KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 14:45

Arya ::Cao, zene!

Nadam se da je ovo dobra tema da postavim pitanje.

Da li postoji slucaj, kod neke od vas, da ima neku trombofiliju, ali da nema PCOS ili IR? I sta vam je preopureceno od terapije?

Do sada sam se informisala da su trombofilije uglavnom prisutne kod zena sa PCOS, tako da im je terapija uvek zapoceta Baby aspitinom, Glukofazom, povecanim kompleksom B (posebno B12, folnom...) i naravno kasnije i fraksiparinom.

Mene su dva, od tri hematologa savetovali, da mi nista od toga nije potrebno... :S

 
Ima zena koje nemaju pcos ali imaju trombofilije. A IR često prati PCOS, mada ne uvek. Vrzino kolo.

Da odeš kod dr u KC Niš, gde sam ja prvi put otišla kod hematologa, verovatno bi ti zbog te mutacije dala heparinske injekcije. Miljić ne bi, ako su ti ostali nalazi ok, već pisah na temi imunologija o tome. Možda bi valjalo da ti u postupku uvedu aspirin od 100mg, i da pratiš d dimer, ako on bude drastično skočio da ti se uvedu i injekcije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 12/10/2013, 14:48

Biksi odlicno si pobrojala nase trudnice iz prirodnih radova. Sad se setih da je i Vreme je za bebe ostala prirodno trudna u pripremama za donaciju jc.
Ayra ovde se na Kutku se pisalo i o Femari kao alternativi Klomifenu, jer ne tanji endometrijum. A endometrujmu pomaze i fizicka aktivnost, jer povecana prokrvljenost doprinosi njegovoj debljini. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 15:28

meni je miljic prepisao fragmin pre transfera 5 dana i posle transfera na 12 sati.i jos sam pre fragmina pila aspirin od 100 ,10 dana posle rucka.isto zbog trombofilije.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 15:51

narode imam par tackica krvi i malo me boli stomak,pijem estrofem i primila 2 progesterona,nije mi vreme za ciklus
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/10/2013, 16:26

Bebana,koji ti je dan posle transfera,mada kap krvi nista ne znaci a i primila si progesteron.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 16:39

juce su mi radili trnsfer a u sredu aspiraciju.posle aspiracije sam malcice krvarila,nesto malo i bledunjavo i u cetvrtak a juce nisam nego danas!odlezala sam 24h i dosla danas kuci lezeci iza u kilima sa podignutim nogama!malo mi frka sad!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 17:05

ako bas malcice,krvaris to verovatno nije nista.ali ti ipak nazovi tamo gde si radila vto i da pitas jeli to normalno,da se malo smiris.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 17:11

ok,a da li je neka od vas pila ovaj estrofem?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 17:28

ja pijem 2x2 od 2mg

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 12/10/2013, 17:50

zvončice, mila, jesi li ponovila betu? c

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 18:41

Bebana, verovatno neki kapilarcic pukao ili ti kateterom zakacili malo kad su vracali embrion, primiri se, ne moraš držati podignute noge :), utrnuće ti sestro slatka.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 18:43

Setih se i trudnice iz prirodnih radova gage.ristic, nema je da se javi, sigurno se do sada porodila. Ona ima oko 43 dp 45 godina, koliko se sećam, te veterankama daje prilično vetar u ledja. Ja se sve nadam da će tako i megica pegica da nas iznenadi. Spremi se za vto, i hop, pre toga ostane trudna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 19:16

e cure fantasticne ste!ma spustila sam noge ali lezim a moj muz vec kuka kako bi on da bude trudan jer ovako sve mora da radi hi hi hi!kakva su vam iskustva sa estrofemom?ja procitala negde al sad to ne mogu da nadjem da se daje za debljanje endometrijuma a sada ko za inat nalazim da se daje samo zenama u menopauzi i da ako si trudna prekida se sa njim!!!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 19:23

i da li je neka od vas imala problem praznih folikula i da li ga je resila?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 19:27

ja sam u sredu sada saznala da sam trudna ali i dalje pijem estrofem.mislim da se pije do 14 nedelje  trudnoce.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 19:31

hvala jekice i cestitam ti od srca
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 12/10/2013, 19:34

BiKsi :) ::Bebana, verovatno neki kapilarcic pukao ili ti kateterom zakacili malo kad su vracali embrion, primiri se, ne moraš držati podignute noge :), utrnuće ti sestro slatka.
BiKsi :) divna si zagrljaj 
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 19:38

hvala ti.roda roda roda roda roda roda 

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 12/10/2013, 19:58

leptirko82 ::Miskoooooo!!!! ljubav ljubav ljubav
poljubac 
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 20:37

BRBLJIVA76 ::
Arya ::
BRBLJIVA76 ::ja nisam proveravala IR ,do sada nisam imala PCOS ,a na prosloj vto mi dali cardiopirin i fraxiparin 0,4 ,inace imam povecan LAC ... 
  ja toliko mogu da ti kazem ,,ali javice se neka koja ce ti opsirnije i bolje objasniti jos po nesto ....
Je l ti je LAC puno povisen?
LAC mi nije nesto povisen ,,,,koliko se secam (trenutno sam na poslu ,pa nemogu da gvirnem u papire ,da ti kazem tacno ) ,ali mislimda je sasvim malo bio povisen ..... zasto pitas ?
Pa ako je LAC-lupus antikoagulans, malo je i meni povisen i ne znam sta s njim. Tj., znam da je povezan sa trombozama, ali se nisam bas puno udubljivala u to, pa reko, mozda nesto znas o tome...
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 20:44

BiKsi :) ::Arya, nemam odgovore na tvoja pitanja, samo što se tiče endometrijuma, ja sam isto uvek kuburila sa debljinom, al prilikom vto mi je dostizao dovoljnu debljinu za usadjivanje embriona. Mada sam jela ananas kad sam bila u postupcima. Ja znam da klomifen tanji endometrijum, a verovatno i još neki lekići i hormončići. Bitno je da endo bude troslojan i da bude od 8mm pa naviše na dan vraćanja embriona.
Sve znam... samo sto nikako da ga ubucim malo.

Samo sam u jednom ciklusu uzimala Klomifen, a i mnogo pre njega mi je bio tanak.

Poslednjih godinu dana mi se mens. promenila, tj., traje 3-4 dana, a inace je trjala 7 dana.

Sto duza veca-delji endometrijum. Bar tako kazu.. Rolling Eyes
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 20:48

fight&faith ::Biksi odlicno si pobrojala nase trudnice iz prirodnih radova. Sad se setih da je i Vreme je za bebe ostala prirodno trudna u pripremama za donaciju jc.
Ayra ovde se na Kutku se pisalo i o Femari kao alternativi Klomifenu, jer ne tanji endometrijum. A endometrujmu pomaze i fizicka aktivnost, jer povecana prokrvljenost doprinosi njegovoj debljini. Very Happy
Nisam cula za Femaru... Izguglacu malo i o tome.

A fizicki sam veoma aktivna-traka, teretana, plivanje.... Izgleda sam preterala u aktivnosti. :roll:Ne salim se.. jako sam oslabila i mislim da mi je organizam u blagom soku.
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 12/10/2013, 21:13

Arya, ja sam koristila Femaru u postupku IUI. Bolje ne citaj indikacije i kontraindikacije.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 12/10/2013, 22:04

Zvončice jesi ponavljala betu?

saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 12/10/2013, 22:08

Arya ::
BiKsi :) ::Arya, nemam odgovore na tvoja pitanja, samo što se tiče endometrijuma, ja sam isto uvek kuburila sa debljinom, al prilikom vto mi je dostizao dovoljnu debljinu za usadjivanje embriona. Mada sam jela ananas kad sam bila u postupcima. Ja znam da klomifen tanji endometrijum, a verovatno i još neki lekići i hormončići. Bitno je da endo bude troslojan i da bude od 8mm pa naviše na dan vraćanja embriona.
Sve znam... samo sto nikako da ga ubucim malo.

Samo sam u jednom ciklusu uzimala Klomifen, a i mnogo pre njega mi je bio tanak.

Poslednjih godinu dana mi se mens. promenila, tj., traje 3-4 dana, a inace je trjala 7 dana.

Sto duza veca-delji endometrijum. Bar tako kazu.. Rolling Eyes
I kod mene u poslednje vrijeme totalno oskudne i traju 2-3 dana ,ako je tako onda je moj end pretanak ,a ne bih me ni čudilo šta je kiretaža pretrpio.Ali kako ga ubucit?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu