KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deciji dodatak

4 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

Deciji dodatak Empty Deciji dodatak

Počalji od mamajednogprinca 20/8/2012, 14:27

DEČIJI DODATAK ostvaruje jedan od roditelja odnosno staratelja, hranitelja koji je državljanin Republike Srbije, ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije i zdravstveno je osiguran preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, za prvo četvoro dece pod uslovom da o njima neposredno brine od dana podnetog zahteva.

Deca za koju se ostvaruje pravo ne mogu biti starija od 19 godina i moraju se redovno školovati u školama koje su u sistemu škola Republike Srbije.
Podnosilac zahteva i članovi porodice ne mogu posedovati nepokretnosti osim odgovarajućeg stambenog prostora u kome žive koji ne može biti veći od sobe po članu domaćinstva uvećane za još jednu sobu.
Podnosilac zahteva i članovi domaćinstva mogu posedovati poljoprivredno zemljište koje ne prelazi dva hektara po članu domaćinstva.
Podnosilac zahteva i članovi porodice ne mogu posedovati novčana i druga likvidna sredstva u vrednosti većoj od iznosa 30 dečijih dodataka po članu porodice u momentu podnošenja zahteva.
Od uticaja na ostvarivanje prava na dečiji dodatak su prihodi ostvareni u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva.

DEČIJI DODATAK
(prvo, drugo, treće i četvrto dete)

2.280,61 dinara
2.964,78 dinara uvećan iznos
CENZUS za ostvarivanje prava na dečiji dodatak od
a) Cenzus za ostvarene prihode u skladu sa čl. 19. i 20. Zakona

7.256,71 dinara
8.708,05 dinara uvećan iznos
b) Cenzus za ostvarene prihode od poljoprivrede
- Član 19. stav 1. tačka 1. Zakona

2,35 dinara
2,82 dinara uvećan iznos
- Član 19. stav 1. tačka 2. Zakona

5,49 dinara
6,58 dinara uvećan iznos
NAKNADA za hranitelje

Za smeštaj jednog deteta 13.143,65
Za smeštaj više dece0 8.088,40 (neto iznos po detetu)
Uvećani cenzus odnosi se na za samohrane roditelje, hranitelje, staratelje i roditelje deteta ometenog u razvoju za koje je donet akt o razvrstavanju a koje nije smešteno u stacionarnu ustanovu.

ažurirano 18.08.2012. godine, izvor cekos.rs

Dokumentacija potrebna za dobijanje dečjeg dodatka

Zahtev za ostvarivanje prava na dečiji dodatak podnosi se u opštinskoj – gradskoj službi dečije zaštite u mestu prebivališta roditelja i uz njega se prilažu sledeća dokumenta:

fotokopije izvoda iz matične knjige rođenih za svu decu u porodici;
fotokopija uverenja o državljanstvu Republike Srbije podnosioca zahteva;
fotokopije ličnih karata odraslih članova zajedničkog domaćinstva, a za decu fotokopije prijava prebivališta;
fotokopije overene zdravstvene knjižice podnosioca zahteva;
potvrda o prihodima u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove porodičnog domaćinstva;
potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta);
poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;
dokaz o nezaposlenosti (uverenje Nacionalne službe za zapošljavanje i fotokopija radne knjižice);
školske potvrde za decu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, odnosno potvreda nadležne zdravstvene ustanove o razlozima za neredovno školovanje;
dokaz o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišćenju stana i dr.);
fotokopija kartice tekućeg računa.
Ako je potrebno, radi dokazivanja posebnog statusa, prilažu se i:

akt o razvrstavanju za dete ometeno u razvoju;
akt o produženju roditeljskog prava;
dokazi na osnovu kojih se ostvaruje status samohranog roditelja ( izvod iz matične knjige umrlih za drugog roditelja, presuda o razvodu braka, potvrda vojnog organa, potvrda kazneno-popravne ustanove),
dokazi o starateljstvu, hraniteljstvu (akt nadležnog organa starateljstva).
Isplata dečijeg dodatka je na tekući račun Poštanske štedionice a korisnicima koji ga nemaju službenim putem otvara se poseban račun kod Poštanske štedionice. U zahtevu se obavezno navodi tačan poštanski broj mesta prebivališta za prvu isplatu.

Pravo na dečiji dodatak priznaje se u trajanju od godinu dana. Zahtev za obnavljanje prava podnosi se najranije 30 dana pre isteka važnosti rešenja. Uz popunjen obrazac zahteva potrebno je priložiti dokaze o prihodima domaćinstva isplaćenim u poslednja tri meseca pre podnošenja zahteva a od drugih dokaza samo za promene koje su od uticaja na ostvarivanje prava.
mamajednogprinca
mamajednogprinca

Broj poruka : 241
Godina : 34
Location : Beograd
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od mamajednogprinca 20/8/2012, 14:29

Mi smo predali u petak i sada cekamo resenje.Jest da nije ni 3000dinara ali dobro dodje svaki novac . Very Happy
mamajednogprinca
mamajednogprinca

Broj poruka : 241
Godina : 34
Location : Beograd
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od Djordjee 21/8/2012, 22:28

Ma mene taj dodatak nece bude potreban, imam bre i vise nego sto mi treba, al jedno nemam.

Djordjee

Broj poruka : 35
Datum upisa : 13.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od nina :) 21/8/2012, 22:41

mene su odbili za mariju jer smo imali 1,5 d vise nego sto je trebalo za nas troje da bude prosek plate.sad cekamo da sve bude gotovo sa mikijem pa da vidimo dali cemo imati srece da dobijamo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od Djordjee 21/8/2012, 23:40

E blago si ga na vas, jes da uzimate decji dodatak al imate decu. A sta ja da radim? Nisam ozenjen, jedinac, imam imovinu nekretnije, al dete nemam.

Djordjee

Broj poruka : 35
Datum upisa : 13.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od cici 18/8/2013, 13:31

Da li znate kako se racuna cenzus. znam da je svakog meseca drugaciji ali
1) da li moram u sva tri meseca da prosekom zadovoljim cenzus?
ili 2) saberem predhodne tri plate i podelim sa tri?
mi cekamo da nam izadje plata kad je mm radio sam ( jer je veca od ostalih sto je bio super za nas ali ne valja za ovo) pa ne smem da predam jel se bojim da se racuna kako sam napisla po jedan.
Hvala na odgovorima osmeh srce 
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od nina :) 18/8/2013, 18:44

cici plata se racuna zadnja 3 meseca koliki je bio iznos i onda se to podeli na vas troje i vidi se koliko imate,odnosno podeli se prvo na tri dela i kasnije na vas troje,nas su prvi put odbili za 1.5 d dok smo imali mariju ali sad sa mikijem imamo .nama istice u oktombru i sad cemo videti dal icemo dobiti mozda ovaj put i ocemo jer mi muz nije radio kao prijavjen jun,jul do 19 a ja treba da predam valjda za ta dva meseca potvrdu sa biro i da uzme prosek plate za avgust mesec jer krajem setembra vadim pa se nadam da cemo uspeti da dobijem i ove godine.sad je oko 2500 po detetu

dali kod tvog muza mogu da napisu manji prosek plate u racunovstvu jer oni mogu da vide koliko treba za deciji za vas troje jer tako neki rade a imaju velike plate a racunovodstvo im smanji.znam kad smo mi prosle godine podnosili zahtev bilo je oko 6500 po clanu domacinstva a sad neznam koliki je .bas javi koliko su vama racunali
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od cici 18/8/2013, 21:11

Za jul je po clanu 7956.84 a za prosli mesec je bio 7878.06. Ma nece da smanje neko mi je neko rekao da svaki prosek ne sme da predje ovaj za juli. da li me razumes? npr 8458.36 maj, 11 324.44 jun i ju 7359.82 ukupno sabrano i podeljeno sa tri ili ovako gledano pa jun ne upada.
Stvarno je glupo za 1 din prosto ne mogu da verujem No jel ste probali ponovo?
znaci i vi jos malo obnavljte. imas na netu svaki mesec izlazi cenzus za prosli. pa ja racunema da nes nebi odbili. jel ne znam jel moze ponovo da se podnese. javljam sta god da saznam.
ma super, sta god da daju Wink Hvala ti osmeh srce 
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od nina :) 18/8/2013, 21:34

kad su nas prvi put odbili cekali smo da sredimo mikijeve papire i tek onda kao cetvoroclana porodica predali papire i odma smo dobili jer smo bili ispod cenzure tad smo cak mogli proci kao i troclana porodica.deciji sad dobijes na godinu dana i onda morS DA OBNOVIS PAPIRE NAMA POCETKOM OKTOMBRA ISTICE ali moram usetembru da predam papire.ici cu pocetkom setembra da vidim sta nam sve treba za obnovu i koi je cenzus i da vidim kakao cemo za mm prosek da vadimo jer tek od 19.7 radi u firmi a od marta je na birou bio ,videcu pocetkom meseca jer svejedno cu u pocetku mikija da vodim u zabaviste pa dok cekam tih sad ,dva prve nedelje privikavanje u zabavistu dotle cu polako da krenem da skupljam papire jer mi muz nemoze pa sad sve na mene pada ali bolje da i radi nego da je kuci i da nemamo nikakvo primanje
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od cici 18/8/2013, 21:52

Slazem se, i kod mene ti je sve na meni uglavnom. jer on ima glupe smene na dva dana menja ali bolje ista nego nista. dobra ideja kako da ubijem tih dva sata jer i mi krecemo od septembra u jasle. morace do 27.marta da ih pitam kako se racuna. ili cu da cekam da dobije i avgustovsku platu pa da predam. ali onda cekam resenje i ko zna kad ce poceti ispata a planirala sam da time platim jalse i dodat naravno sta treba, ce vidimo.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od nina :) 18/8/2013, 21:56

kod nas se ceka 2 meseca do dobijanja resenja i kad je isplata za taj mesec naprimer mi smo u oktombru predali i dobili resenje u decembru i odma dobili pare za oktombar i novembar
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od cici 18/8/2013, 22:05

nina :) ::kod nas se ceka 2 meseca do dobijanja resenja i kad je isplata za taj mesec naprimer mi smo u oktombru predali i dobili resenje u decembru i odma dobili pare za oktombar i novembar
Hvala puno osmeh srce 
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Deciji dodatak Empty Re: Deciji dodatak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu