KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
neris8
malena 92
bulevarka
lilly13
Afrodita
Likoli
InNaturaVeritas
anasrce
noja
JednaSova
djole42
neca73
jovanka.draskic
SladZana
ChillyVilly
hocukusurnecuzvaku
Petkana
Mili
Sofka
Ceca797
saska1
Ninche
mamadabudem
Endzi
KoMetaK
ragaco
OKacica
Strumfeta78
ganedina
ninica2
Star77
fight&faith
nadalica
insomnia
Vuchica
karakaca
sareni leptir
annci
Ninana
MAAKKI
ariadne69
lelas
jelena*mama2andjela*
SoJa
Erata
bak
SannI-AlL
d77
mijaki
JocY
Sofija Veks
BiKsi :)
leptirko82
PalcicaBg
ivanicasale
Niny
bundevica
najdi10
zvoncica36
srculence4me
64 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 1/4/2014, 22:14

Najdi, tvoj rezultat na to ukazuje mislim na PCOS
nađi dobrog dr. i UZ da pogleda detaljno jajnike
a za tog dr. Vlaisavljevica znam samo reci hvale, moja drugarica sad ima dve divne bebice
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 34
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 1/4/2014, 22:19

Pa ne znam sta da kazem, dosta ih je gledalo i UZ i sve hormone,, oni su po zadnjem AMH 6.7, a radjen je u Dia Labu u Bg gdje su ref granice od 0.19-9.13 za zene.
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jovanka.draskic 1/4/2014, 22:50

znam draga ali imas kolonu za niske koncentracije 0,000-0,308
smanjena plodnost 0,308-2,199
zadovoljavajuca plodnost 2,199-4,006
optimalna plodnost 4,006-6,793
povisene 6,793

to je ono sto ti ja kao drugarica kazem a i kao med. radnik koncentracija je povecana, sad da li se radi o tome da imas PCOS ili ne netvrdim ali idi kod nekog dr. koji ce to detaljno sve proveriti
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 34
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 1/4/2014, 22:50

Svaki aparat u labu ima svoje ref.vrednosti, zato to mnogo zbunjuje...meni je AMH uvek bio dobar dok sam radila u Belladoni, a kad sam uradila u Konzilijumu, kad nisam pala u nesvest...
To jeste u ref.vrednostima, ali mislim da je visok za VTO...neka me isprave zene,ako gresim... mada je kod tebe bilo prirodnih oplodjenja...
U svakom slucaju treba ti dr koji ce se baviti tobom i tvojim problemom i sagledati ga sa svih aspekata...Mislim da Vlaisavljevic nije pravo resenje jer on dodje jednom u 10 dana da odradi aspiracije i tada su grupe zena ko na pokretnoj traci... Po svim iskustvima zena sa ovog foruma, ja bih se okrenula Kopitovicki ili Crnogorac...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 1/4/2014, 22:56

Nadji napisi nam sve hormone tvoje u ovoj temi 
https://kutak.forumotion.com/f35-hormoni
Pa da prostudiramo
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 1/4/2014, 22:57

Slazem se sa tobom Strumfeta oko nalaza, prije tog sam radila u Bio Medic i bio je 10. To je bas puno, ali posle toga je ovaj nalaz. Mozda uradim ponovo nalaze. Svidjaju mi se sva vasa iskustva iz Genesisa, djeluju da su ozbiljan i odlican tim.
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 1/4/2014, 22:59

noja ::Nadji napisi nam sve hormone tvoje u ovoj temi 
https://kutak.forumotion.com/f35-hormoni
Pa da prostudiramo

oki , idem na tu stranicu
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 1/4/2014, 23:14

jovanka.draskic :: znam  draga ali  imas      kolonu  za  niske    koncentracije 0,000-0,308
smanjena  plodnost 0,308-2,199
zadovoljavajuca  plodnost  2,199-4,006
optimalna plodnost  4,006-6,793
povisene 6,793

 to  je  ono  sto  ti  ja  kao  drugarica  kazem  a  i  kao  med.  radnik    koncentracija  je  povecana,  sad  da  li  se  radi  o  tome  da  imas  PCOS  ili  ne  netvrdim  ali  idi  kod  nekog  dr.  koji  ce  to   detaljno sve  proveriti


Draga, onda sam po ovome na granici. Ja nema ovu tabelu.
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 1/4/2014, 23:40

Znanm da postoji tema za hormone, ali da ne bi lutala, Najdi postavljam ovde, cisto da vidis kolike su razlike...
ovo su ref.vrednosti iz Belladone za AMH
Radi se Elisa.
Referentne vrednosti su u mikrogramima/L
rana folikularna faza: 0,5-2,3
ovulaciona faza : 0,8-2,6
srednja lutealna faza:0,5-2,3
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 1/4/2014, 23:47

Strumfeta78 ::Znanm da postoji tema za hormone, ali da ne bi lutala, Najdi postavljam ovde, cisto da vidis kolike su razlike...
ovo su ref.vrednosti iz Belladone za AMH
Radi se Elisa.
Referentne vrednosti su u mikrogramima/L
rana folikularna faza: 0,5-2,3
ovulaciona faza : 0,8-2,6
srednja lutealna faza:0,5-2,3

Ma vjerujem potpuno. Uzasna je razlika, ja sada ne znam sta je kod mene vise tacno.
Moram da ponovim u Konzilijumu i da def. promjenim dok. i kliniku.
Genesis ili Prag , eto na tome sam sada. Toliko ste lijepo o njima napisale da ce moje razmisljenj ici u tom pravcu.  osmeh srce 
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 1/4/2014, 23:51

Drage moje kutanjke ,

debelice okruglice
  trudnica  d 

Erata - lafice naša posebno sam se zbog tebe oduševila , zaslužila si sve naj posle svega  yes 
Niny - dušo moja znaš sve ... ljubim te i ovde najviše ... bravo za  srce  bravo za našeg drugara ups ja krenula u muškom rodu ko zna možda sam nešto naslutila  Wink 
Likoli  
jelena87 - sugrađanko moja veliki cmok za tebe i za kikija i rikija da se više ne brineš i da uživaš u predstojećim mirnim danima
Sofija V - ženo sa najvećom zabeleženom betom na kutku  as bravo za sve vas koliko vas ima ... bićete velika srećna porodica  family živi svoj san i uživaj u njemu i nemoj da dozvoliš da te puno čačkaju dovoljan je jedan UZ idi samo privatno i taj izveštaj nosi na komisiju tako sam i ja a za bolovanje sam išla samo u državni dom zdravlja
d77
Zvoncice
Sladzana
NInana
Suzanasakii
Anasrce
JEdnasova
Tara01
Twinsi
cicifu

želim vam svima mirne i školske trudnoće bravo za sve vas i vaše bebice
 čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  

Čekalice

Ganedina, Ceco, Soja, Vuchice, Milichice87

navijam za velike bete i za vaš uspeh da ulepšate i vi ovo proleće sa još beba i da prepišete bete od "martovske uspešne ekipe "
 roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda 
 beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba 

Najdi žao mi je  zagrljaj odboluj kako kažu vreme leči sve pa u nove pobede  yes 

Brbljivi leptiriću ti mi stižeš u komšiluk  Wink držim ti fige za uspešan i bebićetan postupak i ja kao i većina devojaka ovde imam samo reči hvale za Kopitovićku ...
 sretan početak 

Ostalim dragim koračaljkama želim srećne korake da budu bebićetni i da se nastave lepe bete sa lepim vremenom . Želim da sve zablistate , da sve budete debele i nasmejane kao nikad do sada .
Sve najbolje
 srcasti poljupci  srcasti poljupci  srcasti poljupci
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 1/4/2014, 23:55

bulevarka ::Drage moje kutanjke ,

debelice okruglice
  trudnica  d 

Erata - lafice naša posebno sam se zbog tebe oduševila , zaslužila si sve naj posle svega  yes 
Niny - dušo moja znaš sve ... ljubim te i ovde najviše ... bravo za  srce  bravo za našeg drugara ups ja krenula u muškom rodu ko zna možda sam nešto naslutila  Wink 
Likoli  
jelena87 - sugrađanko moja veliki cmok za tebe i za kikija i rikija da se više ne brineš i da uživaš u predstojećim mirnim danima
Sofija V - ženo sa najvećom zabeleženom betom na kutku  as bravo za sve vas koliko vas ima ... bićete velika srećna porodica  family živi svoj san i uživaj u njemu i nemoj da dozvoliš da te puno čačkaju dovoljan je jedan UZ idi samo privatno i taj izveštaj nosi na komisiju tako sam i ja a za bolovanje sam išla samo u državni dom zdravlja
d77
Zvoncice
Sladzana
NInana
Suzanasakii
Anasrce
JEdnasova
Tara01
Twinsi
cicifu

želim vam svima mirne i školske trudnoće bravo za sve vas i vaše bebice
 čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  čestitamo  

Čekalice

Ganedina, Ceco, Soja, Vuchice, Milichice87

navijam za velike bete i za vaš uspeh da ulepšate i vi ovo proleće sa još beba i da prepišete bete od "martovske uspešne ekipe "
 roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda 
 beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba  beba 

Najdi žao mi je  zagrljaj odboluj kako kažu vreme leči sve pa u nove pobede  yes 

Brbljivi leptiriću ti mi stižeš u komšiluk  Wink držim ti fige za uspešan i bebićetan postupak i ja kao i većina devojaka ovde imam samo reči hvale za Kopitovićku ...
 sretan početak 

Ostalim dragim koračaljkama želim srećne korake da budu bebićetni i da se nastave lepe bete sa lepim vremenom . Želim da sve zablistate , da sve budete debele i nasmejane kao nikad do sada .
Sve najbolje
 srcasti poljupci  srcasti poljupci  srcasti poljupci

Hvala draga  srca1 Prepisujem i navijam  as bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe bebe 
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 2/4/2014, 00:04

Sto ti je zena zmaj - dodje jednom, poshamara sve redom i nigdje ne pogrijeshi :)
Bravo prijo! :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 2/4/2014, 00:11

Prijo da me tvoj zet ne zeza bilo bi me i češće  Very Happy 
pratim ja sa telefona sva dešavanja ali nemam živaca da kuckam po onom ekranu a sada sam natenane obnovila gradivo i pridružila se bodrenju i najlepšim željama .
Ljubi mi moju mrvicu snajkicu puno   ljubav
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ChillyVilly 2/4/2014, 00:15

Najdi,zao mi je sto ovog puta nije uspelo,odmori se sada i skupi snagu za dalje... zagrljaj 
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mili 2/4/2014, 08:55

Hvala Bulevarka  ljubav 
Mili
Mili

Broj poruka : 194
Datum upisa : 10.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 2/4/2014, 09:00

hvala draga sugradjanko bulevarko usne usne usne usne od nas troje Very Happy 

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 2/4/2014, 09:16

bulevarka ::
Niny
- dušo moja znaš sve ... ljubim te i ovde najviše ... bravo za  srce  bravo za našeg drugara ups ja krenula u muškom rodu ko zna možda sam nešto naslutila  Wink 
[/b]

Hi, hi, pa s obzirom na to da sam sve vreme imala Mihajlove rukavičice pored sebe i da mi je on doneo sreću.... videćemo  osmeh srce  I ja vas ljubim do neba  osmeh srce osmeh srce osmeh srce  Avatar je divan, baš ste mi lepi  srca srca srca srca 
Stvarno si zmaj, kako si sve popamtila  lol! 

Nince, kakva princeza, jaooooo, medenjak  srca srca srca srca 

Najdi, žao mi je draga  zagrljaj zagrljaj zagrljaj Ali nema predaje  poljubac
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/4/2014, 09:18

najdi10 ::Slazem se sa tobom Strumfeta oko nalaza, prije tog sam radila u Bio Medic i bio je 10. To je bas puno, ali posle toga je ovaj nalaz. Mozda uradim ponovo nalaze. Svidjaju mi se sva vasa iskustva iz Genesisa, djeluju da su ozbiljan i odlican tim.
najdi,moj AMH 1,23 (radjen u septembru prosle godine),a Kopitovicka mi rece prw par dana kada sam bila prvi put kod nje da ima malo i policisticne jajnike .to mi niko do sada nije reko .definitivno druga klinika je za tebe i neka priznatija laboratorija (Konzilijum ,Biomedica...).
 meni su govorili da sve sto radi od analiza ,pokusa da radi u jednom labu uvek .tako i ti ,sledeci put se probaj drzati jednog laba ,bice bolje za tvoj uspeh a i doktori ce imati pravu sliku ,pogotovo kada se radi o hormonima.
 bulevarko ,nadam se da ce mi tvoj komsiluk doneti srecu ,kao i mnogim curama ovde . love
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 2/4/2014, 09:23

Najdi, sto se tice Vlaisavljevica, privatno radi u Jevremovoj. Moja se stra je prosle godina uspela sa njim. Iz cetvrtog puta...Tako da je on za mene Bog. Ja ga ne uzimam jos uvek, jer je moj problem prenizak AMH i slab odaziv na stimulaciju, i ono sto je za mene preporuka je prirodnjak. Jos neko vreme. Dok jos ima nade. A onda verovatno donacija. Iskreno, nisam ni ja znala da je visok AMH problem, posto se ja patim sa niskim. Ali vidis od iskusnijih da je sve moguce. Kako god, tebi treba nov i dobar doktor, to je jasno ko dan. Sto se tice Vlaisavljevica, zovi Jevremovu i proveri kada dolazi. On je otprilike jednom mesecno u BGu. Druga stvar je Kopitovicka, mislim da sam ovde na forumu najvise dobrih stvari cula o njoj. Ako se ikada odlucim da menjam ili trazim drugo misljenje, mislim da cu otici kod nje. Odluka je naravno na tebi, ja te puuuuno  ljubav ljubav ljubav 

Ceco, Genedina, zagrevanje krila za sutra  roda roda roda roda roda roda roda roda roda 

Draga Afrodita, tebi zelim srecna pocetak i da sto pre docekas veeeeliku betu  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/4/2014, 09:37

gde nam je Sojcica ,broji sitno .....! b  b  b  b  b  b  b  b
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 2/4/2014, 09:52

sareni leptir ::
najdi10 ::Slazem se sa tobom Strumfeta oko nalaza, prije tog sam radila u Bio Medic i bio je 10. To je bas puno, ali posle toga je ovaj nalaz. Mozda uradim ponovo nalaze. Svidjaju mi se sva vasa iskustva iz Genesisa, djeluju da su ozbiljan i odlican tim.
najdi,moj AMH 1,23 (radjen u septembru prosle godine),a Kopitovicka mi rece prw par dana kada sam bila prvi put kod nje da ima malo i policisticne jajnike .to mi niko do sada nije reko .definitivno druga klinika je za tebe i neka priznatija laboratorija (Konzilijum ,Biomedica...).
 meni su govorili da sve sto radi od analiza ,pokusa da radi u jednom labu uvek .tako i ti ,sledeci put se probaj drzati jednog laba ,bice bolje za tvoj uspeh a i doktori ce imati pravu sliku ,pogotovo kada se radi o hormonima.
 bulevarko ,nadam se da ce mi tvoj komsiluk doneti srecu ,kao i mnogim curama ovde . love



Dobro jutro koracaljke. Svima koje cekaju betu beta  beta  beta  beta  beta  beta  :a132:zelim veliku, veliku betu.

 Hvala sareni leptiru i Annci. Pa nista definitovno moram sve da promjenim. Kada procitam ovo sve oko prof Vlaisaljevica onda mi se ne ide u Maribor jer se dugo ceka. Jako mi lijepo zvuci Prag i Genesis u NS. Tako da cu se obratiti na te dvije adrese pa da vidim za dalje.
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 2/4/2014, 10:10

Nadji 10,još jedan mali savet-za AMH bolje da preskočiš Konzilijum,puno puta se o tome ovde vodila diskusija i maltene sve smo složne da za AMH nisu merodavni.
Nadam se da si danas bolje  osmeh srce 
Danas nam je Ceca na redu sa betom,je li?
Ceco,navijamoooooooooooo!!!!
Pozdrav,drage moje!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 2/4/2014, 10:16

ragaco ::Nadji 10,još jedan mali savet-za AMH bolje da preskočiš Konzilijum,puno puta se o tome ovde vodila diskusija i maltene sve smo složne da za AMH nisu merodavni.
Nadam se da si danas bolje  osmeh srce 
Danas nam je Ceca na redu sa betom,je li?
Ceco,navijamoooooooooooo!!!!
Pozdrav,drage moje!

Bolje sam, nisam spavala cijeli noc, prosto nisam mogla da zaspim. Istuširala se i evo ma na kutku. Citam i razmisljam sta dalje.
Navijamo za danasnje nove BETE b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b 
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 2/4/2014, 10:26

Najdi, grlim te jakooo  zagrljaj i dobro mi je poznat taj secaj.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu