KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+73
caci
Nensy85
tisa
Simona
hany
ninica2
HappyGirl
bokica
laKole
Sneza
Sofka
dragana76ns
buby
cicsa80
dragmilk
megica-pegica67
OKacica
SannI-AlL
Struzzo
JocY
bobica83
missile
key
penelope
Milijana
Mirjana
noja
Niny
kasia
dr mali pariz
lilya
djole42
Marija86
LaFolie
Jejaaa
dra00
MAAKKI
saska1
Mali Princ
Tinche
Akijeva
BiKsi :)
agata
cufta
MARA
veki1
bak
bebko
Vuchica
anak
Gramatika
M.
maus
jagodica
shenon
Mrvica
zoxa
Jelica
Shizika
malaplava
mijaki
heart84
Ema78
Botox
sanjicica
Orline
MIRKA85
nina :)
stefi :*
KoMetaK
maki79
medolino
lilly13
77 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 3/10/2012, 20:14

Mijaki meni Ljubic trazi sve da radim, cak su me u laboratoriji gledali i rekli koji vam je to dr. rekao da u trudnoci radite holesterol i sedimentaciju,pa to se ne radi, ali eto on trazi. Leukociti su mi u granicama normale,a sto se tice sedimentacije ja naglasim i to da odrade, a vrednosti su 0-15 sem kod trudnica Very Happy Bilo kako bilo ne kosta me nista,samo par hiljada dinara Very Happy da odradim sve to.Ici cu privatno ne mogu da se smucam po domu zdravljajos i tamo nesto da navatam
Ljubimo puno princezu Anu ljubav
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 3/10/2012, 20:42

heheheeee, ti znas da meni ne treba puno, sledeci put na svoj spisak dodajem i sedimentaciju yes
odoh da ruckim cevapcice....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 3/10/2012, 21:28

evo i nas,porasli smo masala.decak ima 825gr a mama 61.5kg al sestra i ja sakrile od doktorice pa rekle da imam 60kg Very Happy
sve ostalo je ok,grlic 3cm,beba nije nisko al nabio je glavicu negde i priljubio se uz posteljicu pa nismo mogli lepo da ga uslikamo.mozak i srce pregledani detaljno,sve OK.
Heart bravo za malog drugara!!!
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cufta 3/10/2012, 21:33

Zenske, cestitam i Emi i Orlu a i svima ostalima sto tako lepo idete ka svojoj deci. Svi vasi sadasnji problemi ce uskoro potpuno nestati.....jos malo....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 3/10/2012, 23:12

Heart84, verovatno sve ludi od trudnoce, a to za stomatologa mi je cudno... Kada je sedimentacija povisena, obicno se traze fokalna zarista, ali ona se mogu uociti sa sigurnoscu samo na snimku zuba, sto je apsolutna kontraindikacija u trudnoci.
Ako vec treba da ides, odi na klinike stomatoloskog fakulteta i trazi da te primi asistent ili profesor. Javi se na Kliniku za bolesti zuba,to ti je Rankeova ulica, 4. sprat, i na Kliniku za parodontologiju i oralnu medicinu, to ti je u ulici dr Subotica, na prvom spratu. Tebi stomatoloski mogu desni da prave problem, sto je karakteristicno za trudnocu, u smislu naticanja , krvarenja i metalnog ukusa. Ako imas proces na nekom zubu, koji je pod plombom, niko ne moze sa sigurnoscu da tvrdi da li ima iili nema neceg na vrhu korena. Plombirani zubi mogu da daju povisenu sedimentaciju samo ako je ispod plombe probio karijes, pa je u korenu gangrena ili neki akutni proces. Gangrena uglavnom ne boli, a za sve ostalo bi ti oci ispadale.

Na Klinici za bolesti zuba trazi prof Vujaskovic ili prof Lukic, a na parodontologiji je dobar dr Hadzi Mihajlovic, mada on vise radi oralnu medicinu. Sada je tamo i dr Stanimirovic, bio je dobar dok sam ja studirala, malo sirov, ali ok. Takodje, odlicna je i dr Ana Pucar.

Nadam se da sam barem malo pomogla !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 3/10/2012, 23:30

Ema draga hvala ti puno na informacijama. Mislim da nema veze sa time jer stvarno da kucnem u drvo nemam probleme sa zubima. Sutra mi stize urinokultura i odradicu briseve tako da bih pre rekla da je mozda tu neki problem, ako ga uopste i ima.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 3/10/2012, 23:45

Heart84,

nemoj da brines, molim te, sedimentacija je normalno povisena u trudnoci i ta analiza se u trudnoci i ne radi i nije znakl nikakve infekcije.
I holesterol je normalno da je povisen, to je prakticno adaptacija organizma na vece potrebe za holesterolom posto je on vazan gradivni sastojak za bebu, prvenstveno za mozak i nerve.

To su ti sasvim normalni nalazi. Opusteno.

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 3/10/2012, 23:46

Prvo da se zahvalim što ste me posule bebećom prašinom, blagodarim na lepim željama!

A onda i da čestitam Emi78 trudnoću, da joj bude lagana i školska potpuno!

Stiskam vas sve!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 4/10/2012, 00:37

Heart ja na carski..
Cure hvala na podrsci...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 4/10/2012, 08:50

Devojke,dobro jutro, zaboravih da napisem da juce kad sam bila kod moje dr u dz, zbog slinavljenja i pluca, rekla mi je i da nema smisla da mi vadi krv, jer je ionako sve poludelo, a da ce mi sedimentacija i leukociti ionako biti vioki, zbog trudnoce. Tako da, Heart, sigurno je da su svi parametri drugaciji, ali opet, ako ti je covek rekao, idi izvadi krv i nemoj da brines.

Biksi, hvala !!!

Videcu kako ce mi biti danas, da li cu moci da odem da izvadim ja krv, da vidimo kako beta raste. Smeta mi ova prehlada, ili sta god da je, a dr mi rekla da ne pijem nista, sem cajeva i sl....gubim dah, pa je to problem... KOd ginekologa imam tek 19.10., to mi je u dz, a sa ovim sto smo radili IUI, verovatno za nedelju dana, posto u subotu ulazim u cetvrtu nedelju... Srce se bese vidi tek od 5-6 nedelje, za r ne...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 4/10/2012, 09:20

Stefi, draga, još samo malo! Mogu misliti da su ti dani ko godine, ali uvek se nađe- još ovo da se pripremi... Ljubim te jako i držim fige da sve prođe carski!
Heart, u Jevremovoj su jako oprezni -bilo koji pokazatelj da nije u granicama, šalju te na sve analize na koje bi inače i svi dr morali da te šalju, jer protokol to zahteva. Dr u državnim ustanovama, to ne rade jer su analize dosta skupe često, a u manjim ordinacijama ne žele da na taj način odbijajau pacijente. Ne daj bože - kad bi došlo do nečeg, mogli bi da tužimo dr zbog nesavesnosti i nereagovanja na sve simptome. Jevremova to sebi neće da dozvoli.
Tako da se ne sekirš i prihvatiš to- još par analiza, ništa strašno naspram onoga što smo do sad sve odradili...
Govorim ti to, jer su skoro svim trudnicama ti pokazatelji povišeni.
Glavno na brineš- bolje je iodraditi, a da je glava mirna!
Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 4/10/2012, 09:28

Dobro jutro Very Happy
Fala na lepim željama, kako ovi tickeri klize, meni još sveža 32-ga nedelja, a vidim par tickera već na njoj, sad će to, začas Wink

Loli vas pozdravlja, možda će danas kući, napisah u njenom dnevniku. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 275568

Bojana86 ::

e, bolje mi je mnogo, samo ta drhtavica ali kao da se organizam privikava polako, ma bice to sve ok, i ja sam psihicki bolje i pozitivna i eto :) sa svakom tabletom kao da manje osecam nezeljene efekte i dr mi rekose da su ti efekti normalni..... sve s to da pregrmeti zarad ovo moje vrpoljaste guze unutra..... :-*
Navikava se pomalo organizam, drago mi je da ti je bolje. Jadne naše mame, kad nas vide u nekom od ovih "specijalnih" stanja, oduzmu se načisto.

Ema78 ::Devojke, da se prikljucim vasem drustvu...Od juce sam zvanisno trudnica...
Dobrodošla i zvanično lol!

Shizika ::
Orline, chestitam ulazak u 9i mjesec. I opet ti je muz u pravu, pakuj torbu da on barem po tom pitanju moze da se opusti. Ja bih zakazala datum shto blize napunjenih 37 sedmica, ljepshi je planirani CR. Kako to nema pravilo na Balkanu da beba izlazi napolje chim su pluca zrela za pushachka? Wink
Fala, šiz Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 275568
Jes, jes, mužek je u pravu, eno je torba, fali još par sitnica, 80% je spakovana. Znaš šta, ovde obično gledaju da bude 38 sedmica punih, ukoliko je CTG uredan i adekvatna zrelost bebe, ali vidjećemo već u ponedjeljak. Sumnjam da će čekati škorpiju, vjerovatno će da ga vade još za vrijeme vage Laughing

stefi :* ::Cure upravo dolazim od doktora. Ja i moj bebison se upoznajemo u nedelju,boze pomozi!!! Toliko su me drmnule emocije da mi se i place i cuti i smeje i zbunjena sam,ali svestna svega svakako jos nisam Laughing torba je spakovana,ja danas idem sebe da onovim za izlazak,u sub.da se sredim i tako..verujem da ce mi ovih 3,4dana biti vecnost...
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 32796 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 32796 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 32796
Ma gdje vječnost!!! Dok se ti isfeniraš i ponoviš garderobom , nagledaš nove sobice, eto ga nedelja Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 11031

Mrvica ::Orle, jel torba spremna? Nemoj da sekiras muza, nego ti to prati njega u stopu i pripremi sve pa kad vreme dodje, da sve bude spremno. Srecan ulazak u deveti mesec. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 694552

Fala Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 612963

heart84 ::Evo mene vratila se sa UZ, decko ima 780 gr. Very Happy dusa moja, svi ostali parametri su ok, tako kaze doca.
E sad verovali ili ne meni doca rekao da pazim sta da jedem samo piletina i riba dolazi u obzir, zato sto mi je holesterol 7 affraid a ja citavih 58.5 kg imam.
I da dao mi je da odradim crvikalni i vaginalni bakterioloski bris, bris nosa i zdrela,pregled stomatologa i ORL-a a to sve zato sto mi je sedimentacija 22,pa da proveri za svaki slucaj.
Pa ja sam veliki dasa Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 512172 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 512172 Sjajno...
Ljubić ništa ne prepušta slučaju Wink
malaplava ::Ooo pa svasta novo ovde... nove trudnice stizu Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 925363 neke se spremaju za nove, najlepse uloge... a ostale napreduju Very Happy divnooo
Kod mene nista novo, osim novih kilograma koji se samo lepe... nisam navikla pa mi cudno, pasce kritika od dr na sl kontroli Embarassed

Ljubim vas sve
Malaplava, a da nisi možda trudna Wink lol! Koliko se to lepe, ajde, ne mogu da verujem, nisi 15 već dobila, sigurno.

MIRKA85 ::evo i nas,porasli smo masala.decak ima 825gr a mama 61.5kg al sestra i ja sakrile od doktorice pa rekle da imam 60kg Very Happy
sve ostalo je ok,grlic 3cm,beba nije nisko al nabio je glavicu negde i priljubio se uz posteljicu pa nismo mogli lepo da ga uslikamo.mozak i srce pregledani detaljno,sve OK.
Heart bravo za malog drugara!!!
Još jedan divan izveštaj lol! Mašala Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 196545


agata ::Heart84,

nemoj da brines, molim te, sedimentacija je normalno povisena u trudnoci i ta analiza se u trudnoci i ne radi i nije znakl nikakve infekcije.
I holesterol je normalno da je povisen, to je prakticno adaptacija organizma na vece potrebe za holesterolom posto je on vazan gradivni sastojak za bebu, prvenstveno za mozak i nerve.

To su ti sasvim normalni nalazi. Opusteno.
Potpisujem agatu Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 4/10/2012, 09:39

Ema, u 7. Nedelji gledaju otkucaje srca. Nekad moze i ranije, al u 7. bi bas trebalo.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 4/10/2012, 09:40

Pravila sam spisak kumi, šta joj treba da pripremi za porodilište. Iskopirala sam tekst, ako još nekom zatreba. Stvari sam stavljala u kese, pa u veću torbu, činilo mi se praktičnijim. Možda nekome i od vas bude korisno:


Spisak stvari za bolnicu, prva kesa:

-zdravstvena knjižica
-lična karta
-krvna grupa, Rh faktor
-uput za porođaj
-tast na žuticuHBsAg
-rezultati 2 poslednja uz
-zadnji iveštaj lekara
ako bude CR onda ti treba i : vreme krvarnja i koagulacije, PTT, urea, kreatinin, mokraćne kiseline i ŠUK
(Znam da ovo gore već svi znaju i da ste vadila i neke druge nalaze, ali ipak kuckam sve, mislim da ne smeta)
-spavaćica
-bade mantil
-papuče
-mrežasti ulošci, pakovanje (nosiš ih u porođajnu salu kao i mobilni, samo ga naravno ugasite)
(odeću kad skinete vraćaju ti kući, a ovo gore obučete)

druga kesa:
-neseser ( četkica za zube, pasta, gel za tuširanje u kesici-nemate gde da spuštate u kupatilu, tabla paracetamola ili analgin-kako god da se porodite posle boli- ja sam tu noć popila paracetamol, a nisam opet spavala skoro uopšte, lanolin kremu za bradavice-kupite original oko 1.000 din.stvarno deluje, mrežaste gaće)
-peškir
-podmetač za krevet (kod nas ne menjaju posteljinu u bolnici)
-spavaćica
-peškir
-podmetač
-2 kese mrežastih uložaka
-plazma, voda, sok
-spavaćica

Da vas ne zbunim, još jednom napominjem, ja sam tako stvari ređala u kesu-trebaju vami sigurno 3 spavaćice, možete da kupite sa otvorima za grudi ili da se otkopčava do grudi; ponesite male peškire jer nemate gde da ih kačite-isuširate se i posle koristite drugi.

Treća kesa:
-10 pampersa veličina od 3-6kg (ja sam sve potrošila za dva dana, pa može i neki više)
-5 običnih pamučnih pelena (gledajte da su porubljene sa min dve strane, poželjno sa tri i da su guste, ne žalite pare- kupiš loše i ubijaš se da ih ispeglaš posle)
-2 benkice
-manja pavlovićeva krema
-vlažne maramice
-prekrivač za bebu ili džačić (kod nas nemaju sa čim da ih pokriju, pa traže)

Sve ove 3 kese, naravno možete staviti u veliku torbu da bude lakše.

Kad izlazite, mužić donosi:
-kapicu za bebu (nema veze što će biti toplo vreme)
-1 pampers pelenu
-1 običnu pelenu
-švedske gaće
-odelce
-korpicu za iznošenje bebe (mi smo u auto sedalici)

Po izlasku iz bolnice

Spisak stvari koje kupuješ u apoteci kad treba dođeš kući (mi smo kad sam ušla u deveti počeli da kupujemo):
Za obradu pupka- šta vam od ovoga treba, reći će ti patronažna, svaka drugo koristi-ovo je bar jeftino, pa slobodno sve uzmite
-alkohol 70%
-hidrogen 3%
-dermatol prašak
-komprese (gaze) dimenzije 5x5, 30-tak komada
-povidon jod (njega je naša patronažna koristila)

-štapići za uši
-četka od veštačke dlake da ne elektriše kosu i češalj (njega još nismo koristili)
-makazice sa zaobljenim vrhom za bebe (prvih mesec dana bebi se ne seku nokti zbog zanoktica, pošto će biti veliki stavljajte im rukavice na ruke)
-bebisol ampule (kapi su za oči i nos)
-vigantol kapi (od 15-tog dana se koristi po jedna kap dok ne napuni godinu)
-2-3 male flašice od 125 ml Avent (kupite plastične); jedno vreem je bila povika na Avent, ali ja bih se lično opet za njih odlučila;
-duda varalica Nuk silikonska
-pavlovićevu kremu sa kamilicom
-vlažne maramice
-pampers
-6 pakovanja mrežastih uložaka
-pakovanje febriceta, paracetamola, analgina
-kapi za skupljanje materice, nije bitno koje (piju se od izlaska iz bolnice 3x15 kapi nedelju dana)
-za ranu hipermangan ili rivanol ili octenisept (njega sam ja koristila, jer se sad preporučuje, ali ko će na CR, to mu neće trebati)
-10-tak podmetača za krevet (velikih)
-nekoliko mrežastih gaća (ako bude CR preporučuju, a i inače ti trebaju kad dođeš kući)
-sapun za bebu (seba med ili chicco)
-toplomer za bebu i termometar za merenje toplote vode

kupiti još za prvu ruku da imate u kući:
-plastični bokal za polivanje bebe
-kadica veća sa ravnim dnom
-kupko (kad počnete sami da ga kupate trebaće vam-metalni okvir na koga se uvuče frotir)
-10 benkica (ja sam koristila samo bodiće, mnogo su praktičniji, ali to sve zavisi šta kome odgovara; u bolnici traže benkicu)
-30 do 40 pelena platnenih
-10 do 15 platnenih švedskih gaća (sve su pamučne, ali gledaj da su kao uštirkane, te zovu platnene, čvršća ti je beba kad je držiš)
-2-3 kapice

-poneko odelce (moj sinčić je jedno obukao kad je izlazio i jednom sam mu obukla kod doktora, inače bodić i zeku)
-5, 6 zeka (tako zovem pantalone sa nogicama)
-posteljina (dovoljna je jedna, to često poklanjaju)
-najlon koji ide na dušek, da ga ne zapiški

E, sad čujem da se u Bg dobijaju paketi za bebu, pa nešto od ovoga će sigurno biti i u njemu.

Čitajte obavezno o upalama grudi –mastitisu. Mene nije zakačilo, jer mi je dugo i dolazila patronažna, a i cedila sam se i mazala lanolinom. Obavezno platite ženu, jer će ti dati dosta korisnih saveta-svaki dinar se isplati. Ja nisam kupila pumpicu za ceđenje, patronažna mi je pozajmila. Može da zatreba, a moža i neće trebati. Najbolja je Aventova i tad je koštala oko 3.500 din, ali je nemojte odmah kupiti-ako ti zatreba ima je u svakoj apoteci. Vidite samo cene, jer dosta variraju.
Pisala sam sve šta sam i ja imala na spisku-dosta toga, a možda i sve vam je poznato, ali nema veze- od viška glava ne boli. Nešto je zbog perioda koji je prošao i prevaziženo, ali nekom će i koristiti, nadam se.
Telefon halobeba, koji smo nekad okretali da čujemo još neko mišljenje, je 011 3237-357 i 3237-358. Doduše, prošlo je 4 godine, pa se možda i promenio.

Dok sam ovo pisala, obraćala sam se kumi, a sad sam ispravljala na množinu, ali moguće da se potkrala neka greškica, tako da znate o čemu se radi. Nije mi baš pregledno dok kuckam.

Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 4/10/2012, 09:41

Baš je ispala duga- možda sam malo preterala Embarassed
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 4/10/2012, 09:43

Jutro cure,

hvala vam puno na informacijama Very Happy citala sam i ja da su te povisene vrednosti normalne, cak da neki dr. to i ne traze da se radi.
Ja jutros odmah otisla uradila bris grla i nosa i vaginalni i cervikalni bris Wink a urinokulturu cekam danas mi stize.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 4/10/2012, 09:56

srculence gde su ti uzimali vag i cerv bris, posto trudnicama u privatnim laboratorijama uglavnom nece da uzimaju vec traze da se donese uzorak od ginekologa?
ja sam sigurna da ce to sve biti u redu, ali uvek je dobro odraditi nalaze pa da covek bude miran....

Jagodice spisak je jako koristan, sad cu da ga ukrstim sa mojim Wink

odoh cure, nemam nista jestivo u kuci, a gladna sam......moram napolje.....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 4/10/2012, 09:59

Mijaki sve briseve sam radila u Jevremovoj, bris grla i nosa uzimala mi je sestra, a vaginalni i cervikalni dr. Rakovic Very Happy i moram priznati da je bas bio nezan, skoro nista nisam osetila Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 4/10/2012, 10:05

sjajno, cisto da znam gde mogu da ih vadim, ja sam u trudnoci radila bris nosa i grla i cervikalni, a baginalni nisam, niti je kome padalo na pamet da mi trazi...ne znaju oni da ja navise volem kada mi daju da se analiziram....
....eto u ponedeljak odoh u Dzordza Vasingtona tamo da vidim ko moze da mi pregleda mladeze (jer ih imam milion) i jedan dva su mi u trudnoci nesto cudni.....pa za svaki slucaj....Prvi put se plasim bolesti i smrti onako istinski jer zelim dugo da zivim za svoje dete, barem dok ne napuni 30 godina, a onda ce mi i to biti malo....
ajd da ne mracim od ranog jutra, cmoka

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 4/10/2012, 10:27

malaplava ::Ooo pa svasta novo ovde... nove trudnice stizu Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 925363 neke se spremaju za nove, najlepse uloge... a ostale napreduju Very Happy divnooo
Kod mene nista novo, osim novih kilograma koji se samo lepe... nisam navikla pa mi cudno, pasce kritika od dr na sl kontroli Embarassed

Ljubim vas sve
Malaplava, a da nisi možda trudna Wink lol! Koliko se to lepe, ajde, ne mogu da verujem, nisi 15 već dobila, sigurno.


Ori nasmeja me za 'dobro jutro', bice da je to razlog Very Happy Ma meni cak i drago sto sam se malko popunila, jer sam vazda bila mrsava (ali necu da priznam okolini) Very Happy Nisam 15, za sada +6 Rolling Eyes

Jagodicice hvala za spisak, sacu da ga iskopiram i stavim na sigurno, nisam ga detaljno citala ali ima vremena, duga je zima :)

Odoh sada u setnjicu i shoping, imamo nekih decijih rodjendana, pa da malo trosim parice.

ljubav
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 4/10/2012, 10:28

Uh ispade nepregledno, ko je sta rekao tj napisao, ali ne zamerajte hehe
Pozdrav
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 4/10/2012, 10:50

heart84 ::Mijaki sve briseve sam radila u Jevremovoj, bris grla i nosa uzimala mi je sestra, a vaginalni i cervikalni dr. Rakovic Very Happy i moram priznati da je bas bio nezan, skoro nista nisam osetila Very Happy
Da on nije anesteziolog Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 404938 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 404938

Jagodice, hvala ti, jako pregledan spisak. Jedan od boljih koje sam videla Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 578491 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 543728
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 4/10/2012, 12:54

caos cure,.al ste se raspisalee :-*
mi danas punih 32 nedelje.... nikada ih nisam ovako brojala u dan ko sad :) heh....
eno moja mama udarila po spremanju stana, cakli se svuda :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 4/10/2012, 13:29

ja sam isla ponovo na vadjenje krvi, da vidimo sta se desava sa betom...raste li ili pada...a danas se osecam potpuno drugacije nego juce,sva sam nekako splasla, al me zato krsta i stomak razvaljuju. ma sve me nesto boli i sve mi nesto fali, valjda sad hormoni vode glavnu rec, pa se trudim da se ne uzbudjujem previse. u sustini, fali mi da normalno disem, eto samo to...

Bojana,uzivaj...mama je mama. Ja ne znam kako cemo se nas dvoje organizovati za nedaj boze, jer ni moji ni njegovi ne zive u istom gradu kao mi, i jedni i drugi jos uvek rade, al mislicu o tome tada. Jesi li uspela malo da se priviknes na lek ili je i dalje grozno ?

Jagodice, svaka cast !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 4/10/2012, 13:39

Ja sam bar jedno nedelju dana, malo pre nego što je trebalo da dobijem a i kasnije, osećala menstrualne bolove, ali se nisam uzbuđivala to je uobičajeno.

Ni meni niko neće moći da pomogne kad se beba rodi, ali sam sigurna da ćemo se snaći bez problema. Većina drugarica mi kaže da su imale mnogo slobodnog vremena u početku jer beba dosta spava. Tek kasnije kreće ludnica, al tad se već navikneš lol!
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu