KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 29/11/2011, 14:23

Ja ne mogu da verujem da ET rade bez -UZ-a! Shocked Ja sam sve vreme gledala i slušala šta rade. tip koji je držao UZ na mom stomaku je prvo polako pomerao, a zatim stao tačno tu gde se doktoru svidelo i držao UZ na istom mestu dok je ovaj ubacivao moje zvezdice. Na kraju su mi objasnili da su te dve bele tačke moje jć.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smarija 29/11/2011, 14:24

nemam pojma ona je rekla da je osjetila kao blagi ubod kao peckanje nije krvarila,to je bilo njeno iskustvo.
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 29/11/2011, 14:29

E pa, Miro, veruj! Slabije se snalazim ovde pa sam ovde prosto iskopirala mazinu poruku na temu ET, nadam se da se nece ljutiti.

Maza:
"...,ja sam kod Radulovića i sve što pišem se odnosi na njega i dr.Bojanu. Juče u tom razgovoru oko UZ praćenja ETa ,on se kao čudio ,pa gde to rade?Ja mu kažem -u Jevremovoj, a on će- pa vi ste izgleda nezadovoljni našom klinikom,a da znate da je čuveni dr.Stanković iz Jevremove prešao kod nas. Naravno da sam to znala ,ali komentar nije bio na mestu,jer je polemika bila oko metode oplođenja i načina ETa."


missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od senka 29/11/2011, 14:32

meni su sva tri puta vracali embrione sa uz, i to na tri razlicite klinike. To mi se bas dopalo, da vidim bebice tako malecne Very Happy
senka
senka

Broj poruka : 495
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 29/11/2011, 14:35

Senka, sta znaci to "biohemijska beta"?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smarija 29/11/2011, 14:37

missile to it je biohemijska trudnoca
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 29/11/2011, 14:37

Pa sta je to? Trudnoca ili ne?? Rolling Eyes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od senka 29/11/2011, 14:38

"biohemijska trudnoca"
to nazalost znaci da mi je bila bila pozitivna, rasla posle 2 dana, a potom sam prokrvarila tj. imala rani spontani koji se jos zove biohemijska trudnoca. Ja sam to iskustvo imala na zalost 2 puta, pa se sad analiziram (imunoloske analize) da vide zasto se to desava. I, naravno, svi rezutati su mi u redu, pa cemo videti sta dalje. Very Happy
senka
senka

Broj poruka : 495
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 29/11/2011, 15:17

smarija ::
Prijateljica koju sam spominjala u prethodnom postu mi je rekla da u Jovanovoj vracaju embrije tako sto ih direktno zakace za zid maternice tako su vece sanse da dodje do trudnoce i zato se osjeti to stipkanje,a ovako kad ih samo ubace oni plivaju i trebaju se sami zakaciti,pa i ima smisla.

Pa cure ginekolog je kao i automehanicar ne bi valjalo da ne znaju gdje se sta nalazi dole kod nasih malih drugarica sa uz ili bez njega Very Happy ,pa zar nije tako

Ovo sto sam pocrnila nije mi bas najjasnije, onda bi to radili u svim klinikama, da je izvodljivo, a ne bi ih samo ubacivali i pustili da se sami prikace, jer u svakom slucaju bi njima ako nista drugo u velikoj meri povecalo procente uspesnosti, ako neko zna neka mi ovo objasni, u ovoj prici sam svasta cula, ali da ih kace za zid materice nisam do sada Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Samo nemoj zaboraviti da je ljudski organizam, a pogotovo ljudski organi nesto mnogo osetljivije od posla koji obavlja mehanicar, a da ne govorim o stvaranju novog zivota, tako sa se ne bih slozila u tvom poredjenju profesija. cvet

MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 29/11/2011, 15:47

smarija ::Cure ne znam koliko je uopste bitno uz kod et,meni su radili sa uz i nista ti posebno ne vidis, vise se vidi taj kateter nego bilo sto drugo.

Prijateljica koju sam spominjala u prethodnom postu mi je rekla da u Jovanovoj vracaju embrije tako sto ih direktno zakace za zid maternice tako su vece sanse da dodje do trudnoce i zato se osjeti to stipkanje,a ovako kad ih samo ubace oni plivaju i trebaju se sami zakaciti,pa i ima smisla.


Prvi bold

Bas tako, zamislite koliki je cestvorocelijski embrion? Koliko hiljaditih delova milimetra? Pa ne bi se gledao mikroskopom da moze da se vidi pomocu uz.
Ne moze se videti tek ubacen embrion pomocu uz, pa ni posle dve nedelje, a kamoli tada. Slike dobijete embriona sa mikroskopa.
Treba pratiti pomocu uz da ne bis e postavio direktno u jajovod, mada on da je nastao "prirodno" iz jajovoda bi i dosao.
Embrion nekoliko dana "trazi" pravo mesto, ne ostane on tamo gde ga stave.

Imate na Youtubu puno filmica i sl, pogledajte

Drugi bold

Taj postupak se zove "Hacing" ili sl se pise, zareze se opna embriona i time mu se povecava sansa za kacenje. To se radi na nekim klinikama i posebno se placa.

Ja jos ne cuh da se stipa materica? Kako, cime, kako se zove taj instrument? Kuda udje? Moze jedino da se slucajno zagrebe kateterom, ili namerno. Kako ih kace? Nekim lepkom, kukicom? Rolling Eyes

Tajna implantacije je misterija za lekare, jos uvek, na zalost. Ko to resi, ne gine mu Nobel Wink

Procunjajte po netu, pustite prijateljice, ima puno naucno-popularnih emisija na tu temu, potrazite snimke, tekstove....
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 29/11/2011, 15:56

smarija ::Cure ne znam koliko je uopste bitno uz kod et,meni su radili sa uz i nista ti posebno ne vidis, vise se vidi taj kateter nego bilo sto drugo.Bar je kod mene tako bilo.Posto sam ja odmah nakon et-a morala u bolnicu zbog teske HS na nalazu za bolnicu pored tekstualnog dijela imam sliku dva embrija,znaci nije ultrazvucna slika,tako da vam to doktori mogu dati i bez uz-a.

Prijateljica koju sam spominjala u prethodnom postu mi je rekla da u Jovanovoj vracaju embrije tako sto ih direktno zakace za zid maternice tako su vece sanse da dodje do trudnoce i zato se osjeti to stipkanje,a ovako kad ih samo ubace oni plivaju i trebaju se sami zakaciti,pa i ima smisla.

Pa cure ginekolog je kao i automehanicar ne bi valjalo da ne znaju gdje se sta nalazi dole kod nasih malih drugarica sa uz ili bez njega Very Happy ,pa zar nije tako
uh,uh i uh!
jako je bitno da Et bude vođen uz UZ, jer je bitno mesto gde se embrioni izliju,a to bez navođenja UZ , lekar ne može znati. Drugo, i za ženu je jako bitno da vidi šta se i da li se nešto dešava u njoj. Zar nam treba uopšte sumnja da li su išta vratili??? Jasno se vide ubačeni embrioni, kao neko svetlo-sija, a ja sam i svaki put osetila njihovo izlivanje u mene, ali ne to što se oni zakače tad, jer je to nemoguće, jer se zna u kom periodu se kače embrioni, pa priča da u Jevremovoj znaju-i čim ubace, oni se kače-je malo...nebulozna...onda bi svaki postupak bio uspešan, i svi bi tamo radili. Dalje, imati foto sa UZ sa vraćenim embrionima mi govori da je u mene nešto vraćeno. Imati fotku svojih embrona u mediju- ne znači ništa.
O poređenju ginekologa sa automehaničarem, stvarno nemam komentar, ali dobro...i ja često imam nebulozna poređenja.
Missile, imala si 1 postupak...teško je tebi da zaključiš šta je profesionalno, ašta nije u njihovom radu. Ne želim da tvoj osećaj omalovažim, ali kad prođeš nekoliko klinika, lekara, načina rada, onda je lakše to spoznati, i uporediti.
No dobro, imaš smrznute, neka bude to dobitna kombinacija,a ti se potrudi da sve što nisi odradila od nalaza, odradiš pre FET-a. Kako se računa FET? Ja ga ubrajam u postupke, iako ga nisam imala, za mene je to ravno postupku, iako je priprema mnogo lakša.
I da, moj savet za Kliniku.... slušaj sebe, ne tuđa iskustva. Idi na više konsultacija-suzi izbor, obavi razgovor bar sa 2 lekara, i onda preseci. Ko smo mi da ti na osnovu naših sudova se opredeliš za kliniku? Svako će najlepše pričati o klinici i dr-ku, kod kojih im je uspeo postupak, tako da to sigurno nije objektivan stav.
Srečno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 29/11/2011, 15:59

bak ::

Prvi bold

Bas tako, zamislite koliki je cestvorocelijski embrion? Koliko hiljaditih delova milimetra? Pa ne bi se gledao mikroskopom da moze da se vidi pomocu uz.
Ne moze se videti tek ubacen embrion pomocu uz, pa ni posle dve nedelje, a kamoli tada. Slike dobijete embriona sa mikroskopa.
.
ne slažem se s tobom Bak...jesi li gledala kad svoj ET? Mislim na UZ?
Zar nisi videla ta-kako rekoh svetlanca koja se iz katetera otpuštaju?
To se vidi, i vidi se na slici sa UZ, naravno, ne vidi se kao slika pod mikroskopom,ali se vidi da je nešto ubačeno.
Dakle, dobijala sam slike- ne sa mikroskopa.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 29/11/2011, 16:08

Bak, meni su rekli da su dve bele tačke koje vidim na monitoru, upravo unete jć. Lepo sam sve gledala i ulazak katetera i ubrizgavanje zvezdica. A pre ulaska u salu, na monitoru sam videla uvećane slike mojih četvoroćelijskih bebana.
I ja sam pomislila na hatching kad sam pročitala kačenje, ali sam me je isto zbunilo to štipanje.
I kad smo već kod štipanja, već sam dosadna znam, ali takođe su mi objasnili da svaka ozleda/ozledica umanjuje moje šanse. Zato se puni bešika, da se cerviks ispravi, pa da kateter lepo uđe, a ne da na krivini napravi ozledicu! Možda se upravo to i nadgleda UZ-om, ulazak katetera.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 29/11/2011, 16:09

Pariz i ja sam isto na ET videla kako ja kazem dve svetlece tackice kako se otpustaju iz katetera i smatram da je bolje da se radi sa uz nego bez, i za dr i za zenu koja tada stvarno i vizuelno ima neku predstavu sta se dogadja, slike nisam ni dobijala ni trazila, mislim da bi mi bilo mnogo teze.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 29/11/2011, 16:12

A bre Pari, kad ih pre napisa? Laughing
I da, i ja sam osetila, kao Pari, kada su ubačena jajašca!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 29/11/2011, 16:18

Nisu vam jaja nego embrioni ubačeni. Rolling Eyes
Dalje- šta bre kad pre napisa?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 29/11/2011, 16:19

dr mali pariz ::
bak ::

Prvi bold

Bas tako, zamislite koliki je cestvorocelijski embrion? Koliko hiljaditih delova milimetra? Pa ne bi se gledao mikroskopom da moze da se vidi pomocu uz.
Ne moze se videti tek ubacen embrion pomocu uz, pa ni posle dve nedelje, a kamoli tada. Slike dobijete embriona sa mikroskopa.
.
ne slažem se s tobom Bak...jesi li gledala kad svoj ET? Mislim na UZ?
Zar nisi videla ta-kako rekoh svetlanca koja se iz katetera otpuštaju?
To se vidi, i vidi se na slici sa UZ, naravno, ne vidi se kao slika pod mikroskopom,ali se vidi da je nešto ubačeno.
Dakle, dobijala sam slike- ne sa mikroskopa.

jesam pratila sam, videla kateter.

Nema sta da se slazemo ili ne, cinjenica je da se embrion star 2/3/4/5 dana ne moze videti pomocu uz. Jer ima samo 4/5/8/68 celija i ne moze se videti bez mikroskopa.

To sto se otpusta iz katetera i vidi se je medium u kom se oni nalaze, isto tako bi se videlo i fizioloski da ubrizgavaju, vidi se da se nesto desava. Ne moze se videti embrion koji ima 0,1 mm putem uz!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 29/11/2011, 16:23

dr mali pariz ::Nisu vam jaja nego embrioni ubačeni. Rolling Eyes
Dalje- šta bre kad pre napisa?
Uh što si sitničar lol! Pa, oplođeno jajašce ili embrion!
Dalje, dok sam ja pisala jednu poruku, osvanule tvoje dve! Izgleda da sam se usporila strašno Shocked
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 29/11/2011, 16:25

Sitničar nisam, ali greške koje uočim, ispravljam, i kod sebe, ne samo kod drugih Wink
Na šta misliš kad pre napisa?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 29/11/2011, 16:26

Bak- dakle, vidi se ubacivanje, i to je bitno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 29/11/2011, 16:27

http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=6&language=76

Zanimljiv tekst, sa filmicima


http://webspace.ship.edu/cgboer/genpsyfetaldev.html

Negde ispod slike spermica koji prodire, 2 red pise da je morula 0,01 inch ili oko 0,2 mm velicine. MORULA! A ne 4-celijski embrion
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 29/11/2011, 16:33

Ja sam bila bas nekako stegnuta i mislim da bez UZ ne bi dr ni mogao da ih ubaci u matericu. E sad, ja sam ipak psiholog, ne razumem se bas najbolje u materiju Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 29/11/2011, 17:06

Auuuu, ovde ste jos vrednije, procitah samo 2 strane, i videh da je Red potvrdjena trudnica.
Cestitam Red od srca i da ti trudnoca bude sto laksa! osmeh srce
I samo da potpisem Miru sa iskustvom, i ja imam slicicu iz BP i vide se 2 tackice, a da li su embrioni ili neka tecnost, ne mogu da tvrdim. Ovde ne slikaju, ali imas lepo ogroman ekran ispred sebe i pratis vracanje i lepo se vide svetle mini tackice kad ih vrate. Mislim da vracanje embriona bez UZ moze da bude rizicno, jer ne mogu da imaju uvid gde su ih stavili lepo, a meni bi licno bilo i sumnjivo. zbunjen
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 29/11/2011, 17:20

Meni su stavljali bez UZ, pa uspelo, pravilo je da nema pravila.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od red 29/11/2011, 17:22

Metaurina c
do prvog UZ ...valjda će biti sve ok...do tad...i tad... molitva
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu