KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
boba_ns
maki
cicsa80
ananana
7-patuljaka
missile
BiKsi :)
ciklama
Tanja83
pegaz
grudva
vikica800
maki79
KoMetaK
bulevarka
mijaki
Petra 78
SSanja
MAAKKI
ragaco
JocY
MIRKA85
Marija86
Jejaaa
barbyy
barby2
nacKa
beka80
Xena
maus
daxi011
lolipop
korpica
Kamilica
dr mali pariz
hany
labradorka
maza1972
Mrvica
dragana76ns
Orline
ninica2
Mirjana
darija79
Mali Princ
Botox
noja
bebko
dra00
bebica mala
lilly13
ivka
heart84
menora72
rada78
shenon
medolino
sanjicica
LaFolie
lilya
64 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/4/2012, 09:16

Ne znam da li je pametno. Ja sam oba puta radila betu 11 dana, tako su mi na klinici rekli, iako nisu bile blaste. Odluka je na tebi, samo se opusti, ništa nećeš postići uznemirenošću, naprotiv. Pa javljaj! Mi, tvoje koleginice koračaljke, čekamo i iz sve snage navijači1
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2012, 09:23

Ninice, Labradorka, za zurku u labu navijači1 navijači1 navijači1
Darija, uvek je tih poslednjih nekoliko dana pred betu najgore. Pokusaj necim da zaokupis misli, mozda ce ti biti lakse.

Evo zamolila sam Happy da zatvori moj dnevnim. U mislima sam vec u FET-u. April odmaram, a u maju radim trombofilije i histero. Da pitam iskusne: posto bih ja sve to placala da li mi je kasno da se javim tek u maju za histero ako tada zelim da je radim? I gde mi preporucujete da je radim? Koliko sam shvatila Betanija ima i komercijalni program i mogu tamo da to obavim. Da li neko zna kaa bi trebalo i kome da se tamo javim? Moja dr mi je rekla da ce mi dati upute i za jedno i za drugo (zaoravo za trombofilije uput za hemazologa), ali ide na godisnji i vraca se krajem aprila, a ja ne bih toliko bas da cekam. Ako neka ima savet ili iskustva sa histero o sopstvenom trosku, pliz javite.

Sve vas ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 4/4/2012, 09:40

Pozdrav devojke ff

Darija,uhvatio neizdrz,pokusaj da se preokupiras necim drugim,skreni misli.
Ja bih ipak sacekala petak ali na tebi je da odlucis ja sam tu da navijam za veliku betu i saljem rode roda roda roda roda roda

Ninice,Labradorka,zurka je u toku wavecrowd wavecrowd wavecrowd

Draoo,sto se tice histeroskopije ne salju svakog,evo na primer ja nisam poslata na histero, sve zavisi od pregleda i ako se vidi da ima neki polip ili nesto slicno onda salju na histero. Mada posle histero je velika uspesnost da dodje do trudnoce. Very Happy

Lilya, volim taj tvoj stav i napred u nove pohode i nove pobede napred scuro
Sto se tice histero u Betaniji rade to ti najbolje moze objasniti Kamilica i Rada pa se raspitaj oko tog komercijalnog programa...

Ljubim vas sve srcasti poljupci
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 4/4/2012, 11:34

Darija, ne treba preterivati pa raditi 12 dan kod dvodnevnih embrija, kao ja što sam, ali kod blasta možeš slobodno.

Zap.evr. sistem je da se radi dve nedelje od aspiracije, pa to onda dodje 10 dana od blasta. Ne kažem da je dobar sistem, bolje sačekati ivideti veelikačku betu, ali da znaš da nije ni rano.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 4/4/2012, 11:38

Lilya, ja radim histero na Betaniji, košta 25000 dijagnostička, a 35000 ako se nešto "popravlja" - polip. miom i slično. Na poslu sam pa nemam broj, javiću ti čim dođem kući, a ima ga na nekoj od strana na teni Betanija iskustva, ja sam ga lično postavila, pa znam da ima. usne
Dragana love
Ninice, Labradorka, žurka koke, žurka wavecrowd wavecrowd wavecrowd
Darija, radi kako hoćeš a mi ćemo da navijamo b b b b b
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/4/2012, 11:41

Imam pitanjce :)
Meni je endometrijum uvek oko 12mm, bude i 14mm kada mi kasni ovulacija, troslojan, bez ikakvih razdvajanja itd. Do sada su me pregledali i Dr Radulovic, dr Vlaisavljevic, dr Raovic... Niko nikada nije pomenuo histeroskopiju niti bilo sta na temu materice. Da li to znaci da nema potrebe ili je trebalo da pitam?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 4/4/2012, 11:53

La folie, ja ti mogu samo reći da je meni moja dr rekla da uradim histero neposredno pred postupak, jer je naučno dokazano da povećava šansu za uspeh VTO, te ću je i raditi sledeće nedelje.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2012, 12:17

pretpostavljam da povecava sanse ako postoji miom, polip a ako nema nista ne razumem kako bi to povecalo uspeh..... Rolling Eyes ,u Bgd je histeroskopija besplatna
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2012, 12:36

mislim zanima me kako to povecava uspeh
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/4/2012, 12:45

Lafoli, družih se i ja s Radulovićem, i ništa ne naučih. Ništa ne govore! ljuta sam
Svi krenu s idejom da mi rade laparoskopiju, pa se popišmane, eto prešla sam 40, ne vredi truda. ljuta sam
Ja sam rešila da ću pre narednog postupka laparoskopiju da uradim, yes pa na kojoj klinici budu hteli, tamo ću. Ako mi to naškodi, onda...  b
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/4/2012, 12:48

Darija, za sutra b b b b b b b b b b b b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darija79 4/4/2012, 13:10

LaFolie ::Imam pitanjce :)
Meni je endometrijum uvek oko 12mm, bude i 14mm kada mi kasni ovulacija, troslojan, bez ikakvih razdvajanja itd. Do sada su me pregledali i Dr Radulovic, dr Vlaisavljevic, dr Raovic... Niko nikada nije pomenuo histeroskopiju niti bilo sta na temu materice. Da li to znaci da nema potrebe ili je trebalo da pitam?
Isto pitanje mucu i mene,ni meni dr.Kopitovic nije trazila ni lapa. niti hister. Da sumnjaju na nesto sigurno bi nam trazili.Videla sam na zadnjem uz da mi materice izgleda kao presek zrna kafe,mislim da za to kazu da je troslojan...mislim da je ok.Nemoj brigas,znaju oni sta rade Very Happy
Jedino sam radila hsg,nalaz uredan.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 4/4/2012, 13:14

hany ::mislim zanima me kako to povecava uspeh
Pitaću dr sledeći put kad je vidim, možda to bude baš na histero, ako ne videću je 12 aprila sigurno, pa ću ti preneti.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2012, 13:38

Wink
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/4/2012, 14:01

hvala devojke :*
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2012, 14:04

La Folie, i kod mene je kao sve OK, ali cu i ja raditi hisero pred FET, da povecam sanse za uspeh. Ne znam gde mi je pamet bila pa je nisam uradila pred ovaj pokusaj. Bolje da urdis pa da imas vece sanse. Manje to boli nego kad VTO ne uspe, veruj mi na reci.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2012, 14:04

La Folie, i kod mene je kao sve OK, ali cu i ja raditi hisero pred FET, da povecam sanse za uspeh. Ne znam gde mi je pamet bila pa je nisam uradila pred ovaj pokusaj. Bolje da urdis pa da imas vece sanse. Manje to boli nego kad VTO ne uspe, veruj mi na reci.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2012, 14:11

La Folie, i kod mene je kao sve OK, ali cu i ja raditi hisero pred FET, da povecam sanse za uspeh. Ne znam gde mi je pamet bila pa je nisam uradila pred ovaj pokusaj. Bolje da urdis pa da imas vece sanse. Manje to boli nego kad VTO ne uspe, veruj mi na reci.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/4/2012, 14:15

Ne znam kako se ovo dogodilo da mi se tri puta pojavi isti post i to ne ceo v
Danas samo s...nja neka ovde pravim Embarassed

Htela sam da zhvalim Kamilici na info za histero cvet
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/4/2012, 14:35

Lilya ženo, saberi se u jedan lol! Šala mala c
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 4/4/2012, 14:55

Ja nisam čula da histeroskopija pred postupak povećava šanse za uspeh.

Sigurno da je treba uraditi, posebno ako postoji sumnja da ima polip koji treba da se odstrani ili nešto slično što pravi problem.

Ali sama histeroskopija, pa još ako je i bez biopsije endometrijuma je ništa drugo nego propiranje materice iznutra. Malo karikiram, ali stvarno tako izgleda, radila sam bez anestezije i gledala. Ubacuje se tečnost i radi blaga dilatacija grlića da bi endoskop prošao. Ne znam šta bi tu povećalo šanse za predstojeći postupak.

Verujem i dalje da je bolje uraditi nego ne uraditi, da se razumemo, ali ne bih volela da opstane info da povećava uspešnost, ako to nije sigurno. Baš me buni sad to. Kami, jel tebi rekla dr to onako baš argumentovano. Moram malo da izgooglam o tome pa da onda ako je tačno, postavimo na temu o histeroskopiji
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2012, 16:27

i ja bi volela da znam kako povecava sanse,ako nema sta da se odstrani
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 4/4/2012, 16:34

I meni je predlozena histeroskopija pred VTO (i uradicu je pred sledecu). Kako mi je dr rekla poboljsava procenat uspesnosti. E sad neka moja zdravorazumska logika je ta da se prilikom histeroskopije mogu ukloniti sitni nedostaci koje nije moguce videti na UZ. Naravno i sama biopsija endometrijuma da bi se videlo da nema nekih bakterija i sl.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/4/2012, 16:39

Ima smisla, da ne ides na VTO dzabe, ako vec ima nekih nepravilnosti. Da li se tom prilikom sve sto ne valja usklanja ili je to samo kao pregled?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 4/4/2012, 16:40

Pa po meni bi bilo logicno da kad su vec na licu mesta i odrade sta treba lol!
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu