KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 2/7/2013, 18:09

Drage moje, samo da javnem da je mm danas radio spermogram i da je opet samo 2 miliona u ml.....Jedan jedini put bilo 24 kad sam radila punkciju jajnika, pre toga sve tako od 2 do 6 miliona...sad opet 2...brzina ok, morfologija losa...Taman sam se ponadala da cemo mozda uspeti i prirodno...
Mojoj tuzi nema kraja...
tuga tuga tuga 
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 2/7/2013, 18:32

Vilhemina,pa mozda i uspete prirodno,mozda opet dodje do tako neke varijacije u spermogramu.Pokusavajte,ne gubite nista...dok se ne iskristalise ideja i plan za dalje.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 2/7/2013, 18:35

mozda mu je to od stresa zbog negativne bete Crying or Very sad 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 2/7/2013, 18:55

moguce, LaFolie....mozda je zbog toga...bas smo tugovali...
ragaco, hvala ti...
ja sam nakon ovoga na ivici totalnog pucanja...nemam vise snage, sve mi se smucilo....samo bih da odem negde i da me nema...
bez nade sam...
on - problem, ja - problem,
dva puta imali odlicne blastociste i nije uspelo...
pijem lek za stitnu zlezdu, lek za krv, lek za secer, vezbam, on pije arginin, carnitin, omega 3, vitamine, med sa polenom, propolisom i maticnim mlecom, ide u teretanu, trci, ...jedemo zdravu hranu, ne pusimo, ne pijemo ...
Zasto se sve ovo dogadja? nemam pojma...
Neda nam se i to je.
Znam da zracim uzasno...potonula sam...Inace sam melanholicna...ali sad mi je stvarno bas tesko...
Trebalo bi da hrabrim druge, da navijam...a ja se samosazaljevam...
necu vise, stvarno....
Vi ste sve tako pozitivne i optimisticne i to je tako divno.
Sredicu se ja nakon nekog vremena...
Sve vas ljubim i od srca zelim da ste dobro, da zabebite, da sve uspemo jednom!
srce 
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 2/7/2013, 19:37

Vilhelmina, ne ocajavaj, nego probaj da prihvatis situaciju i da se opustis, jer ti ocaj nece doneti nista dobro. Odlicno znam kako se osecas, prolazim i ja 5 godina kroz istu pricu, ali sam prosle godine napravila pauzu, presabrala se i sredila se psihicki. Ono sto vi imate kao prednost su godine, imate skoro 10 manje od nas. Probaj da odes kod psihologa, imas Savetovaliste u BG-u, gde imas odlicne psihologe koji se bave nama (ljudima iz VTO price). Meni su mnogo pomogli! Nismo ni mi bile uvek jake, nego padnes, ustanes obrises kolena, padnes,... ali odustajanja nema! Mi smo tu da ti budemo podrska, ali moras sama da se pokrenes i da probate da se opustite koliko god je to moguce.
Verujem da je stres uticao na rezultate tm-a, i mm tako reaguje, samo sto smo mi srecni kad ima 2 miliona, jer kad je pod stresom ima nule! 2 miliona nije malo, mozda cak ni za prirodnu trudnocu, ali pod stresom ces tesko uspeti da ostvaris prirodnu trudnocu.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 2/7/2013, 20:39

Evo me drugari cveće 
Ovako stoje stvari kod nas mislim u mom stomacicu Razz 
Krvarenja nema, u pitanju su bile neke grozne bakterije nemam pojma koliko ih je bilo kazu kod Ivanovica nisu do sada imali toliku cifru ne znam koliko je tacno bilo jer njima rezultati stizu putem mejla, a sada TSH juce je bio 11,5 povecasli mi dozu eutiroksa na 2x2. A sto se tice bebe lepo raste srce  kuca li kuca.
Sada je sve uredu sem mog raspolozenja jer se stalno svadjam sa mojim mm bez razloga, i stalno placem ne znam koliko je to u redu.

LJUBIM VAS I GRLIM PUNO poljubac  zagrljaj 
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 2/7/2013, 22:14

Stomacic, dozvale te devojke. Drago mi je da je sve pod kontrolom. poljubac

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 2/7/2013, 22:23

stomacic ::Evo me drugari cveće 
Ovako stoje stvari kod nas mislim u mom stomacicu Razz 
Krvarenja nema, u pitanju su bile neke grozne bakterije nemam pojma koliko ih je bilo kazu kod Ivanovica nisu do sada imali toliku cifru ne znam koliko je tacno bilo jer njima rezultati stizu putem mejla, a sada TSH juce je bio 11,5 povecasli mi dozu eutiroksa na 2x2. A sto se tice bebe lepo raste srce  kuca li kuca.
Sada je sve uredu sem mog raspolozenja jer se stalno svadjam sa mojim mm bez razloga, i stalno placem ne znam koliko je to u redu.

LJUBIM VAS I GRLIM PUNO poljubac  zagrljaj 

Stomacicu, mnogo sam srecna sto je sve dobro poljubac 
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 2/7/2013, 23:28

sta je sa endzi ???
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 2/7/2013, 23:59

Vilhelmina ::Mislim da svakodnevno bavljenje sportom (trcanje, plivanje, aerobik...), pozitivan stav i kontrola tezine mogu da prirodno regulisu TSH, cirkulaciju i mozda i ostale reproduktivne hormone? Sta vi mislite?
Mozda?
Zdrav život svakako bolje utiče na hormone, al nije presudan, jbg. što se tiče štitne, meni nije poznato da kod hipotireoze se može dovesti stanje bez lekova u normalno. ak žlezda ne proizvodi dovoljno hormona, kako će vežbanje to da uradi, je li tako? Dakle kod hipotireoze, iliti povišenog tsh se mora piti lek, bar ktod tsh koji je duže iznad 2, u našem slučaju. u slučaju da ne pokušavaš vto ili nisi trudnica, onda bi mogao biti i viši, do 5, ako se ne varam. hipertireoza se ne leči dožiovotno, može se lečiti kraće, duže, a može odvesti lečenjem i u hipo, zeza je ta štitna.

vivijen ::Ja imam vec nekoliko dana smedjkaste mrlje, pogledala me u petak dr na uz, mesak je ok. Misljenje je da je hematom ili drugi mesak koji se odbacuje. Receno mi da mirujem i da pijem 3x200 utrogestan plus na 5 dana progesteron depo. Za 5. jul zakazan uz kada bi trebalo da se cuje srculence. Do tada, sta da vam kazem, ziva nisam.
uh, čekanje, grrrr, no, samo ti lezi, biće sve ok, toliko je već takvih primera bilo, da se nekako počinjemo i navikavati da skoro svaka cura ima neki smedji ili crveni trag. brzo će petak

endzi ::Cao,ja sam nova ovdje...Danas mi je 4-ti dan od ET,vracena su mi 3 embriona,sva tri cetvoro celijska,i osim nadustosti prva dva dana,nemam nikakvih simptoma.Zanima me jel li nekoj od vas par sati nakon ET,se pojavila sukrvica?Znaci li to da je tjelo odbacilo embrione?[/i]
slažem se sa laKole, možda su ti samo povredili malo cerviks.

Endzi ::Nadam se da je tako,jer ovo mi je druga VT,prva neuspjesna prosle godine,tad su mi bila vracena 2 embriona,6-to celijska...i naravno nista.Jesu li kome od vas vraceni drugi dan embrioni,svugdje pise da se vracaju 3 dan ili kasnje?
meni su ovaj put vraćena 3 četvoroćelijska, i što reče lafolie, ispade super.yes 

Endzi ::Dobro jutro svima,LaFolie smirila si me skroz,dok mi opet nesto novo ne padne na pamet affraid Jedva cekam sutra da krenem na posao,ovako kad covjek lezi-svasta mu pada na pamet...5 dan mi je od transfera-moze li se beta radititi nakon 10dana,ili da cekam 14-ti ?
nemoj pre 12. dana. prvi dan ne računaš, onaj dan dakle kad su ti vratili embrione.

Stenli ::Prestao je smedji iscedak i pocela sveza krv, srednje obilna. A ja se od muke vratila u krevet i pravim se da nije nista.

Stenli ::Nisu mi dali prog depo da primam, primila sam u subotu kada sam bila na uz, dr mi dala reda radi. Upravo sam dobila rezultate bete, sa preko 5000 u ponedeljak je pala na 3400:cry: Crying or Very sad Crying or Very sad 
uh, i ovde komplikacije, stenli, nadam se da je krvarenje već smireno, i da je neki hematom ili drugi embrion otišao, a jedan sigurno ostao. Što piješ aspirin, imaš neku mutaciju, ili ne, hoće i od njega krvarenje da krene?!

LaFolie ::UZ u sredu, pijem tecnost i surutku, HS je garant. Samo da ne krene slobodna tecnost da mi se nakuplja. Imala sam zatvor danima, od utrogestana, ali izgleda da mi se vracaju trcanja u toalet Sad
Neće valjda, ajde miruj i sutra da vidiš smešak, ma sutra će sve da te prodje!yes 

Stomačiću, kako misliš dali ti eutiroks 2x2, šta to znači, on se samo pije ujutru, pre obroka pola sata i samo tako daje pravu učinkovitost?! Drago mi je da si dobro i da je beba dobra.

Endži, navijam za lepu betu!

Vilhelmina, svi smo prošli kroz takav period, dobro je što će i to proći, samo polako, daj sebi vremena, odboluj ovaj postupak, ne zadržavaj ništa u sebi, i što reče Kometa, pravac savetovalište, samo mogu da pomognu. Meni je psiholog prilično pomogao. Nekad je olakšanje kad nekom ispričaš sve što te muči, jes.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 3/7/2013, 06:55

Stomacicu, bas mi je drago Laughing 
Navijam jako za sve ostale cure molitva 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 3/7/2013, 09:41

Stomačiću, drago mi je da si dobro!!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 3/7/2013, 10:12

stomacic ::Sada je sve uredu sem mog raspolozenja jer se stalno svadjam sa mojim mm bez razloga, i stalno placem ne znam koliko je to u redu.

LJUBIM VAS I GRLIM PUNO poljubac  zagrljaj 

Stomačiću, pa što tako, dočekali ste ostvarenje svog sna a onda svađe i suze? Nije to dobro.
Pomisli na malo bićence koje raste u tebi i pripremaj se da budeš majka, a majka ne treba da se svađa i to bez razloga pred svojim detetom. Zato se suzdrži, okreni se ka nečemu drugom, na primer pevuši svom stomačiću. Wink 

Vilhelmina, tvoja osećanja su faza naše borbe, ali budi u njoj što kraće. Ne daj se. Čitaj svoju molitvu koju si napisala u potpisu i veruj u nju. Dosta nas ovde ima nekoliko dijagnoza i većini je dan ispunjen terminima za uzimanje lekića ili vitamina, nije to tako strašno. Ja sam veliku pomoć dobila od psihijatra iz doma zdravlja. Rezultat je da se osećam jače i da cenim život više nego ikad.

Što se tiče uticaja vežbanja i pozitivnog stava na hormone, mogu samo da napišem svoje iskustvo. Kada mi je otkriven Hasimoto i to već uznapredovao i loše stanje polnih hormona, vremenom sam promenila način života, spavanje, ishranu, vežbanja a delom i razmišljanja ... išla sam na akupunkturu, bioenergetske tretpane, korisitila fitoterapiju... TSH je pao, ali ne dovoljno da bi se isključila terapija. Ali se zbog tih promena osećam mnogo bolje i snažnije i celo telo mi bolje funkcioniše. Tako da briga o sebi i trud svakako donosi boljitak, ali kao i u svemu, treba biti strpljiv.

Sofija kako si danas?
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 3/7/2013, 12:43

Vilhelmina, potpuno te razumem, kao da vidim sebe od pre godinu dana... Razmisli o savetovalištu, meni je mnogo pomoglo. zagrljaj

Mm je juče primljem u bolnicu, bilo mi je strašno ostaviti ga tamo... Uveče su ga pustili da noći kod kuće, ne možete da zamislite tu našu sreću, kao da smo na lutriji dobili lol! Jutros se vratio i sada prima hemo. Jedva čekam popodne da ga vidim  igra
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 3/7/2013, 12:46

Niny, samo hrabro, draga
Da tm sto lakse podnese hemo. zagrljaj 
Da li i dalje odlazis u Savetovaliste?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 3/7/2013, 12:49

Hvala ti Very Happy . Idem i dalje, jednom nedeljno
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/7/2013, 14:51


Praasimo i navijamiooo igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
Stenli da bude sve ok ! Da se jedan cvrsto zakacio cekamo petak !
Sofi takodje ljubav ljubav ljubav 
Bas puno iima uspona i onog drugog.
Navijamo za prvo i nema odystajsnja jasno Villh vv 
Brbljiva jesi bila na konsultacijama,
Red i ostale cure koje krecu zelim bebicetno !!!
Koraci sretnooooooo trudnica trudnica trudnica 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 3/7/2013, 15:09

Pozz svima,evo mene,pocela sam da radim,i mogu vam reci da sam umorna kao pas...doslo mi je juce da zaspem na poslu,ostalo isto...cekamo iducu nedelju i beta
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/7/2013, 15:29

Endzi jumping jumping 
Za debelu beta 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 3/7/2013, 15:40

HVALA OD osmeh srce
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 3/7/2013, 16:16

Endzi wavecrowd wavecrowd wavecrowd za betu
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Stenli 3/7/2013, 17:50

Stomacic, drago mi je da je sve ok, samo guraj napred:D. Endzi, zelim ti lepu betu i radovanje. Biksi, ne znam tacno sto se aspirina tice, nemam mutacije, ali ga Sonja u Pragu daje sa prednisonom kao dodatnu terapiju od ET? Rekla mi je da ga uzimam prvih 12 nedelja, ja nisam puno pitala, 100mg je mala kolicina, racunam ne moze da skodi. Predpostavljam da ga daje zbog cikulacije? Vilhemina, tesko je svaki put i baci nas u depresiju, ali znas da je najvaznije da se vrati taj psihofizicki balans kako bi uopste razmisljala sta dalje, bez toga nema nista. Sto se spermograma tice, mm je imao problema sa brojem, pokretljivoscu a narucito morfologijom. Koristi je proxeed, mnogo je zaista poboljsao rezultate. Hvala vam na navijanju za ok uz.Very Happy Very Happy 
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 3/7/2013, 18:30

Niny, da tvom dragom hemo da odlicne rezultate! A sledece godine da se radujete tvom trudnickom stomaku!

Stisak cure moje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 3/7/2013, 19:23

Endzi, igracice igracice igracice 
Sofija, Vivijen, molitva 
Stenli, b b b 
Vilhelmina, zagrljaj 
LaFolie, beba beba beba beba beba 
Stomacic, b b b 
Niny, zagrljaj 

Koraci, igracice igracice igracice igracice igracice cmoka cmoka cmoka cmoka cmoka 
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 3/7/2013, 19:57

Ariesgirl ::Endzi, igracice igracice igracice 
Sofija, Vivijen, molitva 
Stenli, b b b 
Vilhelmina, zagrljaj 
LaFolie, beba beba beba beba beba 
Stomacic, b b b 
Niny, zagrljaj 

Koraci, igracice igracice igracice igracice igracice cmoka cmoka cmoka cmoka cmoka 

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca 
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu