KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

+58
rada78
Zoka83
maza1972
marija47
missile
senka
daxi011
HappyGirl
Sneza
bobica83
Jelica
Marija86
lena
Tinche
Dacaa
Nefertari
Tanja83
makababy
Deni
Simona
MARA
JocY
cvrle76
Milijana
lolipop
Sofka
KoMetaK
viktorija
MAAKKI
djole42
Mrvica
ninica2
lilya
mijaki
bak
SSanja
buby
Jelena*
Shizika
key
maja76
bebko
maus
medolino
noja
Kamilica
cicsa80
natalija
Cupava
dragana76ns
dr mali pariz
red
BiKsi :)
Mali Princ
dragmilk
caci
Orline
Mirjana
62 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od maus 4/1/2012, 08:46

Trudnice draga kako prespava uz v
Ja sam radila dabl test u NS i mislim da je rez bio posle 3 dana.
Ajd ljubim te i zagrljaj
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od cicsa80 4/1/2012, 10:44

maus ::da je rez
Juuuuuuuuuu, u momentu sam pomislila da se sad test radi tako sto seckaju v Ne radi mi mozak od jutros kako treba, a nahranila ga posteno!
Danas Stojic (ako sam dobro razumela)?
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mrvica 4/1/2012, 12:23

Mirka, ti si vec jednom prespavala pregled, ili se varam, ili te mrzelo da ides?
Stvarno si sou... Laughing
Rezultati dabl testa budu za dva dana, mozes i sama otici u privatnu laboratoriju, ali meni su trazili izvestaj ginekologa, upisuju neke mere. Sad ne znam tacno kako to ide, mislim da povezu uz i vadjenje krvi istog dana.
Mozda gresim, najbolje da pitas.
Danas uz?
Cekamo da nam javis sta radi bebica.
Ah, da, nemoj da brines za kilazu, i meni je varirala, i naravno da se smanji i stomak, isto kao sto se i poveca kad se gojis.
sreca
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 13:58

Jaoooo, kako ste me uplašili, htedoh da se onesvestim! Jedva sam došla do mobilnog da vidim koji je datum.
Sutra kod Stojića u 8.25h. Naviću tri alarma!!!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od buby 4/1/2012, 14:06

da...povezuju UZ i krv iz istog dana jer mere nuhalni nabor i iz krvi hormone pa se to dalje pojam nemam sta radi Razz ali mora sve u istom danu....tj mozes ti krv u labu al moras im odneti uz iz tog dana..eto srecno
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od maus 4/1/2012, 14:07

Mirjana ::Jaoooo, kako ste me uplašili, htedoh da se onesvestim! Jedva sam došla do mobilnog da vidim koji je datum.
Sutra kod Stojića u 8.25h. Naviću tri alarma!!!
I ako nemas onaj stari budilnik kupuj odmah, pa ga stavi u serpu i nekoliko kasika jos da zveci.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 14:26

lol! lol! lol! Dobra ideja! lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 14:40

Sad sam pogledala. Tamo gde ću raditi eUZ sutra, dabl košta 2800din, pa ću uraditi kod njih. Znači za sutra mi treba 6000eUZ+3000 test+2000hematolog+2000d dimer+analize koje on bude tražio....minus 35% plate zbog bolovanja, minus 35% za kredit...jbt...ovo treba preživeti!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mali Princ 4/1/2012, 14:55

Miro, mora prvo uz -vratni nabor, nosna kost, duzina bebe, starost trudnoce po UZ, a ne stvarna, tvoje godine, tvoja tezina i da li si pusac ili ne, upisu u neki formular i to ukrste sa rezultatima krvi. Ceka se 2-3 dana zavisi od lab.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mali Princ 4/1/2012, 14:58

Cene u skladu sa srpskim standardom i borbom za natalitet...
Nekad mi se cini da vode borbu protiv nataliteta... Ja se sad zezam, nema veze sto ovoliko trosimo na preglede - ne idem sad po restoranima, na kafu i sl., pa dodje na isto lol! ,a nece biti ni zimovanja ni letovanja, pa rekoh bas sam ekonomicna:)

Ma, samo nek su bebice zive i zdrave, i da sve ide kako treba, pa cemo zaraditi parice MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 694552
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Kamilica 4/1/2012, 20:11

Miro, ne zaboravi, sutra u 8:25, ako treba da naručimo buđenje, tu smo.
Šalim se malo nemoj mi zameriti Wink
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 5/1/2012, 09:31

Prvo da prijavim da me je jutros probudio nagon za mokrenjem, a ne mobilni. Zapravo, ne samo da nisam uključila alarm, već ne znam ni gde mi je telefon! Odustala sam posle pola sata traženja istog.
Bila sam na eUZ. Prof Stojić kaže da beba izgleda OK
Ovako piše na izveštaju
BPD 19
HC 70
AC 56
FL 7.5
NT 1.5
CRL 60
Insercija trofoblasta na prednjem uterinom zidu, normalne količine plodove vode.
Na današnjem pregledu viđene strukture lobanje, mozga, nosne kosti, 3.5mm, vrata, Ita, trbušnog zida, kičmenog stuba, želudca, ekstremiteta. Deluju uredno. Srce pravilno orijentisano u grudnom košu, simetričnih polovina. Zalisci su prisutni, pravilno se otvaraju.
Pozitivan protok krvi u dijastoli duzctusa venosusa.

Preporučio je dabl. Ja otišla da uradim, a oni meni da će nalaz sutra poslati genetičaru i dali mi broj da se javim genetičaru i dogovorim se za termin.
Pa oni nisu normalni!
Niko me nije pitao da li ja želim da šalju moje nalaze tamo. I ne znam šta mi bi da prećutim. Sad kad im se vratim, a moram jer kod njih mi je hematolog kod koga imam zakazano, reći ću im da ću sama doći po nalaze. A kod genetičara ću ići ako hoću, kad hoću i kod kojeg ja hoću!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Dacaa 5/1/2012, 11:40

ma super je Mirka sto je sa bebom sve ok.Bice ti i dabl test uredan videces.A vidis i sama kako oni to rade,ma ja bi isto uradila c :ydpj:do kraja neces ni trebati da ides kod geneticara i tvoja je stvar kod kog ces da ides.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od makababy 5/1/2012, 12:05

bravo mikiiiiiiii...sada se opusti,cim je euz dobar,dobro je i sve ostalo...a sto se tice cena mogli bi da komenbtarisemo do sutra,nama ne trebaju pare da kupimo krevetac,kolica,i sve propratne stvari to cemo dobiti na poklon-)))))od drzave...eeeeee ovo ima samo kod nas,a kao ovo je godina beba,mislim strasno...
makababy
makababy

Broj poruka : 626
Godina : 41
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mrvica 5/1/2012, 12:08

Mirka, uz je super. Samo nek je beba dobra. A odakle im pravo da sami salju rezultate ne znam. To je neka privatna laboratorija? Ja sve sto sam radila slali su nalaze direktno dr i jedan primerak meni. Nemaju pravo da odredjuju kod kog geneticara ces ti da ides. Ti svoje rezultate nosis svom dr i popricas s njim da li uopste ima potrebe da ides kod geneticara, pa cak i posle toga sama odlucujes da li ces ici ili ne. Svasta. Bas su cudni.
Inace, jesi sad mirna? Sve je ok, sad odmaraj i uzivaj, u miru da proslavis Bozic. Laughing
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 5/1/2012, 12:15

Pa meni ovde ništa nije jasno! affraid

Zna li neko ovo da protumači:
fb-hCG 37.1 ng/ml 0.98 corr. mom
PAPP-A 4.63 mIU/ml 1.34 corr.mom

biohem.risk + NT < 1:10 000
double test 1:2 734
age risk 1: 232 trisomy 13/18 + NT < 1 : 10 000


Poslednji izmenio Mirjana dana 5/1/2012, 19:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mrvica 5/1/2012, 12:27

Miro,
na mom nalazu je pisalo:
down's risk 1:9227
edwards 1;100.000
trisomy1:440485
i dr rekla da je odlicno. Age risk 1:460, a ovo je sve vece od toga. Moja dr kaze da odredimo neku cifru s kojom smo zadovoljni i da kad stigne rezultat na osnovu toga odlucimo da li nam je to dovoljno da radimo ili ne radimo ac. Mi smo nasli negde na 1:2500 i rezultatje bio cak i daleko bolji ali rekla sam ti vec zasto smo radili amnio.
Po tvom rezultatu sanse da beba ima down su 1:2734, sto po meni je sasvim solidna cifra, ali to ipak moras ti u razgovoru sa svojim dr da odlucis.
Nadam se da sam ti bar malo pojasnila.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od cicsa80 5/1/2012, 13:25

Pre svega bitno je da je beba ok sto kaze doca. U labu je verovatno praksa da sami salju nalaze pa kod koga prodje. U te brojke koje si dobila mozes da piljis do sutra, doktori nismo a ti se jos dodatno uzbudjujes(ako sam dobro osetila) sto nikako nije dobro. Doca ce ti razjasniti sve a do tada smiri glavu. cvet
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 5/1/2012, 13:29

Hvala Mrvo! Cicsa, no sikiriki. Ne uzbuđujem se uopšte usne
Inače, naravno da mi je drago da sam uradila eUZ, ali to je mogao i moj dr. Hoću reći, znate da sam htela da platim taj 4d zbog snimka. E, tim snimkom sam razočarana! Dobila sam par slika, od kojih je samo ova koju ću staviti super. Na nekima se ništa ne vidi. A snimak! To je kratak snimak srčanog rada, koji se na cd-u ni ne čuje. Eto! Ovo mi se više neće događati! S bacanjem para smo završili.





Što se hematologa tiče, ona kaže da mi bez mog dr-a ne bi ništa sama odlučila. Pitala me je da li imam urađene analize koje je ovde većina cura radilo. Pošto nemam, pitala me da li u porodici ima ovakvih i onakvih oboljenja (sem tate koji je imao izliv krvi u mozgu, što ne mora nužno biti posledica trombofilije), da li je bilo spontanih u porodici s mamine strane......
Zaključila je da sam fraxi dobila kao preventivu, a zbog jake i duge hormonske terapije. Dala da uradim nalaze krvi, transeminaze, nefrogram, d-dimer i kompletan urin. Za nalaze od prošlog meseca kaže da su odlični. Pošto je doza koju primam mala, ona predlaže da nastavim i u drugom trisemestru. Na kraju je napisala:" Odluku o ukidanju fraxiparina bez markera trombofilije samo uz odobravanje ginekologa. Ako se nastavi sa Fraxiparinom obavezno odrediti hemo____iju u krvi (antiXa).
Kontrola sa nalazima.

Inače, dr je jako fina i baš smo dugo pričale. A ono što me nervira je to što mi je tako jako poznata, a ja znam da ne prepoznam ljude sa kojima sam se upoznala! I na kraju mi je čistitala Novu godinu AKO SE NE VIDIMO DO TADA! Pa me je bacila u još veći rebus, jer ovde ne čestitaju svima srpsku Novu, a moje prezime na sve liči sem na srpsko. Znači, verovatno se od nekud znamo, samo sam ja guska opet zaboravila. Hiljadu puta sam se tako izblamirala!


Poslednji put izmenio Mirjana dana 14/2/2012, 23:49, izmenio ukupno 2 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od buby 5/1/2012, 14:18

slatka mala bebica likeit
sad sam uzela svoj double koji je navodno bio los zbog age risk-a koji je iznosi 1: 782 ako imas skicu meni je ona crna uspravna ulazila u zuto polje koje kao oznacava age risk...pa mi rekose da uradim triple koji je bio dobar...preporucise i ac ali ja nisam htela..
ne lupaj glavom,secam se i ja sam se tako nervirala i razmisljala...ali svi znaju da je u to vreme kad sam ja radila double radila i moja najbolja druarica...javljala se na kutak svojevremeno i njoj double bio ok..i u 5om mesecu na eUZ otkriju hidrocefalus i bukvalno je porode a plod da ne kazem bebu jer je bila prilicno velika ubiju nekim lekovima jos u njoj...ja sam tad cekal nalaz svog triple testa i bila preopterecena....zato meni taj double nista ne znaci...nego sve lepo,redovno odradjuj sta kazu i traze....
...ne razmisljaj sama i ne googlaj previse da te ne bi bolela glava..uzivaj malo u divnoj trudnoci
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 5/1/2012, 14:37

Buby, imam tu skicu, ali je ne kapiram.
Ne nerviram se ja zbog testa. Ništa ne brinite. Ja imam poverenja u Boga Wink
Ali, sam i čovek koji je "biće radoznalosti", pa kad već imam nalaz kod sebe, rekoh da ne čekam da mi dr dođe s odmora, mogu ja i sama da nađem da je sve OK Laughing
Iznervirali su me samo sa genetičarem, koji mi je bio nametnut. Ali, uzela sam ja svoj nalaz i rekla im da me genetičar ne interesuje.
Mislim, nemam ja ništa protiv genetičara, ali ne volim da drugi odlučuju gde ću ja, da li ću i kod koga!


Poslednji izmenio Mirjana dana 5/1/2012, 14:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od buby 5/1/2012, 14:42

meni su u frontu posto sam tu radila double isto zakazali geneticara ali nakon sto je moj dr pogledao i rakao da nije dobar...a kod geneticara su mi uradili eUz i zakazali triple...razumem te ali nije to toliko sad da se nerviras...valjda im je to praksa..ali nije lose otici...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mirjana 5/1/2012, 15:01

Buby, u frontu OK. Ali ja sam jutros u toj klinici ostavila 14000din i mislim da je u redu da me pitaju, da li hoću privatno kod genetičara ili ne.
Čitala sam šta se tebi dešavalo, a vidi kakvog si anđela rodila! naočare
Evo moje skice.
MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Dscf3032o

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Mali Princ 5/1/2012, 15:33

Miro, poslala sam ti na mail tabelu sa vrednostima hormona po nedeljama, dobila sam u izvestaju.


Duso, bez nervoze, beban to ne voli MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 196545
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od dr mali pariz 5/1/2012, 15:38

Mirče, gotovo i to?
I šta na kraju bi? Ko će ti protumačiti, genetičar ili tvoj giša? Bar mu je Božić prošao Wink
Ma bitan je taj UZ, a statistike...
ja sam unapred spremna na loš dabl zbog blizanačke, aopet sam ga zakazala. Ići ću i na tripl. Ti?
lepa ti bekaaaaa MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 0913
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA - waiting for my precious   :aa27:  - Page 17 Empty Re: MIRJANA - waiting for my precious :aa27:

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu