KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

+24
Akijeva
BiKsi :)
Tangerine
Strumfeta78
buby
tetreb
sasaana
Ema78
gaga.ristic1
grudva
cicsa80
Nefertari
shenon
lilly13
bobica83
Divina
Mali Princ
Milijana
lena
Mirjana
Tanja83
dr mali pariz
dragmilk
Orline
28 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Gde vodite trudnoću?

Počalji od Orline 23/3/2012, 14:46

Mislim da bi bila interesantna tema, za bivše, sadašnje i buduće trudnice Very Happy

Većina nas ovde, na Kutku, je do trudnoće došlo uz pomoć lekara, pa me interesuje gde ste nastavile da vodite trudnoću? Kod lekara kod kog ste radile IVF ili IUI, kod svog ranijeg lekara, DZ ili privatno?

Ne bi bilo loše da se podele iskustva i preporuke.
Naravno, i vi koje ste trudnoću ostvarile prirodno, dobro će doći vaše iskustvo da podelimo.

Ja, na kraju, i nemam svog ginekologa,ono kao ranije što sam imala, a dr iz DZ Palilula mi je uglavnom služila da otvori i zatvori bolovanje kod spontanog i kod prošlog postupka.

Ako sve bude kako treba, moraću se opredeliti za jednog...negde...Pa me interesuju vaša iskustva.

Kad stignete, napišite.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od dragmilk 23/3/2012, 14:56

Ja sam vodila trudnocu privatno kod doktorke koju od ranije poznajem. Kad sam ostala u drugom stanju dr. Ilic iz Jevremove mi je rekla da nema potrebe da dolazim u Jevremovu, i da trudnocu moze da vodi bilo koji ginekolog.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Orline 23/3/2012, 15:04

Znači kod svoje dr od ranije. OK
Hvala ti dragmilk, baš si brza Very Happy
Kod nje si radila i one testove, prenatalni skrining, i sl?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od dr mali pariz 23/3/2012, 16:43

Trudnoću mi vodi dr iz poliklinike blizu moje zgrade, u Malom Parizu.
Njega jedino u mom gradu, za sve godine borbe, nisam okusila, te sam mu htela dati tu čast da mi vodi trudnoću. Za sad mi deluje o.k.
Pored njega, trudnoću mi vodi i dr iz Doma zdravlja, takođe u mom mestu. Ona je tu da zabeleži izveštaje, da upute, odgovore i sve dr.
Ona radi u DZ, ne radi u Bolnici-gde je porodilište, stoga sam bila prinuđena da se javim nekom ko radi u porodilištu-a oni rade privatno...
Tako stvari stoje kod nas...bilo bi mnogo da mi dr Sonja vodi trudnoću, ali upoznata je sa svakim mojim pregledom, tako da svojim komentarima čini tim lekara koji mi vode trudnoću.
Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Tanja83 23/3/2012, 17:01

Ja sam IVF radila u Jevremovu kod Dr Milice Ilic i Prof Ljubica(on mi je samo odradio transfer,sve ostalo Milica),tamo sam i nastavila da vodim trudnocu.Ipak su oni bili upuceni u moju istoriju bolesti i zelela sam da tamo i ostanem.Tu sam i radila horionske cupice i sve sto treba.Kada su mi u 25 nedelji utvrdili da mi je jedna beba prestala sa razvojem tj da kasni za ovom drugom,doktorka me je poslala u Visegradsku na odeljenje visokorizicnih trudnoca i do kraja sam ostala tamo,tu su me i porodili.Ipak sam se svremena na vreme vracala Jevremovoj na konsultacije jer sam u njih nekako imala najvise poverenja.Iako sam lezala u Visegradsku,oni su bili upuceni o svemu sto se meni desava i dr me je nekoliko puta zvala da pita kako sam.Imam ginekologa u svom domu zdravlja gde radim ali sam tamo isla samo po upute kada su mi trebali.Posle carskog cak nisam ni otisla na kontrolu kod nje vec u Jevremovu
Ja sam za opredeljenje kod onog lekara kome najvise verujes a ja sam to imala kod njih tako da ih nisam menjala
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Mirjana 23/3/2012, 20:18

Ja sam od 2006-te posle dugogodišnje bitke sa raznoraznim dr-ovima, naletela na jednog za koga sam rekla da ga nikada neću menjati.
Otišla sam na neko drugo mesto za VTO, ali kad nisam uspela, vratila sam se svom doktoru. On mi je vodio stimulaciju, i sada mi vodi trudnoću. On će me i porađati.
Dr u dispanzeru za žene, upiše u karton ono što joj pošaljem, a to je mišljenje mog dr-a, labaratorijski nalazi na koje me on šalje..... Izda mi uput za komisiju i tak. Nisam nikad bila kod nje od početka trudnoće, mada nije loša ni ona.
Mislim isto što i Tanja - ne menjam one kojima verujem!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od dragmilk 23/3/2012, 20:42

orline ::Znači kod svoje dr od ranije. OK
Hvala ti dragmilk, baš si brza Very Happy
Kod nje si radila i one testove, prenatalni skrining, i sl?
Hvala Very Happy
Posto sam po savetu iz Jevremove, odmah po utvrđenoj trudnoći, zakazala ac, u Institutu za majku i dete, po njihovim pravilima su mi odradili taj skrining kod njih u Institutu. Drugi expertni uz sam radila kod svoje dr. AC nisam ni uradila jer je bio visok rizik, a rezultati skrininga su bili ok.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od lena 23/3/2012, 21:18

Ja sam sve do kraja 5. meseca vodila trudnocu privatno, u klinici "BIS Intermedicus" na kojoj smo probali VTO (koji nije uspeo a ja odmah potom ostala trudna iz prirodnih radova). Jednostavno nisam znala koga drugog da izaberem. Tamo mi je bilo lepo, nema nikakve guzve kad dodjem u ranim prepodnevnim satima, nema cekanja, lepo mi sa mojom dr u ordinaciji, propitam je fino, mogla sam uvek da je nazovem... Naravno, veliki problem je bio novac - 4.000 dinara (tada, 2010) UZ i svaki mesec brisevi... izadje uvek na 50 evra mesecno.

DZ nije dolazio u obzir, da ne nabrajam zasto... I kad sam se pojavila jednom zbog uputa, cekala sam puna 4h, mucili me neki bolovi, jedva sam i sedela i stajala, i ipak nisam docekala svoju dr, nego me je na kraju, na jedvite jade, primio drugi lekar... Tako ta moja dr iz DZ za koju sam bila "ona sa miomom od 8 cm" (2008. godine) gotovo "bez sanse da zatrudni", nikad nije ni saznala da sam ostala u drugom stanju, da sam se porodila... Ni na pregled nakon porodjaja nisam tamo htela da idem. Nemaju UZ u ordinaciji, mogu da urade papu i grupu sekreta ali ne, na primer, cervikalni bris. Eto, DZ Novi Bgd.

Posto sam htela da se porodim u "Misovicu", od 6. meseca sam tamo vodila trudnocu (to je kod njih i neko pravilo, drugacije me ne bi ni primili da rade CR). I prvi dolazak, iako sam ranije isla tamo na folikulometriju, onako sa sve stomakom mi je bio pomalo sok. Valjda sam se u medjuvremenu odvikla od drzavnih ustanova. Pun hol zena, cekanje, cekanje.......

Dakle, Orline, za nas koji smo, svako na svoj nacin, malo specificniji "slucajevi", samo DZ, jasno, nije neki izbor. Ja bih uvek savetovala ili vodjenje trudnoce u bolnici (u kojoj ces se i poroditi), ili privatno, ali opet kod nekog iskusnog dr koji, pozeljno bi bilo, radi u bolnici..... (pa kao Pariz, znaci).
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Milijana 23/3/2012, 22:40

Mislim da to kako ces voditi trudnocu zavisi malo i od uslova u samom mestu. Kod nas je npr. vrlo lako da nekom vezom dodjes do dr-a koji radi u bolnici, ides kod njega i on te posle porodi kad god da ti pordjaj krene. Koliko sam cula, u BG-u bi za prisustvo svog lekara na porodjaju morala da platis neku cifru... E sad, posto vecina ans ide na zakazani CR, mozda je onda drugacije.
Ja sam obe trudnoce vodila privatno kod dr-a kod koga sam radila sve analize pre trudnoce i koji mi je i nasao dijagnozu. On inace radi i u bolnici, tako da je bilo sasvim normalno da ceme on i proditi... UDispanzer za zene sam isla zbog bolovanja i laboratorije, ali taj dr nije znao da idem i privatno, tako da sam i kod njega par puta bila na UZ, tj. jednom mesecno.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Mali Princ 24/3/2012, 16:26

Ja trudnocu od prvog dana vodim kod Ljubica u Jevremovoj i bas sam zadovoljna Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Orline 24/3/2012, 18:57

Hvala vam svima, drago mi je da je zaživela tema.
Biće tu još pitanja. Ne mora da znači od mene Laughing

Ja lično ću videti još, samo da mi stabilizuje stanje, pa da mogu da vodim trudnoću, a ne da je potvrdjujem i održavam Rolling Eyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Divina 25/3/2012, 19:23

Ja se svom dosadasnjem ginekologu ne vracam, jer mi je potpuno pogresno postavila dijagnozu. Iako jos uvek nisam trudna , trebalo da se opredelim za nekog novog, i stvarno ne znam za koga. Ne bih kod ovih nabedjenih i ultra giga mega popularnih, vec kod nekog iole normalnog. Dobila sam preporuke za dr Spasu Andjelica ili dr Acu Curkovica iz Narodnog fronta,i ne znam nista posebno o njima. Imam do septembra vremena da odlucim, al sta ako mi zatreba nesto u medjuvremenu? Da li je neka od vas cula za ove lekare? Hvalaaaa...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od bobica83 25/3/2012, 20:32

Divina moja sestra je vodila trudnocu kod Curkovica cak je i porodijo kaze da je ekstra i kao covek i kao lekar!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Orline 3/4/2012, 20:02

Promenila sam naslov teme, jer može biti korisno i razmeniti info Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od lilly13 3/4/2012, 22:56

Orline, dobra ti je tema, žao mi što nema cura sa ove strane Drine da malo čujem od njih šta se ovde dešava.
Ja sam trenutno u istom problemu, vođenje trudnoće u DZ (kod nas - poliklinika) ne dolazi u obzir iako sam čula da ima dobrih ljekara, ali im je tehnika zastarjela, čekanje, neke zajednička svlačione i sl.
Da idem na kliniku opet nisam pametna kod koga, niko ti ne garantuje da će tvoj dr biti na porodu, osim ako si dogovorio CR (kod nas još uvijek vlada mišljenje da je prirodno najbolj, pa ako baš nikako ne ide onda CR) Rolling Eyes i na kraju kod koga da idem.
tako da će vjerovatno odluka pasti na privatnika, samo još vijećam gdje.
Nisam pametna
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Mali Princ 8/4/2012, 20:16

Divina ::JDobila sam preporuke za dr Spasu Andjelica ili dr Acu Curkovica iz Narodnog fronta,i ne znam nista posebno o njima. Imam do septembra vremena da odlucim, al sta ako mi zatreba nesto u medjuvremenu? Da li je neka od vas cula za ove lekare? Hvalaaaa...


Ja sam o dr Andjelicu cula sve najbolje, a pre par godina mi je skidao polip histeroskopski, i bila sam jako zadovoljna. Tada je bio nacelnik dnevne bolnice. Bio je veoma ljuazan, normalan, nenabedjen, onako obican, rzauman covek, koji je odmah hteo da izadje u susret.
Nadam se da se u medjuvremenu nije izmenio Very Happy
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Divina 23/4/2012, 11:49

Pozz...
Konacno sam se odlucila da zakazem kod novog ginekologa, jer mi je bilo jako lose od pilula i tako je odluka pala na dr Spasu. Bila sam kod njega privatno, covek je sasvim ok, objasnio mi je ono sto mi nije bilo jasno, promenio dosadasnju terapiju,takodje objasnio zasto i zasto se ne slaze sa prethodnim nalazom,pa cemo videti. U svakom slucaju, ordinacija je prijatna, cista, on je potpuno normalan covek, cene su razumne. Za prvi utisak vise nego dovoljno. A u dz se vracam samo po upute i te administrativne stvari.
Ako bude sve ok, verovatno cu ostati kod njega, bez obzira na trudnocu.
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od shenon 3/5/2012, 12:24

Ja sam radila VTO u Frontu i cim su ustanovili da ima srcane radnje rekli su mi da predjem u svoj dom zdravlja.
Medjutim tamo ultrazvuk ne radi pa daju upute za Front. I praktikuju samo 3 ultrazvuka u toku cele trudnoce.
To mi malo smeta pa sam zakazala u klinici Ivanovic pregled iako tamo nikad nisam bila.
Nemam novca da idem stalno pa me zanima kad se vodi trudnoca u Frontu ili Visegradskoj da li idete tamo direktno ili na uput? Kako uopste poceti voditi trudnocu u tim bolnicama?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od lena 3/5/2012, 12:42

Draga Shenon, uput je neophodan i vazi 6 meseci. Ja sam do 5. meseca isla privatno a od 5. u "Misovic". Nisu bili voljni u DZ da mi daju uput ali sam se zalila na kontrakcije i sl.

A kako poceti voditi trudnocu u "Frontu" ili "Visegradskoj" vec sada, i ako nije u pitanju problematicna trudnoca... pa ja mislim samo preke veze.

Ti naglasavaj da je trudnoca iz VTO!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od shenon 3/5/2012, 18:37

Hvala Lena, kod nas u DZ ne radi ultrazvuk i znam da ce mi dati uput ali svega 3 puta sto je meni premalo. Sutra cu privatno posle cemo videti.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od lena 3/5/2012, 20:31

shenon ::Hvala Lena, kod nas u DZ ne radi ultrazvuk i znam da ce mi dati uput ali svega 3 puta sto je meni premalo.

nisam razumela, sta 3 puta?

ako ti dr iz dz da uput za "Front", na primer, i likovi iz "Fronta" nastave da ti vode trudnocu, sigurno neces ici na uz samo 3 puta! bice svaki mesec, ili mesec i po!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od lena 3/5/2012, 20:33

a mislis da u "Frontu" rade samo 3 UZ pregleda za vreme cele trudnoce? ma, ne....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od shenon 4/5/2012, 11:49

Ne, nego dr mi nece dati uput za Front vise od 3 puta u toku cele trudnoce ako je sve u redu, a i kad stignem u Front ako je sve u redu sto bi mi zakazivali cesce? Ja bi bar 1 x mesecno jer sam panicar. Ipak je ovo vto.

No eto ja sam danas bila u klinici Ivanovic i prezadovoljna sam. Mozda i zakazem kvadripl kod njih.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od lena 4/5/2012, 12:29

Shenon, ne daje ti doktorka iz DZ uput za svaki odlazak u "Front". Jedan uput, sad koji budes dobila, vazice 6 meseci pa racunaj kad ce ti biti potreban sledeci. Tako je meni bilo u "Misovicu". Pokazala sam im uput, oni ga zadrzali a dali mi papiric koji mi je stalno bio u zdravstvenoj knjizici, i na kome je pisalo dokle mi vazi uput (da ponovimo, 6 meseci!!!).

Evo neka odgovore i druge devojke! Ti i ja nikako da se skapiramo. Mislim da je to zbog "onih" snova! Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa 543728 Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa 404938

Tvoje pitanje - ako i stignes u "Front", sto bi ti Frontovci zakazivali cesce ako je sve u redu - pa tu ti vec treba veza, napisah, ili se mozda i nadje neko pametniji i obzirniji od lekara da te prati jer je ipak VTO. A radices i briseve, mozda i Dabl test, mozda i OGTT, dajem samo primer, pa videces vec sama tamo kad budes, insistiraj.......

Nemoj da se hvatas za ta "tri UZ u toku cele trudnoce", u mom nbgd Domu zdravlja nije tako... radi se vise UZ pregleda. A ta brojka 3, to je kao neki minimum, preporuka i sl.

LJUBAC Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa 275568 i lol! !!!

O, da, najlepse je ici privatno (meni bar!)...........Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa 612963
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od shenon 4/5/2012, 12:41

Pa ja sam dobila uput za dabl za Front i rekla mi je da vazi 6 meseci, mozda je to to. Mozda sa tim mogu zakazati i jos koji put. Izgleda da ja nisam razumela.
Ali nema veze, vazno mi je da sam ja danas bila privatno i smirila zivce jer nemam ama bas nikakve simptome pa se malko uplasila.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa Empty Re: Gde vodite trudnoću? Preporuke za ginekologa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu