KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+57
Sofka
makababy
cicsa80
gagax81
bebko
ninica2
Milijana
Botox
Republica
stefi :*
Vule
dra00
nena beba
bobica83
KoMetaK
lilya
LaFolie
7-patuljaka
dragmilk
cvrle76
lilly13
sanjicica
Struzzo
Xena
Tanja83
Sneza
tuli
SannI-AlL
maki79
racili
darija79
maus
Nefertari
Shizika
natalija
nesalela
JocY
Kamilica
BiKsi :)
dragana76ns
SSanja
MAAKKI
djole42
lolipop
Dacaa
bak
zoxa
Orline
Bokicalepotica
Akijeva
lena
Marija86
noja
dr mali pariz
Mrvica
Mali Princ
Mirjana
61 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 28/3/2012, 18:56

Natalija, cestitam vam od srca rodjenje kcerke!!! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 512172

Pariz, uzimas eferalgan? Bice bolje od njega sigurno! Kad procitah da te svrbe nepca, odmah sam pomislila, gle cuda Very Happy , na sezonsku alergiju!

Bojana86, jesam li ja dobro shvatila da pijes Mg? Zasto vec sad?Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 279933

Srefi, zelim ti lepu trudnocu! Zasto narode da dajete 59.000 na jedna kolica?! Kad dete prohoda, bar kako ja vidim ovde na Kutku, svi odmah prelaze na ona lagana "kisobran" kolica, dakle sledi nova kupovina! Da ne spominjem auto sediste... Ona prva, sto se stavljaju na kolica, uglavnom su za decu do 13 kg, tako bar pise. Ali, moje dete ni sad nema toliko a davnih dana nam je to prvo postalo premaleno, sav je bio zgrcen u njima... i morali smo da nabavljamo vece, cim je poceo malo da sedi..... Sad zatrpavam i ja ovde bzvz... tj. ovo su price za temu opreme....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 28/3/2012, 19:06

dr mali pariz :: Mislim...kateter...? Hvala na info o silikonskom kateteru-ti si ga kupila??

Pari, ja se uopste ne secam da su mi stavili kateter. Shocked Kad sam se probudila nakon CR, takodje ga nisam imala.

(jedino ako su to ucinili nakon davanja anestezije, i to one totalne, ne spinalne, ne znam, sve su mi pricali i najavljivali sta rade... e, a kad sam imala operaciju mioma, stavili su mi kateter neposredno pre anestezije i nosila sam ga dan-dva.)
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 28/3/2012, 19:07

pijem Mg i nema razloga uopste da ga ne pijem, nista lose nece napraviti, sem sto moze da pomogne oko grcica ...
piju ga i zene koje nisu trudne, meni je inace savetovano da ga pijem zbog ccestih bolova i grceva u nogama, moj tata ga redovno pije zbog istih problema...
ne vidim cemu cudjenje? :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 28/3/2012, 19:10

Duso, izvini... samo sam pitala...... necu vise! Very Happy Shocked
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 28/3/2012, 19:23

zasto neces vise? Laughing
pitala si, odgovorila sam ti
jedino sto sam malo zacudjena tvom cudjenju oko Mg :)
ja ne pijem nikakve komplexe vitamina i minerala, tako da za sada samo pijem folnu, mg i vitamin c, sve odvojeno...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 28/3/2012, 19:24

http://www.mamaibeba.rs/trudnoca-porodjaj-porod-porodiliste/magnezijum-u-trudnoci.html
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 28/3/2012, 19:31

Jes vid'la leno što je mala drčna, a Laughing Kako ona odma podvikne. Ma bojanče, oko moje jadan onaj tvoj kad mu tako digneš obrvu Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 404938 Turi bar nekad smajlić. Ima li dna ta tegla, boki, uvek kad je vidim prijede mi se nešto Very Happy
De si leno, kućo stara.
Nikako da svratim u dnevnik do Mandrike Embarassed
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 28/3/2012, 19:56

jao ori vidis stvarno tek sad provaljujem,hahha,sad cu jos manje znati kako da ispravim,jel znas kako?
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 28/3/2012, 19:58

lena hvala,a sto se tice kolica pa jes skupa su samo tako,ali nama je jos rano,mozda bude nesto novo
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 28/3/2012, 19:58

hehehe Stefi evo klikni pa naparvi ovde http://lilypie.com/Pregnancy_step1.php
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 28/3/2012, 20:00

ej, di ste? Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Kamilica 28/3/2012, 20:02

A di si ti i kako si? Bolje? cvet
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 28/3/2012, 20:05

Jok. sad sam i zapušena, ali ne boli me više svaki mm tela, kao što je bilo prethodna 2 dana...
Leno, nisam ti ja alergična nikad na polene bila-ovo je tipična prehlada,mada spominju i neke respiratorne infekcije, ako sam se dobro Odrazila lol!
Valjda me noćas to neće moriti, jer nije od sinoć...ali noć je noć...
Nutri, ništa posebno, znaš kad si ovakav, pa ni za šta...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Kamilica 28/3/2012, 20:08

Žao mi je, ali kako zboriš, deliuje mi da to kod tebe sazreva prehlada, i da će biti bolje sutra, birno je da nema tremp, jako važno, da to je klasična prehlada. Bosna te šibnula. Biće bolje, biće...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 28/3/2012, 20:09

baš tako! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 28/3/2012, 20:09

nefertari nesto nije u redu,ja unesem datum zadnje mens.i vidis ne pokazuje dobro
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 28/3/2012, 20:09

Ma to nije obavezno, pariz, možeš postati alergična u trudnoći, ako nisi do sada, ali mislim da nije, obzirom da te je celo telo bolelo.

Valjda je od sutra bolje. Tri dana kriza, do sedmog sasvim zdrava
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 28/3/2012, 20:13

Znam Orle šta su alergije, i kad god me pitaju jesam li alergična na penicilin-kažem-dosad nisam .
No, ovo su simptom i tipični, ne za alergiju...
Imala sam period pre 10 dana koji mi je srgao imunitet , Bosnu koja me izduvala žestoko, i promaju u kući.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 28/3/2012, 20:48

Stefi unesi recimo kad ti je termin ili kazi ja cu da ti kreiram
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SannI-AlL 28/3/2012, 20:55

Mala moja da što pre ozdraviš zagrljaj ljubav
Novim trudnicama čestitam i želim i laku i lepu trudnoću
i sve vas puno d
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 1139793fl8rq0i75d
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 28/3/2012, 20:56

Ciao cure.Very Happy

Paris ja ti ostavih negde recept za cajeve i shta da radish sa prehladom.Mislim ovde ili Jutra. Ne vidim razloga da se ne inhalirash ti si sada 3 tromesecje. Necesh krvariti iz nosa nezaustavljivo.ja sam imala sa Mikijem isto dosadnu prehladu , samo nos.Inhalirala sam se i nije mi bilo krvarenja.

Ugrej so i stavi u pamucnu krpu istavi isto na deo gornjih sinusa.Uvij isto u frotir.

Bojana, Lenka te pitala sada vec za Mg jer se obicno uzima extra u drugoj polovini trudnoce kad krenu trnci i grcevi u rukama i nocama.

To shto uzimash odvojeno vitamine i nije bash prednost.

Da bi se neshto dobro apsorbovalo potrebni su i drugi minerali.Npr za dobru apsorbciju Mg potreban je ca(kalcijum) i Zn -cink.

Zato se i uzima onaj kompex vitamina za trudnice+ carotin.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 28/3/2012, 21:37

nefertari sad je ok,trebalo je termin,hvala u svakom sl.:*
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 28/3/2012, 21:54

Mrvica ::
Da li neko zna kad se prvi put ide na ctg?
Meni je rečeno da ne može pre 24-te nedelje, a da se to radi samo ako je neophodno. Inače se ide od 35 ili 36 (to sam zaboravila), ali ne znam koliko često.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 29/3/2012, 09:06

Cao sure.
Sestra donela izvestaj od hematologa. Nravno, nije je ni videla, ona samo ostavila otlucano. Kad krenu kontrakcije obustaviti primenu fragmina. Ako se planira cr, 12 h pre porodjaja dati inekciju, a posle porodjaj 6-12 h, zavisno od procene rizika krvarenja. Prve dve nedelje 5000 jedinica, a posle se vratiti jos 4 nedelje na 2500 jedinica.
Kontrola za tri nedleje posle prorodjaja.
Inace, ova totema je zakon. Crvena krva zrnca i hemoglobin mi vinula nazad u normalu, odusevila sam se.
Jedino mi cudno sto mi je d-dimer rastao s trudnocom, i na poslednjoj kontroli bio 458, a sad na izvestaju 143 Shocked
To je u granici i kako treba, ali mi skroz neobicno.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 29/3/2012, 12:08

Ripa, hvala mila, ne videh te tvoje recepte,ali jesam se inhalirala bosiljkom i solju.
E, sad, inhalirala sam se iznad šerpe,zamotana, a komšinica mi ponudila svoj aparat-a ja ne znam kkao išta u nj. da stavim-ako ga uzmem...ili mislite da nije baš pametno tuđi da uzimam?
Imala sam sinoć 38,pa je dragi išao oko ponoći u apoteku po febricet. Onda sam se preznojila, teško disala, ali me nije nepce, kao ni sluzokoža nosa više svrbela. Nešto se gubi, nešto ostaje-kijam, kašljem-ne strašno, ali sam smrvljena. malopre bila po kraju u 2 radnje, i toliko me stajanje na kasi-ne duže od 3 min. umorilo, da reči nemam. Mislila sam da ću se srušiti.
Jutros sam imala 37,5, sad već nemam temp. popila eferalgan.
mama prži šećer, i tako...
valjda ću uskoro biti čitava Wink Popdne nam dolazi popo da sveti vodicu, konačno, posle toliko godina, u drugačijem svetlu. radujem se tome! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu