KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
ragaco
Botox
Januar
Erata
SannI-AlL
Strumfeta78
SSanja
zoxa
menora72
dragana76ns
laKole
Vuchica
noja
JocY
bak
MAAKKI
zvoncica36
Ema78
Orline
SoJa
Niny
Gral
tetreb
saritam
ninica2
missile
bebica mala
Crvic
bulevarka
fight&faith
lelas
Simona
Shizika
leptirko82
fmala
Stenli
Klarica
BiKsi :)
buby
Ninche
Endzi
KoMetaK
lenabeograd
LaFolie
48 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 11/12/2013, 16:34

Zdravo-živo,devojke!
Da vam se i ja pridružim,juče sam čula srculence,veliki smo 11mm i srećni smoooooo!
Tegobe koje su se javile još pre pozitivne bete-mučnine,povraćanje i zatvor-pogoršavaju se svakog dana,a i hiper čini svoje-jajnici veliki i voda u stomaku..
Ishrana mi se bazira na mladom siru,surutki,belancima-vrlo jednolična,pa me probava muči najviše i od pre par dana hemoroidi  c 
Trudim se da progutam i neku suvu šljivu i kivi,mada mi neki dan i voda bude gadna.
Nadam se da će se sve to malo poboljšati do kraja januara,do tad prognoziraju da se hiper povuče,a i mučnine smanje.
Eto,više o probblemima nego i bebi i grize me savest što ne uživam vše u trudnoći,ali trenutno je tako.
Puno pozdrava za sve i najlepših želja za vas i vaše bebice!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 11/12/2013, 16:49

Ragaco, meni zene rekle da mucnine utihnu oko devete nedelje i bi tako!

Botox, a koliko ranije si se porodila prvi put?
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/12/2013, 16:57

6 nedelja, tacno na 34+0
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/12/2013, 17:10

Ragaco, dobrodosla. Samo da se hiper smiri, to ti je sad najprece, a zatvor i ostala nesranja:lol: , da prostis, to ce da potraje, da se ne lazemo.  Rolling Eyes 

Bubi, prepolovi, nek ostatak bude laganiji. Nadam se da ti tupi bolovi vise nece svracati kod tebe, kao ni bilo kakvi drugi.

Kontrakcije bas kao sto Boki opisa, zgrci se ceo stomak, stvrdne, pa popusti. Meni se to desi s vremena na vreme, al samo dva puta praceno bilo menstrualnim bolovima, kad nema bolova, ja to kuliram. Sledeci put ako bude bolova, icicu do lekara.

Boki, jesi li ti mirovala, podseti me, kad se grlic skracivao? Meni je skracen, al cvrst, ne izlazim nigde sem do laba i lekara na kontrolu. Veceras razmisljam do kume da odem, rodjendan joj, nema lift u zgradi, pa se samo zbog toga dvoumim. Dr mi nije nista striktno rekla, sem da misli da ce grlic izdrzati, imam frku od prevremenog porodjaja otkako mi je rekla za grlic. Radim cesto vezbice stezanja grlica dok sedim, nadam se da ce pomoci malo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/12/2013, 17:22

meni je dr na kontroli u dz prvo skontala to skracenje grlica i rekla da usporim, i usporila sam, mislili da nije nista strasno, dobila samo utrogestan...
to je bilo koliko pamtim kada sam se vratila sa kopaonika, bila sam sesti mesec.... pocetak sestog
bilo je to bas iznednadjenje jer se nisam nadala tome, posle toga se primirila i stavljala taj utrogestan
kontrola sl bila za nedelju dana il tako nekako, posle toga je bio isto tako, i plus valjda grlic uloziv, mirovanje, terapija, u septembru jos vise skracen i otvoren jedan prst, uput za front,,, tamo kazu otvorena prst i po.
dobila partusisten is sve sto ide, i mirovanje, sutra dan odem u misovic jer sam mislila da cu dumrem od partusistena, i zena na tom pregledu mi tada naredi strogo mirovanje, kad me pregledala ginekoloski rekla da mora da mi poveca terapiju jer to sto pijem partusisten na 6 sati, za mene je ko caj blago, partusisten na tri sata, samo do wc i nazad, majka mi je bila, sve radila po stanu bukvalno, ja lezala i lezala,
na sledecoj kontroli ja otvorena jos jedan prst, dva i po, i tada su mi rekli da moram na patologiju, tamo lezala, isprimala par dana tokolizu i za dva dana od tokolize se porodih...., dok sam primala tokolizu davali su mi i kortikosteroide za sazrevanje pluca,
eto, uglavnom nije to nesto sto se bas ne sazna, na redovnim kontrolama ce dr uociti promene ako postoje oko grlica i videti kontrakcije pa ce reagovati kako treba, nemate sta da brinete :*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/12/2013, 17:22

e da biksi, kad spomenu vezbe
meni su odma zabranili vezbe za trudnice, vec na onoj prvoj kontroli, tj da idem u skolicu za trudnice...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/12/2013, 17:25

boze, kuckam post za postom, izvinite
biksi, ako ti dr nije naredila da ne mrdas, nemas frke, kontam, ipak ces se paziti i nisi otvorena, zar ne? samo je skracen.... to je samo znak da malo usporis...
ali iz mog iskustva, kad nece, nece, mozes i naopacke da dubis, ko s vladetom, taj je zacrtao ranije i tacka....
a opet znam mnoge zene koje su od sestog otvorene za prst il prst i po, pa dosle do termine a neke ga i probile....
bice to biksi sve ok, ti si jos malo pa u devetom :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/12/2013, 17:30

Hvala Botox puno. Dr mi nije nista striktno zabranila, samo rekla da usporim, da ne radim kucne poslove, tj. sve aktivnosti na minimum. Ja sam sve i svela na minimum, bar s moje tacke gledista. Jedino sto ne lezim mnogo, jer mi gorusica ne da ni u horizontalu, a ni u polusedeçi polozaj, vec najvise sedim, al i to sam pitala ona rece da nije problem. Pre mesec mi je konstatovala skracen grlic, tj. u sedmom, na prosloj kontroli isto stanje, sledeca kontrola mi je 26.12. a tada otprilike ulazim u 9. mesec. Trudim se da se sto redje saginjem, od kucnih poslova skoro nista ne radim, nekad i nekad operem par sudova, sve je muz preuzeo na sebe. Na ctg se nisu videle nikakve kontrakcije pre dve nedelje. Nista mi dr nije prepisala za to, pa kontam da onda nije toliko strasna situacija.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/12/2013, 17:31

Ne radim nikakve vezbe za trudnice, nego kad sedim one Kegelove, samo stezem misic tamo dole gde je grlic, da probam da ga malo ojacam. A dr konstatovala da je grlic cvrst i zatvoren, ali skracen.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/12/2013, 17:37

bice sve super biksi :*

kad si spomenula to saginjanje, ja se npr toga sada plasim, jer vladeta ne hoda samostalno, hoda drzeci se uz nesto, al sam ne, pa cesto hoce da ga uzmem, prenesem i sl.... danas u igraonici je hteo jedno 20 puta na tobogan i to ne mali, nego veliki, okesila sam se :/ moracu da proredim to teglenje na vreme
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/12/2013, 17:46

Slazem se s tobom, trudi se da ga sto redje dizes, ipak si imala taj problem u provoj trudnoci, pa se ne treba zezati. Znam da je tesko, al sigurna sam da mu mozes objasniti sto ga ne uzimas koliko toliko. Ja sam klincima mog brata stalno govorila da tetku bole ledja i nekako se izvlacila da ih ne uzimam dok sam cekala betu i posle. Tako i ti, smisli nesto sto ce da pije vodu kod njega, jeste mali, al potrudi se. Inace je sladak kao med, nikako da ti kazem, a ne stizem u vas dnevnik. Pravo luche.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 11/12/2013, 18:13

Botox ::6 nedelja, tacno na 34+0
Ju, pa on je bas pozurio! Jesi pisala negde o tome, volela bi da rocitam ako imas dnevnik ili sl, da te ne gnjavim sad da mi pricas, a bas me zanima. Pretpostavljam da je sve proslo ok i bez puno brige..

PS. Prvo ti odgvorih, pa onda procitah dalje da si pisala.. Tnx. I ja sam bila otvorena prst i po s Milanom od 5. meseca, pila ginipral i lezala kod kuce, doduse, on je izgurao do neke 38. sedmice.. A sad mi je bio skracen, pa su mi stavili serklaz, na zadnjoj kontroli dr rece da je grlic ok, al ja opet malo brinem.. Cilj mi je da bar u osmi udjem..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 11/12/2013, 20:01

Fmala, zar se nismo dogovorile da cekamo februar? E pa dogovor je dogovor:-)

Ionako sam potpuno istripovana ovih dana, te se ne pomeraju, te zagledam razne UZ parametre pa mi nesto ne odgovara, ne znam sta me je spopalo. Ali imala sam jake bolove za vikend, kao neko pecenje i kidanje, pa sam odmah otisla kod dezurnog dr, bilo sve u redu, samo mi je rekla da su bebe malo vece i da moram strogo da mirujem. Ipak, ne mogu da se opustim uopste, ne znam sta mi je.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 11/12/2013, 20:22

lol! 
Ma to ja zato sto znam da ako udjem u osmi, uci cu i u deveti Very Happy
Uspanicicu se kad se ogrene na dole, a to cu lako prepoznati, jer ce prestati da me sutira u besiku, nadam se, jednom! Kad me ritne, samo sto se ne upiskim, svaku put!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 11/12/2013, 21:34

Pozz devojke...
ja uradila juce 3.uz, nekako se zalomilo sto privatno sto u dz...pomislicete da sam luda.
Juce 7+2, po uz 7+3, bebac 12,4mm i sve deluje ok.
E sad imam pitanja za iskusne trudnice i mame:
1. sta znaci skracen grlic tj. od koliko cm je kriticno
2. koliki je secer kod vas koje pijete neki metformin za IR? posto je meni 5.3, i dr.mi je rekla da je to mnogo
3. dr u dz je videla hematom, koji dr. privatno nije video...Sta se desava sa tim hematomom?

Ragaco, sa tobom se poklapam u dan!

Ljubim vas sve!!! srcasti poljupci
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 11/12/2013, 21:42

Grlic se skracuje, skracuje, pa se otvori, ne znam tacno, ali cini mi se da su mi zene rekle da je sve preko 3 cm ok.

Ja imala hematom, podelio se na dva dela i nestao u roku od mesec dana.

Ovo za IR nemam pojma.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 11/12/2013, 21:46

Hvala, mnogo mi znaci...Meni dr izmerila 32,2mm, a u kartonu napisala 38  v , po secanju...Kad sam dosla kuci i videla sta pise na papiru sa uz, ja poludela...ali dobro i ovo je ok.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 11/12/2013, 21:51

ma moj je oko dvojke, pa se ne sekiram, doduse zasili su me  lol! 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 11/12/2013, 21:55

queen  lol! 

Ma znas kad nemam predstavu koliki treba da bude, mislim grlić  Laughing 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 11/12/2013, 22:21

Strumfeta,e da,baš u dan!
Ne znam za grlić,moj je 43mm,ništa dr nije komentarisala,a što se glukoze tiče-pre Gluformina na tašte mi je bila 3.5-4.5,a od kad njega pijem,apsurdno,ali je 5.8-6.2.
Inače ga ja pijem zbog insulina,na OGTT mi je glukoza bila ok,a ona zadnja vrednost baš skroz nisko,oko 3.
Još nisam bila u DZ ,čekala sam srčanu radnju u Frontu,pa onda da se javim.
Inače,dr Šumarac-endokrinolog mi je u februaru ove godine prepisala Gluformin 2x1000 i da ga pijem do 12 nedelje trudnoće,uz korigovanu ishranu,a ništa za kontrolu nije pominjala,pa ću videti uskoro da joj se javim opet.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 11/12/2013, 22:22

Secer ne bi trebalo da je preko 5.1 ili 5.2, meni je uz glukofaz bio oko 4.2
Smanji slatkise i testo obavezno.
Ja sam imala hematome, taman se jedan povuce, pa nastane drugi, i tako u krug do 14te nedelje, rekli su mi da mirujem
 cvet 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/12/2013, 22:33

fmala, sad kad spomenu da su ti zasili grlic, hoce li meni raditi sada serklaz u ovoj trudnoci?
rade oni to ako je prethodni bio prevremen?
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 11/12/2013, 23:08

Ragaco dobrodosla  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 11/12/2013, 23:26

Meta dušo uz tebe sam uvek kao što sam ti i napisala u pp nedaj se molim te
 zagrljaj zagrljaj zagrljaj 

bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 11/12/2013, 23:27

Svim novim trudnicama želim dobrodošlicu na ove lepe strane i što lakše i školske trudnoće .
 srcasti poljupci 
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 33 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu