KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiKsi :) - Koka nosilja

+104
pluton1
labradorka
lilymar
twinsi
lilly13
ninica2
Strumfeta78
brinbili
penelope
ciklama
*AIDA*
nina :)
neca73
lena
Sami
beeze_lj
emilie
Marie
Xena
ivi
PalcicaBg
Ambra
Erata
cufta
Tangerine
heart84
dragmilk
key
red
ragaco
maki79
Endzi
Republica
insomnia
SSanja
Dacaa
dra00
snedra
noja
laKole
ivka
SladZana
Vecka
Tinushka
Gral
dragana76ns
zoxa
Star77
bubi80
menora72
dr mali pariz
sareni leptir
Struzzo
pcelica
Vuchica
zvoncica36
djole42
missile
bulevarka
Botox
Stenli
JAmajka
nena beba
lenabeograd
lelas
tetreb
Niny
misic
SannI-AlL
lilya
Ninche
JocY
Ema78
fmala
hocukusurnecuzvaku
buby
Sofka
caci
anasrce
saska1
rada78
Shizika
LaFolie
Crvic
fight&faith
Mirjana
Tinche
bak
KoMetaK
SoJa
leptirko82
maus
Klarica
Simona
saritam
MAAKKI
lolipop
medolino
cicsa80
tuli
Orline
OKacica
BiKsi :)
Bebis
108 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od fight&faith 27/11/2013, 13:12

Biksi ja glasam za to da se beba zove Kosta. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od LaFolie 28/11/2013, 11:19

Srecan ulazak u 8. mesec sreca sreca sreca 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od bak 28/11/2013, 11:30

Koko moja, ja slatkih muka oko imena srca 

One druge i nisu tako slatke Rolling Eyes , al idu u rok sluzbe.

Jos samo dva dana pa....radost radost radost 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 28/11/2013, 23:00

Hvala drage moje drugarice.

Simona, vala baš gde nestade, očito sam permutovala da je to ime predložio, i baš se bila začudila, jer mm ima brata od tetke koji se tako zove, a on bi neko ime koje nema u bližoj porodici, meni je u tom smislu svejedno.

Danas sam bila na kontroli. Po aspiraciji sam 31+1, po uz 32, po zadnjoj meci 30+4, al ovo po meci ne računam kao validno. Mada, obrni okreni, malac napredniji.

Plodove vode dovoljno.

Posteljica I stepen.

Po merama bebe, i proračunima, malac teži oko 2200g, dužine je oko 42 cm. Prednjači karlicom. Ajde da ubeležim mere ovaj put:
BPD = 80,6,
ABD = 295,4 - ovo ne znam šta znači, prvi put mi je to mereno,
Fmur = 62,6,
AC = 308

Grlić i dalje skraćen, nije strašno, važno da je čvrst i zatvoren. Pitah dr da li će izdržati grlić bar do ulaska u 9. mesec, reče da misli da hoće.

Protiv kandide i dalje nistatin, reče da je on najbolji, mada reče da se ona povlači, doduše, to i ja vidim. Pitah za ginodaktanol, reče ne u trudnoći, običan daktanol.

Krvna slika konačno bolja, hemoglobin skočio na 124, hematokrit 36.7, eritrociti 3.92, leukociti 9.51, trombociti 262, konačno više nisam ispod donjih granica.

Kalcijum super 2.4 (2.15-2.5), definitivno mi noge trne i kroz kuk i karlicu imam taj kao grč i pritisak u nervima od težine bebe. Ja sam zadovoljna i dosadašnjim stanjem moje kičme i što me nije mučila, kuc, kuc, kuc. Sad svejedno više mirujem zbog grlića.

Glukoza 4.3 jutarnja, u podne 4.8, uveče 6.6, dakle ok, s obzirom da se u trudnoći toleriše do 7.5, ako se ne varam.

Tsh 1.62 (0.35-5.5), FT4 21 (12-23). Sledeće nedelje će možda biti kontrola kod endokrinologa, možda mi dr vrati staru dozu leka, onaj skok tsh od pre mesec dana je možda bio privremen.

Neki dan ispod areole, na levoj siki, primetim neko crvenilo, kao brazde, posumnjam na strije, nisam ih ranije vidjala, sem onako bele, pitam danas dr, ona potvrdi da jesu strije, i da ih mažem. Ja mažem strijet ili pavlovićevu kremu, al po stomaku, sike nekad i nekad mazala pavlovićevom ili mlekom za telo, znam da bradavice ne smeju valjda da se mažu tim kremama protiv strija. MM i ja se pocepali od smeha, em mi sike nisu takoreći ni porasle, vrlo malo, em na njima strije, tj. na levoj, hit hitova! :) Verovatno mi koža tu tanka, pojma nemam, no nije ni bitno.

Pritisak mi je dobar, zaboravila sam doktorku da pitam za ubrzan puls, mada sam ga povezala sa nepražnjenjem creva. Vaga kaže plus 9 ili 8, dakle u sedmom mesecu sam se ugojila baš malo, jedva kilo, očekivah više. Dr je isto primetila da mi je sve otišlo u stomak i da su mi noge, citiram "kao štapići" lol! . Rekoh da me ubi gorušica, kaže mi sestra, reći će ti žene da će beba imati kosu, al to nema veze, obično beba bude ćelava!lol! Rekoh da znam za taj jadac. Za sada mi kisela voda, koju otkrih pre nekoliko dana, malo pomaže u smanjuje gorušice.

U sedimentu urinu postoje leukociti, al čekam urinokulturu, ona mi je merodavnija, to će biti sutra gotovo.

Sledeće savetovalište 26.12. a uz i ctg 19.12. Koliko skontah doktorku, nakon tog 19.12. ćemo se vidjati svake nedelje zbog ctg-a.

Eto, ko izdržao u čitanju, svaka čast!

Sve vas stikam!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od KoMetaK 28/11/2013, 23:32

Suma sumarum, sve je ok za nedelju trudnoce! Drago m ije da se rezultati krvne slike popravljaju, glukoza dobra, bebac napredan, masala, 2200! Very Happy Uopste se nisi puno ugojila iako ti je stomacic veliki, svaka cast! Mislim da je mala razlika to koliki je sinak po UZ, po ciklusu i po A, nemoj da te to opterecuje.
Joooj, od 19. dec svake nedelje UZ, malisa bi mogao svkakog casa od onda. Very Happy Guzan mali, nije se jos okrenuo, mada,tebi i onako ne znaci jer ces na CR. Evo, drugar mu mase, verovatno ga poziva nogicom i na fudbal, kako poceh da ti pisem, tako on djuska sve u sesnaes'! sreca sreca Eeee, da mi je neko prosle godine kad smo pile kaficu u njegosevoj rekao da cu te ovako pratiti i da ce nam sinovi poskakivati u stomacicima, mislim da bi se slatko smejale, bar ja ne bih verovala. Very Happy osmeh srce 

Ljubim puno i Olija i mamicu, ti si nam sledeca porodilja ovde, cisto da podsetim! Wink osmeh srce love 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od LaFolie 28/11/2013, 23:50

Bas sjajan izvestaj :-))) malac vec 2200!! Svaka cast!
Koliki ti je grlic?
Ljubim vas puuuuno!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 29/11/2013, 00:03

Kometa, slažem se za priču uz kaficu, i ja bih se slatko smejala, al eto! Ne opterećuje me to sa nedeljama trudnoće, bitno da je sve ok, da ima dovoljno plodove vode, da je posteljica ok, taj neki džep od plodove vode, i to dr reče da je ok. Ja sam zadovoljna, ma prezadovoljna, pu, pu, pu. Kontam još jedno mesec ipo da izguram i puška. Zezam danas svekrvu, bili ona i svekar kod nas na ručku, da ću da se porodim dan uoči slave! Ona, aaaaaa, vidi bar da prebaciš dan posle slave! lol! Pa onda kaže, ma kad dodje dobrodošlo. Može i za Božić! sreca Znam da ima lena, Andrikina mama pre mene da se porodi, i ima još neko sigurno, nemoj da me ubacuješ u trip, ima još vremena! lol! Što bi rekao Rodjeni! lol! 

Lafe, dr ga pregleda ručno, tako da mi ne kaže mere, nit mislim da može tako rukom odmeriti i pogoditi. Bitno da je čvrst, to me smiruje, nek samo tako i ostane do Nove godine. Kaže mi Rodjeni, jesi li pitala dr možemo li negde za Novu godinu?! lol! Ćuti, rekoh mu, možda mi tada budemo i u porodilištu, nikad se ne zna, pa ti to bude najžešća žurka do sada! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od LaFolie 29/11/2013, 00:19

Mozda bi to stimulativno delovalo na porodjaj :-)))))))) neke kontrakcije a tebi leeeeeepooooo Wink))
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 29/11/2013, 00:26

lol! Ma žurka je meni svaki dan, em pored Rodjenog velikog, em pored Rodjenog malog u stomaku!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od LaFolie 29/11/2013, 00:28

I dalje je kao na struju? Mene ova mala probudi koliko skace; ali sam mislila da se primire kad se podgoje :-)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od Shizika 29/11/2013, 00:30

Sretan ulazak u osmi mjesec. Fino ti gazish na tim svojim "shtapicima" Very Happy  .
Ljubim te u taj preslatki stomak. usne 
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 29/11/2013, 00:37

Šiz, ljubim da pukne!

Lafe, sad još ojačalo prasence pa me šiba po debelom crevu, tamo negde oko čmara, ubi nogama! A glavom se rnja kao da igra fudbal, al samo glavom kao da igra. Mada i guzicom maše često! :) Danas sedimo za stolom, ručamo, kad poče da se zeza, moj svekar nije mogao da veruje! Sav je čovek u čudu ostao, ja kad pričam da mi stomak talasa oni ne veruju, sad se mali zahvalio Rodjenom na dobrom ručku, da svi vide! Evo ga i sad glavom nešto drnda! Ne smiruje se uopšte. Ako bude ovakav i kad se rodi, mislim ovako aktivan,mada znam da nema pravila, mi smo ga nahebali!lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od Dacaa 29/11/2013, 13:15

Jaoooooooo.....Bas si me raznezila.... srca srca srca srca bebe beba  Pile malo uziva jos malo u kucici pa ce onda biti u zagrljaju svoje majke!Samo tako nastavi...Mogu da zamislim svekra  b  h 
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od fmala 30/11/2013, 10:19

Bixi, bre, ovo tvoje pile bas pici po tvom tikeru!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od MAAKKI 30/11/2013, 10:43

Mali vrtiguz pitam se samo na koga li je yes smajli angel beba 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od lenabeograd 30/11/2013, 13:44

Samo da/ljubnem

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 30/11/2013, 13:48

fmala ::Bixi, bre, ovo tvoje pile bas pici po tvom tikeru!
Al me nasmeja! Vala da znaš, hita li hita! lol! 

Ljubim moje cice svraćalice!osmeh srce 

Joj Bakiša, jedva čekam sutra!radost radost radost 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od saritam 30/11/2013, 15:25

Biksi, jesi sad u 8. mesec usla? Ubi me to racunanje... meni rekli kad budem 32 nedelja to je 8. Ljubac za bebanica od nas troje

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od hocukusurnecuzvaku 30/11/2013, 20:13

Božanstvena cmokenzi za tebe i tvoje božanstveno beba ljubav 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 1/12/2013, 23:29

Cmokići i od mene!

Saritam, jesam ušla u 8. mesec, kad na tikeru pokaže 31+0 ili 31+1, to ti je ulazak u 32. nedelju, iliti ulazak u 8. mesec!

Danas je palo tako divno druženje, ma ceo dan mi bio lep! Bila mi naša draga Bak srca srca srca , i tako smo se fino isćaskale, istrljala sam je stomakom, Olimp joj se fino izjavljao, upoznala je Rodjenog, kome je baš danas palo na pamet da razmešta nameštaj po kući da vidi gde će stati krevetac, iako je do juče govorio za sve rano je! lol! Upoznala je i moju sveki, a bome videla i kera. Sledeći put kad bude došla, još da upozna bebu, verovatno će do tada stići, svekra i moju mamu! I da nas kompletira!!!lol! Meni je baš baš baš bilo lepo, nadam se i njoj!

Inače, večeras sam osetila pravu kontrakciju, uh, sunašce li ti, kakav zaheban osećaj! Odmah sam se setila saritam i drugih cura koje su ih imale ili imaju još uvek. Ajde što se stomak zgrčio manje više, nego taj bol u donjem stomaku, krstima i kroz nogu, malaksalost i vrtoglavica, ladan znoj, uh, nimalo prijatan osećaj. Nadam se da se neće ponoviti, ili da bar neću biti sama ako se to sledeći put desi. Setila sam se i fmale kad je napisala jednom rukom zoveš taksi, ma ja sam totalno bila smalaksala da iz kreveta se nisam mogla maknuti, primenila disanje i trudila se da ne paničim.

Inače, urinokultura mi je ok.

Eto, ljubac za moje cice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od Vecka 2/12/2013, 01:00

Biksi srecan ulazak u osmi!
I da ti se kontrakcije ne ponove dok ne dodje vreme za porodjaj, a i onda da budu mnogo prijatnije! smajli angel 

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od Gral 2/12/2013, 08:36

Samo da ti posaljem ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od fmala 2/12/2013, 09:14

Sam ti rekla da ces odmah da znas kad je kontrakcija lol! 
To su te probne, bitno da se ne ponavljaju cesto usne 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od BiKsi :) 2/12/2013, 22:49

Vecka, Gral, stisak!

Fmala, jes vala, bi mi jasno sve sinoc! Laughing cvet 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od Vuchica 2/12/2013, 23:19

Biksic, samo da ti posaljem jedan poljubac a vrtiguzu dva-tri! poljubci srcasti poljupci poljubci srcasti poljupci poljubci 

sad tek iscitah izvestaj od cetrvrtKa...divno..divno...SVE JE SUPER, VIDIM! PU PU PU
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BiKsi :) - Koka nosilja  - Page 18 Empty Re: BiKsi :) - Koka nosilja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu