KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece?

+12
Shizika
Simona
nena beba
caci
Mali Princ
lena
bobica83
Mirjana
cicsa80
Orline
agata
Sami
16 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece? - Page 2 Empty Re: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece?

Počalji od Vecka 1/4/2014, 22:22

Mi u poslednje vreme imamo problem sa mobilnim telefonima, racunarima... zapravo, on ima tek 2.5god, ali vidi svoju stariju bracu i sestre (od tetki) , tatu i ostale kako igraju igrice na telefonima, a mene za kompom, pa naravno zeli i on. Nekoliko puta mu je mm dao telefon, a moje sestre kad god imaju priliku daju mu da igra igrice. Ja sam jako protiv toga, ali sam jedini protivnik od svih, tako da mu cesto drugi daju, pa se ja onda bunim i uzimam mu telefon, pa ispadne kako ja njega kaznjavam ili sta. Medjutim, kada mu daju da igra igrice, on je posle toga totalno hipnotisan, nervozan, agresivan, osetljiv... skroz je durgo dete, u odnosu na to kakav je kad se recimo za razliku od telefona, oni poigraju sa njim. Nakon sto se igra sa telefonom sve ostalo mu je dosadno, ne zanima ga nista, samo trazi telefon, crtace, igrice, telefon, crtace i tako u krug, ni jedna igra i igracka ga ne zanimaju, jer mu verovatno telefoni privlace mnogo vise paznju.
Moj telefon ne sme da dira, i to dobro zna, tako da moj telefon uzima samo kad mi ga donosi jer zvoni ili mi ga doda kad ga ja zanomlim. Medjutim, mm mu daje svoj telefon da gleda video snimke, i tako se desilo jednom da mm zaspi dok on gleda snimke, da bih ja usla u sobu i videla da je on izasao totalno iz snimaka i usao u mmovu igricu, i decko lepo vozi neku formulu, jos pojacao ton, i sav srecan vice MAMA VIDI, NASAO SAM IGRICU I VOZIM FOMUJU! Bas sam bila ljuta, zar je detetu od 2.5god stvarno potrebno da zna da vozi formulu na tlefonu? Jos je neka formula koja se vozi tako sto se naginje telefon ili sta, ma haos...
E sad, ja ne znam na koji nacin pre svega na odrasle da uticem i da im objasnim da mom detetu telefon i igrice nisu potrebni, da to stvarno negativno utice na njega, reicmo kad izgubi zivot postane totalno agresivan i sl.., a drugo, ne znam kako detetu vise da odvratim paznju od toga, jer on pre bira slagalicu na telefonu nego pravu slagalicu... Sad

Sto se crtaca tice, tu vec nisam toliko iskljuciva. Gleda crtace, ali one koje sam ja pre toga pogledala i za koje znam da nisu agresivni. Gleda recimo plisane mede, medu ruperta... sta znam, neke nezne crtace, koji su prilagodjeni koliko toliko njegovom uzrastu. Jos uvek nismo dosli do Toma i Dzerija, jer sam primetila da ih totalno oponasa (pa recimo uzme peglu i baci na nekoga, ili iz cista mira nekog polije casom vode jer to rade Tom i Dzeri?!), ali to je maksimalno ograniceno i sada kad je lepo vreme sve manje gleda crtace.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece? - Page 2 Empty Re: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece?

Počalji od Simona 2/4/2014, 06:41

Vecka,
što se igrica tiče, porazgovaraj ozbiljno sa mužem i ostalima iz okoline... Vilenjaku je muž skoro na tablet skinuo te igrice sa ubijanjem i ja sam se isto iznervirala... No kad su već tu nisam ih izbrisala ali sam mu rekla da su grozne i utičem koliko može da se ne igra sa njima. No ima blagih igrica koje dete može da igra i na kompu i na tabletu, Vilenjak igra njih... Oblači i frizira neke devojčice i životinje, onda ima onog Poa koga hrani i neguje itd... Mada ja stvarno imam sreće da on igrice toliko ne voli. Crtaći su već nešto drugo. Mi pustimo slobodno crtaće novijeg datuma na tv i slično jer svi su neagresivni, bar oni tipa Pepa prasići, Beni i Holi, majmun Džordž, veštica Lili ili kako već beše... Često i mi gledamo sa Vilenjakom. Nekad mu pustim iz mog vremena ali uz upozorenje da je to čisto da vidi i da su to uglavnom agresivni crtaći. Ali on je već veći i ako devedeset posto gleda neagresivne crtaće od onih agresivnih deset posto neće mu računam ništa biti... Ali dok je bio manji izbegavala sam Tomija i Džerija i ostale sasvim...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece? - Page 2 Empty Re: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece?

Počalji od Vecka 2/4/2014, 10:57

Uh, sto se tice igrica, Miki daju da vozi autic i slicne igrice, onu lopticu sto juri i jede ostale loptice i tako neke arkade, ali vidim da na njega i to utice negativno, da postaje agresivan, igra pa kad izgubi zivot pocne da se nervira, i tako sta znam. Recimo vozi taj autic, autic se prevrne a on pocne da vice na telefon, da place sto se prevrnuo i sta znam. Sada maksimalno eliminisemo telefone, jer je lepo vreme, i pisala sam u drugoj temi sad bas, mnogo vise napolju nego unutra.
Da da, sto se novijih crtaca tice opsednut je Pepom Prasetom i Majmunom Dzordzom. Moji mama i tata mu pustaju Minimax, tamo ima dosta tih neznih crtaca, ali kako ja nemam tv (i da imam verovatno ga ne bih ukljucivala), pustim sa diska one crtace koje imamo. Gledao je i Cars, Planes, Turbo puza... zainteresovan je bas, mada mi se ne svidja zato sto se on bas zagleda i hipnotise, u stanju je da ne jede, da trpi da ne piski, samo da ne bi pomerio pogled sa crtaca...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece? - Page 2 Empty Re: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj dece?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu