KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 25/4/2012, 23:50

Zaboravih da pitam koliko se ceka na rezultate za PAI1 - Plazminogen Aktivator Inhibitor-1; F V Leiden; Vitamin B12, Folna kiselina, Homocistein ... razmisljam ako ne duze od jendog dana da odem i to uradim sutra ... da li to mora na prazan stomak ili moze bilo koje doba dana ? ... ionako pojma nemam da li se to sve placa ili ne a mozda mogu da odnesem dr i to pa da ima kompletnu sliku ...

daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 25/4/2012, 23:53

Verovale ili ne, u sobi sam sa curom koja ima iste mutacije kao ja! S tim što ona ima sina od 6,5godinica. Posle njega je imala jedan spontani u 10-oj nedelji (dakle već u prvom trisemestru). Ddimer joj je u ovoj trudnoći skakao i na dve i nešto hiljade i ona je oduzeta od straha, jer joj hematolog nije smela dizati dozu heparina (prima fragmin 5000iu ujutru i 2000iu uveče). Dakle hematolog (ista dr kod koje ja idem) je ispisala još u 30-oj nedelji da je potreban hitan CR, a njen dr nije hteo da je porađa, nego je poslao kod Stojića na III expertni i ovaj rekao da je sve OK i ispisao da predlaže porođaj u 38-oj nedelji i to redovan Shocked
Ona je već 38, tj. ujutru ide na carski. Potpuno je jadna pogubljena od straha. Ne mogu da verujem da ovaj nije hteo da je porodi.
No, ispisah sve ovde čisto da upisano da ne mora sve tragično da se završi ako naletite na dr-a kao što je njen. Bebac joj je aktivan, ne kasni po uz-u i sutra sledi upoznavanje osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 25/4/2012, 23:57

Bas lepa prica osmeh srce
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 25/4/2012, 23:58

Daxi, mislim da sve stiže za dan. Ako se dobro sećam. Fv je oko 3000din, PAI oko 4000, homocistein oko 1500, a za B12 i folnu ne znam. E sad, nije mi jasno zašto radiš folnu, ako radiš homocistein. Meni je rečeno da njega uradim da se vidi da li treba pojačati folnu, pa kontam da se iz tog nalaza vidi stanje f.k.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 26/4/2012, 00:01

Jeste. Miro pozdravi cimerku!!!
Daxi, ja sam radila u gene u Helix labu i bili su gotovi za 2 dana.
A ove vitamine i Homocistein na klinici u NS, 3 nedelje sam čekala.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 26/4/2012, 00:09

Kami je napisala da je njen dr i to dao da uradi pa reko da uradim sve sto treba jer su mi bas vene izbuskali da su mi u laboratoriji rekli da imam neke cvorice i da treba da masiram vene na mestu gde su cvorici kako bi se ti cvorici malo razbili ... e sad kako je to moguce kad kaze da su to oziljci na venama pojma nemam ...ja sinoc kao malo masirala pa mi jutros ruka modra kao da su mi krv vadili ... ili sam mozda ja preosteljivca ili sam kao sivonja masirala ... pojma nemam ... vala vise se osecam kao zamorce Crying or Very sad
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 26/4/2012, 00:17

A zato meni još nije stigao homocistein. U subotu sam vadila krv i cura koja mi je vadila je rekla da neće biti pre ponedeljka. Ja pop.... što nije bilo ni u ponedeljak uveče. Ko zna znači, kad će stići.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 26/4/2012, 19:01

E sad ce da me bijete ... pogresno sam okrenula znak prepisujuci rezultate ... nije 4,6 < 1.8 nego treba da stoji 4,6 > 1,8 ... bas sam biser ... sva sreca te nije tako kako napisah :)

dakle ostaje samo da mi je Fibrinogen malo povisen granica je do 2,2 a meni je 2,5 ... kaze dr da to nije nista strasno ... sutra se vidjam sa dr pa javljam sta bi konacno ...

mozda ja sad kad napisah kako treba i ne treba da radim ove dodatne ? ili mislite da svakako uradi ? a da li to mogu ako treba i kad pocnem sa superfaktom ili ako pocnem terapiju za vto otpadaju ove analize ?

pitam gluposti anđeo

smejacete mi se ali sam pitala i da li treba da koristimo zastitu ako u periodu ovulacije pocnem superfakt iako kao imamo dijagnozu nemamo sanse prirodno Embarassed
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 26/4/2012, 19:04

Ko pita ne skita yes
Ne bi trebalo da superfact nešto smeta, ali ti ipak pitaj u labu u kom ćeš raditi.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 26/4/2012, 19:40

Miro, devojke a jos uvek mi nije jasno cemu sluze te dodatne analize (PAI1; F V Leiden; Vitamin B12, Folna kiselina, Homocistein) koje ste mi savetovale ... nisu problem pare para nema Wink nego me zanima sta moze da bude pozadina tj kojim funcijama u organizmu sluze ti dodatni koje treba jos da uradim ?

Ako sam skontala sada kada mi je APCR dobar da li to da treba te sve da uradim i dalje stoji iz nekog razloga ili to sad mozda nije potrebno

uopste ne kapiram anđeo


roda
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 26/4/2012, 22:01

Mutacije na genima za trombofilije mogu da izazovu spontani pobačaj ili infarkt posteljice.Mi koje imamo ove mutacije smo u riziku da se tokom trudnoće,usled promene hormonalnog statusa trombofilija i ispolji,stvori ugrušak i izazove infarkt posteljice,ili nedovoljnu prokrvljenost posteljice i uginuće ploda.
Pišem iz glave kako sam ja to skapirala,a morala sam da skapiram jer sam nosilac dve mutacije,a u nalazima stečenih trombofilija nije ništa nagoveštavalo da postoji mutacija.
Pročitaj na linku Helixlaba koji sam ti poslala,ima objašnjenje o sklonosti ka dubokim venskim trombozama.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 26/4/2012, 22:44

Mazo ako kod mene nisu nadjene mutacije ni urodjenih ni stecenih ako sam vas dobro razumela ... zanima me sta u mojim analizama ukazuje da treba uraditi i PAI1; F V Leiden; Lupus antikoagulans ... sta sa cim od onih mojih uradjenih spajate da bi dobili sta je korak dalje ... ?

jooooj bas sam dosadna i sama sebi ... ali ako neka od vas moze da mi objasni, makad neki link da se nesto procita ?


daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 26/4/2012, 23:36

Daxi011, PAI i F V spadaju u tzv. urođene, prema tome, ako njih nisi uradila, nemaš sve urođene odrađene.
Za ove vitamine i homocistein, ne znam šta da ti kažem, da li treba ili ne.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 27/4/2012, 13:41

E sad vako, trebam kometar, savet, šta god...ko se razume...
Doc Mitić mi je pre mesec dana dala da ponovim Antikardiolopinska, antinukleatna antitela i brta 2 glikoprotein, to je sad ok. I dala da ponovim APTT PT I LA (LUPUS ANTIKOAGULANS) e sad, ja sam pozitivna na LA. Primila me danas mimo svakog reda i prepisala Kariopirin ili Aspirin protekt.
Šta taj Lupus antigoagulans radi, šta mi je uloga? Dr mi je kratko objasnila da je 99% to uzrok spontanog i da je bilo infarkt posteljice.
Guglam o LA ali ne znalazim baš puno toga.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 27/4/2012, 17:24

Daxi, devojke su ti već objasnile. Sve ti to treba u cilju utvrđivanja problema sa koagulacijom...
Nutri, draga, ne znam,ali iz svega naučenog, bolje ti je da ne googlaš i ne smaraš se šta može, kad ćeš biti pokrivena terapijom. Ljub!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 27/4/2012, 21:53

Draga Pariz, znam da je bolje da ne guglam, ali baš neman pojma šta je to, a nisam ovde pročitala da je iko pozitivan na LA.
U suštini to predstavlja antifosfolipidni sindrom. On eprisutan kada su jedna od antitela pozitvina a to su antikardiolipinska, antinuklearna antitela , beta 2 glikoprotein i lupus antikoagulans. Vrlo rado bih se konsultovala i sa prof Elezovićem, nekako volim da čujem više mišljenja, ako beta bude +, i hoću.
Evo našla sam jednu studiju, možda nekom nekad pomogne.


Terapija izbora APS (antifosfolipidni sindrom)u trudnoći je antikoagulantna terapija nefrakcionisanim heparinom ili niskomolekularnim heparinom. Kod pacijentkinja koje su pre trudnoe bile na terapiji oralnim antikoagulansima treba prekinuti sa njihovom primenom i nastavititerapiju nefrakcionisanim heparinom ili niskomolekularnim heparinom. Klinički kriterijum za primenu antikoagulantne terapije ("Sapporo" kriterijumi) kod žena sa dijagnostikovanim APS-om su anamnestički podatak o tri spontana abortusa pre 10. Nedelje gestacije ili jednom spontanom pobačaju posle 10. nedelje gestacije (18). Posebno pitanje je kada treba otpoetči sa ovim vidom terapije. Preporučuje se otpočinjanje terapije pošto što se ultrazvu~no detektuje gestacijski mešak, što se obićno dešava oko pete nedelje gestacije. Razlog za ovakav stav je dvojak.
Prvo, pronađeno je da se oko 60% spontanih pobačajau APS dešava u prvom trimestru, {to implicira započinjanje primene antikoagulantne terapije što pre, čim se otkrije trudnoća. Ipak, primena terapije tako rano može nositi rizike zbog mogućnosti ektopi~ne trudnoče, čija je u~estalost preko 1% (rizik od hemoragije usled rupture tube). Drugo, kao što je već navedeno, oko 60% spontanih pobaćaja u APS javlja se u prvom trimestru i ne postoje randomizovane kliničke studije koje bi dokazale efekte antikoagulantne terapije u ovom periodu, već samo one koje upore|uju efekte kortikosteroida i heparina, kao i aspirina sa kombinacijom aspirina i heparina.
Primena aspirina u odnosu na placebo nije dala značajnije efekte
Pronađeno je da je značajan dodatni faktor rizika zaspontane abortuse i postojanje hromozomskih aberacija, koje su detektovane kod 30% slučajeva spontanih pobačaja u prvom trimestru obolelih od AFSU skladu sa tim, preporu~uje se analiza kariotipa, ćime bi se dobile korisne informacije o mogućem uzroku gubitka ploda, ali i informacije o tome da li je gubitak ploda posledica neuspeha antikoagulantne terapije u AFS i da li postoje indikacije da se takav tretman nastavi u budućim trudnoćama.
Terapija nefrakcionisanim heparinom zahteva monitoring aPTT (može biti produženo i zbog AFS), a ukoliko se primenjuje heparin male molekulske težine (LMWH) prati se antiXa aktivnost
Amniocenteza je neophodan dijagnosti~ki postupak kod nekih pacijentkinja, ali ova procedura nosi rizik od gubitka fetusa i do 0,5%. Ova činjenica je dodatni problem kod pacijentkinja koje su već imale neuspele trudnoće (kao {to su to pacijentkinje obolele od APS-a). U tom slučaju, neophodno je prekinuti primenu aspirina pet dana pre amniocenteze, a ukoliko je pacijentkinja na terapiji niskomolekularnim heparinima, ne treba ih dati na dan intervencije.
U trećem trimestru potrebno je pratiti broj trombocita kod pacijentkinja koje primaju heparin, kao i sprovoditi standardni monitoring za PIH, proteinuriju, ultrazvučno praćenje rasta fetusa na 3-4 nedelje, ultrazvučna procena protoka krvi kroz arterijske krvne sudove pupčane vrpce.
Po nekim autorima, preporučuje se prekid primene niskomolekularnog heparina u 36. i 37. Nedelji gestacije, da bi se izbegao rizik od epiduralnog hematoma kod pacijentkinja koje zahtevaju epiduralnu anesteziju. Ovaj stav nije {iroko prihva}en i smatra se da je za ishod trudnoće povoljno nastaviti primenu niskommolekularnog heparina, te da njegovu primenu treba prekinuti jedan dan pre planiranog porođaja.
Primena aspirina obično se prekida u 35. Nedelji gestacije, da bi se omogućila obliteracija duktusa arteriozusa i preveniralo krvarenje tokomporo|aja.
Ukoliko je neophodno da se, kod pacijentkinje koja još koristi antikoagulantnu i/ili antiagregacionu terapiju, neplanirano izvrši carski rez, postoji bojazan od krvarenja zbog nemogućnosti da se navedena terapija na vreme prekine. U literaturi su opisani takvi primeri i ova intervencija je sprovedena bez neželjenih dejstava (čak i kod pacijentkinja koje su primale 100 mg dnevno enoxaparina).
Protrombotički efekti su izraženi u puerperijumu,pa je zbog preteće tromboze neophodno nastaviti primenu antitrombotičke terapije još mesec dana posle porođaja.
Refraktorni AFS. U pojedinim slučajevima i pored primene heparina i aspirina dolazi do spontanih pobačaja. Ukoliko se spontani pobačaj dogodi u prvom trimestru, moguće je da se radi o embrionalnim hromozomskim anomalijama i tada je neophodno da se u budućim trudnoćama lečenje nastavi na isti na~in, primenom niskomolekularnog heparina, sa ili bez aspirina.
Ukoliko se fetalna smrt dogodi u srednjem trimestru, manja je verovatnoća da se radi o hromozomskim abnormalnostima, već je verovatno u pitanju neuspeh terapije. Tada je neophodno odrediti optimalne doze i razmotriti primenu većih doza u odnosu na inicijalne. Kod sekundarnog AFS koji je praćen autoimunskim fenomenima u sklopu osnovnog oboljenja (npr. sistemskog lupusa ili vaskulitisa) treba razmotriti i primenu kortikosteroida ili imunoglobulina. Ukoliko je potrebno da se zbog komplikacija osnovne bolesti, obavi arteficijalni završetak trudnoće, potrebno je dodatno edukovati pacijentkinju o mogu}im rizicima eventualno planiranih budućih trudno}a. Kada su uzrok gubitka trudnoće obstretičke komplikacije, kao što su PIH, abrupcija placente ili prevremeni porođaj, primena intravenskih imunoglobulina u sledećoj trudnoći bila bi opravdana.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 27/4/2012, 23:56

Ja resila da doradim rezultate, proverim sve i spremim se da odem do Elezovica. Ono sto sam radila ranije je sve ok, a evo rezultata koji su mi danas stigli (ostaje PAI da stigne jos).
D-dimer @ 190 (Metoda imuno-hromatografije 0 - 500 μg/l)
HbA1C @ 5,0 (Imuno-turbidimetrijska metoda 4,0 - 6,2 %)
Lupus antikoagulans 39,3 (31 - 44 sec)
Fibrinogen @ 4,3 (2,5 - 4,5 g/l)

Ovaj fibrinogen mi se ne svidja, udara u gornju vrednost Rolling Eyes Jel to nesto znaci ili ne?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 28/4/2012, 00:02

i ovo sam radila, al zaboravila da postujem:
SHBG @ 52,6 (Žene 18 - 114 nmol/l)
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 28/4/2012, 00:07

I jos da pitam, kako i gde da dodjem do Elezovica, ne nadjoh nigde broj, a sve iscitah sinoc. Rolling Eyes Pustite mi na pp, ako se ovde ne sme Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 28/4/2012, 00:09

Meta,meni ovi nalazi izgledaju kao uredni,zašto ti treba Elezović?Mislim jel imaš neku mutaciju?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 28/4/2012, 00:25

nemam, al mi nekako lakse kad mi dr kaze da je sve ok, nego da ja sama zakljucujem, a i ostali rezultati su mi u granicama normale. Ali, bolje da bacim 7000 i za njega, a da znam da nemam problem.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty FIBRINOGEN

Počalji od daxi011 28/4/2012, 07:50

Meto u kojoj si laboratoriji radila fibrinogen ? pitam jer vidim da su ti referentne vrednosti drugacije od onih koje imam u mojim rezultatima ? moje rezultate pogledaj ovde :

https://kutak.forumotion.com/t1945p180-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1

na mojim rezultatima pise kao referentna vrednost FIBRINOGEN rezultat 2,5 referentna vrednost 2,2-1,96 g/I (a kod tebe su referentne vrednosti 2,5 - 4,5 g/l) ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 28/4/2012, 10:05

I meni traba info, gde mogu naći Elezovića privatno!!!Ako neko zna nek kaže, Loliška ti znaš garant cvet !!!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 28/4/2012, 10:30

Belmedic, telefon potrazi na netu, radi ponedeljkom i cetvrtkom uvece
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 28/4/2012, 21:48

Hvala ti dušo cvet
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 9 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu