KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+54
cici
Milijana
SannI-AlL
saška
senka
penelope
beta
lolipop
mamajednogprinca
red
malaplava
Ema78
seka 35
ninica2
LaFolie
lilya
dra00
KoMetaK
Mali Princ
nacKa
Shizika
Mirjana
M.
Nefertari
dr mali pariz
Vuchica
MIRKA85
noja
MAAKKI
shenon
maus
fenix
BiKsi :)
jagodica
lena
cufta
maki79
Xena
racili
bak
Mrvica
veki1
Botox
sanjicica
Akijeva
Jelica
anak
medolino
heart84
mijaki
Orline
Gramatika
lilly13
stefi :*
58 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od beta 9/9/2012, 19:59

samo da posaljem pozdrav svima radost radost radost

beta

Broj poruka : 44
Datum upisa : 06.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 9/9/2012, 20:07

pa i bolje...ja sam se sto puta zarekla da necu da jedem grozdje,evo opet dnas i opet proliv,fuj...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 10/9/2012, 00:09

Devojke, samo da se javim...stigla sam sa mora, posle 20. dana...bas sam se odmorila...i sad evo me opet kuci:-)
Sutra uvece UZ, posle 6.nedelja...jedva cekam. Pisem sutra...
Kiss
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 10/9/2012, 01:26

Kiss trudnice smajli angel
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 10/9/2012, 08:52

odem jutros u dz po uput za urinokulturu, moja dr ne radi, a ni prosli ponedeljak nije a ponedeljak je kao dan za trudnice....
no, primila me druga dr, super zaista
dobih uput za urinokulturu, a po uput za briseve cu u pon. kod moje dr , taman i na.kontrolu
zena kad je cula koliko dugo mi nisu pogledali grlic i jos da sam pala, pogledala me i nije zadovoljna
grlic skracen, materica tvrda, zapeta ko struna....
dobila da pijem utrogestan, tri puta na dan po 200 i mirovanje mirovanje mirovaje
nema ni sexa, kaze, sada da stedim svoju trudnocu max, ako na kontroli ne bude bolje menjace mi terapiju i tako....
no.... evo lezim....
kupila sam sumeci Mg, al me istripovala ova u apoteci da mozda ne smem a ja curka ne pitah dr za mg....
ni gelusil mi nisu hteli dati, a ja nocima ne spavam nikako zbog kiseline....
i eto....
bas sam se smorila posteno....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 10/9/2012, 09:17

Trudnice drage sve vas grlim i ljubim u vase stomake Very Happy
Boki lezi i miruj.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 10/9/2012, 09:29

lezim maus :-*
htedoh da vas pitam oko tog mirocanja, jel to bas onako skroz il mogu recimo da odem do maxija koji mi je na pet minuta, i nesto ba brzinu sa skuvam?
danas ne, danas cu sigurno za krevet da se zakucam, legoh i ne ustajem, al kontam od sutra malo.... to je brzo i kratko, dragi radi do pet, zna samo jaje da isprzi , umrecemo od gladi, a ja moram na kasiku jesti....
a pitala me i kada je bio missed ab.... nadam se da ce biti bolje do pon. bar malo....
od cega to hoce? to skracivanje, i tvrda materica?
necu da googlam, naicicu na svakakav horor sigurno....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 10/9/2012, 09:35

Bojana, miruj.Strogo mirovanje znaci do wc samo,ako nije strogo,onda se cuvaj...
Mg-sumeci nisu bas valjani...ali da su jeftiniji-jesu. Mg jeste neophodan i on ce te malo spasiti grceva i tog spazma.
od cega hoce?? Kad bi se to znalo,mislis li da bi se javljalo trudnicama ili bi svaka kojoj se javi to predupredila? Wink
To ti je znak da smanjis aktivnosti.
Pozdrav trudnaje!
Gde je Oro,ne vidjam je...mada ni mene nema lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 10/9/2012, 09:40

Bokice totalno miruj do kontrole,
Mislim da ti je od pada i mozda malo vise kretanja, stepenice saviijanja,
to se nikad ne zna,;
Mada mislim da nema veze sa predhodnim t, malo i sedmi mesec, ....
...mozda i kod privatnog dr da zakazes cisto i on da da neko svoje misljenje ooko terapije
it'd
Trudnice cuvajte se mirujte sto vise
Ljubim
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 10/9/2012, 09:42

Pari u isto vreme ljubi mi decicu sunny sunny
Moze mg on opusta misice boplje u tabletama ja sam isto sumece ponekad
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 10/9/2012, 09:44

bokice, to je meni pisalo na dr izvestaju, to kao napeta materica, tj kao blage kontrakcije...takodje mi je povecan utrogestan i uveden opet Pregosteron Depo...Dr je rekla da usporim i vise mirujem, e sada, nisam je shvatila kao da treba da budem nepomicna, tako da ja malkice prosetam, ali zaista vodim racuna, npr, ako odem do Maxija i skuvam rucak uvece ne idem u setnju i obratno...
a ti si vala bas bila ubacila u petu, do laba pesaka preko autokomande i nazad??? affraid
odmori par dana bas onako, pa ce utrogedstan vec da pocne da deluje....
nemoj da se sekiras, za koji dan ce to da se smiri...
a da, Magnezijum, meni je ginekolog rekla da pijem Bioelectra kapsule Magnezijuma, kaze da su odlicne, mad aponekad uzmem umesto toga onaj Natural Wealth kombinaciju Zn, Ca i Mg....
a za Gelusil Lac nemam comment, posalji muza, to nije lek koji ide ne recept, nemaju pravo u apoteci da ti ne daju...
ljubim teeee

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 10/9/2012, 10:09

hvala vam puno na savetima, vama verujem jako i disciplinovacu se i poslusati vas
:-* ljub od nas
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 10/9/2012, 10:21

Boki, izglada da to ležanje ne može nikoga mimoići. šta sad da se radi.
Nadam se da će te brzo popustiti pa da se vratiš svojim uobičajenim aktivnostima. A hranu nek muž donosi iz onog restorana gdje jedeš kad si sama, ili tako neka opcija bar ovih prvih par dana.
Ja se malo mrdam po kući- ništa pretjerano, ponekad odemo kolima do nekoga pa nastavim ležati kod prijetelja dok pijemo kafu, odem do prodavnice koja je 200m od nas po hljeb, ali nikad sve isti dan, i tako. osim što su mi bokovi i leđa utrnuli od ležanja, sad je počela i glava da mi trne.

ljubav svim trudnicama
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 10/9/2012, 10:25

Jutro cure

procitah sve sta ste pisale, ali pola zaboravih Shocked

Neko je pitao za Fragmin da li moze da se daje u butinu, ja sam od samog pocetka davala sama sebi u butinu, posto drugde nisam mogla,u stomak sam primila mozda samo oko 20 inekcija, a do sada sam ih primila vec preko 230 i vise Shocked kad su mi butine skroz poplavele,presla sam na ruke pa sada kombinujem.
Bila sam u subotu kod hematologa, doca kaze terapija ostaje ista po 2x Fragmin na dan.
Bojana lezi i odmaraj par dana, kakav Maxi i rucak ima vremena za to.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 10/9/2012, 12:12

samo da vam mahnemo moj decacic i ja,po mojoj proceni danas smo usli u 6. mesec likeit
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 10/9/2012, 12:15

evo ovo sam nasla na netu pa ja po tome gledam

Najprostiji način obračunavanja u kom ste mesecu trudnoće je da pratite prema nedeljama:

1-4 nedelja = 1. mesec
5-8 nedelja = 2. mesec
9-13 nedelja = 3. mesec
14-17 nedelja = 4. mesec
18-22 nedelja = 5. mesec
23-27 nedelja = 6. mesec
28-31 nedelja = 7. mesec
32-35 nedelja = 8. mesec
36-40 nedelja = 9. mesec
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 10/9/2012, 12:31

Bojana, mirovanje znaci, do wc-a i nayad, i brzinsko tusiranje, ne bas toplom vodom, i to je sve.
Izdrzacete bez kuvanja, i mi smo Very Happy M
oze tvoj dragi i da kupi u restoranu ili sl. hranu i da donese.

Jos nesto, a to vazi za sve trudnice:IZBEGAVAJTE STEPENICE U NAJSIREM LUKU!!!!

Cmokamo vas sve!!!

ps nama je danas 3 puna meseca Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 595783
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 10/9/2012, 12:33

Dušane, srećan ti 3. mesencdančić! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 761258 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 725654 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 900131
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nacKa 10/9/2012, 12:52


Srećan 3. mesecdančić momčini Dući srcasti poljupci
nacKa
nacKa

Broj poruka : 401
Godina : 50
Datum upisa : 13.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 10/9/2012, 13:00

Pariz, evo orla Very Happy
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 670661
Malo lijena da pišem, malo nervozna, malo majstori.
Okrečili smo dečiju sobicu, u žuto Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 779578, usput sredili i ogradu na terasi, kad su već majstori tu i tak...
A nervozna jer me opasno bole kukovi, ili neki nervi dole što izlaze su pritisnuti, šta znam. Jedva ustajem iz sedećeg položaja. Zadnja dva dana je bilo baš bzvz, a ja mogu dosta toga da podnesem. Noću u wc noćna mora. Ustati sa šolje, takodje. Ulazak u kadu, nemoguća misija. A posle da se obučem, takodje. Sreća te je još toplo pa nosim haljine, uvući nogu u nogavicu je procedura.

Sutra idem na kontrolu pa ću da vidim šta će reći, mada znam. Terapija porodjaj. Ili kiropraktičar, a nemam petlju da idem kod njega. Samo razmišljam šta bi bilo da sam se ugojila još, kuku, treb'o bi mi kran Laughing

Boki, sad videh i za pad Rolling Eyes Moraš na mirovanje, nema druge. Grlić skraćen ne znači opasnost unapred, zavisi koliko, jel ti rekla u cm. U svakom slučaju Mg i Utrogestan je OK.
Ja pijem povremeno Mg direct, mislim da je bolji od šumećih, mada je i on u granulama. Više se i ne sećam ko mi ga je preporučio.

Inače sam dobro, da nije ovog smaranja i curenja nosa (valjda ambrozija, al popušta) Žaomi što ranije nisam više gledala bebi stvarčice, ja čekala osmi, a sad nisam baš pokretna.

Mužić tu, brine se kad me vidi kako gegam, jer je navikao da meni ništ ne fali Laughing Zove me herr Flik (ako znate iz Alo, Alo)

Dušane, prinče, srećan mali rodjendan Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 275568
Mirka, srećan 6-ti mjesec.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od penelope 10/9/2012, 13:10

Trudnice drage, ja vas citam, uzivam u vasim pricama i puno vas pozdravljam!

I ja sam u pocetku lezala zbog hematoma, samo do wc-a isla, ostalo sve u krevetu, totalno sam izgubila svu snagu i kondiciju, a posle kada sam dobila zeleno svetlo za kratke setnje, posle par minuta ja moram da sednem, jer inace lipsah. Very Happy
Sve se to zaboravi kad znamo zasto cekamo.
Meni je bilo zao da taj predivan period prodje u lezanju, al' kad se mora-mora se. Wink

Raspricah se ja, a htedoh samo da kazem za te stepenice. Very Happy
Ja sam zivela na 4. spratu bez lifta sve do pred porodjaj i onda kada sam vec smela setati, isla sam bar 2 puta dnevno gore-dole. Kada sam to rekla mojoj doktorici slucajno, ona se umalo nije slogirala, jer, kaze, kada se zena poradja prirodno, pa se sporo otvara, a oni je posalju peske do 8. sprata bolnice, ne bi li to ubrzali. Very Happy

I Dusanu srecan mesecdan! d

Svima poljubac od moje cure i mene! osmeh srce
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 10/9/2012, 13:23

orle, mozda ona meni i rece, al ja na onom stolu za pregled ostadoh ko popisana kada sam je cuula, pa i nisam registrovala nista vise, a ona u karton tamo napiskara svasta....

mali price, ljubni tu guzu od vec 3 meseca :) <3

ja samo i ovde da se pohvalim, danas mi javljeno nase pelenice su sasivene, 11 komada i dvoje zastitnih gacica, evo jedne fotkice dok ne stignu, a kontam da ce sutra stici paket :)
ovako su na gomili, ona je fotkala, mozda se i ne vide lepo, al ja cu vam svavako lepse ufotkati :)

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 392040_466431066722867_1304509679_n
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 10/9/2012, 13:23

eh te stepenice, da mi je znati kako da ih ne koristim kada i kod mene i kod mame kre.ni zaglave lift na visim spratovima, doduse ja idem na drugi i treci...ali ipak se i tako umorim...
Dusane, srecan 3 mesecdancic!!!!
ja bila platila neki racun pa se vrnula, veceras cu tu ispred zgrade u pis pis setnju i to je sve....
rucak, przen krompir, ako me ne bude mrzelo, uz to neka virsla, zdravo nema sta!!!

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 10/9/2012, 13:25

boki svaka cast na energiji i volji da se bakces sa platnenim pelenama! meni se cini da pored svog posla oko bebe, samo mi jos fale platnene pelene da i njih perem....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 10/9/2012, 13:44

Dusko srecan 3 . Mesedancic sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu