KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+54
cici
Milijana
SannI-AlL
saška
senka
penelope
beta
lolipop
mamajednogprinca
red
malaplava
Ema78
seka 35
ninica2
LaFolie
lilya
dra00
KoMetaK
Mali Princ
nacKa
Shizika
Mirjana
M.
Nefertari
dr mali pariz
Vuchica
MIRKA85
noja
MAAKKI
shenon
maus
fenix
BiKsi :)
jagodica
lena
cufta
maki79
Xena
racili
bak
Mrvica
veki1
Botox
sanjicica
Akijeva
Jelica
anak
medolino
heart84
mijaki
Orline
Gramatika
lilly13
stefi :*
58 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 12:07

nemam strije, hvala bogu nigde :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 26/9/2012, 12:07

Ja se juce malo iznenadi u dz.Merila sam se i imam 80 kg sto znaci za sada 15kg okruglo evo u osmom.A osim stomaka nevidim nigde neko gojenje ni u rukama ni u nogama.Mada u pravu ste da se otice otice se a jos sam se popodne merila kada su mi stopala bila kao krofnice .A od jutros na mojoj vagi 77kg a njoj bas zelim da verujem.I nigde nisam otekla.
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 26/9/2012, 12:22

medolino87 ::Gde ste trudnice moje lepe sreca
Vidim bice dosta bebica u oktobru osmeh srce
Racili,cestitam na sincicu,nek je ziv i zdrav,uzivaj sa njim maksimalno jer si zasluzila! Ljubim vas poljubac

Mi smo bili juce na UZ i sve je odlicno,bebice napreduju i jedna je teska 250gr a druga 220gr, ona donja beba je teza i naprednija od gornje Wink Ali joj zato gornja bebica sedi na glavi onoj donjoj Wink Grlic mi je savrsen a i obezbedjena sam serklazom Very Happy Dr je jako zadovoljna,rekla mi je da izbegavam sedenje ali setnjice mogu yes Videla je dva bebe bebe Sada samo da smislim neka lepa imena Very Happy Mada sam ja mislila da cu imati makar jednu princezicu ali nema veze najbitnije je da su zdravi i napredni osmeh srce Stomak mi raste,uskoro cu se slikati i postavljam slicicu na stomacicima Wink

Sve trudnice ljubim jako najjace,sve bebice cmacem u obrascice medene i svim mamicama saljem velike poljupce ljubav ljubav ljubav


Divno Medolino, divan izvještaj. Uživajte svaki trenutak! srca
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 26/9/2012, 12:25

Stefi, neka vam je dečak živ i zdrav! čestitam! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 21831
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 26/9/2012, 12:30

stefi :* ::kad ste vec kod kilaze,ja mislim da kad se stavlja vaginalno progesteron ne bi trebalo da stvara strije i to,ali kad se pije sigurno,ja imam neke crvene strije na zadnjici,imam osecaj kad bih zagrebala preko njih da bi siknula krv...inace ugojila sam se 13 kg a nigde mi se ne poznaje,sem na stomaku koji je veeelikiii trudnica

Nisam sigurna da progesteron koji se pije ima više uticaja nego kada se stavlja vaginalno. Ja utogestan pijem već 4,5 mjeseca 3x200, bez prestanka. Još uvijek nemam kg viška, u svu svoju garderobu mogu ući bez problema, osim kućice naravno Very Happy . Ne otičem nikad, doduše još uvijek. A stomak mi je istog momenta kada je počeo rasti ispucao sav, sav je modar, doca kaže da su to neke kapilarne strije, i da će se povući. Iako stomak mažem raznoraznim kremama od pavlovićeve, melema pa do onih skupljih Chiccovih, na strije ne mogu uticati niklako. Čak su mi se sada počele pojavljivati oko pupka. Mislim da je to sve individualno, u zavisnosti od naše kože. A ima tako lijepih jednodjelnih kupaćih kostima, ihaj.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 26/9/2012, 12:43

Po raznim knjigama, uključujući i onu baš dobru knjigu Mayo klinike o trudnoći, piše da kreme protiv strija ne mogu da pomognu jer koža puca u mnogo dubljim slojevima nego što krema može da dopre. Otprilike, sve je to čista prevara farmaceuta i kozmetičara, ali se mackamo zato što se bolje osećamo (uradile smo sve što je u našoj moći) Very Happy
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 26/9/2012, 12:47

M. ::Po raznim knjigama, uključujući i onu baš dobru knjigu Mayo klinike o trudnoći, piše da kreme protiv strija ne mogu da pomognu jer koža puca u mnogo dubljim slojevima nego što krema može da dopre. Otprilike, sve je to čista prevara farmaceuta i kozmetičara, ali se mackamo zato što se bolje osećamo (uradile smo sve što je u našoj moći) Very Happy

Baš to i htjedoh reći, samo naučih iz vlastitog iskustva. Sve je individualno, sve zavisi od tipa kože.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 26/9/2012, 13:05

Jagodice,upravo tako sto kazes,najbitnije je da smo mi trudne i da cemo drzati svoje bebice u rukama usne usne

Malaplava,ja bas slatko ne smem da jedem i ne pamtim kad sam pojela koji slatkis,jedem samo voce i povrce i kuvanog mesa ali se nekako lepi Wink Ma nema veze sve cemo skinuti kad budemo trckarali za decicom lol!

Bojance ljubim ja Vladetu i njegovih 1770gr ljubav

Lilly13 ljubac za vas od nas ljubav ljubav ljubav

Stefi,cestitam na rodjenju bebice u familiji,jos malo pa ces i ti drzati svoju bebicu love

Lolic moj ljubim tebe i tvoje sunasce najsjajnije poljubac poljubac

Sto se tice strija tu nema pravila,jednostavno zavisi od tipa koze,na primer ja za sada nemam ali se stalno mazem Saljicevim melemom a za kasnije ko zna Wink Jedino imam bolne i ispucale bradavice pa sam pocela da ih mazem nekom kremicom sto mazu dojilje,valjda ce mi pomoci Very Happy

Ljubackam vas sve redom usne
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 26/9/2012, 13:06

stefi :* ::kad ste vec kod kilaze,ja mislim da kad se stavlja vaginalno progesteron ne bi trebalo da stvara strije i to,ali kad se pije sigurno,j
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 404938 oprosti Stefi,ali bas si me slatko nasmejala...nidje veze.
Medo,Medolino, u stomacicu Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 940318 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 940318 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 936740divno draga. Bilo bi divno da je bilo koja druga kombinacija zdravih beba, zar ne?
To kao kad meni kazu,kad cuju da su devojcica i decak, kao-jaoooooooo idealna kombinacija,a ja kazem da bi za mene svaka bila idealna, samo da su zdravi.
Samo ti uzivaj. Ti si bese stavila serklaz,a koja bese od drugarica stavlja sad, u 25. nedelji? Nisam cula da neko tad stavlja...isti princip,ili nesto drugacije?
Ovde zelim da pozdravim jos jednu nasu trudnu Kutanjku, sad je redje sa nama, a ja znam da nas nekad cita.
Bule74, uzivaj mila punim plucima! Ljubim te! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 543728
Drugarice trudnice, ljubim vas i vase napredne bekane!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 26/9/2012, 13:30

Ijao Bule divno, cesto pomislim na tebe. Ljubim te osmeh srce

Svrati ponekad, napisi nam par reci, nismo te sve zaboravile Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 26/9/2012, 13:48

Au trudnice al ste se raspisale ljubav
Puno lepih izvestaja,i samo nastavite tako.
Izgleda ovi na Betaniji prave samo musku decu Laughing
Kod mene sve po starom,jos nedelju dana do kontrole a vec sam nestrpljiva b
E radila sam KKS,hemoglobin pao na 98 a RBC na 3.16mil.Kako i nece pasti kad ne jedem nista zdravo,cveklu ne mogu smisliti,a slabo jedem i zdravo povrce.Jedino volim kupus Very Happy
Sad sam pocela piti revitu sa dodatkom gvozdja,valjda ce pomoci.
Ja imam oko 60kg,pre VTO sam imala 57 pa smrsala do 12-e nedelje na 52.Kako mi sad racunaju koliko sam se ugojila nemam pojma,al ja se bas bojim kila.Sta cu kad volim da sam zgodna lol!
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 26/9/2012, 14:05

Jao cure sto me mene boli glava, od kako sam ustala neprestaje,pa vrat,pa me probada u grudima ne znam zasto. Juce pritiskao stomak, danas ovo zar sam toliko kilava Sad nemam snage nizasta.
A sto se tice kilaze kad je vec pominjete ja sam se ugojila do sada 4.5 kg i sada imam 58.5 sto je po meni skros ok.
Eto iskukala sam se malo idem nazad u krevet budenje
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 26/9/2012, 14:21

loli,pari,svi mi ovde napisemo ono sto negde procitamo,cujemo,niko ne zna 100 posto,veze i logike svakako ima,no vazno da su vama lica nasmejana Laughing
hvala vam cure na cestitkama
heart moramo sve izdrzati zagrljaj samo odmaraj
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 14:29

ma gde ima veze utogestan i strije lol!
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 26/9/2012, 14:47

boko pa i sama rece da sumnjas na taj progesteron  b za celulit i gomilanje tecnosti
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 14:47

za celulit stefi rekoh i otecenost....
celilit i strije su dva razlicita pojma, veze nemaju jedno s drudim
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 26/9/2012, 14:53

vrlo su usko povezani ta dva,a oba nastaju od viska kg,u trudnoci razlog njihovog nastajanja je hormonski,a utrogestan odnosno progesteron je hormon koji nam je i te kako povecan... necu da pametnijem sad,malo sam citala,malo ucila u medic.skoli tako da vrlo dobro znam sta pricam
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 14:56

ma ok, i ja sam isla u medicinsku, al nas tako nisu ucili
mozda nismo imali iste knjige lol!
u svakom slucaju, kako god, nemam ni ja bas zelje da ispravljam krive drine :)
poz
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 26/9/2012, 14:58

mozda drugi smer Laughing ... ma bas vala kako god ja se cesto inform.na ovom netu sto mozda i nije uvek pametno,al ajde usne
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 26/9/2012, 15:02

Trudnicice, da vas ljubnem!!!

Sto se tice progesterona - ja sam do 12-te nedelje primala depo svaki drugi dan, i uzimala 4*200 od aspiracije do porodjaja - bukvalno, nisam oticala, a striju nemam bas ni jednu, i to sa 38 god.

Sto se tice mazanja u trudnoci, ja sam sama pravila jednu mesavinu ulja, da ne trujem bebu hemikalijama - 1 flasicu bademovog, jednu nevenovog, 1 koncentrovanog od kospica grozdja i 1 jajobinog koncentrovanog, sve to stavim u 1/2 flasice bebi losiona. I mazala sam se na 2-3 dan. I, kao sto rekoh, strija nema.

Postoji jos jedna stvar, kada budete ugledali vase malo bice, nece vam vise pasti napamet strije, tj. proci ce vremena dok se setite, da li ih mozda imate Very Happy lol!

LJUBIM VAS PUNOOO! UZIVAJTE U SVAKOM DANU!

Videcete, posle vam malo i nedostaje stomak Very Happy
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 26/9/2012, 16:04

Pozdrav i od nas za sve vas. Mi smo za sda nabacili 20-21kg ali je najveci deo otisao u stomak ,i pomalo butkice ali nema veze bas me briga. Strije nisam do sad dobila ali sam preksinoc primetila na desnoj butki par teget bordo kao kapilarcica ili su mozda to i strije.
Mi smo bili juce na ctg i uz i sve je ok. Kontrola za nedelju dana. Bekana je sad teska 2800-3000grama i sve je dobro. Sledece nedelje cemo na kontrolu kod nase dr koja ce me i poradjati pa da vidimo kad ce konacno taj dan D da se keti i ja konacno upoznamo.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 26/9/2012, 16:18

Samo da mahnem, na poslu se malo svercujem pa visim na kutku, pusa
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 27/9/2012, 09:01

Veki, ti radiš? Sto ne ideš na bolovanje?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 27/9/2012, 09:08

Ćao, devojke!
Strije imam po grudima i to kad su mi iznenada nabujale u pubertetu. Ne znam tačno ni kad sam ih primetila, to me tad nije tangiralo. Sad se vide na malo većem dekolteu, ali šta da radim. Kad smo kod grudi, juče sam imala iscedak, kao kolostrum iz jedne sike. .. Na tu, levu, moj beban nije dojio, jer je bradavica manja nego na desnoj. Imala sam problem jedne mnogo veće dojke, što se posle ipak, srećom, izjednačilo. Malo mi je bilo neprijatno, ali nešto sam gledala po netu, kao dešava se. Šta god da se desi, nekom se dešavalo, pa kao da se utešim.
Dobila sam neka 4-5 kg, sve zavisi gde me mere. U prvoj trudnoći najviše 11 i brzo sam ih skinula- rekordnom brzinom. Videćemo kako ću sad proći.
Držite mi danas fige, valjda ću konačno znati koliko je grlić skraćen i šta dalje. Što kaže Princ, uskoro ništa od serklaža. Ne znam tačno ni do koje nedelje se stavlja.
I da, kontrakcije tj. jako grčrnje stomaka očestam dosta često, možda i previše. Dr mi je uvela utriće, ali po meni je možda pre trebalo ginipral. Ma, šta znam, nekome čovek mora verovati i pratiti uputstva.
Pozz
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 27/9/2012, 09:53

sad sam definitivno ustala, skuvala kaficu, ufotkala stomacic, obavila odlazak u wc, i uzivancija
jutros se naravno probudim s kokoskama, malo cituckala po internetu sta ima....
dragi mi spavao na ramenu i jos prebacio ruku preko stomaka
i vladeta se borio za svoj prostor verovatno u stomacicu, pa je pokusavao neko vreme da pomeri tatinu ruku, al je odustao
i tako su moja dva decaka jutros uzivala
uzivala sam i ja, gledajuci ih :hart:
samo, priznajem, jes bilo malo neudobno :mrgreen:

i krisom sam ih ufotkala, pssst Wink
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 601401_4475000431655_1840291160_n


p.s.
ovih dana kontam da ce mi se i tiker pomeriti, jer sutra po onim nedeljama ulazimo u osmi, bicemo taman 31+1
a po mojim proracunima po terminu sto racunam, 29. sto je subota :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu