KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+65
gaga.ristic1
*AIDA*
key
seka 35
tuli
ivi
ninica2
SannI-AlL
Mali Princ
Jejaaa
Milijana
pegaz
Simona
Niny
bak
MAAKKI
lolipop
nina :)
mamajednogprinca
daxi011
lilya
flyki
veki1
rada78
Struzzo
Tanja83
Tinche
bulevarka
OKacica
ananana
JocY
dr mali pariz
Shizika
Dacaa
saska1
Vuchica
Orline
zoxa
anak
malaplava
MIRKA85
Jelica
plavaptica
KoMetaK
BiKsi :)
Marija86
Botox
dra00
Mirjana
noja
Nensy85
Mrvica
medolino
heart84
shenon
maki79
sanjicica
lilly13
stefi :*
Ema78
mijaki
krol
jagodica
M.
Gramatika
69 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 5/11/2012, 12:18

ja idem kod doktora za 2 nedelje i ima da ga ''pricvrljim'' da se dogovorimo oko porodjaja....ne misli valjda da cu da cekam da krene porodjaj pa da idem tamo ''pod ruke'' nekom tamo koga ne znam....
nego za CR tamo zaseda neki konzilijum, ne znam sta da mi stave kao indikaciju za CR osim psihickog stanja lol!



mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 12:26

masala...trudnica ko u prici....da kucnem u drvo

koliko znam kod nas u Banja Luci otac ne moze prisustvovati porodjaju ,ni prirodnom ni carskom rezu....ako nesto izmajmunisem pa se uvuvem u radjaonu prisustvavacu a ako ne onda cu cucati na hodniku... Very Happy
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 5/11/2012, 12:28

E Lily13, tu si Very Happy , znaci obe cekamo...

Mijaki, ja sam bila u 35-toj na ctg-u ali samo zato sto je dr posumnjala na kontrakcije, inace me ne bi ni slali, a vto bi valjda trebalo da bude indikacija za cr. Mislim da nije bas 100% ali ako insistiras poslusace...
Ja cu poslusati dr, ali ako ova moja buca ode na 4kg e vala ima da vristim za cr, beba moje kume je imala 4,2kg i mucila se ceo dan, jedva izmolila hitan cr, tako da ja kad odem na uz i kad mi kazu kilazu znacu na cemu smo Very Happy
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 12:30

shenon... ja koliko znam,a znam jer ih davim svaki dan vto nema veze sa nacinom radjanja.....potpuno isto kao i za prirodne trudnoce se odnose.....kriterijum im je godine zene i komplikacije tj. vecinom polozaj bebe a ne vto
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 5/11/2012, 12:31

može otac prisustvovati prirodnom porođaju
koliko je meni poznato plaća se 500KM Kliničkom centru i treba da prođe obuku od mjesec dana (da ima potvrdu da je prošao) i da odradi neke nalaze i sanitarni pregled.
Ako nema indikacija za CR onda se isto plaća Kliničkom centru (mislim isto 500KM)
a sad može i epidural, naravno i on se plaća posebno.
Uglavnom raspitaj se gore. Vama trudnoću vodi Jovanić? mislim da bi on to sve trebao znati i naravno upoznati vas sa istim, ali ....
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 12:33

ma ni ne spominje jer zene zbog godina ide na cr,ja pitao Bokana i rekao mi da ne moze....bas cu ga pitati u srijedu na kontroli mogu li prisustvovati carskom rezu......da otresem u nesvijest u sred sale Laughing Laughing
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 12:34

izvinjavam se na greskama...nema edit opcije bar kod mene a na brzinu otkucam i nema popravke
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 5/11/2012, 12:36

u pravu si shenon, zato i kazem, navodno VTO nije indikacija za CR, ali lekarima kao bude zao sto smo se mucile sa sterilitetom (mada kada pomislim kakvi su nam lekari, njima ni rodjene majke ne bi bilo zao)...
kada sam pre jedno dve nedelje pitala dr za porodjaj, krenuo on da vrda, tipa kao videcemo kada dodje vreme, da vidimo mere karlica, beba, bla, bla....ja ga gledam pa ne verujem....ali kada je video moj pogled, nasmejao se i rekao da nista ne brinem, da je on u tom konzilijumu i da cemo se sve dogovoriti...
po mom proracunu, Ana bi u 38 nedelji trebalo da ima oko 3500kg (ja se svojski trudim da mi se dete ne upusti), pa ne vidim razlog da cekamo do pred Novu Godinu........tu negde izmedju 10-og i 15-og Decembra odoh na na upoznavanje....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 5/11/2012, 13:17

pitanje za trudnice sa IR..

da li ste pekidale th metforminom za vadjenje krvi? Tipa , vece pre... dr mi nije nista napomenula, a trebalo bi da vadim sutra krv. Znam da bi jutranju dozu tebalo da odlozim, ali nisam sigurna za vece pre.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 5/11/2012, 13:20

nisam nista prekidala, bila sam na maloj dozi Siofora do 12 nedelje trudnoce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 5/11/2012, 13:34

redovno sam koristila bez obzira na vadjenje krvi....ja jos uvek pijem Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 5/11/2012, 13:48

Evo raspitah se kod nekih lekara... najnormalinije pijem, samo ne popijem pre vadjenja krvi, nego posle, sto je i logicno !!!

Hvala svima, divne ste !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 5/11/2012, 14:26

Mijaki, meni je dr zakazao CR zbog insuficiencije posteljice. Drugaricu koja je spontano zatrudnela Laughing zbog toga što nosi sočiva, ginekolog poslao da joj pregledaju očno dno i da ne bi došlo do oštećenja od napor/na, poslao je na CR. A druga drugarica mi je išla na CR zato što je beba, navodno, imala preko 4,5kg. Kada su izmerili bebu, imala je 3.800gr. Dr joj je rekao da zna da se desi da se pogrešno izračuna.
Eto, ti ih ubedi da imaš nešto od toga, ako ti se ide na carski.
Ja sam radila CTG jednom nedeljno, ali se ne sećam od koje nedelje...možda 30te.
Krol, moći ćeš to da izdržiš? Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 14:56

Mirjana,
ako me puste u salu hocu izdrzati,vidjao sam vjerovatno i gore u onom prokletom proteklom ratu tako da me ne brine rez vec me brine izgled bebe...ono sto sam vidio na tv nije mi se svidjelo.....zguzvana,zelena,plava sta sve znam kakve boje....mozda bolje sacekati u hodniku pa mi je donesu tip top Laughing
u svakom slucaju ako bude ikakva mogucnost da prisustvujem necu tu propustiti pogotovo sto cu onda vidjeti bebu prije zene,to mu dodje ko da sam je ja rodio Very Happy
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 5/11/2012, 15:04

krol ::u svakom slucaju ako bude ikakva mogucnost da prisustvujem necu tu propustiti pogotovo sto cu onda vidjeti bebu prije zene,to mu dodje ko da sam je ja rodio Very Happy
lol! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 15:26

dilema razrijesena,nema od toga nista....neda zena ni cuti,sve je bilo ok dok nisam rekao da moram platiti 250e Very Happy odmah je bilo,jesi li ti normalan,znas sta sve mogu kupiti,ionako ce noge polomiti ko ce ti prije iznijeti bebu jer znaju da ce dobiti para Very Happy

imam osjecaj da bi taj porod protekao kao u Muckama kad Del boj prisustvuje Rakelinom porodjaju Laughing

mada ne odustajem od ideje da se usunjam u salu pa neka zvoca koliko hoce Very Happy
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 5/11/2012, 15:37

Miro veliki poljubac tebi i bebcu... inace ja vise nisam trudnica Very Happy
Ako sam te dobro razumela ne znam da li znas da sam se porodila...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 5/11/2012, 16:07

Ema78 ::pitanje za trudnice sa IR..

da li ste pekidale th metforminom za vadjenje krvi? Tipa , vece pre... dr mi nije nista napomenula, a trebalo bi da vadim sutra krv. Znam da bi jutranju dozu tebalo da odlozim, ali nisam sigurna za vece pre.

Nisam prekidala, pila sam 2x1000 glukofaza do 12ned
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 5/11/2012, 16:11

krol ::Mirjana,
ako me puste u salu hocu izdrzati,vidjao sam vjerovatno i gore u onom prokletom proteklom ratu tako da me ne brine rez vec me brine izgled bebe...ono sto sam vidio na tv nije mi se svidjelo.....zguzvana,zelena,plava sta sve znam kakve boje....mozda bolje sacekati u hodniku pa mi je donesu tip top Laughing
u svakom slucaju ako bude ikakva mogucnost da prisustvujem necu tu propustiti pogotovo sto cu onda vidjeti bebu prije zene,to mu dodje ko da sam je ja rodio Very Happy

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
E lud si!!!! Umreh od smeha!
Jos kad ti je daju tako zelenu i zguzvanu i sluzavu da poljubis Very Happy
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 5/11/2012, 16:25

krol ::

imam osjecaj da bi taj porod protekao kao u Muckama kad Del boj prisustvuje Rakelinom porodjaju Laughing

mada ne odustajem od ideje da se usunjam u salu pa neka zvoca koliko hoce Very Happy
lol! lol! lol!
Mm je video bebca pre mene, a ja mm-a pre bebe! Ušunjao se u šok sobu čim se ispričao sa bebom Very Happy

stefi :* ::Miro veliki poljubac tebi i bebcu... inace ja vise nisam trudnica Very Happy
Znam draga, i čestitala sam ti, nego se gubim s vremena na vreme Wink Ljubac za vas dvoje ljubav
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 5/11/2012, 17:26

jao krol, nisam se ovako slatko ismejala skoro! lol!

mirjanice, predlozicu ja doktoru dijagnozu, mada verujem da je i on dovoljno kreativan...mada ako zagusti, ovi iz Laze ce mi dati neku potvrdu, necu morati puno da glumatam, heheeee

jao ljudi kako sam ja gladna po ceo dan, pa ja kako zavrsim jelo, opet bih jela....ne mogu da se obuzdam...
najnoviji slatkis koji sam smislila a da me ne grize puno savest jeste ispecem dve jabuke, pa ih izgnjecim sa 3-4 integralna keksa i preko stavim 3 kasike nutele....i tako svaki dan....

ljub, ljub

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 5/11/2012, 17:48

Krol ovde kod nas ocevi mogu da prisustvuju samo prirodnom porodjaju i to kosta u frontu cini mi se oko 150 eura, i mora otac da ima uredne nalaze briseva nosa i grla, a carski nije dozvoljen.
Mijaki stvarno si sou sa tim slatkisima.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od krol 5/11/2012, 17:51

maki79 ::Krol ovde kod nas ocevi mogu da prisustvuju samo prirodnom porodjaju i to kosta u frontu cini mi se oko 150 eura, i mora otac da ima uredne nalaze briseva nosa i grla, a carski nije dozvoljen.
Mijaki stvarno si sou sa tim slatkisima.

sta sam nalaza uradio vala uradicu i te briseve.....vidis da se ovde ide i u skolu mjesec dana....bar tako rece lili13.....bas cu se raspitati zasto.....dobijes sertifikat da si obuceni posmatrac porodjaja....jos cu postati babica
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 5/11/2012, 18:37

ma dobro Miro nista strasno,salim se... usne
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 5/11/2012, 18:42

krol ::
maki79 ::Krol ovde kod nas ocevi mogu da prisustvuju samo prirodnom porodjaju i to kosta u frontu cini mi se oko 150 eura, i mora otac da ima uredne nalaze briseva nosa i grla, a carski nije dozvoljen.
Mijaki stvarno si sou sa tim slatkisima.

sta sam nalaza uradio vala uradicu i te briseve.....vidis da se ovde ide i u skolu mjesec dana....bar tako rece lili13.....bas cu se raspitati zasto.....dobijes sertifikat da si obuceni posmatrac porodjaja....jos cu postati babica
Krol, ti si shou! Da te nema, trebalo bi te napraviti!!! lol! lol! Pozuri samo da zavrsis skolu na vreme i vodi racuna o ocenama, da ne padens na ispitu/porodjaju! lol! lol!
Trudnicie, vidim da se nekima od vas primice opasno, pa ako me ne bude, neka vam je sa srecom! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu