KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FMALA - Sreća kad se uveća

+51
hocukusurnecuzvaku
insomnia
Ninche
buby
Simona
tetreb
JAmajka
missile
InNaturaVeritas
bulevarka
penelope
saritam
SannI-AlL
tuli
Orline
Endzi
dacans
zvoncica36
BiKsi :)
nina :)
MAAKKI
zoxa
laKole
vivijen
SoJa
bibi.libi
Erata
lelas
Gral
Vuchica
ragaco
Stenli
lenabeograd
ivka
Niny
bubi80
hany
lilya
medolino
pegaz
bak
heart84
dragana76ns
KoMetaK
PalcicaBg
LaFolie
SladZana
noja
leptirko82
twinsi
fmala
55 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 18/7/2013, 08:20

7+2 srce 
______


Evo i nas, sa punk-naslovom i osmehom oko glave Very Happy 

Ceo postupak detaljno i apsolutno dramatično je opisan OVDE, a ukratko, u mojoj maloj, šarenoj tabeli:

29.05.2013.
prvi dan ciklusa
11.06.2013.
aspiracija  
16.06.2013.
embriotransfer
25.06.2013.
beta 53.35
27.06.2013.
beta 113.77
05.07.2013.
videli smešak!
17.07.2013.
....... srce .......
Ovo je naša mrva na prvom ultrazvuku, 05.07., dakle 5+3, kada smo imali samo mere gestacijske vrećice - 0.84 cm sunny 

FMALA - Sreća kad se uveća Uzw-I-uzv

A ovo je od juče, 7+1, kada smo jasno videli i čuli otkucaje našeg malog srca koje tuče kao ludo i saznali da se naša sreća uvećala do čitavih 0.8 cm d 

FMALA - Sreća kad se uveća Prf-Untitl
FMALA - Sreća kad se uveća 3qk-II-uzv

Sledeći ultrazvuk je zakazan za 07.08.2013. Do tada terapija ista, samo bez pregesterona depo. Napokon! Od sinoć ležim sa listom kupusa na dupetu, koliko me boli poslednji ubod. Sva sam u čvorovima..

Što se opšteg stana tiče, muka mi je, ali ne povraćam, ogromna sam, imam 66 kg, ne jedem puno, čak nikad nisam gladna, od kako je krenula ova mučnina, više jedem na silu, da bebi nešto ne fali, dr kaže da je moguće da mi se zadržava tečnost i dalje, sada zbog progesterona, mada sam već od mikroginona imala te nagle otoke.. Izbacila sam hleb, slatko gotovo i da ne jedem, ako ne računamo po koji keks ujutru (zbog mučnine) i voće. Pritisak mi je 110/70, sad treba da radim sto drugih nalaza, jedva čekam da na uputnici vidim šifru trudnoće i overim knjižicu na godinu dana, da se ne šetam ko debil do onog fonda svaki mesec..

I eto, to je to.
DOBRODOŠLE U MOJ TRUDNIČKI DNEVNIK čestitamo


Poslednji izmenio fmala dana 18/7/2013, 13:53, izmenjeno ukupno 1 puta
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od twinsi 18/7/2013, 09:25

fmala srećno otvaranje trudničkog dnevnika draga cvet 

UŽIVAJ U TRUDNOĆI trudnica
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 18/7/2013, 09:34

O draga moja, ovakav početak je pravi!!!! lol! 
Mnogo se radujem tvom trudničkom dnevniku i znam da ću biti redovan posetilac!
Predivno mi izgledaju slike tog malog života koji postoji u tebi!
Što se guze tiče, može tm 77 da malo izmasira!!!! lol! lol! lol! lol! 
Ljubim te punooo, a sad ću malo da zaigram! igra 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od noja 18/7/2013, 09:44

Dobrodosla i Sretno draga na ovim stranama !
Sad uzivaj probaj da se opustis maximalnoooo trudnica 

Da te nehvataju one tvoje " trudnicke misli " Very Happy 

Milan ce dobiti drustvo likeit 
family 

sreca sreca sreca sreca sreca 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SladZana 18/7/2013, 10:28

Fmala bolje te nasli na ovim trudnickim stranama čestitamo 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od LaFolie 18/7/2013, 11:28

SRECNO OTVARANJE TRUDNICKOG DNEVNIKA ff 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od PalcicaBg 18/7/2013, 11:35

Srecno otvaranje trudnickog dnevnika!Bicu redovan gost lol!  Slicice su preslatke likeit 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od KoMetaK 18/7/2013, 11:47

Fmala, neka je sa srecom otvaranje trudnickog dnevnika i da ga popunjavas samo lepim vestima i uveseljavas tvojim humorom! sreca sreca 
Divno za srculence, bice to jedna lepa i vesela seka za Milanceta! yes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od dragana76ns 18/7/2013, 13:15

Srecno Fmala....zelim ti mirne i osmehom obasjane trudnicke dane cvet 
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 18/7/2013, 15:34

Hvala svima! E, tek se sad osećam baš trudno.. osmeh srce 

Trenutno sam u fazi da mi uopšte nije bitno je li dečak ili devojčica. Dok nisam bila trudna, onako, čisto teoretski sam više volela da bude devojčica, kao što veina žena voli malo više ženski pol i većina muškaraca muški, ali onog momenta kad shvatiš da živ u tebi, počinje savršena uvobolja na tu temu. Jedino što se ta borba polova vodi između mog nejakog sina i ceog sveta, jer jedino on malo više navija za brata, pa me ne bi iznenadilo da počnem i sama da naginjem na njegovu stranu Very Happy Ali i njemu je sasvim svejedno, to on više onako, zamišlja neki fudbal, verovatno, i muške igre, pa bi mu više odgovarao dečak, a meni žao da mu kažem da kad taj dečak bude umeo da se igra, on će uveliko juriti cure po kraju, baš će mu biti do igranja  b 

Čula sam se sa njim malopre, putuje sa dedom na selo, kupio deda šešire, pa su se uniformisali i odoše. Pre toga idu na bazen, naravno, u Sijarinjsku banju, pošto je to tu blizu, a posle kući, na ranč, da love zeca koji dedi urniše baštu već danima (moj tata vrlo slikovito opisuje te susrete sa zecom, npr. kako ga je zec pogedao i sl. da je moj sin potpuno opsednut situacijom i upravo živi crtani film  b ) Juče su ga vodili kod otorinolaringologa, krajnici su mu def. za vađenje i to ćemo morati na jesen. Ne znam kako ću podneti taj stres, ali mi je žao da otežem s tim, jer stvarno ima problema zbog njih. Sva tri su za vađenje. Kao, ne boji se, al ja znam svoje dete. I fali mi baš-baš, iako mi puno znači što imam mnogo manj obaveza u ovom trenutku..
Muka mi je stalno, ne povraćam, ali mi je muka. Ništa mi se ne jede, a gladna sam. Pokušam da prinesem keks ustima, npr. i onda ga samo vratim nazad u kesu. Osećam da ću povratiti ako ga pojedem. I tako u krug. Donela mi drugarica neki mix orašastih plodova, samo mi lešnik prija i to dva-tri i gotovo. Sad mi je muka i od toga.. A tek treba da spremam ručak.. Pokušaću sa pitom, suvljom nekom, sa sirom.. Inače imam 6 kg više nego inače, tačnije, više nego što mi je neki maksimum, ali sam pred sam postupak već bila u tom maksimumu, pa to kontam kao početnu. Dr tvrdi da se tečnost i dalje zadržava, sad od utrogestana, i da igra i vrućina ulogu, ali svejedno, 6 kg je 6 kg, osećam se teže i ne prija mi.. Gde je još 7 meseci debljanja.. Šta ću tek ad prestane da mi bude muka?  b Napomena, kad sam rodila Milana, dakle - posle porođaja, imala sam 18 kg više nego pre trudnoće. Bila sam kao tenak Very Happy Srećom, stvarno sam brzo smršala.. Ja to očas posla, al ipak, radije se ne bih ni gojila.. A možda i jeste samo otok i tečnost.. Kažite mi da jeste.. lol! 

Mnogo mi se sviđa boravan u ovom dnevniku..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od BiKsi :) 18/7/2013, 20:00

Fmala, srećano ti trudnovanje! Nek bude lagano i bez trzavica u nastavku! I nek mučnine što pre prodju!cvet 

Ja ću navijati za seku i tačka.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od heart84 19/7/2013, 10:45

FMALA - Sreća kad se uveća SFMALA - Sreća kad se uveća RFMALA - Sreća kad se uveća EFMALA - Sreća kad se uveća CFMALA - Sreća kad se uveća NFMALA - Sreća kad se uveća OFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća OFMALA - Sreća kad se uveća TFMALA - Sreća kad se uveća VFMALA - Sreća kad se uveća AFMALA - Sreća kad se uveća RFMALA - Sreća kad se uveća AFMALA - Sreća kad se uveća NFMALA - Sreća kad se uveća JFMALA - Sreća kad se uveća EFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća EmptyFMALA - Sreća kad se uveća DFMALA - Sreća kad se uveća NFMALA - Sreća kad se uveća EFMALA - Sreća kad se uveća VFMALA - Sreća kad se uveća NFMALA - Sreća kad se uveća IFMALA - Sreća kad se uveća KFMALA - Sreća kad se uveća A
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 19/7/2013, 12:47

7+3 srce 
______


Za deset dana ulazim u treći mesec. Da samo znate kako meni taj treći mesec nedostižno zvuči..

Sinoć odem na Demofest, na tvrđavi, i sretnem prvo setru iz klinike, a onda i biologa  b Ali sam strogo mirovala na koncertu, nism skakala, nisam išla u gužvu, u stvari, više smo bili na livadi u društvu (med.sestra je bila u društvu sestre mm, nećete verovati), tako da sam bila pod stalnim medicinskim nadzorom lol! Elem, vratila sam se oko 02h, i jutros se jedva osvestila, osećam se kao da sam pila tri dana i popušila 4 kutije cigareta. Navikla gospođa da spava u jedanaest svako veče..

Danas ne mrdam iz kreveta. Jedva čekam da mm77 dođe i da počne vikend već jednom.. Od sledeće nedelje krećem da se bavim analizama..

Muka mi je i dalje, još uvek ne povraćam, ali imam problem sa hranom, ništa do popodne ne mogu usta da stavim. Nije probem da izdržim, problem je što to uopšte nije zdravo.. Više mi ni keks ne prolazi..

Milan sa dedom uživa na selu. Malopre sam se čula sa njim, baš zvuči srećno. Juče me rastužio. Saznao je da je mala Tijana izgubila borbu, a danima unazad me je pitao šta je bilo sa njom, je li uspela da dobije srce..

Hvala još jednom na divnim čestitkama! Idem sad da prošvrljam po forumu, ništa nisam stigla da čitam ovih dana..

srca1 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od bak 19/7/2013, 14:16

Fmala, srecno trudnovanje, sto vise veselih postova, sto manje trudnickih muka osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od pegaz 19/7/2013, 15:00

ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav 
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od medolino 19/7/2013, 16:22

Evo i mene u tvom dnevniko, tvom najlepsem trudnickom dnevniku osmeh srce 
Zelim ti da sada samo uzivas u svojoj trudnoci i mazis stomacic i budes uvek pozitivna i nasmejana    čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamočestitamo      usne love usne
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od lilya 20/7/2013, 00:42

Toliko sam cekala tvoj trudnicki dnevnik i sad kasnim na premijeru. Neces mi zameriti, guzva neka bila Very Happy

Fmala, zelim ti jednu opustenu i veselu trudnocu i da nam se ovde redovno javljas da i mi malo uzivamo sa tobom yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 20/7/2013, 07:41

7+4 srce 
______


Tako mi i treba kad idem na koncerte! c Zbog preksinoćnjeg koncerta sam utrogestan pomerila na 2 ujutru, i noćas se mm77 probudi tek u 03:40 i tad mi ga gurne, da izvinete. Dr insistira da ga stavljam vaginalno, kaže da će biti mnogo manje mučnina, nadimanja i svega. Ajd dobro, ali sad ja zbog tog kašnjenja treba da ležim u podne dva sata, pa predveče, kad treba da skitam! Noćas ću ga namerno pomeriti do 7 ujutru, jer nema šanse da još navijam sat u 4 da bih gurala utrogestan..

Dobro jutro lol! 

Stvarno je manje muka kako ne pijem to čudo. B komplex sam smanjila na jednu tabletu svaki drugi dan, pa cu ga polako ukidati. Oligovit je baš težak, čak i njega mi je rekla da batalim sad ako treba, najvažnije je, kaže, da se trudnici sad olakša u pogledu mučnina. Sviđa mi se njen stav  b Juče sam uspela da ručam u 18h, i to ribu, bez hleba, naravno, samo sa salatom, i jedva još koji zalogaj sinoć, jer mi je po ceo dan muka na šta god pomislim. Još uvek ne povraćam, ali ma možda i do toga što ja toliko mrzim povraćanje i toliko ga se bojim (to mi je nešto najstrašnije na svetu), da se ja možda sve vreme koncentrišem da ne povratim, možda bi mi deset puta lakše bilo da odem i izbacim to iz sebe, nego ovako.. Juče ni kafu nisam popila. Danas ću morati makar pola šolje, na silu, jer će me glava zaboleti jako, to mi se uvek desi kad je ne popijem ceo jedan dan..

Vikend! Mm77 i ja idemo pre vrućine na pijacu i u šetnju, potražićemo onaj jastuk za trudnice i dojilje, ja inače spavam s jastukom između kolena, a sad ređam sto jastuka oko sebe, mislim da će mi to olakšati stvar. Moram da upredim cene, stiže mi drugarica iz Beča ovih dana, pa da mi kupi ona tamo, ako je išta povoljnije, ili kvalitetnije..

Bak, Pegaz, Medo, Lilya, srcasti poljupci Hvala na divnim željama!

Idem sad da budim muža, dosta je spavao  b 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od hany 20/7/2013, 08:53

Sretno otvaranje dnevnika, zelim ti lepu skolsku trudnocu i bebe a vidim i avatar mi sluti jednu princezu Wink 
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 20/7/2013, 12:19

Dobar dan, curice!
Sad te muce muke trudničke!
Mužu nema spavanja !!!
Ne izostaje ni večernjeg provoda, tako i treba! Baš mi danas pade napamet kako bi bilo lepo da malo svratiš do one naše, zajedničke ,sremske teritorije, ali ko bi te mučio trudnu po ovoj vrućini!
Bila bih fina, kao iz Finske i pila bih sokicu, da se solidarišem!!!
Ljubim!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od bubi80 20/7/2013, 18:05

Lepo je videti te na ovim stranama!
čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo 

Srecno otvaranje dnevnika i da bude sto manje trudnickih muka Very Happy 

Uzivaj i ne opterecuj se vec sad kg!
Sve ce to nestati Wink 

ljubav c
bubi80
bubi80

Broj poruka : 521
Godina : 43
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od BiKsi :) 20/7/2013, 18:37

I ja često stavljam jastuk medju noge, a mogla bi preći i na nešto drugo!lol! Čekam docu, da ako odobri!lol! 

Je li pričaš o beluga jastuku? Ili nekom drugom?
http://www.beluga.rs/jastuk.html
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 20/7/2013, 19:23

Hani, o da, to je bas princeza! To je cerka Nikite Mihalkova, scena je iz filma "Утомленные солнцем", devedesetih je snimljen film, dok je Nađa bila skroz mala, a onda je pre par godina Mihalkov snimio još dva dela, prava epopeja, rame uz rame sa Prohujalo s vihorom, ako niste gledale, to je jedan od pet filmova koje preporučujem uvek! Evo i trejlera:




Pogledate sva tri u komadu i još najmanje tri godine ste tamo Very Happy

Leptirko, ne verujem da ću uskoro, znaš kad sumjam da ću do mojih ići uopšte pre porođaja.. Još na jesen u Bg imam premijeru, živa se pojedoh što neću biti tamo fd

Bubi, u pravu si, nestalo je i prvi put, ali ipak ne bih ako ne moram.. Možda i smršam dok traju ove mučnine..

Bixi, meni bi bilo dovoljno da odobri orgazam, pristajem i na alternativu  b  A što se jastuka tiče, nemam pojma, nisam nikakav imala do sad, na slikama su mi svi isti, a ponuda u gradu je tako loša, da kontam na slepo da naručim preko interneta, ako drugarica ne nađe nešto da valja tamo..

Ceo dan sam prespavala!!! affraid
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od BiKsi :) 20/7/2013, 19:50

Meni nisu odobrili orgazam, al jesam ja sebi! :)

Ovaj beluga, što ti dadoh link, provereno je odličan, tako da možeš da ga poručiš ako ima mogućnost za to iz Bosne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 21/7/2013, 09:59

7+5 srce 
______


Dobro jutro!  Javljam se iz kreveta, mm77 još uvek spava, ja pokušavam da ignorišem mučninu nastalu od par čajnih kolutića. Ne znam više šta da jedem, majke mi..

Sanjam čudne snove, juče sam se u snu svađala s tatom oko toga ko će da kuva, noćas sam išla sa sestrom kroz Prištinu i mučila se da potrefim makar centar, koliko se sve promenilo, a jutros sam imala dve bebe, od kojih je jedna bila Milan, a druga je bila isto muško, ali ga je Milan gurao i šutirao, onako bebaće.. Strašno. Snovi iz kojih uopšte nemam želju da se budim, naprotiv, ostajem u njima dok ne rešim problem..

Eto, to je sve što jedna osoba koja non-stop spava, ima danas da napiše u svom dnevniku..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu