KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muzika - ova, ona... ili koja :)

+12
cufta
Simona
missile
Tinche
Mirjana
plavaptica
nena beba
Ema78
era
lilya
korpica
HappyGirl
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od HappyGirl 5/2/2013, 16:38

Volela bi da čujem vaše mišljenje u vezi prva 3 minuta ostalo me ne zanima Very Happy Da li je ovo primereno za dete tog uzrasta, šta vašoj deci puštate od muzike. Prvi put sam čula ovu pesmu i koliko sam mogla pokušala sam da ispratim reči ali sam onda potražila i tekst. Užas! Sebe nikako ne mogu da zamislim da svoje dete učim ovaj tekst i još onakvu koreografiju. Meni je ovo toliko odvratno da nemam reči. Da li je samnom sve u redu?

Evo teksta.

Ti nemas srece
A ja nemam stida
Nisam ti ja za
Ova cetri zida rodjena
Pa suze kvare
Ovo lepo lice
Treba mi malo
Starog drustva
Ludnice
Sa tobom
Dotakla sam dno
Nije me niko odavno
Castio picem
Skidao pogledom....

Refren:
Lom, lom
Ne cekaj me dragi
Lom, lom
Nece jos da svane
Lom, lom
Sve cu da ti vratim
Lom, lom
Gorece kafane... 2x

Ti nemas srca
A ja nemam srama
Ti ces da lutas
Ja da sedim sama
Ne ide...
Kao u zatvoru
Da trosim dane
Tako mi fale
Lude noci,zore pijane
Sa tobom
Dotakla sam dno
Nije me niko odavno
Castio picem
Skidao pogledom....

https://youtu.be/7LrqZ2STNv0
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od korpica 5/2/2013, 16:45

Ostala sam bez teksta Shocked
Prvi put cujem pesmu a tek kad videh da dete peva Shocked
Nisam pametna.Imaju li neki roditelji mozga Rolling Eyes
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od korpica 5/2/2013, 16:50

Morala sam jos jednom da pogledam
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od lilya 5/2/2013, 16:54

Ja nisam mogla ni da odgledam ovo do kraja koliko mi je mrsko. Siroto dete, strasno.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od era 5/2/2013, 17:30

Uzas!.
Mislim da dete slusa sto i roditelji. Ja sam povodom ovoga vrlo stroga. Luci su dozvoljene samo decije pesme, kad je ona prisutna samo njih slusamo. I vec sam joj ubacila pojam krmecaci, i mogu vam reci da odlicno prepoznaje koji su to krmecaci i ne zeli ni da ih slusa.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Ema78 5/2/2013, 17:39

Ovo je stvarno strasno,i zaista neprimereno...ne verujem da devojcica razume o cemu peva, ali je strasno ko je njenim roditeljima uzor.

E sada, moje dete sigurno nece slusati ovakvu muziku, jer vidim da moje drugarice koje imaju decu odnekud skidaju neke davno zaboravljene decije emisije, decije pesmice i sl...tako da cu ja u svakom slucaju uzeti to od njih. Sa druge strane, mm i ja volimo neke sasvim druge stvari, oboje smo se bavili plesom, imamo dosta muzike za ples, koja cak i ako je neprimerena u tekstovima, dete nece razumeti tekst ( neke latino stvari) vec ce verovatno cuti samo melodiju. Mi i dan danas uglavnom slusamo bas muziku za ples, mene valceri opustaju, vec neke diskove narezujem do hiljaditi put...
Sa druge strane, videcemo kada dete krene da se socijalizuje, kakav ce kolektiv biti...pitanje je koliko ce moci da se utice na to...ne znam za vas , ali ja sam do drugog treceg osnovne slusala decije pesmice, tada smo imali gramofon i ploce, a prva " odrasla " muzika je bio Bajaga( Sa druge strne jastuka ) i Zana...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od nena beba 5/2/2013, 18:02

ovo nije primereno ni za odrasle, a kamoli za decu!
ja cu se truditi dok god budem mogla da uticem da slusaju drugaciju muziku... na zalost u skoli krece "muzicko pomracenje"... ali verujem ako im do tad bar donekle izgradim ukus punjenjem usiju, da ce ipak znati da biraju i da vrsnjaci nece moci 100% da uticu...

dok su bile bebe pustala sam im samo klasiku i instrumentale. kako su malo porasle presli smo na decije pesmice. i jos uvek smo na njima. desi se da cuju malo "nase" muzike tipa Azre, corbe, kazalista, fosile, uopste roka i popa 80tih ali ne preterano... zaluta i po koja tamburica mamina i tu bas veselo cupkaju (a mami milooooo), ali stvarno mnogo redje nego decije pesmice....
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od plavaptica 5/2/2013, 19:00

Ovo jeste tragicno, ali na zalost nije nista neobicno. Deca upijaju ono sto im se ponudi, pa ako roditelji ne gase Pink Tv po celi dan, onda i deca prihvataju takvu muziku, a danas takvih primera ima koliko hocete. Ja se jezim situacija kada Ana krene da se socijalizuje i naleti na gomilu takve dece u vrticu i skoli, jer nije tu samo muzika problem, to je ceo jedan nacin razmisljanja i zivljenja koji se meni uopste ne dopada.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od HappyGirl 5/2/2013, 20:25

Meni je najgore što dete vrcka i ti pokreti rukama, pa ono okreće se oko sebe, pa guza radi... to nije mogla sama da smisli nego je neko naučio...meni je to toliko odvratno i žalosno... Koje reči su samo izabrali da joj objasne šta treba da radi Rolling Eyes Koju poruku ona dobija time a i sva ostala deca, šta ih uče od malena...
Zamišljam njene roditelje koji su totalno oduševljeni Rolling Eyes

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Ema78 5/2/2013, 20:36

Slucajno sam na nekom od kanala naletela na emisiju o mamama devojcica koje treniraju ples...racunajuci da je stvarno vezano za ples, pogledala sam jednu... i ostala potpuno zgrozena, ja bih te majke zatvorila u ludaru na duuuuugoooo vremena. Sta te devojcice moraju da rade, to je zlostavljanje, a ne treniranje plesa...
Ne znam kakva cu mama biti, ali bih volela da dete bude dete, u pravom slislu te reci, i da ni u jednom trenutku ne ispunjava moje ili ambicije mm, vec iskljucivo svoje, a mi samo da ga podrzavamo. Ali, ukoliko bude naginjalo ka pinkovcima, e u tome ga necemo podrzati, ma koliko sebicno to bilo.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od korpica 5/2/2013, 20:55

HappyGirl ::
Zamišljam njene roditelje koji su totalno oduševljeni Rolling Eyes

Istina ziva.Koji je to ponos sad Rolling Eyes
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Ema78 5/2/2013, 20:56

A moze i ovako...

https://www.youtube.com/watch?v=PwNxGXg7CIo
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Ema78 5/2/2013, 21:02

A za opravak od pinkovaca, preporucujuem nesto ovako... ( inace, uz ovo moze da se plese, ja obozavam ovu kompoziciju, postoji u vise ritmova, kao valcer, rumba...

https://www.youtube.com/watch?v=-sWnEWpS_fA

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Mirjana 5/2/2013, 21:08

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Danas ne smem ništa da komentarišem...dok ne zaboravim šta sam ja uradila Rolling Eyes
Ko razume, shvatiće Mad
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Tinche 6/2/2013, 07:51

Bata slusa decije pesmice ali slusa ono sto mi u kuci slusamo a to je TOP fm ili TDI radio. To je slusao iz stomaka...to slusa i kada sam ugasi tv nakon jutarnjeg programa i pusti radio. Mislim...ne slusa nego je takva muzika u pozadini dok se igramo, doruckujemo, spremamo za setnju.
Onda popodne slusamo deciju...sa youtube-ta.
Svidja mi se sto primecujem da folklor obozava...usao bi u tv gledajuci neko kud. A juce, dok smo setali blokovima, sreli trubace. Njih cetvorica ispred zgrada...prave buku ni nalik pravim trubacima...al dobro, moraju i oni nesto da zarade. Bata stao ispred njih i krenuo da cupka, tapse...vrcka...odusevio me!!! Blesan.

Happy, svaki komentar je suvisan za ovo sto si ti postavila. Grozno...
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od missile 6/2/2013, 08:49

plavaptica ::Ja se jezim situacija kada Ana krene da se socijalizuje i naleti na gomilu takve dece u vrticu i skoli, jer nije tu samo muzika problem, to je ceo jedan nacin razmisljanja i zivljenja koji se meni uopste ne dopada.
Nadajmo se, Ptico, da će se za nekih npr. 5 godina nešto na bolje promeniti Rolling Eyes Male su šanse, ali nije nemoguće.

HappyGirl ::Meni je najgore što dete vrcka i ti pokreti rukama, pa ono okreće se oko sebe, pa guza radi... to nije mogla sama da smisli nego je neko naučio...meni je to toliko odvratno i žalosno... Koje reči su samo izabrali da joj objasne
Hepi, možda je to spontano pokupila u familiji, jednostavno gleda svoje najuže okruženje i upija. No

BTW, tekst pesme je odvratan, a tek kad ga ovako ispišeš, još odvratniji.

Mirjana :: Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Danas ne smem ništa da komentarišem...dok ne zaboravim šta sam ja uradila Rolling Eyes
Ko razume, shvatiće Mad
Mislim da razumem, ali ne shvatam! Rolling Eyes Wink usne
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Simona 6/2/2013, 12:42

Kod nas nema "cenzure" muzike. To zato što mada i ja nisam oduševljena "pinkovskom muzikom" isključivost u bilo kom smislu pa i da osoba sluša samo klasičnu muziku mi se ne dopada. Jedno je da osoba svaki dan sluša muziku sa porukama "ja bih opet bila tepih po kome ti gaziš" a drugo da na svadbi ili nekom drugom veselju ume da igra kolo ili se veseli i uz narodnu muziku. Sem toga ako se nešto brani to postaje sladje. Sećam se moje kume koja je bila taj tip, samo rock muzika, nipošto nešto drugo ni u jednoj prilici... da bi kumče počelo da vrišti dok ona menja stanice, hoće narodnu muziku i ne prestaje sa vriskom dok ona ne pusti... Ja sam se slatko smejala kad sam videla kako to izgleda. Vilenjak uzme pa menja stanice, pušta šta hoće i kako hoće, ubacuje cd-e isto tako, moje, njegove, totalna sloboda kod nas u tom pogledu.

E sad, usvajanje je uticalo da u početku bude malo drugačije a sad je po meni ok. Naime kod hranitelja je Vilenjak slušao neku domaću i hrvatsku muziku, tipa Severine, ona mu je i danas omiljena pevačica. Pretpostavljam da su i narodnu muziku nekad slušali mada je ja nisam čula kad sam bila tamo. Ali gledao je da stariji dečak koji je bio na hraniteljstvu kao i hraniteljicin sin igraju u folkloru. Mi tu muziku uglavnom ne slušamo ali smo je puštali u početku češće a sada redje. Bio je ushićen kad ja počnem da igram kolo, to mu se činilo kao neka veština koju znaju samo kod hranitelja Laughing E sad dečije pesmice oni nisu puštali izgleda uopšte, znao je samo dve a i to čini mi se iz vrtića. Ja mu ih prvih meseci nisam forsirala, trebalo je vremena da zavoli tu muziku a i da ne pomisli da ga vraćam unazad, slušao je pesme za odrasle a sad odjednom za decu. Puštali smo po neku dečiju pesmicu sa you tube pa i mi igramo uz nju ili se divimo kako je sjajna. A onda je moja majka počela da pravi scene da mi dete ne zna nijednu dečiju pesmu, kako će da krene u vrtić. To je uticalo možda da ga malo više usmerim na dečije pesme. Kupila sam nekoliko cd-ova, jedan po jedan, prvo jedan savladamo i sve pesmice nam udju u uši pa onda sledeći... to zato što je na you tube kad sluša pesme njemu interesantnije da menja i ne dodju pesme nikad do kraja. A cd pustimo i igramo i pevamo. Brzo je on to savladao i dok je krenuo u vrtić znao je sve poznatije dečije pesme kao da ih je od rodjenja slušao. E sad, npr moj otac mu je pustio klasičnu muziku kad je kod njega u sobi, prvi put je tražio da promeni... Laughing Sledeći put ja udjem u sobu dok je sa dedom i čujem klasičnu muziku, zamerim ocu što muči dete medjutim ispostavilo se da je Vilenjak sam tražio i sad sa dedom sluša redovno tu vrstu muzike. Inače kod nas je slično kao kod Tincheta, zapravo kod mene u sobi je tako. Ja volim te neke stanice sa laganom muzikom u pozadini, ako pišem diplomski onda isključivo strana muzika jer mi domaća "uskače" i smeta. Ali u dnevnoj nema najčešće muzike sem kad baš igramo uz nju (to se sa Vilenjakom dešava skoro svakog dana). To zato što muž ne smatra da muzika treba da bude pozadina nego kad slušamo muziku onda igramo i ona je cilj a kad radimo nešto drugo onda smo skoncentrisani na to. Meni je to u početku smetalo kao i Vilenjaku ali nekako nam je to muž nametnuo ili smo i sami shvatili da tako nije loše... Pa i kad muža nema a mi se nešto igramo primetila sam da ponekad zaboravimo da pustimo muziku...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od cufta 6/2/2013, 12:52

Vilenjak voli Severinu jer je dobra riba! Znamo mi Vilenjaka i njegovu ljubav prema lepim ženama. boli ga uvo da li peva, govori ili ćuti.
Šta da komentarišem???!!! Na šta, nisam ni kliknula na link, sve mi je bilo jasno iz prve Hepine rečenice, a posle i iz vaših komentara.
To je ovaj svet, ovaj 21. vek - svet ljudi bez mašte, znanja, umetnosti!!!!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Milijana 6/2/2013, 14:05

Ja se ovome uopste ne cudim, niti je to meni nesto novo. Vecina od vas ovde je iz Beograda, i, mozda se neko nece sloziti sa mnom, ali ipak se tamo redje srece prostakluk i primitivizam koga ima kod nas u provinciji, posebno u juznoj provinciji. Dovoljno je da odvedem dete kod lekara i da shvatim kako celo nase drustvo propada....ti ljudi, kava je vecina koju ovde srecem svakodnevno, ne mogu bolje da vaspitaju dete od ovoga sto vidimo. Ne mogu, jednostavno, jer ni oni nisu bolji!
Ja se slazem sa Simonom. Svom detetu ne branim nista, ona sama bira sta ce da gleda na Youtube, i nekad su to decije pesme, nekad Zeljko Samardzic, nekad Jennifer Lopez... najcesce je sve ono sto je trenutno aktuelno. Kad smo dosli s mora, htela je samo ono sto je slusala na plazi.... u principu, sve je prolazno, pa tako i ovo...
Mnogi su se zgrazavali kad je prosle godine bila aktuelna pesma Zek Zek. Mislim, najgori melos... Lenka je tada imala godinu dana i kad je cula tu pesmu, odmah je pocela odusevljeno da skace i da igra. Secam se reakcije moje sestre koja se ocajna uhvatila za glavu. Meni je dete bilo smesno, gde moze ona da zna sta je sta.... bilo joj je zanimljivo mesec dana i cao....
Jedno je sta deca slusaju onako u prolazu, dok se igraju, odmaraju, crtaju... ovo je nesto drugo. Ovo dete je spremano za nastup, ucilo reci, pokrete... s druge strane i njoj se to svidja, ne verujem da bi je neko naterao da ona nije bila zainteresovana.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Mirjana 6/2/2013, 14:16

missile ::

Mirjana :: Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Danas ne smem ništa da komentarišem...dok ne zaboravim šta sam ja uradila Rolling Eyes
Ko razume, shvatiće Mad
Mislim da razumem, ali ne shvatam! Rolling Eyes Wink usne
Shvatićeš kad posetiš Cvrletov dnevnik lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Simona 6/2/2013, 14:52

cufta :: Vilenjak voli Severinu jer je dobra riba! Znamo mi Vilenjaka i njegovu ljubav prema lepim ženama. boli ga uvo da li peva, govori ili ćuti.
...

lol! Moguće... lol!

Milijana,
što se Beograda tiče ja imam utisak da je možda samo češća druga vrsta ispraznosti... Možda uopštavam, ali ja sam često sretala ljude koji su negde svesni da gledanje španskih serija ili slušanje "pinkovske muzike" nije nešto što bi obrazovani ljudi trebalo da rade pa onda brže bolje istaknu da oni to ne slušaju/ne gledaju... Ali to ne znači da su zaista i obrazovani i da imaju širinu, nego je sve to ostalo negde na površini. Meni je u sećanju ostala jedna sedeljka kad su tek krenule španske serije. U tom društvu u koje sam dospela su počeli da se podsmevaju španskim serijama i onima koji ih prate, pričajući kako ih ne gledaju ali tako što su u detalje prepričavali svaku epizodu. Ja ih nisam gledala i uopšte nisam mogla da učestvujem u razgovoru, jedino što sam znala nazive serija ali pošto ih nisam gledala niti sam znala likove, niti dešavanja... Onda sam počela da razmišljam kako ti ljudi znaju sve te detalje ukoliko zaista ne gledaju... lol!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od plavaptica 6/2/2013, 14:56

Pusti bre to Miro, sto si se toliko postidela, ja taj detalj o kome pricas uopste nisam ni registrovala Laughing
Mili, ovaj tvoj post bih mogla skroz da citiram i potpisem. I kod nas u gradu je vecina roditelja, pa i dece takva. To je jos jedan od razloga sto volim da se druzim sa vama, odavno nisam srela toliko normalnih ljudi na jednom mestu.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od tuli 6/2/2013, 14:59

Joj, jako tužno je meni sve ovo. ljuta sam
.........nekako mi se čini da je ovo dete zloupotrebljeno Crying or Very sad
Ali, kao što reče cufta to je 21.vek
Vek totalne površnosti, nekreativnosti, nemaštovitosti, odsustva empatije...

tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od lilya 6/2/2013, 15:24

Isto ti je to Mili i u Beogradu i bilo gde drugo. Hleba i igara No
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Struzzo 6/2/2013, 15:49

[quote="Simona"]
cufta ::
Milijana,
što se Beograda tiče ja imam utisak da je možda samo češća druga vrsta ispraznosti... Možda uopštavam, ali ja sam često sretala ljude koji su negde svesni da gledanje španskih serija ili slušanje "pinkovske muzike" nije nešto što bi obrazovani ljudi trebalo da rade pa onda brže bolje istaknu da oni to ne slušaju/ne gledaju... Ali to ne znači da su zaista i obrazovani i da imaju širinu, nego je sve to ostalo negde na površini. Meni je u sećanju ostala jedna sedeljka kad su tek krenule španske serije. U tom društvu u koje sam dospela su počeli da se podsmevaju španskim serijama i onima koji ih prate, pričajući kako ih ne gledaju ali tako što su u detalje prepričavali svaku epizodu. Ja ih nisam gledala i uopšte nisam mogla da učestvujem u razgovoru, jedino što sam znala nazive serija ali pošto ih nisam gledala niti sam znala likove, niti dešavanja... Onda sam počela da razmišljam kako ti ljudi znaju sve te detalje ukoliko zaista ne gledaju... lol!

Ovo je tako odlično rečeno. Niko ne kaže jasno i glasno: volim narodnjake, Cecu, Seku, Jecu, Cacu itd pa šta? Svi su navodno zgroženi, svi navodno ništa ne prate i onda ih slušaš po kafićima, frizerskim salonima kako komentarišu neke likove iz Granda, rialitija, čega već...I nekad si ih mogao prepoznati sa dva kilometara po odeći, obući, frizuri... Sad te devojke umeju u dnevnoj varijanti da izgledaju itekako pristojno, uredno jer su i njihove junakinje - pevaljke evoluirale. Sad je to MTV fazon a ne Južni vetar.
Meni nikada narodnjaci, bilo kakvi narodnjaci nisu bili preduslov za dobar provod... I sa pesmama narodnog klasika, Tome Zdravkovića upoznala sam se tek kad sam se udala jer sam tada počela češće da idem na svadbe.
Šta će moje dete slušati? Ne znam. Sad sluša dečiju muziku i istinski uživa.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Muzika - ova, ona... ili koja :) Empty Re: Muzika - ova, ona... ili koja :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu