KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 10:47

erata ,prelep tekst -...sto rece jedna clanica ,na nama je da verujemo dali je sve to tako ko sto doktor kaze ili ne ...
 da psiha ima udela u svakoj bolesti pa i u sterilitetu ,i te kako se slazem i verujem da je tako .meni licno je jako tesko da se sa psihom izborim ali se trudim da mislim pozitivno ,posle svakog pada.
 slazem se i u tome da i hrana verovatno koriguje neke nase zdravstvene probleme,ali ne sve ...
  ragaco ,okacice navijam i prasim...vv vv vv vv vv vv d 
  cekamo dalji izvestaj od vas ,,vi ste sad na redu! 
 ostalim devojkama da pozelim lep dan i dobro jutro !ff ff ff smiledraw
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/10/2013, 10:59

Hvala lelo na pojašnjenjima :)
Setih se sada moje bake. Ona je bila u čudu koliko se mi kupamo, što nosimo tangice, što se depiliramo :)) Sećam se tetke, njene sestre - "Šta to toliko radite, ostaćete bez to malo pi..ice!" Hahaha
Pričala je kako su nekada ženama u selu prvo gledali kosu. Ako je kosa gusta, jaka, znači i dole je dobro, a ako je tanka i nikakva, po svoj prilici je ćelava. Hit! Ali bilo je tako. Baka je jela kuvano, voće ne, pravila je samo kompote. Spavala na dekici, uvek se utopljavala. Nju je porađala njena svekrva, znači moju mamu je dočekala njena baka. Nikada nisu ležale, već isključivo čučale, ili na kolenima. I gledam ja jednom doktora Ljubića! Kaže kod nas u Jevremovoj žene mogu da biraju kako će se porađati, znači mogu da čuče, što je najprirodniji položaj. Mislim se, care, pa zašto to ne propagiraš u bolnici, već mučite žene ležanjem na leđima. Kada se čuči, beba lakše izlazi, žena ne puca, bolovi su manji. Moj deda ujak je bio seoski doktor 7-8 godina dok nije dobio specijalizaciju. Pošto je bio doktor za sve, počeo je i da porađa. I dobro mu je išlo. Učio je od žena. Kad on krene da priča, svi zinu. Recimo on je bez problema okretao bebu koja je postavljena karlično. Uđe u matericu i okrene bebče i postavi u položaj za porođaj. Blizance, komplikovane porode, svega je bilo, ali nikada se nije desilo da mu umre beba ili majka. Ali u našem nesrećnom sistemu nije mogao da bira specijalizaciju i dobije nešto drugo. A bio bi odličan ginekolog.
Nije zgoreg podsetiti se kako se to nekada radilo...grešili su i oni, ali mi smo se skroz udaljili od prirode. Deda mi je rođen 1934. u sred zime, na početku sedmog meseca. Nije imao ni 1 kg. Nisu znali šta da rade, pa su zvali popa. Pop kaže, umotajte ga u vunu, pa pored šporeta. Umotali ga u vunu, grejali ga u tom prirodnom inkubatoru. To je posle bio čuven i najjači čovek, jedna ljudina o kojoj se i dan danas pričaju priče.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 15/10/2013, 12:00

E sad da pitam i nesto pametno.Jula meseca imala povredu oka pa mi dali da primim vakcinu protiv tetanusa.Nisam razmislila primila jula i vakcinu i serum,tetrapalm i tetrabulin,pa avgusta tetrapalm i sledi mi da primim februara.Da li primiti ili preskociti.Ginekolog kaze bezbedno je a ja se pitam da li mi je to potrebno .
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 15/10/2013, 14:28

Devojcice moje,da se zahvalim na lepim zeljama!
Puno pameetnih stvari na ovim stranama-mislim na ono sto je nekada bilo-onda kad su prvo vazduh,voda i hrana bili drugaciji i nacin zivota-a mnogo smo toga zaboravili ili pronasli komfornija,ali nezdravija resenja.
Ima puno o tome da se prica,samo sad snage nemam,iscrpeo me Front danas totalno-bolje nesto da nam daju da radimo nego da bazamo po onim hodnicima bez vazduha i cekamo,a ne znamo ni kad ce ,ni sta ce.
Produzen Diferelin do petka,pa ponovo UZ i hormoni,jer danas nisu bili uskladjeni.
Ja ipak srecna sto me ne otpisase,pa neka bude i produzeni dugi protokol ,samo da ne prekidamo!Ostadoh sama,svi zavrsili,sestra kaze da moram kod dr na razgovor,ja se vec ufrkala,posle sat dolazi druga,bocnu me i hajd' kuci...a od doktora ni traga ni glasa.
Okacice moja,kako mi ti napredujes?
Ljubim vas sve,odoh na spavanjac!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 15/10/2013, 14:43

Ragaco,naspavaj se i bice bolje.Very Happy Nece te otpisati samo cekaju da hormoni budu ok za pocetak stimulacije!
Sta je sa Bebis i njenim dnevnikom?
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 14:46

meni traze sad da ponovim tsh ,..i dali mi bromokriptin za prolaktin da pijem...a tsh mi je prosli mesec bio 2,74...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 15/10/2013, 15:00

Ragaco draga, citam tvoj post i pronadjoh se u recenici "Ostadoh sama"... E tako sam i ja danas, 2dc, kontrolni uz, moj dr nije tu pa mi je radila neka dr posle sat vremena cekanja, kad se svi izredjase... Na oba jajnika perzistentni folikuli kako ih ona nazva, pa krete sasaptavanje sa sestrom, pa sta ce i kako ce i onda mi produzise diferelin do ponedeljka, kada se dr vraca da me pogleda i da vidi sta da radi samnom... Naravno da sam se obeshrabrila, kao ako dr bude tu u petak, pogledace me tad... Ne znam da nije kasno 8dc, koji ce biti u ponedeljak, da se ista preduzima... Eto... Srecom sam uzela slobodno popodne pa cu sad da se malo iskuliram kuci...

Ljubim vas sve...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 15/10/2013, 15:26

OKacica ::Ragaco draga, citam tvoj post i pronadjoh se u recenici "Ostadoh sama"... E tako sam i ja danas, 2dc, kontrolni uz, moj dr nije tu pa mi je radila neka dr posle sat vremena cekanja, kad se svi izredjase... Na oba jajnika perzistentni folikuli kako ih ona nazva, pa krete sasaptavanje sa sestrom, pa sta ce i kako ce i onda mi produzise diferelin do ponedeljka, kada se dr vraca da me pogleda i da vidi sta da radi samnom... Naravno da sam se obeshrabrila, kao ako dr bude tu u petak, pogledace me tad... Ne znam da nije kasno 8dc, koji ce biti u ponedeljak, da se ista preduzima... Eto... Srecom sam uzela slobodno popodne pa cu sad da se malo iskuliram kuci...

Ljubim vas sve...
okacice,gde primas terapiju?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 15/10/2013, 15:28

Bebana, u Visegradskoj sam.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 15/10/2013, 15:35

kod Tulica?.....ne brini,bice se ok,mozda i bolje kad se produzi terapija...
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 15/10/2013, 15:38

Da, kod Tulica!

Hvala ti draga... poljubac 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 17:25

eheeej ,opet me zvali sa klinike ...u petak histeroskopija ! jupiii:sunny: sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 15/10/2013, 17:30

Brbljiva super.Nego zar ne treba da ti tsh bude ispod 2 za vto.Meni su tako rekli i ja sada ppijem lekove da ga spustim,inace mi je bio 2.7.Pozzzz
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 17:32

e neznam vise ,,, i ja sam isto cula .ali moja drugarica koja je uspela u LE ,je imala tsh 3,13 ...e sad neznam dali pije nesto u trudnoci ali  je vto pocela sa 3,13 ....
 meni rekose da ga ponovim ,verovatno zbog prolaktina ,pa cemo videti ...
 ti jos nisi dobila poz pismo ???
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 17:40

greska ,evo upravo sam je pitala ..ipak je sredila tsh na 1,9 i tada krenula u vto pricu ,a imala je tsh 3,13 pa 4,14 i spustila na 1,9 i onda krenula u vto pricu ....hm...mozda ce i meni sad i za tsh da daju lekove ...sutra ponavljam nalaz...pa cemo videti.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 15/10/2013, 17:46

evo poslusala sam iskusnije dame odavde,malo se motala po kuhinji,malo setala....danas me ziga desni jajnik i pomalo se koci desna noga,i kad se malo razmrdam krene neki braonkasti sekret,sinoc bio i beli.....
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 19:04

devojke ima li VAS...ja uradila UZ UTERUSA ....
 doca je video cisticu i mali miomcic ...miom na zadnjem zidu materice 11mm ,a cista 36x30 na desnom jajniku..levi je ok...
 dali to moze da mi nesto poremti vto i kako ce mi otkloniti cistu ,posto smatram da sve mora biti perfektno ,jel da ???da cuje vase misljenje ,,,
 iskusne kutnjake ...biksi,erato ,djole,vuchica,ragaco,sanny all,okacica ...gde ste ?Embarassed Sleep 
 inhibin b i amh mi stigli nalazi isto ,,,inhibin b je 20 a amh je 1,25 ...sve u normalni vrednostima....endometrijum je sada 11 dana ciklusa  3,7 mm ...
pa to je bas malo ,jel da ??
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 15/10/2013, 19:15

Brbljiva, draga, cista bi trebalo da nestane sa sledecim ciklusom, a endometrijum jeste tanak, ali raste 1mm dnevno, tako da za tri dana moze da bude oko 7mm, sto je min, mada ti to sve nije bitno jer ces posle VTO dobiti utrogestan koji ce ti "gojiti" endo.

poljubac 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 15/10/2013, 19:16

Brbljiva,endo i treba da ti bude tanak,na kontracepciji si i spremas se za histero,verovatno ce tad ukloniti taj miom,a cista moze otici sama sa narednim ciklusom,a ako ne onda ce je punktirati,sve to ide u hodu.
Super za ostale lepe nalaze,a TSH obavezno ne gubi iz vida.
Kako stoje stvari s pritiskom?
Navijam za petak!!!!
Bebanice,radi sve sto ti prija,odmaraj,setuckaj,sve po malo...a to braon verovatno je posledica onog krvaruckanja nakon ET.U svakom slucaju mozes da pozoves kliniku i da pitas sve sto te interesuje,jel' da?

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 15/10/2013, 19:19

Okacice,pisale u isto vreme!
E,zamisli moj od juce od 13h do jutros u 8h porastao citava 2.5mm lol! i to sa sve Diferelinom.Nego posto su dve razlicite dr radile,pre bih rekla da je neka od njih omanula.
I da se pohvalim,proradilo mi je i desno jaje-3 folikula,a na levom 15.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 15/10/2013, 19:23

Super za folikule ragaco, samo ih ti lepo gaji zagrljaj !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 19:26

ragaco ,navijam super!!!bice to ekstra folikuli ! smajli angel osmeh srce osmeh srce 
 tsh sutra ponavljam ,kod interniste idem sutra ,sve zavrsavam ,pocela sa bromokriptinom veceras ..
 znaci vi mislite da ce i oni cistu u hodu otkloniti ,,hm.... a miom sada na  histeroskopiji ??? a dali je to moglo da smeta prosloj vto da se implantira embrion ? nikad nisam imala ni ciste ni miom, tako da sam laik po tom pitanju !
 endo mi je uvek tanak ,cini mi se pa me to malo plasi ...
 okacice ,jos si na diferelinu ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 15/10/2013, 19:28

Jesam brbljiva, do daljnjeg, dok se ne pojavi dr i vidi sta ce sa mojim perzistentnim folikulima... osmeh srce 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 15/10/2013, 19:53

Brbljiva, cure su u pravu. Endo je tanak zbog kontracepcije, sto i mora biti tako na histeroskopiji, orilikom koje ce ti otkloniti miom. Okacice, Ragaco, Brbljiva , samo napred!
Bebana, samo ti slusaj svoje telo!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/10/2013, 20:08

e  hvala cure sad mi je malo lakse ...uh..love .
 a uz to sada shvatam da ce me histeroskopija onda kostati 50 000 a ne 30 ,a vec sam ipak racunala da ce to biti 50 iljadarke ,i eto... ma nek ide zivot ,i sve pare ,nek otklone sve sto treba ,samo neka bude ok.
 30 000 histeroskopija ,a ukoliko nadju nesto sto treba da otklone onda je 50 000 .
 mene buni recenica koju mi malopre doca na UZ reko za taj miom .ja ga pitala dali cemi ga sada na histeroskopiji otkloniti ,i dali to moze tada .on kaze da ne ,a za cistu mi reko dA  ce mi oni sigurno raditi posle laparaskopiju .
 zato sam se sada zbunila .pa to su onda dodatne pare (za laparaskopiju ?!affraid )? 
 malo ste me vi utesile jer mislim da mnogo bolje svaka od  nas ovde poznaje ginekologiju ,nego ovi nasi nazovi doktori po domovima zdravlja .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu