KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 24/1/2012, 09:28

Moracu nesto probati.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 24/1/2012, 10:03

Uh šta sam ja sve propustila.
Dacco divna ti je Nadjica, prelijep mali anđeo.
Aida bravo za izlazak iz inkubatora, brzo ćete kućici.
Dragmilk bravisimo za hrabrost, uživaj sa bekama.

Trudničice ljubac za sve cmoka
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragmilk 24/1/2012, 11:37

nolinica ::Dragmilk, bitno da su ti sad dečica dobro. Kako si ti? Šta se dešava? Kako se snalaziš?
Dacco, kakvi su to obrazi i okice!!! Izmišljeni!!!

Nista posebno, svaka 3 sata ih hranim, nocu ih malo teze probudimo, ali dobro su, sve u svemu, jedu i spavaju. Ja nemam problema sa ranom, mogu normalno da sedim.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/1/2012, 12:19

Jutro cure. Jutros sam stigla na UZ. Sve je OK. Laughing
Mrvo, meni jako krvare desni kad perem zube. Zvala sam svog zubara, a on mi je rekao da je to sasvim normalno u trudnoći i da nastavim normalno da ih perem kao da se ništa ne dešava. Inače, ja koristim Sensodyne, koja je takođe jako dobra, ali ne pomaže što se krvarenja tiče. Tako izgleda mora u trudnoći.
Dragmilk, ti si stvarno super prošla! ljubac za bebe usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 24/1/2012, 14:29

Daco predivna ti cerkica dusica mamina sunny
Miroooo sypeer za uz ... iiii jel bata ili seka Very Happy
Drag i nije te nista bolelo, svaka cast zenska mazu Nidzy i Jelu, osmeh srce
Mi smo u skolici skoro svaki dan imamo i jedne nedelje
pre jedne popodne(ko ima mogycnost obavezno da ide jako korisnih stvari cujes)
, imam i neke ispite pa ssad ako cu uspeti nesto da pozavrsavam
uglavnom sam seminarske uradila,
Ljubim vas osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/1/2012, 16:04

Noja, bata je 80% Wink
Kada si počela da ideš u školicu?
Ispiti i seminarski radovi ne spadaju u školicu za trudnice valjda Laughing Pretpostavljam da si se nadovezala.
Ako, sve uradi sada, što možeš. Značiće ti svaki položen ispit kad dođe beba, jer tada nećeš imati tako puno vremena za učenje.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 24/1/2012, 16:28

LJubimooo vas devojkeee ljubav ljubav ljubav
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 24/1/2012, 16:44

Marooo ljubimo i mi vas punoooo osmeh srce dr na zimovanju trenutno Very Happy
Mirka nadovezala skolica + fax, pisem sa tel. Pa mi sitno
U 28 (7 mesec) sam krenyla sa skolicom a u pocetku nisam bas bila redovna,
sad sve nadoknadjujem i pitanjima, najvise o porodjaju ucimo, dojenju, oblacenju pa dodju zubari i za trud.i za decu
ima bas zanimlj.evo recimo primer neko je pisao da se sav tresao posle porodjaja(mislim tanja) to je sasvim normalno stanje jer se organizqm oslobadja tih kiselina jer je fizicki napor, i recimo ta 4 porodjajna doba bukvalno nam svaku prostoriju docara, sad je vezba disanja za bolove...svastaaaaa nesto, kad se ukida nocno dojenje, na koliko beba sisa i koliko da bude na sisi, nesme biti stresa, da prvih 6 nedelja nema fizicke aktivnosti, mislim na vezbe, bas te pripreme i psihicki i fizicki naravno moras biti skoncetrisan na casu, bude i za tate jedno dva casa
i kaze da babice prepoznaju ko je isao u skolicu a kone
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 24/1/2012, 16:46

Jao ja tek sad vidim da se i Marija porodila! Cestitamo!!! Nek je bebica ziva i zdrava 100 godina smajli angel
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/1/2012, 17:31

noja :: bude i za tate jedno dva casa
i kaze da babice prepoznaju ko je isao u skolicu a ko ne
Ajoj, znači nema bežanja sa časova? Mm će pasti na ispitu! On nikad nije tu, tako da ne verujem da će imati vremena za školicu lol!
Marija, uživate li u maženju?
Gagax, ljubac za Vuka :*
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 24/1/2012, 18:02

Ja sam negde procitala da je sasvim normalno da krvare desni,to je zbog progesterona koji je normalan u tr.Verovatno se vrednost povecala.Tako da bez brige.

Pozdrav svim trudnicama!!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragmilk 24/1/2012, 18:12

Aida, zelim ti da sto pre bebe dovedes kuci. Steta sto u gradu gde zivis nije bilo mogucnosti da bebe ostanu. Ja sam se porodila u Zrenjaninu, gde i zivim, i sreca sto nisam morala da izadjem pre nego sto se bebe oporave. Tako da sam ih svaki dan mogla pogledati i dodirnuti. Sad bi satima stajala iznad krevetica i samo ih gledala dok spavaju
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/1/2012, 18:29

dragmilk :: Sad bi satima stajala iznad krevetica i samo ih gledala dok spavaju
Tako ja zamišljam naše prve dane srca srca srca srca srca I sada stalno idem na UZ, a u pauzi zagledam sličice sa UZ-a. Tačno se neću odvajati od bebe kad se rodi! Laughing
Nešto bi vas pitala sad kad Bokicalepotica pomenu progesteron. Meni je dr rekao jutros da ne moram više ni onaj jedan utrić dnevno da koristim. Kaže da probam bez njega. Do kada ste vi koristile utrogestan?
Inače, ja puno šetam poslednjih dana, a i sedim i nemam problema. Po nekad me malo žiga i bolucka, ali to je valjda normalno.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 24/1/2012, 19:28

Ja sam utrogestan pila 3x2 do neke 14 nedelje u prvoj icsi trudnoci. najcesce dr prekidaju terapiju nakon prvog tromesecja jer se tad formira posteljica a ona je zaduzena za progesteron zato dok se ne formira se unosi vestacki.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 24/1/2012, 19:42

Miro, ja ga koristim do kraja trudnoce. Pocela sa 4X200, pa smanjivala posle treceg meseca, posle ac opet 4X pa smanjila, sad kako krenule ove kontrakcije opet tako pa cu smanjivati za dve nedelje. Ali je dr rekla do devetog. Meni je beba jako nisko pa zbog toga.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragmilk 24/1/2012, 20:44

Ja sam ga koristila 3x2 od 100 mg od pocetka do kraja trudnoce
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/1/2012, 23:52

Pa dobro. S obzirom na to da ja ne nosim blizance i dobro se osećam u poslednje vreme, verovatno mi i ne treba više pošto se posteljica formirala. Još samo fraxi imam od terapije.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 25/1/2012, 10:02

noja znam da je doktor na godisnjem,otisao covek da protegli noge Very Happy Very Happy
Uzivamo svaki dan,ona je stvarno jedna dobra bebica,malo je muci stomacic ali nije to nista strasno..uglavnom mi rucka,spava,jednu turu je uvek budna mislim od podoja do podoja...
inace sam super prosla sa dojenjem i grudima,to sam dobila savet od jedne sestre u porodilistu Laughing
Evo me tete Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Ffl-CIMG11
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/1/2012, 10:06

Joj, Marija, slika je divna...
Kao da se ifra pa zagnjurila glavu a guzu ostavila gore...
Hoces s nama da podelis taj savet za dojenje? Ja se bas interesujem oko toga, mislim da je jako bitno da beba se hrani majcinim mlekom, pa bih da ucinim sve da dobro pripremim grudi za to. Mada su moje ogromne vec od drugog meseca, ali to nista ne znaci.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 25/1/2012, 10:13

Naravno da hocu...ali to vazi samo za one koje nisu u BF..tj.vazi za carski...
Treci dan kada su trebali da nam ih donesu na podoj bila je jedna pedijatrijska sestra i rekla na da bebama damo dva minuta na jednu siku i dva minuta na drugu...da ne brinemo one nisu gladne! Oni ih dohrane kada ih odnesu...
Znaci taj prvi put dva minuta jedna sika,dva minuta druga-da ne bi bilo ranica,ragada i bolova,u tom prvom cugu samo ce da vam pokrenu mleko.
Sledeci dan dati 5 minuta,pa na 7,pa na 10....ja sada dajem 15 minuta,nisam imala ni jednu ranicu.Naravno bolelo me je ali bez rana i krvi..
Obavezno kremica neka da mazete grudi od podoja do podoja to je spas Wink Wink Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/1/2012, 10:15

Marija, a kako prva dva dana posle porordjaja. Tek treci dan? Sta ako se pocnu stvrdnjavati ili se upale kome se pojavi odmah mleko?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 25/1/2012, 10:22

Marija, predivna je bebica! Kako samo slatko spava smajli angel Ljubi je od Vuka i mene usne
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 25/1/2012, 10:22

Bilo je dosta zena koje su bile tu,prolazile,dolazile i ni jednoj nije krenulo mleko ranije..ako se pojavilo nesto malo to su bile drugorotke...u svakom slucaju oni savetuju da se nosi pumpica..ali ti svakao ne mozes da dojis ta prva dva dana posto primas infuziju i lekove protiv bolova! Znaci i ako bi krenulo a cisto sumnjam verovatno bi ti savetovali da izvlacis pumpicom pa bi bacala to mlekce..mada ne znam ni kako bi uspela to da odradis kada stalno lezis! Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/1/2012, 10:26

Pa pretpostvaila sam da se to mleko ne daje, nego sam mislila sta ako krene. Meni je posle drugog pobacaja u 20.nedelji krenulo mleko i uplalile se grudi. Naravno nije to kao za podoj da strcne ali je izlazilo u kapljicama. Mnogim zenama se upale, pa da to izbegnemo.
Hvala Marija na detaljima, izvini ako sam te udavila.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 25/1/2012, 10:30

Naravno da me nisi udavila...ako nesto treba ili te zanima tu sam osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu