KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 16:51

ariadne69 ::Midori, meni je Anti-TPO-Ab bio 986 u febr, znaci, stvarno visoko, dobila Selen 50mg, od tada ga jos nisam proveravala, al selen mi prija. A ja mislila, da je dovoljna pre vto kontrola kod endokrinologa, nisam ni pomislila na hematologa.
Meni je Anti-TPO-Ab bio oko 80(što je smešno u odnosu na tvoju vrednost),a TSH mi bio jedva iznad 2 pa mi Šumarac dala Eutirox.Sad kad sam radila betu vidim da mi je TSH 1.17.Rekli su mi da ako dođe do trudnoće(pozitivne bete)obavezno uradim TSH i da on hoće da skoči,pa onda povećavaju dozu.Kad se spusti TSH istog trenutka mi se spustio i FSH.Za antitela prvi put mi je vrednost bila preko 100 pa su mi rekli 200mg Selena da uzimam dnevno,ali Šumarac mi rekla Eutirox i sad sam ona stara.Oči mi ponovo izgledaju krupno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 26/6/2013, 16:54

Sofija, ne znam, sta se desava, al zao mi je, sto prolazis kroz ovo! zagrljaj
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 16:56

midori ::antitela stitne su anti-TPO i jos jedna zaboravila sam im naziv a tebi je TSH ok, ne brini
ja imam PAI i MTHHFR mutaciju obe heterozigot i rekli su mi da to nije ništa ali pošto imam povišena antitela štitne da ću morati da primam heparin u sledećem postupku.zbog toga i nastaje zabuna zašto nekom daju fraxi a nekom ne jer gledaju sve rezultate
Samo za PAI daju fraxi,a tebi rekli ništa????Imaš dve mutacije.Ko ti je rekao da ti ništa nije potrebno???Heparin ili fraxi nemaju veze sa štitnom.Oni su za trombofilije.Za štitnu se daje Eutirox.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 16:58

Sofija Veks ::Auuuu zene

Ova moja Beta nije normalna! Secate se da je rasla sporo, dosla do 365, pa pala na oko 200, i to je bilo pre 7 dana tacno. Od tada po savetu doktorke ne primam nikavu terapiju, i cekam vesticu, koja nikako da stigne. veceras idem na ponovni ultrazvuk, i rekoh hajde da za svaki slucaj opet proverim Betu, doktorka mi je rekla da je ovekivala da padne na nulu. Medjutim, nakon 7 dana mi je 400! Porasla nakon pada dupllo za 7 dana, niti raste pravilno, niti opada, uzas!

Je li neka od vas bila u slicnoj situaciji?? Sta moze da bude problem? Uuuh bre....
Koliko embriona ti je vraćeno?Da se nije neki kasnije zakačio?Videće se na uz.Volela bih da bude sve ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 26/6/2013, 17:00

zvoncica36 ::
ariadne69 ::Midori, meni je Anti-TPO-Ab bio 986 u febr, znaci, stvarno visoko, dobila Selen 50mg, od tada ga jos nisam proveravala, al selen mi prija. A ja mislila, da je dovoljna pre vto kontrola kod endokrinologa, nisam ni pomislila na hematologa.
Meni je Anti-TPO-Ab bio oko 80(što je smešno u odnosu na tvoju vrednost),a TSH mi bio jedva iznad 2 pa mi Šumarac dala Eutirox.Sad kad sam radila betu vidim da mi je TSH 1.17.Rekli su mi da ako dođe do trudnoće(pozitivne bete)obavezno uradim TSH i da on hoće da skoči,pa onda povećavaju dozu.Kad se spusti TSH istog trenutka mi se spustio i FSH.Za antitela prvi put mi je vrednost bila preko 100 pa su mi rekli 200mg Selena da uzimam dnevno,ali Šumarac mi rekla Eutirox i sad sam ona stara.Oči mi ponovo izgledaju krupno.

Jao, ispada, da ja drzim rekord ovde! Shocked
Laughing
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od red 26/6/2013, 17:01

To lafe! Bravo! Sad se opusti, uzivaj...i polako! Neka ide lepo sve svojim tokom, lagano i skolski!
Sofija, ne znam sta bi ti rekla...videces na uz pa vidi sa dr koja te vodi jel da ponavljas ponovo betu!
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 26/6/2013, 17:03

Samo 2. Mislim da je prekasno nazalost za ovoliko malu betu, radili su mi ET 28-og maja, pre mesec dana. Plus se bojim da gde god da se plod ili endometrijum ili kako se sada u ovoj fazi zove...nece videti, jer je Beta samo 400, a koliko znam treba minimum 1000 da bi se video. Ne znam sta u tom slucaju valja raditi? Da li postoji neka terapija da "spusti" betu? Bas sam se uplasila, na netu ne uspevam nista da pronadjem od informacija... No
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 17:04

Nisi Ariadne mislim da je neko napisao da mu je vrednost 1000.Meni je TSH uvek bio oko 1.2....najviša vrednost 1.7 kad sam radila vto kod Zadorija.Nisam nikad radila antitela,a ona su izgleda divljala.Mislim da je to i doprinelo neuspešnim vto.Koliki ti je TSH?Za tako visoka antitela ti Selen nije dovoljan.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 17:05

La Folie - extra ti je BETA! roda

Sofija, mozda su bili blizanci pa je bila povecana beta inace, pa je jedan plod prestao da se razvija, a ostao je drugi i on nastavio da raste normalno?

Zvoncice, hvala na odgovoru, jel nije nista strasno ako tek na dan bete pocnem sa terapijom - ako nije dobro, a ima trudnoce? Sutra cu da radim BETU, TSH, FT4, antiTPO i antiTG at.
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 26/6/2013, 17:06

Sofija, jel tebe nesto boli ? Jel krvaris ?
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 17:10

Sofija Veks ::Samo 2. Mislim da je prekasno nazalost za ovoliko malu betu,  radili su mi ET 28-og maja, pre mesec dana. Plus se bojim da gde god da se plod ili endometrijum ili kako se sada u ovoj fazi zove...nece videti, jer je Beta samo 400, a koliko znam treba minimum 1000 da bi se video. Ne znam sta u tom slucaju valja raditi? Da li postoji neka terapija da "spusti" betu? Bas sam se uplasila, na netu ne uspevam nista da pronadjem od informacija... No
Erato je nešto koristila.Reći će ti dr šta treba.Ako si imala odnose sa mužem obavezno i to napomeni.Meni svašta pada napamet.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 26/6/2013, 17:11

LaFolie bravo za betu. radost Sad je vec opustenije. Kad je prvi UZ?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 17:12

Vilhelmina ::La Folie - extra ti je BETA! roda

Sofija, mozda su bili blizanci pa je bila povecana beta inace, pa je jedan plod prestao da se razvija, a ostao je drugi i on nastavio da raste normalno?

Zvoncice, hvala na odgovoru, jel nije nista strasno ako tek na dan bete pocnem sa terapijom - ako nije dobro, a ima trudnoce? Sutra cu da radim BETU, TSH, FT4, antiTPO i antiTG at.

Naravno da ije strašno.Mislim da je bolje da znamo za sve jer dr.nemisle na sve.Bar moje iskustvo je takvo.SREĆNO!!!!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 17:12

Erato, hvala ti za preporuku za Jelenu, stvarno je predivna! srca1
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/6/2013, 17:14

Lafe, to care!radostradostradostradostradostradostradost
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 26/6/2013, 17:16

sofija, joj, opet ću ja - rekla si neki dan da ti je nešto brljavilo ali nikako da krene. to se, između ostalog, dešava kod vanmaterične. i to da beta raste, pa pada, pa opet raste.... hajde ti opet što prije na uzv. i primiri se, bez ikakvih aktivnosti, ako možeš do tada.
xena je prolazila kroz vrlo slično iskustvo skoro.

laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 17:17

U pravu si Zvoncice, hvala ti, ako se bebica zakacila, zakacila se, pa ako treba - od sutra cu da je stitim od antitela, mada se nadam da i ovaj pronison nesto radi, a ako se nije zakacila, dzaba cela prica...ustvari nije dzabe - bice sledeci put kako treba bas zahvaljujuci njoj.
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 26/6/2013, 17:18

lafolie! Very Happy
divno, divno!

erata, i ja još uvijek imam otvrdnuće na ramenu gdje su mi sestre davale clexane. mažem liotonom i masiram i već je mnogo manje.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/6/2013, 17:21

Sofija, e sad mi tek nista nije jasno. Cim raste ima trudnoce, e sad, s druge strane beta je niska za 4 nedelje posle eta, verovatno ce ti dr dati da za dva dana ponovis opet betu, pa ako raste da te pogleda na uz. Hipoteticki mozda je jedan plod otisao, a jedan se zakacio i ne razvija se dovoljno brzo, mozda je vanmatericna, daleko bilo... lupam... al grozno je sto ova tvoja agonija traje...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/6/2013, 17:22

Ariadne, imalo je devojaka sa antitelima oko 3000, tako da nisi rekorder.lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/6/2013, 17:23

moj muz je imao antitela preko 4000..
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 17:47

nadjoh svoj rezultat medju mailovima iz proleca 2012. - tpo ispod 5, a tg ispod 10...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/6/2013, 18:14

devojke stigla u svoj grad ja .....brzom brzinom ...sta vise cekati ....tugatuga
 vec sam danas zvala jednu priv kliniku da se raspitam za konsultaciju ...ali nazalost ,moram sl nedelje da nazovem ...
 nije mi jasno devojke zasto nije bilo ni malo bete ??? stvarno sam bila ubedjena s obzirom na super embrione ...dajte mi savet ,sta uraditi-gde otici ...
bila sam u opstini da se raspita za odredjenu sumu novca koju nam daju za vto ...nezna sta mi je ciniti ,ovi moji refundiraju taj novac nakon et,a ja dotle oram da sve to platim.verovatno je i u drugim gradovima tako...ali o tom,potom.
vise me brine sta jos da bude uradim od analiza ,,i neznam sta je moglo da bude problem pa da nikako beta ne poraste .
  a prva vto je ko sto vec rekoh zavrsena spontani u 8 nedelji....Crying or Very sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/6/2013, 18:37

Joj kakav savet da ti damo brbljiva, pa znaš i sama da nema pravila, ni kad je sve savršeno ne uspeva vto, zato je i uspešnost do 30 % u klinikama, lako bi mi svi da znamo što neće. Mislim da si sve nalaze uradila, bila si pokrivena terapijom, al prosto nije htelo, materica očito nije bila spremna iz nekog razloga. Odmori malo, da se telo očisti od horomona, jedno 3 do 6 meseci najmanje, do tada će ti se već iskristalisati novi plan.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 26/6/2013, 18:40

Brbljiva, sta drugo da ti kaze, osim da mi je jako zao!
Sofija, draga, tek tebi ne znam sta bih rekla osim da se sto pre smiris i saznas na cemu si!
LaFolie, cestitam ti na divnoj beti!!!
Sad se malo opusti i uzivaj, trudna zeno!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu