KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 16 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 8/5/2015, 08:01

PalcicaBg ::Ja koliko sam shvatila Pai ne izaziva probleme na pocetku vec kasnije,mada verujem da ima zena koje ga imaju a ne znaju i sve prodje super.Al kad znas da ga imas nije ti svejedno i ne zelis da rizikujes.
Cini mi se da je Sofija Veks imala tu mutaciju,a pila je samo aspirin i hvala Bogu rodila dve dusice.Mozda ga je pila samo do 3eg meseca,nisam sigurna.

E sad meni nije jasno,ako se to nasledjuje od roditelja,a ja sam homozigot,znaci i od mame i od tate,to znaci da i moja mama ima,a obe trudnoce iznela super i pritom ostajala trudna oba puta iz prve.Kako na nju on nije uticao?

Godine i ako si homozigot povecavaju rizik. Ne znaci da svaka trudnica sa mutacijama ima problema. Neke dobiju spontani, neke rode mrtvu bebu, neke dobiju tromb nakon porodjaja, a kod nekih sve prodje O.K. Nema pravila. Ja ne bih smela ni na kakvu operaciju ako me ne pokriju heparinom, pa sam operisala svasta nesto dok nisu znali da sam "mutant" i, hvala Bogu, nisam dobila tromb. Mutacija ne znaci da ces nuzno imati problem, vec da ti je povecan rizik i da treba da si na terapiji da bi taj rizik svela na minimum.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 8/5/2015, 08:12

PalcicaBg ::
E sad meni nije jasno,ako se to nasledjuje od roditelja,a ja sam homozigot,znaci i od mame i od tate,to znaci da i moja mama ima,a obe trudnoce iznela super i pritom ostajala trudna oba puta iz prve.Kako na nju on nije uticao?

Nije to bas tako jednostavno. Genetika je citava nauka. Mnogi geni imaju svoje razlicite varijante, koje se nazivaju aleli. Na primer, gen za krvnu grupu ima 3 alela (A, B i 0), a gen za Rh faktor ima 2 alela. Kombinacija alela odredjuje koju cemo krvnu grupu i Rh faktor imati. Sudeci po rezultatima koje si okacila, geni vezani za trombofiliju imaju 2 alela. Kada su oba alela identicna, to se onda naziva homozigot, a kada su razliciti, to je onda heterozigot. Potom, kod heterozigota postoji dominantan nasledni faktor (dominantan alel) i recesivni nasledni faktor (recesivni alel). Neki poremecaji uzrokovani genetikom mogu da nastanu i ako nasledis samo jedan dominantan alel, ali i ako nasledis oba recesivna alela. Sve zavisi o kojoj se naslednoj osobini radi, da li ona zavisi od jednog gena ili od vise njih. Na primer, albinizam (nedostatak pigmenta) se javlja ako nasledis oba recesivna alela. Ne nasledjujemo mi nikad nista samo od jednog roditelja, nego je kombinacija dominantnih i recesivnih alela ta koja ucini da nama laicki izgleda da smo nesto nasledili samo od majke ili samo od oca.
Ne razumem se u trombofiliju, po analogiji mogu samo da pretpostavim (cisto laicki!) da se gleda kombinacija ta dva alela koja su navedena na nalazima.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 08:15

Aries i ja sam imala gomilu operacija i hvala bogu nista se nije desilo,a eto imam te mutacije.
Jel ces ti primati heparin do kraja trudnoce?
Sta proveravas sem d dimera?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 8/5/2015, 08:53

PalcicaBg ::Aries i ja sam imala gomilu operacija i hvala bogu nista se nije desilo,a eto imam te mutacije.
Jel ces ti primati heparin do kraja trudnoce?
Sta proveravas sem d dimera?

Na heparinu cu biti cak neko vreme posle porodjaja. Leiden je zeznuta mutacija. Kontrolisem KKS, D-dimer, aPTT i PT. Prosle nedelje sam bila kod dr, sledeca kontrola za 4 do 6 nedelja.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 10:45

Zakazala sam kod dr Antica za nedelju.6400 pregled affraid
Koliko je kod dr Mitic NS?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 8/5/2015, 10:54

3000 kod dr Mitic u Feroni
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 10:58

Pa to je duplo manje.Posle cu da zovem da zakazem histero pa cu da vidim dal ce tad biti tamo.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 11:01

Kupila sam folnak od 5mg,jel to ok za ovaj MTHFR?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ragaco 8/5/2015, 11:23

Pačice,ja se u ovo ništa ne razumem,ali super što si odradila analize i što je nešto iskrslo što može da se reši.Neka je to bio uzrok biohemijskih,pa da si ulovila problem i da sledeći postupak bude dobitna kombinacija!!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 8/5/2015, 11:37

Jeste Palcice, ok je 5 mg, s obzirom da imas i 4mg u bevaitevitu.
S godinama se mutacije odraze u trudnoci, u mladosti retko. Ne znam koliko je tvoja mama imala godina kad je bila trudna, al generalno, zene su ranije ipak radjale u mladjim godinama nego mi sada.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 11:50

Mama je tada imala godina koliko ja sada,26.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 8/5/2015, 12:37

PalcicaBg ::Pa to je duplo manje.Posle cu da zovem da zakazem histero pa cu da vidim dal ce tad biti tamo.

Ona je tamo sredom (uglavnom popodne), ponekad samo i petkom.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 8/5/2015, 12:57

Ganedina, verujem da je tako, zato sam te i pitala odakle ti info, jer ova 3 lekara (a svakako su medju najboljima u Srbiji) su mi rekla da je PAi najbezazlenija mutacija i da mi ne bi dali terapiju da nisam imala toliko neuspesnih VTO iza. KOd ANtica sam bila posle spontanog, on mi ne bi dao da nije bilo spontanog, iako moj spontani nije bio zbog PAI mutacije, kao sto sam napisala. Svakako, ocigledno da nije bezazlena mutacija kako je oni smatraju, mada, ne mora da znaci da su i te zene imale spontane zbog toga.. moze da bude svasta razlog, opet sve zavisi da li je beba bila ziva ili ne kad je poceo spontani. Svakako je bolje biti pod terapijom nego ne. Mislila sam da ti imas jos neku mutaciju pored PAI, nisam bila sigurna.

Palcice, iako je Miticka jeftinija, imajuci iskustvo sa njom i sa ANticem, preporucila bih pre ANtica, zaista. On mi je delovao pozrtvovanije, zainteresovanije, objasnio mi je detaljno sve, a ono sto je meni vazno je da je dostupan mejlom za svako moguce pitanje, sto MIticka nije. Kad mi je d-dimer u decembru bio visok, poslala mejl u Bipmedicu, dobila sam odgovor od njega za manje od 2h, u 8-9 uvece sta da uradim iako nisam u Srbiji i bila sam samo jednom kod njega pre vise od godinu dana! Miticka mi je u prosloj trudnoci ukinula clexane, rekavsi mi da PAI nije strasna mutacija. Svakako, posto si iz BG, trudnocu ces voditi u BG; pa ti je mozda bolje da imas dr tu, blizu, za sve sto zatreba. Mozda mozes da ga nadjes na klinickom, na uput lakse nego ostale dr. Probaj da pozoves i zakzes kod njega na klinickom, cisto da vidis koliko se ceka. Ja kad sam zvala Biomedicu, bio je nesto stalno dezuran na klinickom, nije imao termin kod njih, objasnila sam da dolazim iz inostranstva, da sam u BG samo togp opodneva, i on je covek izasao sa dezurstva, dosao do Biomedice samo zbog mene, zadrzao se koliko sam imala pitanja i tu me je valjda kupio jos vise! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 13:16

Kometak u pravu si,meni treba dr u Beogradu,kroz celu trudnocu,to sam i ja razmisljala.
Kod Antica cu ici,a 28og imam zakazano kod hematologa na KCS pa cu ga pitati da li mogu njega da trazim,ako me uopste pitaju kog cu dr,jer kako sam shvatila dace mi bilo kog.Kad sam zakazivala pitala sam kod kog dr,kaze prvi vam je pregled samo dodjite tu i tu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Niny 8/5/2015, 22:59

Palcice, i meni se antic jako dopao, kod njega sam zapala slucajno, nakon porodjaja, jer elezovuc nije imso termine a meni bilo hitno. Samo mi nesto to deluje preskupo, znam da je bilo jeftinije kod njega u odnosu na druge. Mozda su i poskupeli.
Ja sam za mtfhr pila 5mg folana a posle povecavala dozu.
Sto se tice tvoje mame,ona je mozda bila heterozigot a ne homozigot,pa je uspela bez terapije. Mada i ja mislim da je moguce da se trudnoca iznese bez problema i pored mutacija, ko zna sta sve tu ima uticaja.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Baš za andjele 75. 13/5/2015, 22:28

Evo i mog problema izgubljenih 2 trudnoće i teškog ostajanja u drugom stanju:nosilac mthfr c677mutacije(homozigot)i pai_1 4g varijante (heterozigot) .Pre tri godine sam radila ispitivanje za trombofiliju i rekli su mi da je sve ok.U postupku sam i naravno Lidija Tulić( Višegradska) pre tri nedelje hajd i da se i ovo uradi i otkri se uzročnik,al Bogu hvala i tome ima leka.Kod hematologa sam zakazala u ponedeljak.Ne znam dalju proceduru pa ako može neko da mi napiše.Hvala!
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 14/5/2015, 16:20

draga sad ces dobiti terapiju i bice sve ok ,,, zato treba uraditi odma da je covek mirniji i mnogo manje kosta ...
E setila sam se kad se vec pisu dodatne analize da nam je u firmi bilo organizovano snimanje abdomena ultra zvukom bubrezi jetra ....mnogi su se zalili na kamicke u zuci .to sam snimila I . Pored ginekoloskih I snimak grudi I pregled ....uradila cisto da zabelezim .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 14/5/2015, 22:59

Bas, za MTHFR ces dobiti folnu a za PAI mozda dobijes niskomolekularni heparin. Ne daju ga svi lekari za PAI, ne znam kod kog dr ides. Ja sam ga dobila posle 5 neuspesnih postupaka. Mada, ti si imala spontane, pa ga mozda i dobijes. Ne brini, nije strasno imati mutacije, vazno je samo biti pod kontrolom i terapijom.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od masato 15/5/2015, 13:15

Ne znam da li pisem na pravoj temi. Danas, 5dpt proverim tsh i ne znam da li je rezultat za uzbunu, 2.9 je. Inace, pre vto je bio 1.79, na terapiji sam eutyrox 25mg, a vikendom 50mg. Radila sam vto iz spontanog ciklusa (klomifen, estrofem i 2 menopura), znaci blaaaga stimulacija i ne znam od cega je mogao da skoci toliko. I da li moze da utice na implataciju embriona, koja bi trebala da se desava danas, sutra? E da, od 4 jc smo dobili 3 embriona, vratili naravno sve i mirno iscekujem betu, kao ono.... A inace, na fraxiparinu sam zbog mthfr homozigot, pijem gluformin zbog ir, bromokriptin zbog povisenog prl itd.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 15/5/2015, 15:19

Masato, rezultat nije za uzbunu, ali ako nastavi da raste povećaj dozu eutiroxa. Mislim da će ti povećati da piješ svaki dan 50mg, a možda i više ao nastavi da raste. Svakako proveri da dr.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 15/5/2015, 15:27

Masato, vidi sa dr da povecas dozu, iako nije strasan, ali ne bi trebao da prelazi 4, svakako je mnogo bolje da je nizi. Nije ti povecala terapija TSH, moze da skoci kod nekih zena kad dodje do implantacije, zato je bolje da pitas dr da povecas na 50, da budes mirnija i da obavezno ponovis TSH sa betom. Implantacija pocinje oko 6. dana od stvaranja embriona, a zavrsava se oko 10. Pretpostavljam da su ti ih vratili 3. dana i sigurno se neki zakacio, a videces sa betom koliko.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od masato 15/5/2015, 15:47

Hvala drage moje, divne ste. osmeh srce Vratile ste mi osmeh na lice, bas sam se zabrinula.
Jeste, Kometak, trodnevni su embrioni, a nadam se da si u pravi za implantaciju. Pisala sam dr., cekam njen odgovor, mada planiram od sutra i sama da povecam terapiju na 50mg.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 15/5/2015, 15:51

Mozda je tako bolje, ako ti se dr ne javi, povecaj, neces ga ti oboriti mnogo sigurno, jer je rizicnije i opasnije ako TSH skoci nego ako padne. Ocigledno si ti jedna od onih zena kojima skace TSH kad dodje do implantacije, tako da se spremaj polako za visoku betu! Vucem te za nosic i navijam! Very Happy vv vv vv
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vanja80 20/5/2015, 08:42

Evo jos jednog mutanta....nosilac mthfr c677mutacije (homozigot).
Juce sam bila kod doktora na poliklinici u NS, kaze, to ima veliki procenat populacije, jedite povrce i to je to...nikakva terapija, zaprepastila sam se, vidim da mnoge od vas imaju mutacije ali i adekvatnu terapiju.
U julu mesecu me ceka histeroskopija, nadam se na jesen i vto...kaze doktorica, nema to veze, vi nemate nikakav problem.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 20/5/2015, 09:03

Vanja koliko vidim ove mutacije ima svaka druga zena koja je radila ove analize,tako da verujem da ne predstavljaju problem za zatrudnjivanje,jer isto tako verujem da ih ima i svaka druga zena koja ih nije radila a ostala trudna i rodila bez problema.
Ako ce ti biti lakse mozes da uzimas folnu kiselinu,ona ne skodi,a dr je daju za ovu mutaciju.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 16 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu