KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pumpice za izmizanje mleka

+23
Marie
Tinche
mamajednogprinca
noja
brinbili
Mrvica
Tanja83
natalija
Botox
buby
dr mali pariz
Orline
maus
MARA
dragmilk
Marija86
zoxa
lena
Milijana
penelope
medolino
Mirjana
Mali Princ
27 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Botox 15/5/2012, 19:45

http://www.roditeljportal.com/clanak/bebe/saveti-za-uspesno-dojenje.htm
i
http://www.gesundheitsfoerderung-zh.ch/fileadmin/user_upload/publikationen/Broschueren_diverse/Stillbroschuere_serbokroatisch.pdf

citah skoro jedan clanak da jako mali broj zena ne moze da doji (to je svega neki jako mali procenat, manji od 5%)
i da najcesce mleka ne bude jer majke ne doje pravilno....
izuzimam slucajeve gde majka odluci da ne zeli vise dojiti, ali to da sise presuse, tesko ce se desiti ako majka radi sve kako treba
znaci, do prestanka lucenja mleka dolazi skoro uvek nasom greskom....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Botox 15/5/2012, 19:53

i evo ovde pise i jedan vazan savet da ne ispumpavate grudi ukoliko imate previse mleka, to je pogresno (procitala sam da se ovde neko izmuzao jer je imao puno mleka, ucinilo mi se.... pa se nadovezujem...)
i ima logike
jer nase telo tako funkcionise
sto vise mleka odlazi iz dojke, ono se jos vise stvara
savetuju samo da se beba doji cesce, eventualno masiranjem istisnuti iz druge dojke visak mleka da se otkloni napetost
ali sam na vise mesta cula da je izmuzanje u slucaju viska mleka greska
to ce se za koju nedelju regulisati
ovako izmuzanjem samo stimulisete jos vecu proizvodnju mleka
jer nase grudi funkcionisu po sistemu potraznje....

evo i ovog sajta
http://www.breastfeeding.com/
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 21:21

Cure, znači Aptamil-ima li neka oznaka??
Inače, Botoxice, moja majka bi spadala u tih 5%, je l?
Ja nisam imala kod svoje majke šta sisati...odrasla na veštaku, velika devojka.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 21:21

U Zr bolnici, ginekolog savetuje da se bebi da sisa, a kad ona zavrsi, dojilja treba da iscedi visak mleka, da se dojka ne bi upalila.U sobi do mene bila je jedna porodilja koja se drugi put porodila. Ujutro su joj doneli sina i on je sisao desnu dojku, a levu mu je cuvala misleci da ce ga doneti popodne. Medjutim, nisu ga doneli jer je dobio zuticu, i ona nije iscedila dojku. Sledece jutro dojka joj je bila kao vatra crvena i upaljena. Imala je puno mleka i nije ga iscedila.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 21:29

Jbga Dragi, što je neko nije opomenuo...stvarno i te sestre!Pa ne moraju svi potkovani znanjem na porođaj. Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 444178
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 21:43

Krive su babice, jasno. Cudne su, bar kod mene, moras da ih bas lepo zamolis da ti pomognu, a nije svako sto bi se reklo "snadjen". Ali njoj je to druga trudnoca, da li kod prvog deteta nije imala mleka, ne znam. Zena je vristala od bolova kad joj je babica blago stisnula dojku pokusavajuci, da joj pomogne masiranjem dojke. Kad je u viziti bila nacelnica ginekologije, ona je svakoj porodilji proveravala dojke i savetovala im je sta rade. Ostali dr tome nisu posvecivali paznju. S obzirom da se izlazi posle treceg dana, moguce, da je nacelnica nije pogledala, jer je bilo 5 lekara koji su bili u viziti. Svakog dana drugi lekar
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 21:48

svejedno...svejedno da l je prvorotka ili ne, svejedno da l je načelnica ili 5.po redu lekar, zar je svima teško da to prevale preko usta što treba da prevale?Nikad mi to neće biti jasno.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 22:09

Ni meni to ne ide u glavu, to je profesija kao i svaka druga,, niko ih ne tera da upisu medicinu
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od natalija 15/5/2012, 22:17

Meni u porodilištu rekli da bebi merim po 15 minuta na dojci, tako da je moja Lenka mnogo kalirala jer je bila slaba i nije mogla da izvuče koliko joj treba. E onda sam ja krenula kući da izmuzam Avent pumpicom i dajem joj na flašicu i ona je tek od desetog dana počela da napreduje. Inače uvek na dojci izlazi prvo vodeno mleko da bebi utoli žeđ, pa tek onda masno da je zasiti. A ja glupa pa slušala savete. Sada izmuzam svaka tri sata mleko i ono što ona ne popije ja zamrznem. Nikad se ne zna. A izmuzavanje posle svakog podoja je obavezno da bi se dojke ispraznile i mleko se stvorilo ponovo. Što više izmuzavate, više mleka ćete imati.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 22:21

Hvala Nataly na savetu!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od penelope 15/5/2012, 22:28

Nama su rekli da kod carskog reza, zbog velike kolicine primljene infuzije, mleko obicno nadodje odjednom. Zato su nama babice non-stop govorile da kontrolisemo i preko noci, masiramo se, cedimo, jer je kod carskog drugacija situacija. Sad, kod mene nije bila takva situacija, ali kod moje cimerke itekako jeste, navijala je sat na 1,5h nocu i onako sanjiva ispumpavala i masirala, a bata je imao zuticu, stalno spavao i jedva da je nesto sisao.
Taj sistem ponude i potraznje funkcionise, ali, ja mislim, tek kasnije. U pocetku se stvara velika kolicina mleka i sad, ako se dojka stvrdne, ugreje, nastaju cvorovi, osecaj je jako neprijatan i naravno da ce svako uzeti pumpicu u ruke, bez obzita na tu neke teorije.
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od buby 15/5/2012, 23:23

dr mali pariz ::Cure, znači Aptamil-ima li neka oznaka??
Inače, Botoxice, moja majka bi spadala u tih 5%, je l?
Ja nisam imala kod svoje majke šta sisati...odrasla na veštaku, velika devojka.
yes aptamil 1..on je do navrsenih 6 meseci...on ide ako je sa bekom sve ok,tj prihvati...a sad ako bljucka..tj ne odgovara mu ima onaj aptamil ar i comfort on je blazi...za bebe sa slabijom tolerancijom laktoze
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Tanja83 15/5/2012, 23:43

Meni Matija nije hteo Aptamil 1 uopste.Davala sam mu kasnije po savetu pedijatra Aptamil comfort protiv grceva,popije 50-60ml i nece vise jer je taj aptamil kao griz.dosta je gusci od bilo kog mleka.U porodilistu su mu davali Bebelac i ja sam onda presla na isti i super ga je prihvatio,lepo napreduje sa njim.

Ja sam imala aventovu pumpicu rucnu i super je.Meni je bila potrebna u porod. pa mi je Vlada doneo.
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od buby 15/5/2012, 23:49

da se ne lazemo...ja sam jednom liznula to mleko...a probala sam i bebelak..i nan..odvratno je ..kao sipka metalna...miris,ukus zagorelog,a nekao slatko...bas me cudi da uopste i piju
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Tanja83 15/5/2012, 23:53

buby ::da se ne lazemo...ja sam jednom liznula to mleko...a probala sam i bebelak..i nan..odvratno je ..kao sipka metalna...miris,ukus zagorelog,a nekao slatko...bas me cudi da uopste i piju

Bas to,hahaha lol! lol! lol!

Bebelac i smrdi katastrofa al ga vole jb li ga.Sto kazes,cudi me da uopste i piju lol!
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Milijana 16/5/2012, 00:37

Odosmo mi u neke druge teme... iskreno, koliko god citale i informisale se o dojenju i izmuzavanju, nista necete znati dok ne prodjete isto. Za vreme trudnoce sa Lenkom, toliko sam znala o dojenju teorijski da sam mogla knjigu da napisem, a nju nisam dojila uopste... sad sam ocekivala da necu dojiti i nisam se ni spremala, a evo i protiv moje volje ide nam tako glatko, gotovo idealno. Svaka dojka je prica za sebe, moja drugarica, ako ne isprazni dojku u roku od 3 sata, ona joj se stvrdne i krene da je boli, doji 3 meseca i imala je vec dva mastitisa, a ja mogu da ne dojim 12 sati i tek se onda stvrdne, a imam dovoljno mleka, Milena sisa jednu dojku za jedan obrok... svakako da prvog meseca treba izvlaciti visak, jer tako smanjujete mogucnost nastanka mastitisa i ujedno podsticete laktaciju, a onda, u drugom mesecu, postepeno smanjivati izmuzavanje, jer ujedno beba sisa sve vise i vise i onda ce se u nekom trenutku i ustaliti ta ponudai potraznja o kojoj pisu.
Sto se mleka tice, kod nas bebama daju Humanu u porodilistu, ali meni je bila nekako bljak, pa je Lenka pila Beblac. Sad vidim mnogi ovde koriste NAN... iskreno, mislim da je sve to manje-vise isto.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mrvica 18/5/2012, 10:43

Evo i mene.
Ja sam sa grudima stravicno prosla. Trece noci u porodilistu sam se probudila sa tezinom u grudima, jedva nasla sestru koja ce mi pomoci. Ona ih malo izmasirala, nekih 5 minuta i to je to. Sutradan se pozalim sestri da me bolie grudi, a ona mi kaze, nekom mleko ne dodje posle cr i deset dana, ne bojte se. affraid Pocnu mi donositi Vukasina na dojenje i sve bilo ok, medjutim ode na suncanje zbog zutice, i eto meni problema. Niko nece da pomogne, samo ti gurnu pumpicu u ruku, i kazu izmuzi, da odnesemo bebi da jede tvoje mleko. Pumpicu ili svoju imas, ili ti donesu njihovu, sterilizacija svako jutro, a pranje posle svakog izmuzanja. Niko da ti objasni kako da je ispravno koristis. Tako je na Betaniji. Na kraju sam morala da kontaktiram moju dr koja je bila na odmoru, i ona je angazovala 2 sestre( koje su pred penziju-iskusne) koje su mi pomagale u njihovim smenama i izmuzale me toliko da ima za njega.
I cim sam dosla kuci prvu noc upali mi se desna dojka, dobijem temperaturu, citave ploce ispod, samo zbog toga sto se on dobro najeo i spavao 4.5 sata. Kao za inat, zbog ugasenog zvona nije mi zvonio alarm, i moje se dojke upale od kolicine mleka. Angazujem babicu privatno koja dolazi, jer mi patronazna samo bacila pogled i rekla ma sve je to ok. Babica me izmuzala, masirala krvnicki ne bi li to razbila,plakala sam i vristala, doslo mi da zaustavim mleko(ali ne smem da primim hormon zbog trombofilije). Uzas blagi.
Na kraju samo izmuzanje. Rucnom pumpom sam pocela, babica izmuze super, a ja nista. Upaljena dojka, kanali zapuseni, obloge silne stavljala. Sve se svelo na dojenje, i izmuzanje. On napravio ragadu na desnoj uplaljenoj dojci, pa sam se samo izmuzala i davala mu dok se ne oporavi.
Ja sam otisla predaleko. Ovako.
Rucna Aventova pumpa je dobra, ali ako imate puno mleka kao ja da umrete od izmuzanja.
Kad sam vec poludela, mm zapuca u Aksu i kupi Aventovu elektricnu koja meni zamislite ne moze da izvuce nista jer je na rucnoj jaci vakum. Poludela sam. Tako da sam probala s elektricnom 2-3 puta, oprala je i sterilisala i spakovala. Zali boze para sto sam dala. Srecom isti dan otvore mi se kanali na desnoj dojci pa sad ide u mlazu mleko, pa je podnosljivije izmuzati je. Mozda je ta Nukova ili Medela bolja, ne znam.
Ja i dalje radim rucnom. Ako se ne izmuzem 4 sata, moje dojke su tvrde i ogromne. Posle svakog spavanja se probudim mokre majice i pored okomotane pelene.
Samo da napomenem trudnicama. Babica kaze da dojke treba pregledati strucno lice, da li treba da se cede ili ne. Odmah na pocetku. Neke treba samo masirati, ne maltretirati. Meni su rekla da sam izmuzala a nisu se otvorili kanali pa se mleko zaustavljalo i napravile ploce. Umalo ne zavrsih na hirurgiji.
Ali trazite starije zene. Na Betaniji ima dosta mladih sestara, sa kojima ja nemam dobro iskustvo. Tako je sa mnom bilo. Nadam se da ce nekom pomoci ova moja poruka, pazite dobro, porodjaj je nista spram bolova kod upale dojki.

Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mrvica 18/5/2012, 10:43

Izvinite na opsirnosti.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Botox 18/5/2012, 11:00

ma da, babice su nam styrasno neobavestene, vecina ih veze nema sta kako, a bome neke i nece da pokazu

mrvo, lek za takve grudi je sto cesce dojenje (kazem to jer si napisala ako se ne izmuzem na 4 sata), to je puno vremenski, stavljaj ti bebanu da siki i cesce ako hoce, ako nece onda pumpica, zaista je nezgodno kada se ima i previse mleka pa se zacepe kanali i sl
za ragadice, stvore se kada bekica ne uhvati dobro siku, treba beki staviti u usta sto veci deo sike, ne samo bradavicu, jer ce je urnisati i bice bolno, nego i sto veci deo areole
i da , bekice hoce da 'rasture' bradavicu i kada pocnu halapljivo da vuku, i tu je opet lek cesce stavljane na siku, kao i kod tvrdih dojki
sada kada su tako mali, nema tih pauza od 4 sata izmedju podoja, ne treba ih pustati da prespavaju podoj, ako su lenjivci....
ako nisu, jos bolje, dojenje na zahtev, kada god zakmeci a nije puna pelenica ili ga ne muci nesto trece , ti njega na siku... i odma ces znati razlog.... neke bebe vole da su na siki i kada nisu gladne jer im prija taj kontakt sa njihovom mamom , to je vas trenutak prisnosti, povezanosti, uzivajte u njemu osmeh srce
bio je jedan divan tekst o dojenju u casposu moja beba, videcu dal ima taj clanak na netu....
a ima i jedna divna zena, majka decaka od skoro dve godine koji jos siki ponekad, zna Milica, odavde, volim da je citam na jednom forumu, ona je stvarno ekpert za dojenje i divne savete ime.... a mislim da je i inace savetnik za dojenje, tako nekako....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Botox 18/5/2012, 11:06

http://dojenje.roditelj.org/2011/06/12/kada-se-najcesce-javljaju-razvojni-skokovi/
mrvice evo ti i ovaj tekstic
jer cete vi sada u ovo vreme imati svoj prvi skok u razvoju
kada neke bebe doslovno mogu biti i ceo dan na siki
srecom traju svega 2-3 dana
a pravi razlog tih skokova je da beba stimulise siku za naredni period da proizvodi vise mleka, jer ce i same bebine potrebe biti vece :)
koristan tekst zaista....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od lena 18/5/2012, 13:11

Trebalo bi ove postove o grudima nakon porodjaja itd. izdvojiti na poseban topik...

Uzgred, citam sta je Mrvica pisala... U porodilistu "Dragisa Misovic" , na primer, nijedna sestra ne sme da vam masira ili izmuze mleko iz dojki. Zabranjeno, kazu. Mogu samo da objasne i to je to, nista pipanje. affraid Sestra koja je zaduzena za laktaciju, inace divna zena koja me je spasla muka, ne radi vikendom i ne radi popodne.

Ne znam kako je u Frontu i Visegradskoj.... i sad sam skroz off...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 18/5/2012, 13:12

Mrvica ::Evo i mene.
Ja sam sa grudima stravicno prosla. Trece noci u porodilistu sam se probudila sa tezinom u grudima, jedva nasla sestru koja ce mi pomoci. Ona ih malo izmasirala, nekih 5 minuta i to je to. Sutradan se pozalim sestri da me bolie grudi, a ona mi kaze, nekom mleko ne dodje posle cr i deset dana, ne bojte se. affraid Pocnu mi donositi Vukasina na dojenje i sve bilo ok, medjutim ode na suncanje zbog zutice, i eto meni problema. Niko nece da pomogne, samo ti gurnu pumpicu u ruku, i kazu izmuzi, da odnesemo bebi da jede tvoje mleko. Pumpicu ili svoju imas, ili ti donesu njihovu, sterilizacija svako jutro, a pranje posle svakog izmuzanja. Niko da ti objasni kako da je ispravno koristis. Tako je na Betaniji. Na kraju sam morala da kontaktiram moju dr koja je bila na odmoru, i ona je angazovala 2 sestre( koje su pred penziju-iskusne) koje su mi pomagale u njihovim smenama i izmuzale me toliko da ima za njega.
I cim sam dosla kuci prvu noc upali mi se desna dojka, dobijem temperaturu, citave ploce ispod, samo zbog toga sto se on dobro najeo i spavao 4.5 sata. Kao za inat, zbog ugasenog zvona nije mi zvonio alarm, i moje se dojke upale od kolicine mleka. Angazujem babicu privatno koja dolazi, jer mi patronazna samo bacila pogled i rekla ma sve je to ok. Babica me izmuzala, masirala krvnicki ne bi li to razbila,plakala sam i vristala, doslo mi da zaustavim mleko(ali ne smem da primim hormon zbog trombofilije). Uzas blagi.
Na kraju samo izmuzanje. Rucnom pumpom sam pocela, babica izmuze super, a ja nista. Upaljena dojka, kanali zapuseni, obloge silne stavljala. Sve se svelo na dojenje, i izmuzanje. On napravio ragadu na desnoj uplaljenoj dojci, pa sam se samo izmuzala i davala mu dok se ne oporavi.
Ja sam otisla predaleko. Ovako.
Rucna Aventova pumpa je dobra, ali ako imate puno mleka kao ja da umrete od izmuzanja.
Kad sam vec poludela, mm zapuca u Aksu i kupi Aventovu elektricnu koja meni zamislite ne moze da izvuce nista jer je na rucnoj jaci vakum. Poludela sam. Tako da sam probala s elektricnom 2-3 puta, oprala je i sterilisala i spakovala. Zali boze para sto sam dala. Srecom isti dan otvore mi se kanali na desnoj dojci pa sad ide u mlazu mleko, pa je podnosljivije izmuzati je. Mozda je ta Nukova ili Medela bolja, ne znam.
Ja i dalje radim rucnom. Ako se ne izmuzem 4 sata, moje dojke su tvrde i ogromne. Posle svakog spavanja se probudim mokre majice i pored okomotane pelene.
Samo da napomenem trudnicama. Babica kaze da dojke treba pregledati strucno lice, da li treba da se cede ili ne. Odmah na pocetku. Neke treba samo masirati, ne maltretirati. Meni su rekla da sam izmuzala a nisu se otvorili kanali pa se mleko zaustavljalo i napravile ploce. Umalo ne zavrsih na hirurgiji.
Ali trazite starije zene. Na Betaniji ima dosta mladih sestara, sa kojima ja nemam dobro iskustvo. Tako je sa mnom bilo. Nadam se da ce nekom pomoci ova moja poruka, pazite dobro, porodjaj je nista spram bolova kod upale dojki.


Mrvice, i ja sam imala upalu dojki pre oko 3 meseca, imala sam jos rucnu pumpu Avent. Inace, ja se izmlazamod pocetka, moje bebe nece da sisaju, pa se ja konstantno izmlazam. Prethodnog dana izmuzla sam se oko 23h, i nisam sve do narednog dana oko 14h. Primetim da sam kao sazvakana, izmerim temperaturu 38, dojke bolne i kao da ce da eksplodiraju. Uvece sam, stavila obloge od sirceta od divlje jabuke, i cedila se na svaka dva sata u toku noci. Ujutro leva dojka skoro ok, desna jos malo boli, ali bez temperature. Pozvala sam svoju dr i ona mi je rekla da ipak pijem Pentraxil ili Palitrex, ne secam se, jedan od tih ne utice na laktaciju. Do sutra sam bila ok. Cula sam i da pomaze list kupusa, ali kako ne znam.
Ja sam pre nego sto sam kupila Medelu, detaljno istrazivala koju pumpu da kupim. Kod nas se jos retko koriste elektricne pumpice, pa i nisam uspela nesto da saznam na sajtovima na srpskom jeziku. Ja nisam ni cula za Medelu, slucajno sam na sajtu za aukcije Limundu, videla da neka zenu prodaje svoju pumpu Medelu. Hvalila je i rekla da je prodaje zato sto vise ne doji. Posto imam snaju u Nemackoj ona je gledala po njihovim sajtovima, kakva su iskustva dojilja vezano za elektricne pumpe. Zao mi je sto ti moram reci, Aventova elektricna je slabija od njihove rucne, koja je odlicna, zene u Nemackoj su joj dale lose ocene, za razliku od Medele koja ima visoke ocene, 4-5 kod svih zena koje su je komentarisale. Nukova elektricna, takodje, ima lose ocene. Za ostale elektricne ne mogu ti nista reci.
Posto sam se cedila Aventovom rucnom i elektricnom Medelom, mogu reci da su obe pumpe odlicne, razlika je jedino u vremenu izmlazanja.

Evo opet cu ponoviti sta sam cula u bolnici kad sam se porodila od dr. Posle svakog podoja, porodilja treba da se izmuze i sacuva mleko, da ne bi doslo do upale. Jer bebe kad su male one ne mogu da popiju svo mleko koje nadolazi u dojke, ako se ne izmuzes moze se desiti da se dojka upali. Pisala sam na nekoj prethodnoj stranici, o zeni koja je slicno prosla kao ti. Poenta je ako zelis da dojis bebu, ona treba cesto da mu dajes da doji i da se izmlazas, da bi mleko nadolazilo. Sto je veca potraznje, veca je i ponuda. Ako imas previse mleka, zamrzni ga u sterilnim bocicama

Zao mi je sto si tako prosla, neverovatno je kako babice i vecina dr, uopste ne obavesti porodilje sa kakvim problemima bi mogle da se sretnu tokom dojenja beba.


Poslednji izmenio dragmilk dana 18/5/2012, 13:15, izmenjeno ukupno 1 puta
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Botox 18/5/2012, 13:13

lena ::Trebalo bi ove postove o grudima nakon porodjaja itd. izdvojiti na poseban topik...

Uzgred, citam sta je Mrvica pisala... U porodilistu "Dragisa Misovic" , na primer, nijedna sestra ne sme da vam masira ili izmuze mleko iz dojki. Zabranjeno, kazu. Mogu samo da objasne i to je to, nista pipanje. affraid Sestra koja je zaduzena za laktaciju, inace divna zena koja me je spasla muka, ne radi vikendom i ne radi popodne.

Ne znam kako je u Frontu i Visegradskoj.... i sad sam skroz off...
a jel smeju medicinska braca :) lol!
 b  b  b
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od lena 18/5/2012, 13:18

Takvih nije bilo! Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 404938
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Milijana 18/5/2012, 13:39

Bojana, kako ti lepo pises, vidi se da cekas prvu bebu... sve je to idealno na papiru, ali ovo stavljajte bebu na sisu i kad nece da sisa, radi kontakta affraid affraid affraid Eno Ketina Nera je imala tu naviku, procitaj njen dnevnik na pocetku kako su se "provodili" Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 3 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu