KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IUI dnevnici

+79
Blanka
tatjanica
Ica1171
Bobaue
lela1984
Niny
ivanicasale
ganedina
jelena.kuburic
Ema78
tiramisu
mrsbg
Vuchica
KoMetaK
SladZana
ChillyVilly
micaubica83
Sofija Veks
bundevica
Djeni
mamadabudem
luckystar74
PalcicaBg
anasrce
cicifu
HappyGirl
lorelajlorelaj
medolino
SoJa
jeniz
Lenka2
vivijen
misic
Ninche
zvezdilica
Malina
fight&faith
djole42
ciklama
jaca*caca
korpica
Mirjana
Angie83
lenjivica
Star77
InNaturaVeritas
Struzzo
zvoncica36
missile
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
Crvic
Orline
lelas
AriesGirl
twinsi
ivka
megica-pegica67
noja
Klarica
Erata
bulevarka
lenabeograd
neca73
BiKsi :)
laKole
bak
SannI-AlL
lilya
dragana76ns
ragaco
OKacica
tetreb
hany
jasnaana
Bekanicaa
ahosame
blizanac
anak
83 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od jeniz 2/8/2013, 16:50

Ovo svoje pisanije namenila sam svima koji se spremaju za IUI, koji se trude a u tome ne uspevaju, koji klonu duhom ili ne veruju u uspeh. Ja imam 33 godine. 7 godina mm i ja bezuspešno smo pokušavali da ostanemo trudni. U tom periodu dešavale su se razne stresne stvari a ja sam po prirodi nervozna, brza, vazda zabrinuta, uvek u problemu..... Svi su nam govorili da se opustimo i da će sve biti u redu. Pošto se ništa nije događalo, ja sam se obratila svom ginekologu, mm urologu. Počela su sva ispitivanja: hormoni...sekret...krv... Doktorka je govorila da je sve ok ali da uradim ovu analizu pa onu...sestrice su me ćuškale ja sa posla tajno izlazila i nosala mokraću....na kraju se mokraćom polila a kod dr na stolu dobila menstruaciju.....Haos i sve to je bio dodatni očaj i razlog za suze. Na kraju me je moja dr, ginekolog, poslala kod jedne divne žene, travarke na Staroj planini. Dobili smo čaj i ja sam zaista osećala promene ali i dalje ništa. Onda je naišao period mojih respiratornih i vaginalnih infekcija i nenormalne ture antibiotika. U to vreme mm je uveliko odlazio kod urologa koji je govorio da je spermogram ok a ja sam zatražila mišljenje drugog ginekologa. Taj ginekolog je rekao da je spermogram loš....da nalazi iz državne bolnice nisu verni, ali da nisu verni ni oni iz Medlaba da uradim u nekoj drugoj alboratoriji......Ja sam pila antibiotike u nedogled jerbo su mi ginekolozi rekli da moram da imam negativne nalaze vb i cv brisa. Onda sam prešla na homeopatiju i onda sam na kraju upoznala Medolino87.
Ta žena je zapravo našla mene. Jednom sam potražila pomoć na ovom forumu i ona se meni javila. Zahvaljujući njoj ja sam danas trudna. A priča ide ovako:
Prvo mi je poslala recept za narodni lek protiv ešerihije. Onda mi je rekla za dr Kopitović. Vrlo brzo ešerihija je bila izlečena a dr Kopitović ohrabrila me je da u svojoj želji da ostanem trudna zaaaaaaboravim na bakterije kao što su dosadna ešerihija, stafilo i streptokoke koje su mene mučil. Kada sam došla kod dr Kopitović sve se počelo odvijati neopisivo brzo. Žena zmaj. Ona mi je uradila HSG,laparaskopiju, histeroskopiju...i šta već i pošto je sve bilo ok, dr mi je preporučila inseminaciju. MM i ja prihvatili smo predlog :) Prvo ultrazvuk, onda estrofem i ovulacijiskim tračicama počela sam da utvrđujem vreme ovulacije. Međutim ja sam tu sve pogrešno shvatila. Crtice na tračici nisam dobro protumačila. Smisao je bio da se javim ČIM se pojave 2 crte.Tako mi je sestrica rekla. Medjutim ja sam čitala uputsvo i shvatila sam da trebaju da OBE budu svetle a ne jedna svetla, druga tamna, kao što je bilo u mom slučaju... Moja kombinacija boja te dve crtice po uputstvu U KUTIJI značila je da nema ovulacije. Da vam ne bih davala samo temu za dodatan strah, reću vam su mi tri dana bile 2 crtice a onda trećeg dana uveče pojavila se jedna crta. Uspaničeno sam uveče u 8 sati nazvala dr , misleći da je sve palo u vodu i pre nego što je počelo, da bi mi dr rekla da primim stop inekciju. Ja sam otišla u državnu bolnicu i primila inekciju. To je bio četvrtak veče. U subotu ujutro došli smo na inseminaciju i utvrđeno je da je spermogram najgori do tad i da je on dobar za iui ali da sa takvim spermogramom teško da bi ostala trudna. Ja sam pala u bedak. Dr je uradila svoje, ja sam imala jedan folikul od 25mm 3 od 17 i još malih od kojih se nije ništa očekivalo.U svakom slučaju u subotu ujutro još ni jedan nije pukao. Nakon toga ja sam ležala pola sata i radila sve normalno. Putovala kolima 90 minuta, išla u nabavku i naravno seksala se non stop. Uradila sam genije kućni test na trudnoću i rezultat je bio negativan. Muž i ja smo lili suze . Ja sam onda čitala po netu kako sam ja ustvari trebala da mirujem, kako je moj muž trebao da apstinira najviše 5 dana a ne 8-9 kao što je to u njegovom slučaju...onda sam naišla na iskustva kako ne treba da se seksaš posle iui i na još gomilu iskustava koja ste i vi vervatno pročitali...... Međutim ja nisam dobila menstruaciju. Čitala sam po forumima kako je to normalno da posle utrogestana ne dobiješ neko vreme. Onda sam se još pitala da li sam ja nakon IUI trebala da pijem utrogestan ili da ga kao neke foruašice stavljam vaginalno. Haos u glavi. Od tog mog medeeecinskog genijalizma ja nisam pročitala da mi je dr NAPISALA da ja treba da uradim analizi beta HCG iz krvi. Posle par dana od negativnog testa i dana kad sam trebala da dobijem, nazvala sam dr da se raspitam kad ja mogu da radim sledeću inseminaciju da bi mi sestra rekla da uradim test iz krvi i da se tek nakon tog testa ja javim u tu privatnu kliniku u kojoj sam radila inseminaciju i da je kućni test apsolutno nepouzdan. Ja sam OPET pala u bedak jer sam mislila da se opet ubacujem u priču o iščekivanju trudnoće a samim tim u priču o razočarenju. Iz laboratorije su me to veče nazvali da mi kažu da sam trudna. Ne mogu vam opisati taj osećaj. Ja trudna! Ja nisam verovala da ću ja ostati trudna. Uspešnost IUI je 14%. To piše na netu. :) Međutim, nama je uspela iz prvog puta.
Doktorka iz Doma zdravlja lečila me je od ešerihije, govorila da mi nije ništa da ću ostati trudna a godine su prolazile. Ja sam onda tražila genija, skupo plaćala neke doktore po NS i u suzama putovala kući. Ne moram da vam pričam kroz kakava sam haos prolazila....Kad sam klonula duhom, kad sam prestala da se nadam i da verujem pomogao mi je neko koga nikad nisam videla, koga sam slučajno upoznala i nisam znala ko je....osim da hoće da mi pomogne.....i da se zove Medolino .......i da je verovatno 87. godište :) Ona nije odustajala u nameri da mi sve objasni, da me pogura i da mi pomogne. Taj slučajni susret doveo me je do sreće najveće.

Puno je iskustava i statistike na temu inseminacija, vto, sterilitet. Mi smo uspeli iz prve. Mene je ohrabrila virtuelna dobra vila za koju jedino znam da se zove Medolino87 a ja se nadam da sam svojim iskustvom ohrabrila bar neku od vas da ne prestane da se nada i da ne prestane da veruje da će sreća kad tad pokucati na vrata.

jeniz

Broj poruka : 6
Godina : 43
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od leptirko82 2/8/2013, 17:04

Jeniz, drago mi je sto ti je uspela IUI.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od lelas 2/8/2013, 17:19

Jeniz prica je divna,cestitam na trudnoci!b b b b 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Niny 5/8/2013, 10:05

Kakva prelepa priča likeit  Čestitam na trudnoći ljubav neka sve protekle lagano i školski bebe
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od SoJa 5/8/2013, 10:40

jeniz, cestitam igracice i zelim ti da uzivas u trudnica 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od noja 5/8/2013, 11:18

Jeniz likeit 
Uzivaj draga ljubav 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od BiKsi :) 6/8/2013, 12:01

Jeniz, sve čestitke i da ti trudnoća bude lagana i školska i da tvoja priča bude ohrabrenje mnogim curama! Drago mi je da ti je medolino pomogla, ovaj forum je zlata vredan!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od lenabeograd 6/8/2013, 14:58

Wow divna prica bravo za medolina mozda bi dobro bilo da se tako recept negde stavi na forum-u

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od KoMetaK 6/8/2013, 15:46

JEniz, cestitke na trudnoci, da sve prodje sto laganije i da uzivas u svakom danu. Nisi pogresila, Medolino je stvarno dobra vila, nezna, snazna i hrabra mlada mama.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od tetreb 7/8/2013, 11:26

Janiz super je što ti je uspela IUI sva sreća, ja sam radila kod iste doktorke 2 puta doktorka je super ali ta metoda sa trakicama mi je bila toliko nebulozna- to da zevam koje je boje koja crtica u 21 veku i meni je sestra kada sam joj javila da mi je juče bila tamnija a sada je svetlija rekla pa vi ste propustili ovulaciju affraid ali primite pregnil i dođite sutra.
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od noja 7/8/2013, 22:47

Tetreb ako vam je ok sperm i prohodni jajnici sa tim trakicama mozete da se sluzite za ciljane odnose tacno znas kad je ovulacija kad pptamne obe jarko crte. Pa narednih dana puca i folikul znaci da je LH u pprastu on njega detektuje kad maximum poraste.

Ja sam ih isto dugo koristola a kupovala sam preko interneta uzmem sto kom. mada ja uvek osecam ovulacije i znam kad pukne folikul Osetim bol pa sex tih dana al nista (uvek sam mislila da nije dovoljno zrela) i  mi nismo isto uspeli i iz iui isto radjene dve po sedam folilula sl e2 nesto nizi oko dvesto tako isto moze da se proveri da li je j.c zrela spremna itd otprilike 16 dan ciklusa
Ali kolilo sam skontala bolje pposle ovulacije ici na iui znaci kad vec pukne i naravno sreca
Moji su uglavnom folilulo bili na mestu dok se ubrizgavals sperrm
A mora biti dobar i endo i sto cuda da se poklopi dobri hormoni dobar sperm
Citava filozofija

Izmedji vto treba insem.raditi one su light
Mi smo na uput ih radili u betaniji besplatno i mogu tri .
... ili prirodnjaci hvatati j.c
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 8/8/2013, 14:28

Meni su tracice bile samo orjentir kada bi ovulacija mogla da se desi, mada mi je IUI rdjena pod klomifenom. Tracice su pokazivale da mi je ovulacija uvek oko 12-13 dc, a kada smo radili IUI ovulacija je bila 18 dc...
Za takve stvari , folikulometrija je zakon.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od medolino 11/8/2013, 15:42

Jeniz,draga, mnogo sam srecna sto sam uspela da ti pomognem!!  yes yes 
Neka ti trudnoca bude skolska i dosadna i uzivaj mila u svakom danu!!trudnica 
Neka bude sto vise takvih prica sa pozitivnom betom!
Ljubim te usne usne usne
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od lorelajlorelaj 27/8/2013, 12:30

devojke...vidim da ste sve prosle svasta nesto da bi dosle do trudnica 
pre 10tak dana sam radila prvu IUI..rezultati su mi ok...mm malo losiji spermogram..zato je dr.odlucio IUI
zanima me da li u slucaju da dobijem radim odma sledecu IUI ili pravim pauzu?
nisam jos uradila test iz straha da se ne razocaram Sad 
lorelajlorelaj
lorelajlorelaj

Broj poruka : 24
Godina : 46
Location : obrenovac
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od leptirko82 27/8/2013, 13:19

Mozes raditi odmah sledeci ciklus. Ja sam jedan preskocila jer mi dr nije bio tu.
Savetovacu te da ne radis test, vec betu i to ce potvrditi mnoge zene. Radi betu za koji dan, jer ti je sad jos uvek rano.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od HappyGirl 27/8/2013, 20:37

Jeniz, ova priča bi mogla da se prebaci na naš blog ako daješ dozvolu i ako cure žele to Very Happy Evo bloga  http://kutakblog.wordpress.com/ Naravno jedino bi ime dr moralo da bude sklonjeno jer imena dr bilo da je loše ili dobro iskustvo ne pišemo.

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 3/10/2013, 14:45

DRage moje, treba mi savet...

Bila sam na pregledu kod dr, i ispostavilo se da imam mozaik na grlicu materice. Ranije nikada nisam imala problema, a sada se pojavilo, kao i ektopija.Pretpostavljam da je delom posledica trudnoce, delom pada imuniteta...naravno, uradjeni su potrebni brisevi, sada cekam rezultate, za dva meseca kontrola, i eventualno biopsija ako bude potrebno.

Da li je neka od vas imala slican problem, i kako je to uticalo na eventualnu trudnocu? Da li je bilo kakva intervencija tipa biopsije, konizacije grlica, spaljivanja ranica odlagala postupak , i na koliko...
Zaboravih da pitam dr'a, bila sam sokirana kada mi je rekao, a i ludacki me je boleo pregled..
Mi polako pocinjemo da se spremamo za sledecu IUI ( dok smo jos mladi), pa bi mi sve informacije znacile...

Inace, plan je da mm pocne ponovo da pije cink, kako bi mu se kvalitet plivaca sto vise poboljsao,a ja da za pocetak vratim dezinu pre porodjaja, mada ce to biti izuzetno tesko, jer dojim Petra i nije mi vreme za dijete.Metformin cu uvesti tek kada prestanem sa dojenjem, za sada me samo cekaju kontrole krvne slike i urina, i pracenje insulina.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 18/11/2013, 14:52

Pozdrav svima

Nova sam ovde, spremam se za svoju prvu IUI. Popila sam klomifene (2*1), 5 dana.

Uskoro idem na UZ, pa ćemo videti.

Do tad. ćaskamo ovde Wink
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od leptirko82 18/11/2013, 16:00

MrsBG, dobro dosla i neka ti je sa srecom, da ti uspe iz prve!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 18/11/2013, 17:30

mrsbg, evo ti malo bb  bebece prasine, da ti uspe iz prve...i da znas da nije nemoguce, evo meni je uspela prva iui...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od tetreb 18/11/2013, 20:31

mrsbg navijam draga da uspe evo da te zaprešim i povučem za nos
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 19/11/2013, 10:54

Hvala devojke, divne ste <3

U četvrtak idem na uz, pa ćemo videti kako stoje stvari. Inače sa nama je sve u redu, gotovo školski, ali bebe nema već dugo.


Javljam se posle UZ
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 21/11/2013, 09:50

Samo 1 folikul! 18 mm, endometrijum 5mm, 10 dc.

pila sam 2*1 Klomifen...

Sutra ponovo uz.
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 21/11/2013, 12:21

mrsbg, a da bude jedan , ali vredan? d 
Nemoj da te uplasi ako ti do ovulacije poraste i do 30mm, meni su popucala dva sa 30 mm.
Srecno!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mrsbg 22/11/2013, 11:25

Helou

Endometrijum je porastao na 6,4 ili 6,3

Imam ipak dva folikula, onaj od juče je porastao na 20, a desno ima još jedan od 18mm.

Navodno ih ima još ali su mali i nezreli.

sutra primam pregnil, u ponedeljak procedura.

Da li neko zna da li mogu da zadebljam endometrijum do ponedeljka nekako?

a sad, zaprašite :)
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - IUI dnevnici - Page 22 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu