KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 14:21

Hvala Xena. Ne mogu da vam objasnim koliko sam srećna što mi je dr uveo fraxy. Sad čekam sledeći četvrtak da odem kod one nakur... dr koja treba da mi rastumači nalaz, a ranije me je pitala:"Ko je vama uveo fraxy? Ma nemojte molim vas da se ginekolozi bave time."
Moraću da joj kažem da je sreća pa se moj ginekolog bavio time, kad niko drugi nije!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 14/2/2012, 15:05

Miro,hvala Bogu da si preventivno primala Fraksi,i da si uradila ove analize...eto kako su lekari sujetni,dobro je da ti ga nisu isljučili napamet molitva
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 15:23

Pa zamalo da se to desi, ali moram vam reći da ste i vi pomalo krive za to što se nije desilo, naročito Pari! Koliko znam moj dr je hteo, ako mi ddimer bude dobar da mi isključi, ali onda sam ja poslušala vas i otišla kod hematologa i tako došla i do ovih analiza. Dobro, d dimer mi više nije dobar, pa ga verovatno i ne bi isključio, ali....
E, obožavam vas ljubav
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 14/2/2012, 15:49

Miro, baš sam iznenađena, uh, dobro je, ja sam jednom i u tvom dnevniku napisala da mi je laknulo što ne izbacuješ fraxi. Dobro je sve!!!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 16:54

Kamilica ::Miro, baš sam iznenađena, uh, dobro je, ja sam jednom i u tvom dnevniku napisala da mi je laknulo što ne izbacuješ fraxi. Dobro je sve!!!
Da, da i ti si jedna od njih Laughing osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od grudva 14/2/2012, 17:32

devojke jel znate nekog hematologa u kcs da preporucite ipak moramda odnesem nalaze
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 15/2/2012, 12:00

Mrvica ::Kami, ja nisam radila PAI, a ne secam se sta si rekla da li treba i to uraditi, ako je homocistein povisen, a heterozigot na MTHR?
Evo ovde sam kopirala da ne gnjavimo Mirku tamo.
Mitićka mo je rekla da povišen homocistein govori o eventualnoj mutaciji MTHFR. Pa ako je homocistein dobar, nema potrebe da radim MTHFR, a PAI nema veze sa homocisteinom. O njemu nismo ništa pričale. Samo sam je pitala da li da uradim i ta dva još, rekla je da nema potrebe. Eto...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 15/2/2012, 12:07

Grudvo,kako sad to? Pa gde si pisala nalaze,nemogu da nađem...Vidi -dr.Elezović i Miljić su hematolozi za ta naša pitanja,ja ih nisam posećivala...rade privatno u Jevremovoj i Belmediku.Napiši šta je sa nalazima bilo,imunologija ti je bila super,jel tako?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od grudva 15/2/2012, 13:41

mazo ova kada je pogledala rekla da bi bilo dobro da pogleda hematolog njoj je zapalo za oko ovo a sta je nemam pojma

ProC.Global.NR 0.99 (cut off 0.8)
APCR.Ratio 4.1 (cut off 1.8 )

samo ta dva sve ostalo je dobro
ona antitela su dobra
pa sta mislis da li da idem zbog ovog
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 15/2/2012, 17:54

Ima nekakve veze sa trombofilijama,mislim da treba da hematolog vidi. zbunjen
Pa zar nisi nosila na Klinički kod hematologa,čini mi se da si spominjala.Sve u svemu nek pogleda hematolog.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 23/2/2012, 18:55

Bila sam danas kod genetičarke koja mi je rekla da je kombinacija ovih mutacija ne veseli i napričala mi svašta....pa, malo me i uplašila. Uglavnom, sve se svodi na to da će pratiti stanje posteljice putem nakog HPL testa. Tako će znati ako posteljica krene da stari (ne dovodi dovoljno kiseonika i sl. do bebe), pa će signalizirati ginekologu da je treba uraditi CR. Rekla je da se to može desiti (a ne mora) još od 30-te nedelje, a da zbog toga ne brinem, jeć će bebi biti bolje u inkubatoru, nego u takvoj posteljici.
Eto! Rekla je i da posle ove trudnoće, ako planiram još jednu, dođem pre svega na pripremu - šta god to značilo! Malo sam se bila pogubila, pa nisam pitala.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Xena 23/2/2012, 19:26

Auuu Miro, i ja sam se sada pogubila i uplasila, znaci to i mene ceka! Samo mi je jos i to falilo, a ja mislila kao to cemo resiti aspirinom i fraxijem, bar mi je tako Stojke rekao... Ne znam sta da mislim i sta je to priprema, meni su dali jedino taj aspirin 100 koji pijem vec mesecima...
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mrvica 23/2/2012, 19:46

Meni je priprema bila aspirin od 100, beviplex i folna.
Xeno, zaboravila sam sad sta je kod tebe pronadjeno od mutacija, ali mislim da je Miri ovo dr rekao zbog te kombinacije. Ja sam heterozigot na MTHR i koristim samo fraxi.
Miro, ja nisam za to uopste isla kod geneticara, samo kod hematologa i ginekologa.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 23/2/2012, 22:29

Xena, nemoj da se plašiš. Čitav dan pričam sa ženama odavde i sve kažu da ova baš nema takta i da tako redom plaši trudnice. A verujem da je Stojče zna šta priča! Videću sutra šta će mi reći moj dr, a i hematolog. Njih dvoje su OK.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Xena 24/2/2012, 18:59

Super Miro, aj, pa javi, cekam te Very Happy
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 8/3/2012, 23:38

Mrvice, pošto sam saznala da sam i ja mutant MTHFR - heterozigotna mutacija i PAI1 - 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1. Zanima me da li znaš za kada se odprilike sad zakazuje kod Mitićke i da li znaš eventualno kad je ona dežurna, kad je mogu naći poslepodne, jer sam sad počela da radim, pa ne mogu prvi radni dan tražiti slobodan dan, mislim sramota me.
A vidiš, kad sam Mitićku pitala da mi napiše na uputu i MTHFR (PAI ne rade u Ns), rekla je nema potrebe, homocistein je i više nego dobar. A vidi ovo. Kad odem kod nje baš me zanima šta će mi reći...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 9/3/2012, 00:47

Kami, naše mutacije ne bi trebale da prave problem pre 35/40 godine života. Problem nastaje kada je krvni sud iz nekog razloga oštećen, npr. zbog pušenja , masnoća u krvi, dijabetesa, itd. Faktori rizika su i veliki stres i trudnoća.
Ja sada treba da iskontrolišem homocistein, pa AKO ne bude OK da pojačamo folnu. Znači da bez obzira na trudnoću i mutaciju, hematolog misli da moj homocistein može biti dobar.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 9/3/2012, 00:51

Tek sada vidim da nisam odgovorila Xeni.
Hematolog kaže da ne treba dizati frku bez potrebe. Na terapiji sam (fraxy), prate me i trebalo bi da bez problema dođem do 30-te nedelje. To bi bile neke sigurne vode za bebu. Ako stanje bude loše, tada me već mogu porađati, ali ne mora biti loše, pa ćemo probati da izguramo do 35-te nedelje. U mom slučaju ona ne bi duže čekala, a i gin. se slaže.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Xena 9/3/2012, 01:18

Hvala Mirce!
Kami welcome to the club mutanata Mad
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 9/3/2012, 08:56

Evo i mene ,da se pridružim ...Moj nalaz urođenih trombofilija glasi:
U analiziranom uzorku nađena je homozigotna mutacija u genu za MTHFR,C677T.
U genima za koagulacioni faktor V(Leiden V) i koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) mutacije nisu nađene.
U analiziranom uzorku nađen je 4G/4G genotip koji utiče na povećanu ekspresiju PAI gena ...ovaj genotip dovodi do povećanog rizika za nastanak trombofilija.
Jel ima neko još ovu kombinaciju mutacija i kakva je prognoza i terapija?

maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mrvica 9/3/2012, 09:39

Kami, ja zovem juce i danas da zakazem kontrolu posle 20.03. i niko mi se ne javlja. Mad Cim ih dobijem pisem ti kad su mi zakazali. Inace ja ne znam da li ona prima pacijente po podne ako dezura na KCV, to si mislila? Ja skoro uvek idem pre podne, dva puta nisam mogla pa sam isla u Genezis ponedeljkom, ali mislim da moze i neki drugi dan da se odgovori.
A za te mutacije ne znam sta da ti kazem, ja sam poludela. Kad sam je pitala za PAI i Leiden zasto nisam radila, ona mi nesto objasnila da ako je onaj APR ili tako nesto dobar ne rade se ostale analize, i 'ladno me pitala hocete vi jos jednu mutaciju? Shocked
Tako da necu nista sad da cackam u 8.mesecu, nadam se da zna zena sta radi, dovde me je dovela dokle nikad nisam stigla pa joj se prepustam do kraja. A mislim da nikakva razlika sto se terapije tice ne bi bila, isto bih primala fragmin i pratila d-dimer, koji mi je sad malo skocio na 440 ali ona kaze da on mora da ide gore u trudnoci, i da moj nijue ni porastao toliko koliko je dozvoljeno u toj nedelji. Tako da necu vise nista pitati. Molim se da sve bude ok, i cekam...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mrvica 9/3/2012, 09:56

Mazo, ja nemam tu kombinaciju, ali mislim da ce ti uvesti inekcije heparina i pratiti stanje d-dimera redovno i to je to.
Reci mi jesi radila homocistein?Meni dr rekla da cu(jer mi je povisen) stalno, i van trudnoce, morati piti folnu i B vitamin da bih ga drzala pod kontrolom.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 9/3/2012, 11:03

Nisam radila homocistein,ali jesam sve parametre stečenih trombofilija:Lupus antikoagulans,Antitrombin,Protein C,Protein S,Rezistenciju na aktivisani protein C (APCR)-svi nalazi u referentnim vrednostima!!!Ništa nije ukazivalo na postojanje mutacija, ali eto imam dve -homozigot na MTHFR i 4G/4G genotip na PAI1 .
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Xena 9/3/2012, 12:34

Mazo, ti ja imamo istu PAI1 mutaciju, samo sto nisam MTHFR mutant. Vidim da Mira i Kami imaju 4G/5G, a ti i ja 4G/4G, takvu dijagnozu je imala i Ssanja, pojma nemam u cemu je razlika. Sto se mene tice, dobila sam nalog od prof. Stojkovica da pijem aspirin 100 1x1 i fraxiparin u postupku, tako da se sve to tako resava, odnosno ublazava zgleda.
Zato, Mrvice, nema potrebe da brines sto nisi radila PAI1 gen, jer si vec pokrivena terapijom.
Ne znam da li paranoisem, ali jos nisam videla da je neko radio urodjene tgrombofilije, a da nema nijednu mutaciju, jel gresim?
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Orline 9/3/2012, 12:50

Xena, radila sam ja, i nemam Very Happy
Mada mi to nije mnogo pomoglo Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 5 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu