KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/2/2012, 23:43

Da vas sve onako lagano stisnem!

Lola je medić! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 275568 Marija, uštipni je jednom za taj stomačić i reci da je to od mene! Very Happy

Jelena i Nikola, premijerno na našim stranama, oduševljena sam! Kifle preslatke! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831Dragi, ljubi ih jednom za mene!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 6/2/2012, 23:57

bobica83 ::Kod nas na IMD radi se posebno ehokardiografija koju rade deciji kardiolozi dr Kosutic i znam da privatno radi mislim u Jevremovoj dr Ida Jovanovic iz Tirsove i da to retko kad gledaju ginekolozi! Ja nisam radila iako radim na odeljenju urodjenih srcanih mana nisam se optercivala!

Moram da napomenem da je meni ehokardiografiju radila dr Novakov ( to vec rekoh) ali me je kod nje uputio moj dr koji mi je vodio trudnocu. Rekao mi je nesto u stilu, moze i on, ali da je za bas taj specif. UZ ona najbolja, da u njenu rec ima najvise poverenja i da odem kod nje... tako da, ako to radite, svakako mora biti neko strucan, po tom pitanju.
Ovo napominjem jer sam, nazalost, sretal i "ginekologe" koji nisu znali da rade UZ uopste....
Bobi, svaka cast sto se nisi opterecivala, iskreno, nisam ni ja jer nisam ni znala da se to radi... Rolling Eyes Ali mi je svakako laknulo kad je dr rekla da je sve ok sa te strane Very Happy
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Milijana 6/2/2012, 23:58

E onda ja to nisam radila... kao i milion stvari za koje ovde cujem.... i iskreno, mnogo mi je lakse yes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 7/2/2012, 07:51

Meni je zadnji put Novakovka radila drugi expertni u 24.nedelji, i sve je gledala, kao i srce, kao i uvek. Tu je valjda upakovano i to.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 7/2/2012, 10:41

Ljubim vas, trudnice ff
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od anak 7/2/2012, 13:00

Dragimilki i Marija, smajli angel smajli angel smajli angel . Prelepe bebe yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 7/2/2012, 13:34

Nefertari ::Pariz jer mislis eho srca bebe? Ja sam isla u 23 nedelji na imd to je bilo u sklopu exp uzv pa je dr i srce gledao detaljno.
I ja radila u 24. nedelji. Sve detaljno...uzivancija 45 minuta. Lezis i gledas svoju bebu Very Happy
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 7/2/2012, 13:59

Jao, zar drugi expertni toliko dugo traje? A ja mislila da ne idem v Odmah zovem da zakažem Laughing Laughing Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 7/2/2012, 14:15

Bobi, ako neko o tome razmišlja, to nije opterećenje,draga moja, već predostrožnost.
Nije opterećenje ni kad se rade sve moguće analize, već predostrožnost.
Mislim, pa šta ako radiš na tekvom mestu? Nisam baš razumela šta si htela reći.
Hvala cure na iskustvima.
Ima vremena do tada,ali opet, o svemu tome ću videti sa svojim gišom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 7/2/2012, 15:28

CVRLE< NOJA< NATALIJA
kako ste?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 7/2/2012, 16:14

Mrvice znaci tebi je rodjis 28.7. hajde pa da slavimo zajedno igracice igracice igracice

Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 7/2/2012, 16:24

Evo i mene na temu fetalne ehokardiografije.

Ja nisam isla posebno na fetalnu ehokardiografiju. Isla sam jednom mesecno, a u kasnijoj trudnoci i redje na UZ i doktor je tu i srce gledao. Moja dobra drugarica je bila trudna malo vise od mene i isla je kod Ljubica na ehokardiografiju (koji joj je i vodio trudnocu). Taj izvestaj je i naslovio FETALNA EHOKARDIOGRAFIJA. Drugarica mi je procitala sta je napisano i on je tu opisao srcane supljine, pregrade izmedju njih i krvne sudove sto je i moj doktor (Mikovic) opisivao u, da nazovem, obicnom ultrazvuku. Mozda, da je doktoru bilo nesto sumnjivo, mozda bih se odlucila za neki detaljniji pregled, ali ne znam ni ko bi od doktora to bio, mozda dobar radiolog, ili deciji kardiolog dobro edukovan za UZ, ne znam. Uglavnom mi nismo isli.
Kada se ide jednom mesecno na pregled padne se da se uradi jedan tada izmedju 20. i 24. nedelje kada i treba koliko sam shvatila da se vidi detaljnije sva anatomija ploda. Mi koji idemo ovako cesto na UZ mislim da nista posebno ne treba da isticemo UZ koji se radi u to vreme, to se odnosi na Evropu, gde se urade 2, eventualno 3 UZ pregleda tokom trudnoce i naravno da je jako bitno da se beba anatomski pregleda detaljno onda kada je formirana.
Ja sam se sa pojmom ekspertni ultrazvuk prvi put srela cekajuci dabl test na Institut za majku i dete gde na vratima pise "ekspertni ultrazvuk" i iskreno mi je delovalo kao neko samohvalisanje, "mi smo eksperti", pa sam i razmisljala da li to znaci da je osoba koja radi taj pregled ekspert ili radi nesto posebno ili na posebnom aparatu. A onda sam videla da je odomacen taj izraz ekspertni pa sam se i ja navikla. Uglavnom taj ekspertni na IMD (zakazan posle amniocenteze) nije bio nista detaljniji i duzi od onih redovnih pregleda (pri cemu ne zelim da umanjim strucnost, ja sam vrlo zadovoljna svime sto sam prosla u trudnoci na Institutu za majku i dete, ali prosto nije bilo neceg specijalnog). Taj naziv me je i naterao na razmisljanje da li su neki UZ pregledi unapred povrsniji, ako nisu nazvani ekspertni, a od nepotpunih pregleda bilo koje vrste se celog zivota jezim.

Tako smo moj muz i ja razmisljali i kada je u pitanju bio 4D Uz, jer su nas stalno pitali da li ste isli, pa smo mi krenuli da razmisljamo. Naravno da ne zelimo da stedimo na detetu, ali opet ima smisla biti racionalan, pa smo krenuli vise da citamo sta je uopste 4D UZ, sta bismo dobili tim pregledom i nasli da je zapravo iz 2D slike aparat generisao 4D sliku, da onaj ko gleda bitne karakteristike za plod nista vise ne vidi na 4D UZ nego na 2D modu, vec da je 4D za nas laike atraktivniji, lakse se raznezimo uz 4D sliku. Na svakom pregledu je doktor gledao sve bitno na 2D modu, a onda je prebacivao na 4D sondu da bi nam odstampao sliku, i kao po pravilu beba se nekako krila i nije lepo ispadala na slici i on nas pita je l vam se svidja, da li da trazi jos da lepse ispadne, ja kazem doktore jel ima sve delove lica i tela, nije ni potrebna slika.
Za UZ pregled nigde nismo nasli da je stetan, ali da nije prijatan za bebu to smo nasli. To je prakticno mehanicki talas i to je razlog sto bebe vrlo cesto drze na slici rukice preko glave, preko usiju, prakticno se brane od tog talasa. I odlucismo da ne idemo ni na 4D UZ. U drugoj polovini trudnoce sam i odlaske na UZ preglede proredila, ali je tada beba vise mrduckalali, pa sam manje strepela.
Nije mi namera ovim pisanjem bila da ikog odvracam od bilo kog pregleda, svako donosi odluke za sebe, ali kako sam sve ovo dosta analizirala, mozda nekom i ove cinjenice budu korisne.
Svim trudnicama zelim mirnu i lepu trudnocu!

sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 7/2/2012, 16:38

Da, ehokardiografiju je radilo, usudicu se reci, preko 95% trudnica, samo nije znalo da se tako zove. Radi se u sklopu tog "drugog expertnog", nekim trudnicama je upotrebljen taj izraz, nekima ne.
Nisam za trckanje svaki cas na UZ, ali jesam za to da se ta tri najvaznija ultrazvuka ( 12., 24. , i cini mi se 32. nedelja) odrade, kako Pariz rece, iz predostroznosti.
Ja nisam ni sumnjala da sa srcem moje devojcice nesto nije u redu, niti sam se bilo cega pribojavala, ali je bilo lepo cuti da je sve kako treba, da su rukice i nogice u redu, bubrezi i ostali organi...

I jeste... meni su svi Z radjeni u 2D, samo sam slike dobijala u 3D.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 7/2/2012, 18:51

Bokicalepotica ::Mrvice znaci tebi je rodjis 28.7. hajde pa da slavimo zajedno igracice igracice igracice

likeit
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 7/2/2012, 18:56

Kako Agata kaze vecini je ta ehokardiografija radjena samo nisu znali. Meni je nekoliko puta dr pokazivala pregrade izmedju komora i objasnjavala koja sad treba da bude zatvorena koja jos nije...
Ne znam za vas, ali moj expertni je trajao znatno duze nego obicni uz, 40 minuta je dr sve gledala, merila, okretala...
Ja sam od 18-23 nedelje isla jednom nedeljno na uz, i nije mi zao jer sam se tad jako plasila i to je stetnije za bebu nego uz(moje misljenje). Sad i pre toga idem na 3-4 nedelje.
Cula sam se sa dr i za onu bestiju bakteriju mi prepisala panklav 3x1 7 dana i probiotik da sacuvam zeludac. Ucinila mi se jaka terapija, ali sigurno ona zna sta radi. Svakako cu je detaljno ispitati u cetvrtak.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 7/2/2012, 19:13

agata ::
Za UZ pregled nigde nismo nasli da je stetan, ali da nije prijatan za bebu to smo nasli. To je prakticno mehanicki talas i to je razlog sto bebe vrlo cesto drze na slici rukice preko glave, preko usiju, prakticno se brane od tog talasa. I odlucismo da ne idemo ni na 4D UZ. U drugoj polovini trudnoce sam i odlaske na UZ preglede proredila, ali je tada beba vise mrduckalali, pa sam manje strepela.
Ja sam to tek nedavno čula ovde na forumu i zato sam malo oladila sa UZ-om. Neću da nerviram bebu. Inače, nisam ni za potpuno izbegavanje. Mislim, i moja mama je išla po dva puta na uz za celu trudnoću. Međutim ona je svaki put prirodno začela i u 35-oj, koliko ja sada imam, imala nas četvoro. Dok sam ja jedva zatrudnela i želim da uradim sve što je do mene da ovo dete i rodim. Ako ima nekih problema, npr. manjka plodove vode, videće se na uz-u. Zato sam odlučila da idem bar jednom mesečno.
E sad, ehokardiografija! Pitam se, ako nađu da nešto nije u redu, šta taj podatak meni kao majci treba da znači? Šta se može uraditi po tom pitanju?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 7/2/2012, 19:18

Mirjana naravno da je sve uredu ali ako nesto nije uredu dobro je da se na vreme otkrije pa se i na vreme moze reagovati konsultacije sa doktorima i sl. Recimo moja drugarica je rodila sina sa jednim bubregom jos u trudnoci su dr to otkrili, na vreme, samo su mu pratili taj jedini bubreg zbog preopterecenja i sve je ok. Jednoj poznanici su otkrili u trudnoci da beba ima srcanu manu, bebicu su operisali kad je imala 2 meseca i sad je sve ok drugi je razred. Kao i bilo koji pregled ako nesto nije uredu bolje otkriti na vreme i krenuti s aterapijom ako za tim ima potrebe.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 7/2/2012, 19:21

Pa da. Dobar rezon!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 7/2/2012, 20:10

Slazem se sa Nef.
A mislim da uporedjivanje s nasim mamama i kako su one nema smisla. Moja mama je rodila nas tri, najmladju sestru u 35.godini, i radila do kraja trudnoce, i sve je bilo ok, bez ikakvih problema. Dok se ja patim, nikako da iznesem trudnocu, a starija sestra nikako da zatrudni.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 7/2/2012, 21:40

Nefertari ::Mirjana naravno da je sve uredu ali ako nesto nije uredu dobro je da se na vreme otkrije pa se i na vreme moze reagovati konsultacije sa doktorima i sl. Recimo moja drugarica je rodila sina sa jednim bubregom jos u trudnoci su dr to otkrili, na vreme, samo su mu pratili taj jedini bubreg zbog preopterecenja i sve je ok. Jednoj poznanici su otkrili u trudnoci da beba ima srcanu manu, bebicu su operisali kad je imala 2 meseca i sad je sve ok drugi je razred. Kao i bilo koji pregled ako nesto nije uredu bolje otkriti na vreme i krenuti s aterapijom ako za tim ima potrebe.

Nef me je pretekla, a htela sam isto da kazem.
Bolje je neke stvari otkriti sto ranije, pa da se na vreme reaguje.
Naravno da niko nije mislio da bi isao na pobacaj u 24. nedelji zato sto mu dete ima srcanu manu, ne daj Boze. Vec jos dok je zena trudna, stanje se prati i sprovode se pripreme za akciju nakon porodjaja.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 8/2/2012, 00:07

Da, da, slažem sa vama!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cvrle76 8/2/2012, 20:23

mi danas bili ne kontroli kod nase dr, pregledala mi je grlic i jos uvek je cvrsto zatvoren, a posteljica je II stepena.... meni je termin 21.02., i ona veruje da do tada ne bi trebalo nista da se desi!!! mada, naravno, to se nikad ne zna.... tako da 21.02. idemo na ctg, i onda cemo proceniti situaciju, ako se budem otvarala, pokusacemo sa vaginalnim porodjajem, a ako ne, ici cemo na carski rez..... inace, bebac je super, ima 3,2 kg... yes ljubimo vas sve..... ljubav
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cvrle76 8/2/2012, 20:25

a mi smo takoooooo nestrpljivi da upoznamo naseg sinka!!!!! sreca bebe srca1 srca1 srca1 srca1
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 8/2/2012, 20:33

Bravo Cvrle Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 11031još malo!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 8/2/2012, 20:40

cvrle76 ::a mi smo takoooooo nestrpljivi da upoznamo naseg sinka!!!!! sreca bebe srca1 srca1 srca1 srca1
Uh, verujem, ja cu sigurno isto tako.
A sta znaci posteljica II stepena, kako treba da bude pred porodjaj?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu