KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LILYA: Nova tura, nova avantura

+57
Marija86
MIRKA85
lena
Republica
SannI-AlL
nacKa
Malina
anak
bebko
rada78
missile
bebica mala
shenon
menora72
zoxa
Mrvica
Struzzo
Tanja83
Likoli
lilly13
noja
dra00
lolipop
gaga.ristic1
maza1972
sanjicica
fenix
Jelica
djole42
Jelena*
dragmilk
bak
maki79
Xena
maus
tuli
ivka
medolino
cicsa80
seka 35
MAAKKI
pegaz
Orline
dr mali pariz
Jejaaa
Simona
BiKsi :)
ninica2
grudva
Mirjana
KoMetaK
LaFolie
JocY
korpica
Kamilica
dragana76ns
lilya
61 posters

Strana 11 od 32 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Sledeći

Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od noja 15/3/2012, 04:46

lilya ::Rekla mi dr da se ponasam normalno, ali bez naprezanja, a ja se ko budala od juce drzim za stomak i ne pustam ga kao moja sestra kad je kao mala otkrila da ima nos, sve vreme trudnica ga drzala i nije htela da ga pusti. Ma valjda ovo cimanje danas nece da bude problem.
Very Happy
Lili ti si nasa trudnjaca, trudnica
Shodno se i ponasaj !
bebe bebe
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od ivka 15/3/2012, 09:32

Dobro jutro Lily!!!! Mazi stomacic i raduj se c
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od medolino 15/3/2012, 09:36

Kako si danas,uzivas li u svom domu sa bebicama?
Mazi stomacic i leskari, a ja ti saljem puno poljubaca ljubav ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od zoxa 15/3/2012, 11:01

Dobro dosli kuci, mazite se i pazite!!! Navijamooo za roda roda
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od menora72 15/3/2012, 11:10

da nastavim sa filmskim odlomcima i ovde LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 A065 :

https://www.youtube.com/watch?v=3s-_NUfzVW0

uzivaj trudnjacho zagrljaj
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od Mirjana 15/3/2012, 11:22

Ha ha ha, Menora  b  b v
Lilya ff
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od lilya 15/3/2012, 11:32

Evo me, sad samo kratko da se javim. Dobro sam i ja i mm. Nekim cudom smo se nocas totalno regenerisali. Rodjeni krevet, rodjena gajba pa je sve lakse. Mm sam odma poslala po burek da slucajno ne ostanem gladna sa izgovorom: "Slusaj, moram sad bas lepo da jedem da pilici odluce da ostanu, a pogotovu ako su na oca moram lepo da jedem" Very Happy Sad idem da jedem, a ostajem vam duzna jedan poduzi post sa utiscima ff

Menora, lol!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od dra00 15/3/2012, 11:49

Lilya zelim ti srecan povratak kuci, cuvaj svoje bebice trudnica
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od sanjicica 15/3/2012, 12:29

Lilya,lakse se misli kada se lepo najedes .prijatno i cekamo te sa kompletnim utiscima
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od maki79 15/3/2012, 12:53

Lily super sto ste lepo dosli kucici i sad uzivancija do pozitivne bete. A tm samo nek ti ugadja jer ti si zeno trudna i moras lepo da se hranis.
Ljubim te i cekam tvoj izvestaj sa kompletnim utiscima. ljubav
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od Mrvica 15/3/2012, 14:18

Lili,sad sam u cugu procitala na miru iz pocetka tvoj dnevnik. I na kraju dozivljaj iz voza.
neka si se ti draga moja vratila, pa sad da pratimo i veselimo se.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od lilya 15/3/2012, 15:50

Evo devojke, osecam se duznom da vam napisem svoje impresije iz Praga, zbog cega smo i kako dospeli tamo i cemu se nadamo.
Dakle, kao sto sam na pocetku rekla kada nam prva VTO koji smo radili u Bis u okviru Fonda nije uspela, vec smo znali da cemo sledecu probati o sopstvenom trosku samo nismo bili sigurni gde. Bis-om smo u tom trenutku (tacnje sve do trenutka dok nismo otisli u Prag) bili zadovoljni. E sad tek kapiram sta ovde nije stimalo, ali ajdemo redom.
Dakle, nedoumica je bila sledeca ja sam imala prvi put 15 jc, 5 se oplodilo, 3 vracena, sa ostalim ne znam sta je bilo, nadam se bacene. Bis ne zamrzava embrione pa smo razmisljali o nekoj drugoj klinici. Od domacih jedino sam imala iskustva sa Jevremovom, jos dok je dr Zoran Stankovic tamo radio i verujte mi da mi je prvi utisak sa sve onim mermerom i sve onako namunjeno vise odbio nego privukao. Sve u svemu jedino sto smo uzeli u obzir u Srbiji je bio dr Stojkovic u Leskovcu i vec tada dr Sonja i Prag. Onda sam pricala sa mojim kolegom sa posla koji ceka bebu za nekih 2 meseca i kojima je prvi put uspelo kod dr Sonje i u to vreme je bas i Pari pisala o svom iskustvu i jos jedna devojka na nekom drugom forumu koja ima iskustva sa mnogo klinika ukljucujuci i Maribor i Prag (kad kazem Prag, mislim na PFC i dr Sonju) koja je rekla da je Prag daleko najbolji. E nekako to njeno iskustvo sa mnogo promenjenih klinika i pozitivno iskustvo sa dr Sonjom (bez obzira sto joj ni tamo nije uspelo i sto je nakon 7 VTO ostala prirodno trudna)mi je bilo verovatno presudno. I tako smo mi stupili u kontakt sa dr Sonjom, a svu prepisku vodili sa Danicom (Mirna ili Danica rade pa ko vam zapadne, obe su divne), prikupili sve analize i krenuli vozom klaj, klaj u Prag. Nekako u to vree nam firma organizuje sistematski u Jedru, ja na ginekoloski zapadnem kod dr Jelene Pretsednik (ili tako nekako) i ona mi dodatno ulije poverenje u nasu odluku i kaze mi kako smo izabrali najbolje sto smo u ovom trenutku mogli.
U Pragu te docekaju i isprate ko rod rodjeni, o tome sm vec pisala i jos jednom do neba hvala Simi, Danicinom muzu sto nas je dopratio, ispratio i nasao se za 15 minuta kad god nam je to trebalo.
E sad po meni su tri kljucne stvari koje se u Pragu rade, a nije mi jasno zasto je to ovde toliki problem.
1) PICSI metoda, koju smo i Pari i ja radile za parove kod kojih je problem muski sterilitet je izuzetno vazan metod. Mi smo u prvom postupku od 15 jc dobili 5 embriona (za ciji kvalitet niko nije garantovao), a u Pragu od 9 dobrih jc 5 embriona za koji oni garantuju napismeno u slici i videu da su OK. Znaci vise od pola.
2) 24 monitoring embriona. Neprocenjivo. Tacno znaju i oni i vi sta vam se vraca. Da vam ne pricam o tome kako smo svaki dan dobijali izvestaj embriologa na mail koliko i kako se razvijaju i koliko mi je to znacilo. Ono sto sad tek zameram ljudima iz Bisa je sto smo mi njih posle dva dana zvali i kao: "Sutra u 14h je ET, malo se sporije razvijaju, ali sve je to dobro." Uvek sam se pitala da li je to razlog sto nam tada nije uspelo. Ako ovde niko nema novca da ulozi u taj monitoring, ja mislim da makar nikog nista ne kosta jedan telefonski poziv da nas malo smire dok cekamo ET.
3) sam postupak ET. E tu je bila takodje moja nedoumica da li je u prvom postupku sve odradjeno kako treba i sad znam da nije. Ajde sto je dr kasnio 2 sata i ovde sam cekala malo duze, ali mi niko nije makar rekao da dodjem sa prepunjenom besikom 3 dana nakon aspiracija sva naduvena i da trpim nego da je dovoljno da kod njih pred ET popijem 2 case vode da bi meni bilo prijatnije. Pre ET razgovor sa embriologom. E kad vam embriolog kaze da je sve OK, da su embrioni lepi, zasto se odlucila da ta dve vrati, zato da tri zamrzne, a zasto da preostale odbaci i sve vam to na video snimku pokaze, vi idete na ET totalno rastereceni. Takodje, meni licno prisustvo mm na ET bilo jako znacajno. E sad, ono najvaznije da oni godinama unazad razvijaju nove i nove tehnike i katetere za vracanje embriona. Ajde opet da kazemo da to kosta i da ovde ni jedna klinika ne moze u to da ulaze, ali ono sto verujem da svako moze je da nakon vracanje embriona, embriolog jos jednom pod mikroskopom proveri da li su embrioni zaista vracenji i onda dr jos jednom proveri i vaginalnim UZ. Meni je prvi put dr obajsnjavao kako da mu pomognem da ja drzim UZ, naravno da nisam znala i onda je pozvao sestru. Kontala sam: "Ajde oce malo da me opusti.", ali onda je rekao da imam neku "obstrukciju" i da opustim matericu. Mislim, kako se opusta materica. Koliko sam skapirala i koliko se secam od prethodnog puta, ovaj kateter u Pragu je duzi i ima neko svetlo ili sta, stvarno mi nije najjasnije, ali sve je proteklo u najboljem redu. E da i pre vracanja embriona, dr je rekla da ce da pokupi sekret tamponom ako ga ima (ja se izvinjavam na detaljima, ali verujem da je ovo za sve nas vazno) zato sto on moze jako da smeta pri ET. I tek onda kada je embriolog potvrdila, proverivsi kateter jos jednom na mikroskopu da su embrioni vraceni, ET je bio gotov.

Eto devojke, to je ukratko ono sto se meni tamo jako svidelo i cime smo mm i ja zadovoljni bez obzira na ishod ovog postupka, a oboje se nadamo da ce sve biti onako kako zelimo i mi i nase familije i prijatelji i vi, naravno vi ovde i u mom i u svakom pojedinacnom vasem slucaju osmeh srce
I jos jedna stvar, rekla sam dr Sonji koliko mi je kratki protokol lakse pao, a ona kaze da se dugi radi samo kad se pripremaju citave grupe. Ja moram priznati da mi je jedna dr u Bisu rekla, kada sam je pitala za razliku izmedju dugog i kratkog, da je dugi bolji i da se radi kad god je to moguce, a da se dugi radi samo kad se mora kod starijih zena ili onih koje nemaju ocuvane jajnike. Sad se pitam zasto mi je to rekla. Mada, sada je sve to iza nas, radujemo se novim pobedama u ovom postupku osmeh srce
Jos jednom vam hvala na nesebicnoj podrsci i izvinite sto nisam uspevala bas sve da ispratim, ali poslednjih nedelju dana je bas bilo uzbudljivo za nas.
Jedno pitanje, dr Sonja je rekla da je terapija 3X200 Utrogestanom dovoljna, ali da Progesteron Depo ne moze da smeta. Molim iskusne za savet da li da ga uzimam i ako da kako.

Sve vas ljubav i izvinite na podugackom postu, ali sam se nadala da ce nekom pomoci.
I da znam da nije lako izdvojiti ovoliko novca za postupak i da je lako sad meni da pricam sta je bolje tamo nego ovde, ali nekako se osecam duznom da ukazem na razlike, a mozda ce neka cura koja je sa svojim muzem planirala ovde da radi o svom trosku razmisliti o Pragu. Sve mi zasluzujemo najbolje moguce, a mozda ce i domace klinike poceti da razmisljaju o tome da bi mogle malo vise da uloze i u opremu i u nacin ophodjenja prema pacijentima ako im neko cak iz Praga odvuce pacijente.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od lolipop 15/3/2012, 16:09

Želim vam sretan dolazak kući, odmarajte, uživajte, i da se uskoro radujemo velikoj beti ff
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od lilya 15/3/2012, 16:14

E da zaboravih da dodam, sad me Bebica na klubu podsetila. Mislim da je i terapija Sioforom 2 X850 od novembra imala uticaj na kvalitet jc. Prosli put ih je u pocetku stimulacije bilo bas mnogo, ali mislim da je od toga veca steta nego korist.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od sanjicica 15/3/2012, 16:38

Lilya draga ,prelepa prica i iskustvo.Mislim da ces sad tako opustena puna pozitivne energije lepo i lako da prodjes ove dane cekanja. roda roda roda otvaraj prozore
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od Mrvica 15/3/2012, 16:55

Lilya, post nije predugacak, mislim da ce mnogima pomoci. Navela si dosta vaznih stvari koje mnoge interesuju koje planiraju uci u taj postupak.
E neka si se ti nama odmorila, burek ce prijati malim pilicima. Ja sam za celu trudnocu pojela mozda 3-4 bureka, nesto nije islo.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od Kamilica 15/3/2012, 18:42

Lilya, čitam post, osećam tvoje veliko zadovoljstvo i sreću. Zaista mi je drago da je tako. I koliko vidim sve cure koje su radile u Pragu VTO, uglavnom imaju slična lepa iskustva.
Želim ti sve najlepše i da svoj brak krunišeš bebom a nas razveseliš ff
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od medolino 15/3/2012, 19:21

izvestaj je bas onakav kakav treba da bude,pun opisa i detalja. Nekome ce posluziti tvoj izvestaj.
Sada uzivaj u svojo sreci i odmaraj pa cekamo da nas obradujes lepim vestima
igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od ivka 15/3/2012, 19:45

Lily, hvala na ovoj divnoj prici, meni koristi da puno toga uporedim i razumem a sigurno ce i drugim devojkama yes

Jasno je da sada ovi embrioncici nesmeju da iznevere vec da nam donesu beba beba

Evo malo roda za to roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od lilya 15/3/2012, 20:23

Mi smo izasli na klopu u Vapiano. Posle samo idemo do Home centra da iznenadimo moju mamu kad se vrati iz USA novim telefonom. Nadam se da je to OK. Ako smatrate a bih trebalo vise da mlirujem, pliz pisite da znam sta da radim.
Uh, koliko mi sad nedostaju i mama i sestra... Prosli put mm samo odlazio tamo i dovlacio hranu, sada moramo sami da se snalazimo pa pravo u kafanu. Plus sto ne mogu a ih zvrckam kad god mi volja
Mnogo, mnogo sam srecna zbog Orli, konacno lepe vesti. Prosto je moralo konacno da krenu dobre vesti.
Da li treci dan od transfera bas mora ceo , dan da me ovolko ziga stomak? Uh...
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od sanjicica 15/3/2012, 20:31

Lilya ,mene je stomak zigao sve do petog sestog dana baaaaas,a sto se tice mirovanja to je stvarno individualno .Mada ipak je preporucljivije odmaranje .Evo ti stizu roda roda roda
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od Kamilica 15/3/2012, 20:34

Mene nije ništa žigalo, ali individualno je.
E sad ja ti preporučujem da miruješ. Strogo sam ležala 5 dana od ET, a posle normalno, ali bez savijanja i čučanja.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od dr mali pariz 15/3/2012, 20:47

Lilyo, kao da sam sama pisala izveštaj, no-već si ga i čitala Very Happy
Dakle, i ja sam se pitala zašto dr ovde, kod nas manjka svega toga običnog i onog spec. što u Pragu nude...ne znam.
Vidiš, meni je prepisala 2x200,ali sam sama od početka na 3x 200 tek skoro smanjila na 2x200.
Nisam depo primala,ali do bete jesam pregnil, 2x nedeljno.
Ja bih ti preporučila leškarenja 3-4 dana, onda šetnja svaki dan, i što manje sedenja, i nemoj dizati teže od kg-2.
Sa srećom! LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 729680 LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 714399 LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 216281 LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 216281 LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 216281
žiganje...posledica aspiracije.Ne sekiraj se.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od lilya 15/3/2012, 21:08

Nista onda, sad cu da se katapultiram u krevet i da necu sedeti, a ja ceo dan na racunaru.
Pregnyla i onako nema. 'bem mu drzavu kad lek ne mos naci.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od maza1972 15/3/2012, 21:43

Draga,slučajno sam čula da ga ima u BG u apoteci Kamilica
...ako ga trenutno nema,mogu da poruče
http://www.011info.com/apoteke-u-beogradu/apoteka-kamilica-radi-i-nedeljom
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

LILYA: Nova tura, nova avantura - Page 11 Empty Re: LILYA: Nova tura, nova avantura

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 32 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu