KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 12 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Sledeći

Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 27/4/2015, 14:37

mamadabudem :) ::Ženice, smorila sam se....
Pre šest meseci bila sam na UZ dojke i viđen mi je jedan fibroadenom ili plak. To mi je videla jedna doktorka koja mi je rekla da dođem na kontrolu posle 6 meseci što sam učinila danas. Danas na kontroli kod druge dr jer ona više ne radi, kaže na levoj dojci postoji nešto što bi rekla da je plak, ali se ne vidi baš najbolje jer imam veće dojke (četvorke),  pa pošto je videla da sam se ja malo uplašila poslala me na mamografiju. Sad čekam rezultate do srede.  Ona mi kaže da hoće da vidi šta je jer se ne vidi jasno uopšte...a kaže da misli da je plak, pa da proverimo. Jel vi kontrolišete redovno dojke?

Ja redovno jednom godisnje idem na UZ, a kad predjem cetrdesetu, ici cu na mamografiju. Za sad imam par cistica, nista spektakularno. Pre postupka sam bila i dr je rekla da nema nikakvih prepreka za VTO. Ja imam losu porodicnu anamnezu i ne zelim da se igram sa tim stvarima. Nadam se da kod tebe nije nista ozbiljno i zelim ti srecu. Uvek sam za to da se sve sto moze proveri, da posle ne boli glava.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/4/2015, 14:47

Jedino što me malo smiruje je to da je dr rekla da nije prokrvljeno..
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 27/4/2015, 15:02

MDB, stvarno se ne razumem u te stvari, ali navijam i verujem da nije nista ozbiljno.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 27/4/2015, 15:20

MDB, napisah ti citav post, ali ne znam in gde je zavrsio, ni zasto ga nema ovde! Rolling Eyes

Svakako, da rezimiram, imam i ja od '95. godine fibroadenom koji pratim na 6-12 meseci, zavisi kakva bude situacija i kako mi dr kaze. U Beogradu sam isla u Ars medicu, na Vracaru, u Tomasa Jeza, kod dr Zaorke Damjanovic, odlican dr i radiolog i to sto ti ona kaze je zakon! Kosta oko 5000 pregled kod nje, zakazuje se mesec dana unapred ako ne i vise, ali kad zoves da zakazes, reci da ides na vto, pa ti hitno treba, pa mozes da odes i da sacekas da joj se oslobodni neki termin tog dana, ne odbija pacijente, samo mozes da se nacekas. Svakako bih otisla pre kod nje nego na mamografiju, jer posle mamo, ne smes da ostanes trudna 6 meseci minimum.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/4/2015, 15:25

Kometak, ali ja sam već odradila mamografiju. Sačekaću rezultate do srede, a zvaću i tu dr Damjanović. Pa ona je mene zbrzala kad je videla da sam se ja uplašila i kao, najbolje da odradimo mamo, tako ćemo znati šta je. Nisam pametna. A zašto toliko ne može da se radi vto? Kolika je to količina zračenja?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Blanka 27/4/2015, 16:07

MDB ja imam fibroadenome u lijevoj dojci zadnjih 10 godina. Prvi put sam se operisala sa 18 god.tada to nije bila cesta pojava a danas svaka druga,treca zena ih ima. Njihov jedini problem je recidiv, dakle ponovo se vracaju, kao sto su i meni. Bitno je da to kontrolises na svakih pola godine ne valja da pretjerano rastu. Takodje je bitno da znas da su to benigne izrasline i da tu nema nista za zabrinutost. Jedino mi je u postupku smetalo to sto me lijeva dojka vise boli od desne i nju vise osjecam.
Ne znam za mamograf. da li smijes posle odmah na vto to provjeri sa svojim dr. Bez brige draga to je sigurno fibroadenom.
Srecno :-*
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/4/2015, 17:50

Hvala, Blankić, mene samo brine to da je ona rekla da joj liči na plak, ali da je netipično. Nije mogla da vidi na UZ pa me poslala na mamograf jer je videla da sam se ja uplašila....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/4/2015, 17:50

Ja sam imala poslednjih nekoliko meseci neredovne cikluse, jedan izazivan pa sve mislim da se to hormoni nisu poigrali?!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/4/2015, 17:51

I rekla je da nije prokrvljeno...toliko vidi.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Baš za andjele 75. 27/4/2015, 18:56

Devojke ako vam nešto znači uradila sam za trombofiliju MTFR I PAI 1 u institutu za genetiku i inžinjering ( blizu Torlaka) cena je 9.280. rezultate sam čekala 3 nedelje,a kariotip u Višegradskoj uz malo sreće zakazano i uradjeno za 15 dana(besplatno)(juhuuu).Pozz
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Blanka 27/4/2015, 19:42

mamadabudem :) ::Ja sam imala poslednjih nekoliko meseci neredovne cikluse, jedan izazivan pa sve mislim da se to hormoni nisu poigrali?!

moze da bude, ja imam i te displazije, hormonske promjene, evo ti link http://www.pharmamedica.rs/ginekologija/displazija-dojki-i-fibroadenom/

Znam da mi je dr rekao da je potrebno da budem pokrivena vitamina, narocito vitaminom E onim u perlicama ( providna tabletica :)) Bice to ok nemoj da brigas ;-*
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/4/2015, 20:16

Hvala, Blankić osmeh srce

Ja sam u poslednje vreme imala povišen estrogen, biće da je zbog disbalansa hormona, ko će ga znati. Videćemo, ali ko na iglama sam...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Blanka 27/4/2015, 20:49

dont't worry Razz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 27/4/2015, 21:23

Ja hocu da idem da pregledam grudi,ali nikako to da uradim.Davno sam radila UZ dojke,bile displazione promene zbog hormonalne th.Rekli mi-kontrola na 6 mes. dok traje th,ali,ja vise nisam isla.Radim samopregled redovno i to je to.Ali,posle 6 VTO i silnih hormona sto gutam,valjalo bi pregledati i grudi.Pa,mislim da cu to uraditi u skorije vreme. Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 28/4/2015, 08:30

Ma ja se redovno kontrolišem, pre šest meseci sam bila na UZ a pre toga na godinu dana. Ali evo sad se nešto pojavilo, pa videćemo.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 28/4/2015, 08:42

Ja cu da uradim u Euromediku uskoro,videh da imaju paket za dojku do kraja maja-pregled, UZ,mamografija-3500 din.Svakako cu da zakazem to u skorije vreme.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ragaco 28/4/2015, 09:56

Lela,videla sam i ja da imaju taj paket,nego sve razmišljam koliko je pametno ići u periodu dojenja.
Zna li iko nešto o tome?
MDB,nadam se i želim ti da sve bude ok!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od zvoncica36 28/4/2015, 10:30

Lično ne bih radila mamografiju bez predloga dr. Mislim da mamogram zrači tako da je to jedini razlog. Prporučuje se ženama koje su radile vto mislim tek posle 45god.ili kad više neće da rađaju. Naravno žene koje obole rade i ranije ili one koje imaju nekoga u porodici ko je oboleo(majku,babu,sestru,...).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 28/4/2015, 10:42

Joj, zvoncice , uplaši me sada Rolling Eyes Dr je rekla da uradimo jer se ne vidi dobro na UZ jer imam masnije dojke...Ona sumnja na plak, pa hoće da potvrdi.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 28/4/2015, 10:44

Ja sam 2009 operisala fibroadenom,idem redovno na kontrole,na prosloj kontroli na toj dojci sam imala cistu od par mm,ovih dana bas planiram da idem na uz jer me kad kad zaboli leva dojka i kao da pod rukom osetim sitne kvrzice.Mozda je to i psiha,ali bolje da proverim.
Ne znam da li imamo ovakvu temu,ako nema bilo bi dobro da se otvori.
Nazalost nase dojke najvise trpe ove hormonske terapije.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 28/4/2015, 10:46

Posle mamografije ne sme da se ostaje u drugom stanju pola god.Pa,trazicu samo pregled i UZ.Mamografija se pre 40-e radi samo ako postoji potrebaMoja mama je imala ciste u dojkamai tu mi jaka genetika,bio bi red da se pregledam posle tolikih VTO.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 28/4/2015, 10:50

A meni se nesto i ne zuri s novom VTO,smucilo mi se,pa,ako treba,a valjda nece,moze i ta mamografija.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od zvoncica36 28/4/2015, 10:54

mamadabudem :) ::Joj, zvoncice , uplaši me sada Rolling Eyes Dr je rekla da uradimo jer se ne vidi dobro na UZ jer imam masnije dojke...Ona sumnja na plak, pa hoće da potvrdi.
Nije mi cilj da te plašim. Samo što postoji joj ''metoda'' za utvrđivanje ''problema''. Prvo tumor markeri iz krvi. Radi se van ciklusa za dojke i jajnike. Onda palpatorni pregled dojki i uz. Za ne daj Bože mamografija. Mamografiju raditi kod nekoga ko to dobro radi,a ne kod nekoga ko se uči. Zato nisam pristalica pregleda tog tipa na popustima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 28/4/2015, 10:58

Ma kapiram, ali dr me zbrzala i pirala da li samnekada radila mamo, ja sam joj rekla da nisam i onda je ona predložila da uradim ovih dana i sledeće nedelje. A kad je videla da sam se ja uplašila onda je rekla: "nisam vam ništa rekla ružno a vi nećete moći da se smirite", i pozvala neku osobu koja radi na mamografu da vidi da li je slobodan da dođem da radim. To je bilo u KBC "D. Mišović".
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 28/4/2015, 11:04

TU markeri nisu pouzdani uopste.A palpatorni pregled i UZ su sasvim dovoljni.Ako je to ok,nema potrebe za mamo.A ako se nesto vidi na UZ,itekako treba mamo,najbolja je za dijagnostiku.MDB,nema potrebe da se plasis,razresicete dilemu i smirices se.Pa,ja imam TU na levom nadbubregu,pa vec 4 god. skoro furam s tim. Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 12 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu