KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+65
gaga.ristic1
*AIDA*
key
seka 35
tuli
ivi
ninica2
SannI-AlL
Mali Princ
Jejaaa
Milijana
pegaz
Simona
Niny
bak
MAAKKI
lolipop
nina :)
mamajednogprinca
daxi011
lilya
flyki
veki1
rada78
Struzzo
Tanja83
Tinche
bulevarka
OKacica
ananana
JocY
dr mali pariz
Shizika
Dacaa
saska1
Vuchica
Orline
zoxa
anak
malaplava
MIRKA85
Jelica
plavaptica
KoMetaK
BiKsi :)
Marija86
Botox
dra00
Mirjana
noja
Nensy85
Mrvica
medolino
heart84
shenon
maki79
sanjicica
lilly13
stefi :*
Ema78
mijaki
krol
jagodica
M.
Gramatika
69 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 7/12/2012, 07:20

Stefi. proverila sam, radila sam analize na sudskoj medicini i mutant sam na tom MTHFR heterozigot, i dr.kaze to nije vazno.
Idem 13.12.kod dr.Mitic hematologa, pa cu da vidim kako ona kaze.

Malaplava, hvala na odgovoru. A sto pijes aspirin, ko ti je preporucio? Jel neophodan?

A utrogestan, sta znaci po potrebi, od cega zavisi? Jel nece da smeta ako smanjujem?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 7/12/2012, 08:32

ananana ::Stefi. proverila sam, radila sam analize na sudskoj medicini i mutant sam na tom MTHFR heterozigot, i dr.kaze to nije vazno.
Idem 13.12.kod dr.Mitic hematologa, pa cu da vidim kako ona kaze.

Tu mutaciju ima 40-60% stanovnistva, to ti govori koliko je to uopste relevantno.

Ja pijem aspirin po preporuci mog ginekologa, a bila sam i kod hematologa, profesorka neka, zaboravila sam kako se zove, da ne trazim sad. Ona mi je rekla da mi aspirin nece skoditi; s obzirom da niko sa sigurnoscu ne zna zasto mi se desavalo toliko spontanih, eto nece da skodi, ako pomogne dobro je, malo da poveca cirkulaciju, prokrvljenost...

A utrogestan uzimaj kako su ti rekli, i meni je dr smanjio na 3*100 mislim negde oko 16.nedelje(pre toga 3*200). Ali nemoj uporedjivati druge trudnice sa sobom, nego slusaj dr, nece ti nista biti ako ga smanjis... ionako je to sve preventivno Rolling Eyes Jedino mi sa vto moramo u pocetku da ga uzimamo a posle kako koja trudnica... Lako ce ti opet povecati ako ne daj boze procene da treba. A kontrole su dovoljno ceste da ne brines...
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 7/12/2012, 09:13

Ananana, i ja pijem utrogestan, 2 x 100mg, znam da nije neka doza, al ga pijem...Pitala sam vise lekara, svi su u fazonu, nece da ti skodi, samo ti o pij dalje. ja sledece nedelje idem na kontrolu, pa cu videti kako da ga smanjujem i da li da ga uopste smanjujem. Metformin recimo posltepeno smanjujem, izbacila sam jednu dozu, pa sam sada samo na 500mg, jos par dana. Ali, postomje svaka trudnoca individualna, najbolje je da slusas svog lekara, pa u dogovoru sa njim...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 7/12/2012, 10:26

Hvala devojke, divne ste osmeh srce ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 7/12/2012, 10:28

'jutro trudnicice...
Ananana, i ja imam mutaciju heterozigot plus PAI i na fraxiju sam sve vreme....Jedno vreme sam pila i aspirin ali on mi nije ni trebao...Najbolje poslusaj hematologa vezano za ove stvari, jer vidis kod svih nas je razlicito.
A Utrogestan se uglavnom ne smanjuje do 12-e nedelje, ali i to zavisi od doktora do doktora....

plaaptico hvala na info, i uzela sam taj od 16, pa cu u ponedeljak da pitam doktora da mi stave njega i da mi kateter stave dok sam u anesteziji....

...odoh da pokusam da zovem Potrcka da mi ode na pijacu jer ja ne mogu a svekar mi dolazi na rucak danas....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 7/12/2012, 10:57

mijaki ::'jutro trudnicice...
Ananana, i ja imam mutaciju heterozigot plus PAI i na fraxiju sam sve vreme....Jedno vreme sam pila i aspirin ali on mi nije ni trebao...Najbolje poslusaj hematologa vezano za ove stvari, jer vidis kod svih nas je razlicito.
A Utrogestan se uglavnom ne smanjuje do 12-e nedelje, ali i to zavisi od doktora do doktora....

plaaptico hvala na info, i uzela sam taj od 16, pa cu u ponedeljak da pitam doktora da mi stave njega i da mi kateter stave dok sam u anesteziji....

...odoh da pokusam da zovem Potrcka da mi ode na pijacu jer ja ne mogu a svekar mi dolazi na rucak danas....

i ja sam mjaki htela isto..posto je onaj njihov uzas..ali mislim da ne mogu da ga plasiraju dok si u anesteziji..postupak je takav da ti uhvatis clanke i povlacis a u isto vreme noge treba da su ti rasirene i onda sestra uvlaci kateter Rolling Eyes bas je tako na Betaniji
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 7/12/2012, 12:41

Ja ne znam jel ima razlike kod porodjaja i drugih intervencija, ali meni su 2x stavljali kateter u anesteziji. Na Betaniji. Prvi put je bilo nepodnosljivo kada sam se probudila i ceo taj dan i noc, a drugi put sam mislila da nemam kateter toliko ga nisam osetila. Ili sam bila psihicki spremnija ili je bio neki drugi ili su ga lepse stavili, ne znam u cemu je stvar ali eto dva razlicita iskustva!
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 7/12/2012, 12:51

Ne znam ananana meni su na Betaniji tako stavljali pred carski..jos ide i braunila,pa oni antibiotici tri sprica kao za konja,pa ctg pa kateter i to je to..a pre svega ide klizma Rolling Eyes yes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 7/12/2012, 13:08

Ne znam za druge klinike, ali ja i dan danas imam rupu od braunile sa Betanije...A ne vidim sto ne bi plasirali kateter u toku anestezije, tada su misici opusteni, nema naglih trzaja, dok u svesnom stanju em psiholoska barijera, em nevoljni grc misica... Sa druge strane, kada pomislim kako muskarcima stavljaju katetere i koliko to njih boli, ovaj nas mi dodje kao sala...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 7/12/2012, 13:12

ma sta cu im ja...ih sta mi sve istrpimo nije to nista za njih... Mad
I meni se vidi oziljak od braunile..a uskoro dobijam novi lol!
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 7/12/2012, 13:37

...cini mi se da je neko na iskustvima sa porodjaja pisao da su joj stavili kateter u anesteziji...videcu vec, u ponedeljak cu da pitam dr-a...
ne znam ni sama, neizvesnost mi je najgora, sto ne znam kako ce sve da tece, svaki korak...
ja se ne plasim nicega, ali volim da znam kako sta ide i sta me ceka....



mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 7/12/2012, 14:00

Lilly, Shenon čestitam od srca, neka su vam žive i zdrave moje potencijalne snajke lol!

Mijaki, sitno Shocked

Heart, nadam se da je stabilno stanje.

Sve ostale trudničice ljubim i grlim queen
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 7/12/2012, 14:11

Ananana mijaki je u pravu. Eto ja sam homozigot na mthfr i imala dva spontana pa sad nisam smela bez fraxija. Uostalom to su nasa iskustva naravno da ces poslusati hematologa..all the best! osmeh srce
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 7/12/2012, 16:21

Mijaki ja sam se porodila na cr u frontu i odnela sam svoj silikonski kateter velicina je 16mm i stavili su mi ga ali u svesnom stanju i stvarno ne boli nista. Ne znam gde se ti poradjas ali ako imas svog dr onda ce prihvatiti da ti stave taj tvoj kateter-
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od plavaptica 7/12/2012, 16:54

Naravno da hoce, zasto ne bi ako doneses, pa cak iako ne bude niko poznat tu. Samo ja mislim da mora pre anestezije, ne znam tacno iz kog razloga. Znam da na primer za neke laparaskopske operacije stavljaju tek kada uvedu pacijenta u anesteziju, ali za cr to izgleda ne vazi kada je u pitanju opsta anestezija naravno.
Mijaki, sve ce proci to u najboljem redu, da ceka te par bolnih iskustava, ali veruj mi sve brzo prodje i to sto je bilo ruzno i neprijatno se tako brzo zaboravi kada prvi put ugledas svoje sunce.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 7/12/2012, 20:03

maki79, plavaptico, sada mi je lakse, i ja sam uzela tu sesnaesticu, reci cu dr-u odmah u ponedeljak...ne vidim ni ja razlog da nece da uzmu nesto sto sam donela, ionako su nam bolnice siromasne...

otisao svekar, lepo smo se pocastili ruckom tj vecerom...mene su malko zabolela ledja dok sam spremila lazanje...ali sada je vec bolje....Princeza se meskolji i gurka...
ljubim vas, odoh da opruzim ledja...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 7/12/2012, 23:11

i mene po svim prilikama ceka cr na Betaniji i imam malo strah od svega nepoznatog.al kad kontam malo,mnoge zene su izdrzale pa cu i ja.Juce pala kupovina ostalih potrepstina koje su falile za dolazak bebe,jos fali odelce za izlazak iz porodilista i iz apoteke one specije za pupak i mislim da je to to.Malopre ukljucila posteljinu da se pere,pa cu sad kad zavrsi cebad,peskire...kontam da operem prvo to sto se teze susi pa polako da peglam.Ja sam odlucila da sve properem na 30stepeni sa malo duel senzitiv praska i cikovog omeksivaca.Valjda je to OK!
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 7/12/2012, 23:11

i mene po svim prilikama ceka cr na Betaniji i imam malo strah od svega nepoznatog.al kad kontam malo,mnoge zene su izdrzale pa cu i ja.Juce pala kupovina ostalih potrepstina koje su falile za dolazak bebe,jos fali odelce za izlazak iz porodilista i iz apoteke one specije za pupak i mislim da je to to.Malopre ukljucila posteljinu da se pere,pa cu sad kad zavrsi cebad,peskire...kontam da operem prvo to sto se teze susi pa polako da peglam.Ja sam odlucila da sve properem na 30stepeni sa malo duel senzitiv praska i cikovog omeksivaca.Valjda je to OK!
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 8/12/2012, 05:42

Dobro jutro svima... mene je moj matori pas probudio u cetiri, izveo u park, i sada spokojno spava pored mojih nogu a ja naravno vilenim... Nego, imam dosta drugarica po inostranstvu, i sve mi pricaju da je tamo trend da se bebe ne kupaju i da se izbacje sva hemija iz upotrebe. Imamo li podforum na tu temu, nessto nisam uspla da nadjem? Bas bih volela da cujem misljenja i iskustva. Znam da je i kod nas nekad bilo da se beba ne kupa( sem guze naravno)...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 8/12/2012, 10:34

Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 8/12/2012, 10:39

Orline, iz nekog razloga ne mogu da ga otovrim, mislila sam da je zakljucan... ajd probacu ponovo...


Shocked
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 8/12/2012, 11:52

orliska osmeh srce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 8/12/2012, 11:53

Orliiiiiiii! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 766699
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 8/12/2012, 11:56

Cmok i vama, lepotinje Laughing
Javila sam se ja i juče, a biće i češće akobogda.

Srećan vam prvi sneg Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 8/12/2012, 12:02

.....jeste, jeste prvi sneg - ja tako volim sneg, samo da vetar ne zavija ovoliko, mada necu da kukam, bolje i neka vetar zavija, samo kada se setim onih 40 stepeni od letos muka mi pripadne!
Orliska, citala sam na jutrima, sin te slusa....bas je aktivna bekana, ljubi ga teta MIjaki usne



mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu