KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 9/1/2016, 12:22

annci nije to sto mislis,bilo bi lepo,ali nije..Terapija od dr Sonje: Gonal f: 2. dan ciklusa 375 jedinica, 3. i 4. dan 300, 5.,6. i 7.dan 225. Cetrotide 0,25 6.,7. i 8. dan po jedna ampula,i UZ pa cemo videti da li je dosta i ako jeste onda stop inekcija Pregnil 10000.
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 9/1/2016, 12:24

mimi85, koordinator mi je Ksenija Medved. Prvi kontakt sam ostvarila u decembru sa Marijom Culibrk,ali ona me je prebacila kod Ksenije posto je ona otisla na trudnicko.
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 9/1/2016, 13:15

Aha, meni je Danica.... Ali je meni stimulaciju odredila dr u Bg a u Prag sam isla...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 9/1/2016, 13:27

Bas me cudi..ja sam mislila da je normalno da ti oni odrede i stimulaciju, s'obzirom da ti oni rade VTO. Ne znam iskreno,ja razmisljam da posaljem mail jos nekim klinikama da cujem i njihovo misljenje.U principu imam vremena da razmisljam gde cu sve dok ne krenem sa stimulacijom.Malo mi se cini da dosta povrsno odredjuju terapiju,meni su rekli samo UZ da uradim 8.dana ciklusa,a kad sam je pitala da li treba iz krvi hormoni da se provere ona je rekla nema potrebe,a dosta klinika to trazi,jer se na UZ ne moze videti isto kao iz krvi..malo sam zbunjena,plasim se da nije sve ofrlje i povrsno kao na pokretnoj traci
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 9/1/2016, 13:38

Pa meni je bilo logicnije da mi odredi dr koja me godinu dana prati i radi sa mnom... I isla sam na UZ svaka dva-tri dana. Oni imaju veliki broj pacijenata, na trenutke izgleda kao na pokretnoj traci i dr ne stignes posteno ni da vidis... Mm je nije ni video sto je meni malo zasmetalo.. Ali dok sam ja tamo bila na aspiraciji bilo je jos 7-8 zena!!! Pa zamisli tako svaki dan...ali nama je Prag jedina opcija....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mr Picasso 10/1/2016, 01:52

Da idemo po embrione koje smo ostavili na čuvanju,čim se stvore uslovi.Biće to negde u aprilu-maju.Smeštaj smo našli u hotelu Ibis u kraju koji se zove Angel i koji ima savršenu vezu sa klinikom.Hotel metro stanica Angel oko sto metara a stanica kod klinike je Českomoravska i udaljena je isto toliko od nje.Oko petnaest min.vožnje metroom. Na deset metara od hotela je tržni centar Novy Smichov gde imate sve, a na poslednjem spratu i puno restorana sa raznovrsnom kuhinjom po vrlo pristojnim cenama.Koristite gradski prevoz-savrsen je.Auto je suvisan a taxi bezobrazno skup.Pazite gde menjate novac!Menjačnice su kao pijac-pogodba.Sve ispod 26,50 koruna za jedan evro je loše. Jedanaest dana smo proveli u Pragu pa ako nekoga nešto zanima pitajte,rado ćemo vam pomoći.

mr Picasso

Broj poruka : 2
Godina : 52
Datum upisa : 04.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 10/1/2016, 10:27

Joj, Ata, u potpunosti razumem tvoju zbunjenost. Meni je najlogicnije bilo pracenje koje sam imala u Bgu kod moje dr. Od 2dc se prate folikuli na UZ, a i prate hormoni bome, skoro svaki dan. U zavisnosti od toga, prilagodjava se stimulacija. Ali isto tako je i kod Kopite u NS. I ona me je gledala tek neki 8 dc. Napominjem, da je se u oba slucaja radilo o blago potpomognutim prirodnjacima.
Sto se tice PFCa, ja nisam merodavna, jer sam isla na donaciju, tako da sam imala samo kontraceptive u prethodnom mesecu (monofazičnu kontracepciju -Microgynon, Yasmine, Yazz, Jeanine, to je bila njihova preporuka, ali sam ja ostala na cykloproginovi). Od lekova u tekucem mesecu imala sam privih 7 dana ciklusa Diphereline 0,1 injekcije, a od drugog Estrofem 3x1 (6mg dnevno). Takodje je UZ bio tek 8dc, i nisu mi trazili nikakave hormone. Ali mislim da ne mozes da se poredis sa mnom, jer je ipak kod tebe klasicna stimulacija. Ne idete na donaciju ni jc ni spermica? Od dodatnih PFC usluga, odlucili ste se za nesto, ili cete u razgovoru sa njihovim embriologom odluciti?

MrPiccaso, vala si u pravu kad su u pitanju menjacnice. Teski prevaranti. Mi smo takodje bili 12-13 dana, i bas smo vodili racuna o kursu. Mada smo bili autom, jer smo tako putovali. I dosta smo se svrckali istim. Sto se tice samog centra, parking je toliko skup, da nam se vise isplatilo da idemo taxijem.
Drzim fige sa eskimima! I namo ostalo 2+3, ali cemo videti kada cemo po njih. Kako stvari sada stoje, vrv u septembru. Da napravimo koliko-toliko pristojnu pauzu zbog CR.
Posto si svezija, nista mi ne pise koliko smo platili drzanje smrzlica, je li ukljuceno godinu ili dve? Posto nama godinica istice u maju
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 10/1/2016, 11:05

Mogu preporuciti ovu menjacnicu u Pragu ubedljivo najbolji kurs za strance imaju. Nalazi se u blizini starog dela Praga. Nama je gazda stana preporucio da idemo u tu menjacnicu. 
Exchange in Kaprova 14/13 
Mi smo svuda isli metroom i peske, kola smo koristili da idemo u Ikeu, i par trznih centara :-) nema parka u kom nismo bili... I to mi je bilo super, videti Prag iz neturistickog ugla...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 10/1/2016, 22:35

Ja gledam da odemo u ovaj hotel, ne znam da li je neko bio već ovde da mi kaže utiske  https://www.airbnb.com/rooms/4944617?s=qaYOxVjw The Royal Court

Inače, i meni je Sonja dala protokol, Ivana mi je koordinator. Pa ćemo videti.
Čitam komentare, ili ja ne gledam to tako ili nisam normalna baš, ali meni je bitno da doktorka uradi svoj posao kako treba, kao i embriolog a to da li će da li će sa mnom biti prisna ili ne, meni nije ni važno. Ne očekujem nikakvu pažnju u smislu zbližavanja, ali očekujem da odgovorno uradi svoj deo posla, naravno i da bude ljubazna. Barem ja tako to gledam.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 10/1/2016, 23:14

Izgleda super,a i bas je povoljno.Mi smo cesto menjali hotele.Sada planiramo opet u hotel Adebu,lokacija mu je super,smestaj i hrana takodje.Dosta je povoljan u januaru i februaru pa moze pogledati kome treba.Mozda se i sretnemo :)
Sto se tice odnosa prema nama ja sam prezadovoljna doktorkinim odnosom.Ne mogu reci losu rec.Pazila me kroz stimulaciju kao da sam joj pacijent godinama.Sto se mene a i nas licno tice posao su odradili vrhunski.Za cistu 10-ku.E sad da li im fali preddijagnostika,fali sigurno.Zato se lepo spremis ovde do detalja i ne brines.Da smo tamo na traci,ja nisam stekla osecaj.Ni u jednom trenutku gde god sam se tamo nasla nisam osecala da sam visak ili da treba da pozurim da nekom ne oduzimam vreme.Doktorka je raspolozena i spremna da odgovori na sva pitanja.
Neko je pitao za vreme cuvanja embriona.U cenu postupka ulazi godinu dana cuvanja.Bar je tako nama bilo,a mislim da je svima tako.Al da se ogradim da ne dobijem slucajno po nosu Wink Koliko se secam mi smo platili 150e za sledecu godinu.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 10/1/2016, 23:32

Pitanje za Dora1 i Tebi:Da li je i vama u protokolu napisano da radite UZ samo 8.dan bez vadjenja krvi na hormone tih dana?Ako imate isto kratak protokol kao ja.
Ja sam se raspitala i stvarno vecina njih trazi dok traje stimulacija da se i vadi krv da bi se tacno znalo precizno kada treba prekinuti,kazu da je to jako vazno..kad sam to pitanje postavila koordinatorki ona mi je rekla da to njima nije potrebno nego samo UZ
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 10/1/2016, 23:38

annci mi cemo sa nasim "materijalom" raditi.Ponudili su mi Embryogen i LAZT s'tim sto mi je receno da cemo o LAZT razgovarati sa embriologom,ako bude bilo potrebno da se to radi.
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 10/1/2016, 23:42

Tebi jos nesto da te pitam..kazes da te je dr pazila kroz stimulaciju,jesi ti u Pragu bila dok ti je trajala stimulacija?I kako mislis da se pripremimo ovde dok smo sto se tice preddijagnostike?Sta ja mogu sama na svoju ruku jos da uradim a da oni to nisu trazili a sto ce doprineti uspesnosti postupka?
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 10/1/2016, 23:55

Ne znam da li mi je prosla prethodna poruka jer mi se ugasio telefon.Pa ajd opet da otkucam.
Ne znam sto se vadjenja hormona tice.Ja ih nisam vadila tokom stimulacije.Meni je isto napisano UZ 8.dana ciklusa.Posle toga radila sam UZ svaki drugi dan.Ja sam krenula za Prag posle drugog dana stimulacije i tokom cele stimulacije sam bila u Pragu i sve je pratila doktorka Sonja.Svaki UZ je ona radila i svaki dan sam bila u kontaktu sa njom preko Ivane zbog stanja hiperstimulacije koja mi je pretila.Skoro mesec dana smo bili u Pragu.
Sto se tice preddijagnostike,ja sam citala Kutak i deo o dodatnim analizama i insistirala od koordinatorke da mi posalje spisak dodatnih analiza koje se mogu uraditi i onda sam sve odradila.I ispostavilo se da neke stvari ne stimaju pa sam bila pod terapijom...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 11/1/2016, 09:08

Ata, lepo ti Tebi kaze, imas gomilu dodatnih analiza, prouci, da ja ne bih sada nesto izgresila ovde. Ipak je proslo vise od godinu dana od kada sam sve radila. Meni su samo otkrili jednu trombofiliju, ali zbog nje sam na injekcijama fraxija bila od aspiracije, a posle 20 nedelja presla sam na clexan. Bockacu se i 6 nedelja posle porodjaja. Dosta devojaka otkrije IR, sto je mnooogo vaznije, jer IR moze da utice na zacece. Ovo moje, ne daj boze, kasnije moze da izazove spontani, ali ne utice na zacece. A niko mi nije rekao da bilo sta od ovog dodatnog uradim, kao ni vecini od nas. To moras samoinicijativno. Jednostavno je tako.
Drzim fige za vas dooobar materijal!!!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 11/1/2016, 09:09

Dora simpatican je i bas povoljan hotel. Ja sam bila u fazonu da budem sto blize klinici pa smo iznajmili stan nekih 500m od klinike, metro na 200m pekara ispred zgrade, trzni centar na 200m.. I bilo nam je bas super. Ako taj stan bude slobodan opet cemo ici tamo...

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3072
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 40 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu