
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 20/5/2014, 19:32

Deevojčice,samo da vas pozdaravim!
Slađo,bravo,super ste!
Mili,mazi hrabrišu!
A ti Sofija malo prikoči,nema sad ništa preče od bebaca.
Likoli,mislim da je to ok dužina,a serklaž da odmogne neće,mazi bebice,draga.
Ljubim vas sve!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/5/2014, 21:06

Sladzo, Likoli, bravo za super bebice!!  yes yes  radost radost 

Evo ja se upravo vratih iz Novog Sada, bila na prvom ekspertskom pregledu kod Dr Novakov.

Krvarenje (braonkasto curkanje je od juce stalo, hvala Bogu!).

Bebice su bile obe dobro, pravilno im je sve kaze doktorka, jedna je 74, druga 75mm  Very Happy Very Happy Danas je 12+5.

Rekla je da mirujem, ali ne strogo, da mogu setnjice lagane. Rekla je da mogu i da letim ukoliko vise ne budem krvarila (ukoliko krvarim naravno da ne), ali da ukoliko budemodlucila da idem na svadbu, da tamo nikako ne budem ceo, nego pola dana, jer bi me celi dan iscrpeo, ovako pola moze biti ok, naravno bez djuskanja. Svom srecom sto za 2 dana ulazim u drugi trimestar, kaze da ce tada biti lakse.

Za povracanje je rekla da jedem cvrscu hranu, i da pijem vitamin B6 i B12.

Radili smo dubl trst, rezultati su sutra. Svakako ako i ne budu najsajniji (iako budu), i ona se slozila da radim NIFTY, zakazacu ga nakon dabl rezultata, ili krajem ove, ili pocetkom sledece nedelje...

Sada mogu malo da predahnem, sva sam nakon curkanja strepila...

 c c


Poslednji izmenio Sofija Veks dana 20/5/2014, 21:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/5/2014, 21:08

E, da, htedoh da vas pitam, vidim da ovde pominjete serklaz - u kojim slucajevima se on radi/preporucuje?

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 20/5/2014, 21:34

Super Sofija bas lep izvestaj,bebe su velike,napredne buce to sve super:-)
A serklz se radi zbog grlica tj kratkog grlica jer bebe,pogotovo dve pritiskaju i moze ne daj Boze da popusti i ... Crying or Very sad,nisam ni ja znala do koliko se tolerise to skracenje al mi devojke kazu oko 2cm je minimum.

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/5/2014, 21:37

Aha, hvala ti draga!  Very Happy 

Bebe rastu, a ja se spustila na 52kg!  Rolling Eyes 

Meni je Dr Novakov rekla da mi je grlic super, nije pominjala serklaz. Da li se grlic tokom trudnoce, kako bebe rastu menja, ili je uvek isti?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 20/5/2014, 21:41

Menja se,menja ja sam na dan transfera imala cak 5,6cm a sad oko 3cm,izmedju nismo merili,mislim da to vodi serklazu al videcemo ...sta got treba samo nek rade,ja sam samo inkubator Very Happy 

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/5/2014, 21:52

Hehe da znas. Meni je danas bio 46mm, a ne secam se koliki mi je bio na dan transfera...

Svidja mi se to "inkubator'  lol! 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 20/5/2014, 21:55

Trazi da ti kontrolisu to uvek,vidis kako se brzo menja,za 17 nedelja -3cm,a tek ceda ga pritiskaju...mislim da smo mi sve samo inkubatori,ove male pijavice nam sve uzese Very Happy 

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 20/5/2014, 21:58

Sofija, ne nije isti, on se skracuje kako se blizi porodjaj. Mada, zavisi i od položaja i težine bebe, ili beba. Kod blizanačkih trudnoća se obično stavlja serklaž, bez obzira koliko je dobar grlić, kako ja skačih, ili da miruješ pa samo da ideš na kontrole. Nešto ne znam da je neko sa blizanačkom trudnoćom bio aktivan toliko, ipak su te trudnoće rizičnije same po sebi nego one kad ima jedna beba. Naravno, pravila nema, al dve bebe mnogo više vrše uticaj na grlić nego jedna. Naročito kako odmiče trudnoća i kako se bebe buckaju. Meni je Arsa zviznuo vodenjak, pretpostavljam nogom, jer se šutao samo tako. A s početka mi je grlić bio super, pa je tek od sedmog meseca počeo da popušta, da se skraćuje. Moja dr mi je rekla da će izdržati do devetog, al eto, nije izdržao, a bio je čvrst, ali skraćen. Još je zeznutije kad je razmeškan i skraćen. On ti je ustvari kao pampur tamo dole. Jako je bitno da ti dr prati na svakoj kontroli kakav je grlić.
Što se tiče odlaska na svadbu, ja ne bih išla, da sam na tvom mestu. Ok, znači to tvom dragom, stoji, ali znači li mu više to, ili tvoja trudnoća? Drugo, uvek na takvim skupovima možeš, ne daj Bože, da pokupiš neki virus, a saleteće te ljudi, jer će videti da si trudna, pretpostavljam. To bude tako zamorno, veruj mi na reč. A da ideš na svadbu, pa da ti npr bude muka, pritom budeš par sati, nije nužda. Obradi ti mužića da on ide sam, a ti fino ostani kod kuće, pa šetnjice sa drugaricom, drugom, ili nekim bliskim, i to lagano. Prvo tromesečje jeste najrizičnije što se tiče nekih stvari, al ni posle nije ništa manje rizično, po meni. Naročito što bebe rastu, kosti se sve više razmiču, pa kreće pritisak na kičmu, karlicu, pubičnu kost, sve je više i plodove vode, posteljice dve... Ne znam, dobro ipak razmisli. Ne kažem ja da ti treba sad da se mumificiraš, daleko od toga, al mislim da je tako često putovanje sa blizanačkom trudnoćom ipak napor za organizam, koliko god ti mislila da možeš, organizam će ti reći drugačije, sigurna sam. Izvini što ja ovako roman ispisah, znaš da sam direktna i da nema okolišanja.A znaš i da si mi jako draga i da ti želim što bezbrižniju trudnoću. Pritom si plus imala krvarenje. Imalo je ovde devojaka koje su super blizanačke iznele, tanja83 je i radila koliko se sećam, ne mogu sad da se setim je li serklaž imala, dragana76 je imala serklaž, mada ona nije radila, parižanka je bila aktivna, naravno nije radila, nego aktivna u smislu da je išla ovde onde, no ne i nešto predaleko. Viktorija je imala urednu trudnoću, pa joj iznenada pukao vodenjak, čini mi se u 31. nedelji. Koliko se sećam i one tvoje fenomenalne fotke u koferu sa jutara, ti nisi neka kršna mladica, što bi rekle babe u mom kraju, ili se varam, pa neće bebe ni imati prostora kao kod krupnijih ženica, imaj i to na umu. Eto, kako god, ja sam ipak poželela da ti skrenem pažnju na neke stvari.

Sladžo, bravo za tvoje mačence!

Niny, kako si ti?

Mirna, samo miruj kod mame, i ne diraj joj grlić.  Joj botox samo nek zamiču nedelje što pre.  Very Happy SIlno navijam da udješ u deveti makar jedan dan.

LJubac mace i trudne i one koje će to uskoro biti!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 20/5/2014, 21:59

Sofija,bravo za bebice i super sto je krvarenje stalo,ne ponovilo se!

Serklaz se cesto radi preventivno kod blizanaca,meni je dr prvo rekla da ce mi staviti oko 16.ned.ali zbog cestih krvarenja nije.na poslednjem pregledu je pitah,nesto me sve veci strah kako su tezi da ne oslabi grlic,ona mi rekla da se moze staviti ako bude potrebno bilo kad.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 20/5/2014, 23:03

Biksi,u pravu si!
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/5/2014, 23:49

Biksi hvala draga, bas si mi sve detaljno opisala.

Je li taj serklaz vid operacije? Izvinite ako je glupo pitanje, ja kapiram da te oni pod anestezijom zasiju (koncima?), znaci li to da nema  sex ? Mi smo apstinirali sve do sada, sada nam je dr dala zelezno svetlo za drugi trimestar  vođenje ljubavi   srca 

Videcu jos za ovu svadbu. Mi bi trebali da putujemo (kupili smo karte) za 10dana, i da budemo tamo nedelju dana. Danas sam pitala mm-a ukoliko bih birala da odem na jednu od te dve svadbe, a ne na obe (prva je u prvom vikendu jula), koja bi njemu bila znacajnija, on rece kod njegove sestre (od tetke), a ne kod najboljeg druga, jer se u Italiji vise gleda rodbina (kada bi pitao on mene za Srbiju, kod mene bi bilo obrnuto, meni su moje prijateljice blize dosta od rodbine)...pa mozda razmislim i propustim ovu, a odem na tu drugu, videcu kako ce sve ici...

Da, ja sam malo sitnije gradje, mada ne bas sitna, umem da se borim sa par kg viska, uglavnom u kukovima, a sada sam 1kg manje nego kada sam krenula trudnocu, 52kg na mojih 1.65, otprilike koliko sam ranije pre hormona imala standardno (51-52kg)...

Grlim puno, divne savetnice moje!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 21/5/2014, 08:38

Dobro jutro drage moje  sreca  Sofija bliži se drugo tromesečje  igra Šareni leptiru još malo i prvi UZ...Znam kako ti je,nedavno sam ga prošla...Ja inače idem u lagane šetnje do Maxija  b imam jutarnje mučnine koje brzo prođu... v Početkom juna idem na dabl... radost Odmičem i ja polako sa početka  as 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu