KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Polazak u školu

+4
nina :)
Tangerine
zoxa
maus
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 12/5/2014, 15:04

Nina,
šta znam, možda i zovnem ali mi ćemo i onako od jeseni da odvedemo Vilenjaka da vidimo kako mu se svidjaju okolne škole pa pre da ću tada da pitam...

Super da ste tako dobro prošli... Čestitam Mikiju!

A za humanost nemam reči, porazno da psiholozi, nastavnici ne znaju više o usvajanju i pričaju o nekoj humanosti  Rolling Eyes Koliko možemo da očekujemo da će uopšte razumeti našu decu?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 31/8/2015, 08:38

Evo kad sam ja počela da se pripremam za školu... a još nespremna lol!

U medjuvremenu naravno prošli smo sve testove, primili sve vakcine, kupili sve knjige osim jedne a muž ide sad da traži i nju... Kupili školsku torbu, preuredili malo sobu da bude za školarca... To su onako fizičke pripreme mada se po njima vidi da se nešto menja... Psihički šta znam, kažem imam utisak da nismo spremni ali ko nas pita, moramo da plivamo kako smo i dosad... Kako smo i ovo sve odradili dan po dan pa nekako ćemo ispunjavati te nove zadatke i obaveze...

Kako je kod ostalih prvačića i roditelja ovih dana?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od nina :) 31/8/2015, 13:55

kod nas je situacija super u vezi skole,jedva cekaju da krenu,sve je kupjeno za skolu samo cekamo prekosutra da ponesemo sveske,torbu,peronice,da uciteljica vidi,
prvacic je danas bila da dobije raspored kod koje ce uciteljice da ide i imali su priredbu,sve je bilo super dok nismo videli da nije kumica sa nama u odeljenju pa se marija razocarala jako jer su jako vezane a isle su i u zabaviste zajedno,cim smo izasli iz ucionice bilo je malo suza,sutra imamo jedan cas samo bez knjig a od srede imaju po 2 casa do kraja nedelje a sledece nedelje ce imati 3 casa a one trece nedelje krecu redovno po 4 casa i tad cemo dobiti engleski i veronauku.
miki krece tek sutra popodne ali njemu je lako jer vec zna sve u odeljenju
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od snedra 7/9/2015, 16:03

Srecan polazak u skolu Viktoru i Mariji! Very Happy

I naravno njihovim briznim roditeljima!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 7/9/2015, 22:51

Hvala Snedra. :)

Mi imamo puno obaveza oko škole, valjda ćemo se vremenom navići na novi ritam. Važno je da Viktor voli školu, tu i tamo javlja se čežnja za vrtićem i maženje... ali krećemo se. Sad smo na tri časa, preživesmo i prvi školski odmor. Biće tek uzbudljivo kad krene boravak i svi časovi. Dobro je što ih navikavaju postepeno. Ali ja sam već od ovog ritma preumorna šta ću tek raditi kad krene boravak Very Happy No to je verovatno i od stresa. Što kaže Snedra brižni smo, gledam druge roditelje te nemaju raspored, te nisu kupili knjige, ne popune te razne obrazce koji se popunjavaju... mi smo pripremljeni ali verovatno to ima neku drugu cenu. Vremenom će i škola postati rutina pa će biti lakše, bar se nadam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od nina :) 8/9/2015, 08:07

kod nas dobro ide ovih prvih nedelju dana skole.sto se tice ucenja marija sve uradi u skoli tako da nema domaci kuci,ali voli kad dodjem po nju da mi odma defiluje sta su radili i oce cura pred skolom da vadi knjige da mi pokaze,neznam kako je gde ali kod nas isistiraju da deca i prepisuju slova sa table kad napise gore dole iznad ispod i onda crtaju na tu lekciju,prosle godine mi je to bilo strasno kad je miki bio prvi razred jer znam da nezna da pise ali je prepisivo isto a marija ove godine zna da pise i nije mi cudno,sinoc sam pricala sa snajom i kaze da mi sestricna nepise lekcije koje su a eto 75 km smo samo daleko,pisali su moja kuca,moja skola,moja drugarica,a nisu jos radili krive linije ili skupove miki je to bi oradio prve nedelje
mene jedino nervira to vodjenje u skolu i nazad jer imam kilometar ipo da idem skole itoliko nazad a peske idemo,tako da gubim pola sata kad je vodim i pola sata kad je vracam ali od danas sama ide sa komsinicom koja je 3 razred a ici cu ja po nju cele nedelje jer ima 3 casa a komsinica 4 pa im nezgodno da se zajedno vrate.a sto se tice marije dosla bi ona i sama kuci jer otkad prelazi sama glavni put od svoje 2,5 g je isla u radnju sama da kupi sebi nesto za grickanje jer je jako samostalana od pocetka ivoli sama da ide svuda a ne ko ja sto volim i do radnje da mi neko pravi drustvo
miki mi od prve nedelej ide sam u skolu milslim kad je bio prvi razred,jedino cemo ih voziti kolima kad kisa pada ikad je jako ladno i kad idemo u pravcu skole kad oni trebaju inace i tad se bune oce peske da idu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od nina :) 8/9/2015, 08:11

a ima dosta dece koji su 5 razred pa ih idalje roditelji svaki dan vode i dovode uskoli svejedno kakao dali peske,biciklom ili kolima nesmeju da ih puste,prosle godine je bio slucaj da je dete dali 4 il i5 razred krenuo sam kuci jer su ih cas ranije pustili kuci i on lepo kreno sam kad se izgubio 2 sata ga trazili sa milicijom po mestu,zato su i uveli da zabaviste moraju da idu punoletna lica sa decom da se negube sama,a kakao svi komentarisemo ko je nas vodio i dovodio samo nas prvi dan odvedu i pokazu ovo vam je zabaviste a ovo skola i lepo sami sutra
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 9/9/2015, 07:07

Ja sam sve umornija od škole Very Happy Valjda će biti lakše kad krene boravak i kad se malo svi naviknemo.

Što se odvodjenja i dovodjenja tiče mislim da će to kod nas trajati do četvrtog razreda, bar u okolini je uobičajeno dotle da se dovode i odvode deca... Za prvi razred nemam šta da mislim u svakom slučaju oko toga a za dalje ćemo videti. Mene su nekad isto vodili u prvom razredu a na dalje ne (isti je put). Ali saobraćaja je tada bilo mnogo manje a i otmica dece, pedofila i raznih drugih opasnosti (iako je i tada bilo svačega, imala sam ja susrete razne do škole i nazad no roditelji tada nisu mislili o tome). U manjim mestima je ipak sigurnije. No taj deo mi nije težak ni sada, malo više šetnje dodje kao rekreacija a neophodno je. No sve drugo oko škole me umori... ako ovako nastavi počeću da brojim dane do novembarskog mini raspusta Very Happy Wink Ali kažem, nadam se da je to samo promena ritma i da ćemo naročito kad krene boravak i malo se i tu naviknemo uspostaviti novu rutinu pa će biti lakše...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od nina :) 9/9/2015, 11:29

sve oci da te pitam dali se boravak placa kod vas .kodnas se neplaca  itraje do pola 2 kad su pre podne a kad su popodne deca idu oko pola 12 do pola 2 i posle imaju nastavu do 5 kad se zavrsava 4 cas.bas me interesuje jer sam cula da na novom beogradu se naplacuje 200 dinara po danu ali da deca ostaju do 5 i da imaju uzinu a kod nas nema uzine te druge imaju redovno ko oce za vreme 2 odmora cini mi se prvaci i drugi razred a na treci odmor imaju 3 i 4 razred,neznam dal isam rekla da kod nas se ide u dve smene prva smena je 1,3,5,7 razred a druga smena 2.4.6.8 stim da su podeljeni u 2 objekta ali nisu razdvojeni u jednom delu su skole od 1 do 4 a udrugom od 5 do 8 i ovi stariji prolaze u dvoriste manjih kad idu u svoj deo dvorista gde imaju fizicko napolju i odmore
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od nina :) 9/9/2015, 11:33

marija je juce konacno dobila raspored casova iimace svaki dan po 4 casa od sledece nedelje a ne kakao su rekli da ce veronauka biti 5 cas ona ima prvi cas,a miki u 2 razredu ima 2 puta nedeljno po 5 casova,2 puta po 4 casa i jednom 3
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 9/9/2015, 14:33

Nina,
ne plaća se boravak ni kod nas. To što se plaća je užina i ručak. Otprilike mislim da će ručak po danu biti kao što su ti rekli u toj školi na Novom Beogradu. Ali kod nas to nije obavezno, pretpostavljam ni u drugim školama. Znači roditelji ako ne žele ne moraju da uplate ni užinu ni ručak, ili mogu jedno ili drugo, to je sve po izboru. Mi hoćemo da uplatimo sve pa ću ja još dodatno da spremam Viktoru ukoliko mu se desi da mu se ne svidja užina ili ručak da ne ostane gladan. Inače mora da doručkuje kod kuće što je nama promena u odnosu na vrtić. Ja sam mislila prošle nedelje kad je krenuo doručak 'u zoru' da ništa neće pojesti ali je i on valjda u strahu od gladi pa jede iako je dosad u to vreme spavao Very Happy Mi konačni raspored časova dobijamo od oktobra do tada je sve po tri časa... Ali su domaći sve obimniji a mi smo navikli da lutamo, a kad ne lutamo zajedno Viktor napolju ili kod drugara, pa ovaj današnji domaći jedva završi. S te strane biće lakše kad krene boravak jer ako završi tamo domaći popodne je slobodan. Otprilike će imati isto slobodno vreme kao kad je išao u vrtić. Ma navići ćemo se samo da udjemo malo 'u štos'. Ti već znaš kako ide zbog Mikija. Nama ipak detaljno objašnjavaju jer je mnogima prvo dete u školi pa su i drugi roditelji unezvereni poput nas.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od nina :) 9/9/2015, 15:37

veruj m ida mi je lakse sad sa marijom sto se tice obaveza za sad .jer ona sve stigne uskoli za vreme casa,a miki nije nista stizo pa sam morala da zovem komsinicu i diktira m ista su pisalai danas u skoli i sta imaju za domaci,tak oda nam celo popodne prodje u radjenju prvo skolskog dela pa domaci,gledala sam predmete koje nema svak idan da prebacimo za sutra ili da ostavimo za vikend ako nema do petka taj predmet jer drugcije nismo stizali sve da uradimo za danas.a sad m ije taj komsija otiso za novi beograd i rekla sam da necu vise da zivkam nijednu mamu za domaci nek vidi kad nezapamti da ce dobiti 1 jer sad vec imaju ocene.
a inace sam cula od ostalih roditelja da je velika razlika izmedju muske izenske dece i nema veze ako je zensko starije a musko mladje da oni nece da uce pored seste ko sto devojcice oce ako imaju stariju bracu,makar je tako kod mene bilo i marija je savladala sva slova i cita i pise cirilicu a cita letinicu nsam videla da je jos pise ali i miki je jos nije ucio u skoli ali je savlado citanje a primetila sam da mesa u pisanju cirilicu i letinicu ali necu da mu ja ispravljam nego uciteljica kad budu krenuli da je uce,jer i ovako sve kuci radimo a ona uziva ,zada im zadatke da vezbaju ili kad uce nesto novo na listovima i ona ladno izadje na pus pauzu a on isami rade u ucionici,a mi smo na tabli radili i prepisivali u sveske a njima sveske cele izlepljenje listovima sto im je dala iskopirane,zato i koristimo velike formate iz svih predmeta sem muzickog tu imamo malu svesku,i pretezno je trazila tvrde korisce prosle godine a i marijina isto velike formate ali nemora tvrde stim da sam joj sve tvrde kupila.njoj za srpski sad treba na kockice ali kad krenu valjda pisana slova onda ce na uske ali velike ili ce cak kad krenu i stampana da uce preci na uske,za sad imamo 3 velike na kockice i1 malu za muzicko u prvom razredu stim da cem oengleski i veronauku dobiti od nedleje pa cem ovideti sta im tu trazi,jer startujemo sa 4 casa od ponedeljka
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 10/9/2015, 07:40

Jeste primećujem da su devojčice prilježnije od dečaka kod mnogih roditelja. Mada Viktor počinje da se menja. I to zato što smo mi ležerni Very Happy Mada smo mi stvarno ležerni jer ne smatram da u prvom razredu treba da ih preplave obavezama a i inače važna je škola ali nije to najvažnija stvar u životu a pogotovo da se stresa zbog kojekakvih veština kao što su čitanje i pisanje, to svako nauči da li dan pre ili dan posle... Ako je nešto tu važno po meni je da dodje na put znanja, da shvati da poput Sokrata uvek zna da ništa ne zna i zauzme stav da želi da saznaje uvek više i uvek dalje. Onda je ipak nešto naučio... a to bubačenje je kratkotrajno i ne pada mi na pamet da insistiram na njemu. E ali to je bar što se Viktora takodje mudro. Wink Pošto on voli da kontrira nikad ništa ne bi učio da vidi da mi tu insistiramo na tome. Babe su i dosad patile što on ne zna da čita koliko one smatraju da treba a što one više insistiraju na tome on sve manje to želi i redovno kad dodjemo kod njih hoće da samo kuva sa njima tvrdeći da će biti kuvar. Mi podržavamo a babe u očaju a što su one više u očaju Viktor sve više zalepljen za šporet Very Happy Elem pošto mi imamo drugi pristup i samo mu vičemo opušteno on je sam počeo da se zalaže za školu. Neki roditelji guraju decu pa dolaze sa pripremljenim domaćim zadacima i naučenim pesmicama. Njemu obeležila još na jednom crvenom olovkom a pesmice ga uopšte ne učim jer on ne podnosi da uči napamet i skoro ne zna nijednu recitaciju niti pesmicu (ni vaspitačice nisu htele da ga forsiraju smatrajući takodje da dete ne treba da se tera na ono što ne voli nego su forsirale njegovu izrazitu kreativnost a ne reprodukciju a kod one dece koja vole da ponavljaju njima su stavljale naglasak na to a manje na kreativne zadatke). Htele su kod svakog deteta da probude da vole ono što jesu a ne što društvo zahteva da budu. A ja sam se sa tim potpuno slagala. Naravno ovo je ozbiljniji sad stadijum i uči se i ono što društvo zahteva ali sam ga puštala da što duže prati sebe kako bi i kasnije u životu to bilo jače od zahteva drugih. Ali u školi neću sad ja da podilazim onom što on voli i ne voli, zna se da se u društvu rade stvari i koje se ne vole toliko ili se uopšte ne vole ali za ovaj prvi period da ne omrzne školu i da ne bude preveliki kontrast u odnosu na vrtić. Kaže neka deca su naučila pesmice a neka nisu. Ali počeo sam da me tera da mu čitam te pesmice i ponešto i ponavlja. Uglavnom im shvata smisao. I domaći juče za danas uradio brže nego prethodnih dana i dopunio onaj kojim učiteljica nije bila zadovoljna. Jedna od pesmica na sreću je bila ona u kojoj se devojčica brzo oblači i svlači i zbog toga je velika. Disciplina je bila jedan od naših glavnih problema, sad redje ali desi se i sad da nije to blistavo i dodje ponekad i sad do sukoba jer on smatra da je to roditeljski hir. Medjutim nakon te pesme je počeo da trči da se svlači, kupa, sam briše kosu, oblači u pidžamu, trči u krevet... Kaže shvatio je da je to znak da je veliki. Tako da mislim da je najbolje ako je roditelj mudar i nadje način kako da izvuče iz deteta njegov potencijal i da ono samo bude zainteresovano da postiže uspeh u školi. Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od JAmajka 16/9/2015, 14:14

Drugari,srećan vam polazak u školu! d d d d
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 16/9/2015, 16:44

Hvala Jamajka. Srećan i vama polazak u predškolsko bb d x

Evo da prenesem i post sa bloga da vas koje tek škola čeka malo obodrim... Ja sam strepela od škole, plašili su nas državnim školstvom da je propast, mislila sam još se ne udje u školu nastane vršnjačko nasilje... A tek naše mališane koji su išli u privatne vrtiće, neborbene i nikakve pregaziće.... Ma kakvi, kod nas ništa nije tako, baš pozitivni utisci. Da sam znala ne bih strepela od škole toliko...

Našem mališanu je inače super u školi i dalje. Čak mogu da kažem da je bolje nego u vrtiću. Nikad u vrtić nije išao tako rado kao u školu, nadam se da će tako i ostati. Lepo izvršava obaveze, leže uveče na vreme, ustaje na vreme… U vrtiću tako nikad nije bilo… Da li što je stariji pa dobio novu zrelost, da li mu sredina više odgovara - ne znam… Mislim i jedno i drugo. Šta god da je ne bunim se, samo neka ovako lepo ide
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Simona 4/1/2017, 14:18

Ne vidim neku drugu temu o školi pa da vam ovde podelim vest o produženju raspusta, za sada do srede. U ponedeljak rade novu procenu pa će možda produžiti do kraja nedelje. http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=04&nav_category=12&nav_id=1216893

Što se tiče same teme - ima li novih školaraca i školarki? Kako ide? Kako su malo veća dečica?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Polazak u školu - Page 2 Empty Re: Polazak u školu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu