KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
lilly13
najdi10
Simona
zoxa
twinsi
Shizika
mijaki
Vanilla
srculence4me
dzefri
nadalica
ninica2
mamadabudem
Stenli
SannI-AlL
Ninche
insomnia
InNaturaVeritas
Struzzo
neca73
sandrolina
Orline
OKacica
Erata
zvoncica36
malena 92
annci
makac71
Ceca797
Strpljiva86
Likoli
anasrce
masato
Strumfeta78
MAAKKI
ivanicasale
Smrdica
bundevica
karakaca
KoMetaK
d77
ChillyVilly
saska1
BiKsi :)
suzanasakii
lelas
lenjivica
JednaSova
jelena*mama2andjela*
SoJa
noja
SladZana
ganedina
Star77
sareni leptir
Mili
bak
Ninana
Niny
Vuchica
PalcicaBg
leptirko82
Petkana
Sofija Veks
tara01
jovanka.draskic
hocukusurnecuzvaku
ragaco
JocY
73 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/3/2014, 14:32

Lelas, strašna je ta tvoja priča sa posla. Kažeš ritualni ples! Kakav je to ples i da to nije neka sekta u pitanju, jer u pravoslavnoj veri nema takvih plesova. Ja inače bežim od tih isposnika i pustinjaka, jer iza toga stoji neko zlo, ili debeli poremećaj. Ti kažeš da smo nakon ove borbe bolje i da smo sazrele.
Ja ću reći u svoje ime. Bolja nisam, gora sam! Ova me je brba iscrpila i uzela mi snagu koju bih volela da sam potrošila na uživanje u životu. Blago onome koji može da ide kroz vto priču sa osmehom na licu i bez ikakvih problema. Ja nisam taj tip. Kada imam problem rešavam ga, samo mislim o tome, a ovaj problem mi je najteže pao. A svašta sam u životu prošla. Ipak mi je ovo najgore bilo. Meni je u duši bio pakao.
Pre svega ovoga nikada, ali nikada, nisam pomislila da bilo ko zaslužuje da nema decu, niti bilo šta loše protiv vto ili usvajanja. Preispitivala sam sebe, da vidim da li sam imala neke grešne misli stavove zbog kojih me Bog kažnjava i nisam se setila da sam ikada tako nešto pomislila.
Ova borba me je učinila mudrijom i pametnijom i to je super! Naučila me i koje su prednosti i mane moderne medicine, pa se nadam da ću to sutra znati da primenim na deci. Naučila sam dosta i o trudnoći i razbila svoje strahove. Da isam prošla ovaj put, sigurno bih sasvim drugačije sve ovo doživljavala i angažovala 3 doktora da me prate.


Poslednji put izmenio Erata dana 25/3/2014, 14:35, izmenio ukupno 4 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od najdi10 25/3/2014, 14:32

Hvala vam drage moje, sofija i lelas.  lol!  queen  queen  queen  queen  queen  queen  queen 
Valja izdrzaiti jos koji dan, a sada mi je ideja dok odlezim ovog Utrica da odem kod frizara.
Sta vi kazete??
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 14:34

Najdi

Salzem se, da ti brze prodje vreme, a isetnja do frizera prija...  Very Happy 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/3/2014, 14:35

Uh, ovde ako te nema par sati, nista vise ne postizes!!!  lol! lol! lol! lol! Jedva iscitah sve!

Anasrce, super za srculence, sad se opusti i uzivaj u trudnoci!  Very Happy 

Najdi, navijam za lepu betu!!!  igracice  igracice  igracice 

Nadalice, jako mi je zao, ali pogledaj spisak analiza, pa odradi sta nisi, da budes spremna za sledeci put!

Sofija, mislim da ce ti svaki dr otvoriti bolovanje za trudnocu iz VTO, mislim da sifra ne ide za to VTO nego rizicna trudnoca. Kazi da se plasis zbog virusa, i svaki ginekolog ce ti otvoriti bolovanje. Mozda je bolje da sacekas za UZ vise od 10 dana, taman da cujes i srculenca, da ne ides 2-3 puta do tada.

Strasno mi je to sto citam sta se desava u kolektivima, ali je moj utisak da su to ljudi koji su ljubomorni na vas uspeh i da vas zato bockaju u slabu tacku, jer ne mogu drugacije da budu bolji od vas! Ne obracajte paznju na sitne i male ljude, oni ce uvek naci nesto da hrane svoju zlobu. I ja verujem u Boga i imam puno prijatelja koji su svestenici, neki od njih nemaj ujos uvek dece i idu na VTO, nikad mi niko od njih rekao da ne treba da idem na VTO, cak su pitali za blagoslov i ondasnjeg vladiku, a sad patrijarha i on je rekao da nam je Bog dao znanje i usavrsavanje i da su deca veliko iskusenje u zivotu i zrtva, i ko se bori da to radi iz najhumanijih razloga, spreman na zrtvu. Ja ne umem da cutim niskome, pa ne bih ni takvim ljudima cutala, naprotiv, isto bih kao i Erata reagovala. Mada, nekad je bolje da ne pricate nista, bar zbog vaseg mira. Procenite.

Brbljivi leptirko, drago mi je da je sve super proslo kod Kopitovicke i da si zadovoljna i da kreces uskoro. Suprefact je supresiv, kao sto ti je i Ana rekla, a tebi ga je dala da ti spusti LH pre postupka, da bi dobila kvalitetne jc, a ne da ti da dugi protokol zbog toga sto nije tu. NIsu to kontraceptivi, pa da se ugadja postupak. Ka LH bude ispod 2 poceces sa stimulacijom. Tako sam i ja. Daleko je to od uklapanja postupka sa njom. Nemoj sad da se opterecujes sta ti je dala i zasto, nego se opusti i slusaj je! U sigurnim si rukama i veruj joj jer zna sta radi, a sve to radi zbog tebe! DObro je da si nasla i stan i kupila terapiju, sad samo da sacekas jos par dana i kreces! I, da postoji ta varijanta da se prespava u Genezisu ko nije iz NOvog Sada, i nama su je nudili, cak za oboje, ali mi smo vec bili u hotelu i nije imalo smisla. PIsala sam i ja negde o tome, mozda i na temi Genezis, ne secam se vise. Srecno, svakako!

D77, glavu gore i ne brigaj sto nemas simptome! Sve je individualno, nisam ih imala ni ja! Mozes da radis i ranije betu, kazem, meni je Kopitovicka rekla da najranije sto mogu da radim, ako sam nestrpljiva je 9dpt i ja je tad i uradila, pa posle ponavljala jos 3 puta!  lol! 

Erata, uzivaj duso u trudnoci! NEka ti je laganeze! NE znam da li bih mogla da izdrzim bez UZ i da vidim bar koliko je beba, a tebi skidam kapu!

E, da, sto se tice UZ  u trudnoci, meni su i jedan i drugi dr u it rekli da je bolje da mi ne pustaju da cujem srce, jer to moze da naskodi bebi (verovatno zbog grejanja ili cega vec). Samo su mi pokazali taj deo i "obojili" ga u crveno da vidim. Drugi dr mi je pustio i cula sam samo 2 otkucaja. Ima smisla to sto kaze Erata, ne treba preterivati, ako se ne mora i nije nista rizicno. Ja ne verujem da je za moj spontani imao uticaj UZ, jer je beba bila ziva do pred porodjaj i bila zdrava, da je drugacije, verovatno ne bi. Sad znam da je uzrok bio kratak grlic, a kako drugacije otkriti da je kratak ako se ne ode na pregled i UZ? I to je rizik! Treba naci meru u svemu!

NAvijam za bockalice, cekalice i trudnice!  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 25/3/2014, 14:40

Anasrce, bravo za jos jedno srce koje kuca ispod tvog.

Ceco, bezis mi cini se za 1 dan sa ET. Hajde da nas 2 ne pokvarimo statistiku PFC i da mi uskoro ugledamo recimo bete kao sto je Sofijina i potom da vidimo na UZ nase praske bebice i pridruzimo se ostalim praskim curama .

Imam 1 pitanje - da li je neka od vas pre pozitivne bete imala dole stalno neko bistro vlazenje uz curanje urogestana . Ja sve vreme moram da nosim neke uloske . Strah me da mi se nisu vratile opet neke zgadije , jer nisam stigla da uradim cervikalni pre odlaska na ET , pa me strah da bi
one mogle biti razlog neuspeha .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/3/2014, 14:40

Meta, je li tebi grlić inače kratak?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/3/2014, 14:42

Ganedina, curi stalno nešto. Nemoj se sekirati i misliti o neuspehu. Misli o uspehu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 25/3/2014, 14:43

Erata ,ima i toga,druga strana medalje ,istrosile smo se ,sigurno.Ja se stresem kad pomislim kako je vreme brzo proslo i potrosili se zivci ,telo,stari se.
Imam ja i drugih kolega koji su za primer i koje obozavam .Moj pretpostavljeni ,je i organizovao sastanke gde je pricao da ce krenuti da proverava bolovanja,kad bi ja dosla sa neuspele vto.probali da me slome ,ali nisu uspeli.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 25/3/2014, 14:45

Nego ,vreme da se opet salju rode.cekalice evo ih ,otvarajte prozore! roda roda roda roda 
Ganedina ,ne brini za curkanje ,apsorbuje se koliko treba!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 14:45

Ganedina

Ja otkada koristim utrogestan, uvek stavljam dnevni ulazak, jer uvek kao sto rece Erata nesto curka. Navijam iz sveg srca da se praski pozitivni trend odskora nastavi i sa vama, draga!!

Kometa, potpisujem svaku tvoju rec...!  c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 25/3/2014, 14:55

Drage moje ja ne mogu da verujem sta se desava sa ljudima affraid affraid 

Ja sam imala neverovatnu srecu jer je vlasnik takodje dobio bebu putem ivf iz vise pokusaja,a direktor je imao neverovatnu podrsku za mene,cak je i zvao par puta da pita kako sam. Cak smo uspeli da se dogovorimo da neradim sada tri meseca-neplacano ali da mi "zvanicno" podignu platu preko racuna da bi imala bolji prosek trudnickog i posle porodiljskog...
Koleginicama sa kojima radim sam rekla jos kad smo se pripremari za VTO i bile su vise nego velika podrska,ali to su sve mlade devojke,ispunjenog zivota bez zlobe i zavisti...

Jedini put  kad sam naisla na nerazumevanje je bio od supruga kolega, koji je neverovatno nevaspitan,nekulturan,jako povrsan covek sa isto tako nevaspitanim klincem od 10-ak godina. (inace mislim da su deca odraz roditelja i njihovog vaspitanja u takom mladom periodu)
Njegov komentar je bio "jao ko zna cije je to,kome je sudjeno da ne rodi ne bi trebalo da se igra Boga i ako zena stvarno hoce bebu da bi trebao da je "dohvati' pravi muskarac ima odma trojke da joj napravi" mislim da vam je jasno o kakvoj osobi se tu radi affraid affraid 

Na to ja nisam mogla da precutim pa sam mu rekla da smo mi eto imali srecu da kao u prodavnici biramo boju ociju,kose,inteligenciju,visinu,vaspitanje bebe samo uperis prstom i oni to stvore ko u filmu i da bi bilo odlicno da su pre 40g njegovi roditelji probali vantelesnu ko zna kako bi od ispao.... naravno za ovo biranje je poverovao v 
jos se nekajem zbog tih reci,mozda cu kasnije al sad kad se setim opet prokljucam...


jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 25/3/2014, 15:03

Divno mi je jutro pocelo sa Sofijinom betom ogromnom!
Najdi, navijam da i ti podjes putem nasih martovskih trudnica!
Ganedina, navijam jako , jako! Soja i Vucica  ce nas uskoro obradovati. D77, takodje!
Divan dan, zene moje!!!
Sto se tice kolega, uzas jedan. Ja bih reagovala kao Erata, jer ne zelim nista u sebi da drzim.Sta o takvim ljudima mislim, ne smem ni da napisem! Kod mene na posalu je mnogo samaca u poznim godinama, tako da nikome ne upada u oci sto nemam decu. Par ljudi znaju za moju borbu i podrzavaju me, a drugi nista ne pitaju.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/3/2014, 15:03

Erata, izgleda da imam, ali to niko do sada nije video. Kad sam isla u februaru kod KOpitovicke, rekla mi je da je i sad skracen. Nista mi niko, pa ni ona prosle godine, nije rekao do sada. Ne znam da li je to sada bilo zbog toga sto je proslo samo 2,5 meseca od spontanog ili je razlog druge prirode. Nisam stigla da istrazujem, ali cu sigurno opet pitati kad odem kod nje a ako da Bog da sotanem trudna, serklaz i kontrola grlica ce mi biti primarni.

Genedina, ne brini zbog curkanja, normalno je, pogptovu u trudnoci!  igracice igracice igracice igracice 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 25/3/2014, 15:11

anasrce ::Malo smo se susretale za vreme vto, radila mi je aspiraciju i par uz, ali cu sad trudnocu voditi kod nje :)
Ajde nemoj dugo da te cekam  sreca 

zuuuriiiim!!!
Sledece nedelje predajem papire za jos jedan pokusaj o trosku zavoda. Ali svakako se pratimo privatno, pa ako mi je sledeci ciklus obecavajuci...eto mene da ti pravim drustvo sa stomakom...Na kontroli mi je rekla da ne moram da pravim onu pauzu od 6 meseci (sto je dobro, da dobijem dete pre nego postanem baba), jer ionako ne reagujem na stimulaciju (sto je lose, ali sta da se radi). Ti mi lepo grej tamo mesto.  sreca 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/3/2014, 15:19

Meta, ja znam za slučaj devojke koja je nekoliko puta gubila trudnoće, negde kada pregura polovinu. Inače, UZ koji meri dužinu grlića pije vodu u kasnijoj trudnoći, kada beba dobije na težini, ali nikako u 6. nedelji kada se ne razmišlja još uvek o serklažu. Bitan je tu i vaginalni pregled, da se vidi ima li otvaranja, a ne samo UZ. Imam utisak da su zanemarene ruke, a prednost data mašini. Mojoj sestri niko nije opipao stomak za 9 meseci, ni u DZ, ni privatno, a vešte ruke često mogu mnogo bolje da ocene neke stvari. Da se vratim na ovu curu. Radila je ona i serklaž, ali džaba...kad krene sve popuca i ode serklaž, nezaustavljivo. Išla je kod raznih lekara i niko nije znao da joj kaže šta da radi. Inače svaki put je zatrudnila iz prve, a izgubila čini mi se 4 trudnoće. I na kraju nađe nekog mladog doktora iz Pančeva, koji je studirao u inostranstvu i koji je upitao da li joj je nekada neko uradio test opterećenja grlića. Začudio se kad je čuo da nije niko. On joj je stavljao neke tegiće na grlić, prvi put sam čula za to. Rekao joj je da je grlić preslab. Nije u pitanju samo dužina, već jačina i sposobnost da izdrži pritisak bebe. Rekao je da tu serklaž ne pomaže i da naredne 2 godine mora da trči svaki dan, da ojača matericu i grlić, a onda kada zatrudni da leži 9 meseci kao sveća, da ne mrda nigde osim do kupatila i nazad i da joj opet ništa ne garantuje. Tako je i bilo i danas ima curicu. Nisi ti slučaj kao ona, to je retkost zaista, ali sam napisala ovo kao jednu interesantnu priču i priču o hrabrosti, a i da razmislimo o tome da li je zaista važna samo dužina. Ja mislim da je kod nas jako važno mirovanje. Samo lagane šetnjice, bez napora. Ti Meta u sledećoj trudnoći, a to će se sigurno desiti, jer tvoje telo samo to čeka i dobro pamti trudnoću - ne smeš da voziš i putuješ. Ima da miruješ i gotovo. To je naredba :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 25/3/2014, 15:24

Ala ste vredneeeee. Neka, neka

Sofija, i ovde da cestitam, nemas pojma koliko si me obradovala  d d d 

Ganedina, zelim ti Sofijin scenario  Wink roda roda roda roda roda 

Ana bravo za  srce 

Leptiricu, super, kreces  radost radost radost radost 

Ja bila kod imunologa, dala mi uput za komplet biohemiju i jos po nesto, za njihovu imunolosku lab da mi opet urade sva antitela  Rolling Eyes i za dermatologa da on potvrdi rozaceu da bi i tako iskljucili lupus, eventualno
Dermatolog mi za sutra zakazala biopsiju tkiva da se potvrdi ili ne rozacea.
Posle ovoga mogu u kosmonaute, bez problema. Samo kod neuropshijatra nisam bila, verovatno je on sledeci.
Sreca u nesreci je da me sve salju jedni drugima na interni uput, inace ne bi zavrsila za godinu dana.
Ima da zavrsim do maja, inace.... Ispadoh krajnje komplikovana, a nisam, majke mi  lol! 

Koracaljke,  osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/3/2014, 15:26

Ja bih Meta na tvom mestu trcala svakog dana do vto. Sad je prolece, lepo vreme, a pomoci ce ti i psihicki.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 25/3/2014, 15:35

par dana ne dođem i ne može se pohvatati.
Jedino što sam shvatila je da je Sofija trudna, čestitam draga

ostalim bockalicam , čekalicama i onima koji tek razmišljaju želim da im vrijeme što prije prođe i da se što prije obarduju svojim betama
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 15:52

Leptirko, Bak, Lilly  cveće cveće cveće 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/3/2014, 16:04


uz to je odmah na licu mesta zvala Genesis da im kaze da je poslat fax sa pipirologijom za mene i da se javim dana kada krecem sa superfaktom .
 anasrce ,cemu sluzi superfakt ,ako znas ?[/quote]

Kako mislis zvala Genesis?Pa zar konsultacije nisu u Genesisu?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/3/2014, 16:06

Sofija sada sam videla beta ti je ekstra bice tu puno bebice,cestitam od srca mila!!!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 25/3/2014, 16:12

Koliko ste stranica ispisale, jedva pročitah sve.
Šareni leptire, konačno je došlo tvoje vreme  likeit bravo Navijam jako, draga  navijači2 
 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 

Nadalice  zagrljaj poljubac 

Anasrce, bravo za srculence  d d d Divan ti je tiker  likeit 

Ostale cure, grlim i ljubim vas sve  d 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 25/3/2014, 16:25

Ganedina, curka sve vreme...Biksi je to zvala "mokre gace"...ja to imam i dan danas i ako sam prestala sa utrogestanom
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 25/3/2014, 16:37

Evo da i ja napisem nesto na vec gore zadatu temu , samo 1 segmenat vezan za moju firmu .

Kao zamenik direktora dok je dir.boravio 1 mes preko bare uspela sam da razotkrijem 1 prevaru u firmi u smislu nenamenskog trosenja para tj., 1 krivicno delo . Tip je od dobijenih para od firme koje je dobio na kontu solidarne pomoci za dete po kolektivnom ugovoru lepo uplatio sebi i porodici letovanje u Grckoj gde je i otisao. Umesto da kao bolesno dete vodi u 1 poznatu banju , na osnovu koje lazne profakture je i dobio te pare - 77.000 d.Pregledala sam svu lekarsku dokumentaciju i videla da je dete imalo astmu i da je bilo na terapiji , tako da su mu 2 poslednja nalaza bila potpuno OK, ali ja svakako ne bih imala nista protiv da su gatamo odveli . Posto sam od samog pocetka sumljala u sve to i ocekivala tu neku prevaru tim pre sto je tip odvratan , jedno ogromno g.vno , resila sam sve da proverim do detalja , ali onda kad je se posle predvidjenog termina pojavio sav preplanuo i javno se hvalio da je bio u Grckoj , sto je se poklapalo sa terminom kad je trebalo da sa detetom boravi u Banji . Iz Banje sam na moj zahtev i pistom pismeno dobila obavestenje da oni na to ime nikada izdali profakturu , a kamoli imali te goste . Tako sam imala sve dokaze protiv njega , sve crno na belo . Cekala sam da se ovaj majmun od dir.vrati na posao ,a u medjuvremenu sve fotokopirala i napisala mu zvanicno obavestenje preko delovodne knjige i sve mu dala na uvid . Trazila sam od njega da on kao direktor pokrene unutrasnju istragu i ako se otkrije da ima zloupotrba sankcionise sve ucesnike toga slucaja. A znam da ih je bilo podosta , da su cak proknjizene i fals i neispravne fakture , koje uopste nisu bile ni potpisane, vec pisane rukom .

I naravno , kao sto obicno biva , od toga nije bilo nista , jos je firma morala da plati ppreko onog iznosa i oko 50.000d na konto poreza i dobrinosa , jer je se ta uplata njemu tretirala kao zarada.

A sta sam ja za uzvrat dobila. Od njega i njegove svalerke pravnice koja mu je sef i mentor najnize moguce udarce, sto se u boksu kaze - ispod pojasa . Pisao je uz njenu strucnu pomoc direktoru obrazlozenje da sam protizakonito ulazila u zdravstveni dosije njegovog deteta , a ja pri tom zamenik dir.firme , kao i da sam ja to sve namerno njemu uradila iz ljubomore sto on ima 2 dece , a ja nemam ni jedno i nikad ih necu ni imati ,a sve pare dajem na vestacke oplodnje i slicne gadosti . Jadno , da jadnije ne moze biti . on sad ima platu skoro koliko ja , nije uopste niko ni sankcionisan , a trenutno se nalazi na Kopu na seminaru u Grand hotelu gde je i njemu i svalerki uplaceno po 60.000 din za smestaj , toliko koliko ja ni platu nemam .

Eto , to je nasa stvarnost, nasa Srbija i nas mentalitet .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/3/2014, 16:49

ivanicasale ::
uz to je odmah na licu mesta zvala Genesis da im kaze da je poslat fax sa pipirologijom za mene i da se javim dana kada krecem sa superfaktom .
 anasrce ,cemu sluzi superfakt ,ako znas ?

Kako mislis zvala Genesis?Pa zar konsultacije nisu u Genesisu?[/quote]

ivanice ,bila sam na konsultacije kod nje u ordinaciju  DR ilic u NS .inace ona i tamo radi ,ali ne radi vto tamo .lakse sam je nahvatala u Dr ilic ..... queen
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu