KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
ninica2
Kamilica
lena
bebko
red
maja kg
Zoka83
MARA
Orline
daxi011
Sneza
Sami
makababy
JocY
Tinche
agata
maus
bobica83
bak
Dacaa
dr mali pariz
Shizika
Milijana
Mrvica
Likoli
buby
Tanja83
MAAKKI
cicsa80
BiKsi :)
dragana76ns
KoMetaK
key
Mirjana
Marija86
nolinica
anak
Nefertari
gagax81
seka 35
natalija
Mali Princ
*AIDA*
dragmilk
cvrle76
noja
lolipop
51 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 18/11/2011, 14:53

GAGAX ljubim tebe i malca...
SEKO takodje i vas...
Trudnice ...pa gde ste???
Evo ja od utorka u vrt-u, bila mi je i Tanja do danas tu, nju su danas pustili a mene ce zadrzati do utorka-srede. Zalila sam se doktorki da mi noge naticu vise leva nego desna pa su mi zakazali kod vaskularnog hirurga u utorak. Imala sam par puta skok pritiska sad je bolje odmaram lezim i pomalo sam tuzna sutra je moj rodjeendan a ja sam tako daleko od mog dragog... ali opet sam srecna moji decaci su tu BOGU dragom hvala...
Toliko za sad mile moje sve vas ljubim...
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 18/11/2011, 16:15

Nemoj da si tužna, rođendan ćeš slaviti nadalje u super društvu. Ja sam ok, slavili smo slavu pa sam se malo opteretila i sada mi se čini da je beba malo niže. Mada mi je na UZV juče rekla da je samo posteljica opet naniže. Plodova voda je ok... Ljubim vas sve :*
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 19/11/2011, 11:37

Hvala Nati, moras da mirujes cuvaj se .
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 19/11/2011, 12:20

AIDA, srecan rodjendan d
Trudnice koje primaju fraxi, da li mozete da mi kazete do koje nedelje vas nije bolela inekcija kad dajete u stomak? Mene je nesto u poslednje vreme bas pocelo da pecka i boli a do sada nisam ni osecala. Da li to ima veze s tim sto mi je sda stomak zategao i zaoblicio se pa koza nije tako opustena kao pre?! Ja nisam nikad bila krupna, i sad mi je samo stomak odskocio, ali je bas zategao.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 19/11/2011, 12:39

Mrvice, mene je tako bolelo par dana. Sada, pre davanja malo štipkam kožu na tom mestu gde ću dati, da se opusti, i opet me ne boli. Mada, tebi je sigurno krući stomak, a i veći!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 19/11/2011, 14:10

Devojke drage predjite na davanje u butinu ako vas boli osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 19/11/2011, 14:23

Aida srecann rodjusssss draga i da uzivas u ostatku trudnoce: sunny pomazi batee
Mrvcek predji na butkicu ili nadlakticu cini mi se da sad nijedna
Neprima osim mire, ali imas dnevnik od liki ona se porodila
Trudnjaceeeee ljubim u ovom maglovitom danu salj em sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 19/11/2011, 21:54

Mirjana, u školici su nam rekli da u početku samo sapun koristimo, ne sećam se razloga...
Nef, bitno da si spremna ako se baš desi da odeš u bolnicu!Kritičan period je prošao, ali bolje da se čuvaš i ostaneš još malo kući. Jel nešto teže radiš?
Pozdrav svim curama!!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 19/11/2011, 21:55

Aida draga, sretan rodjus!!!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 19/11/2011, 21:56

Aida sretan rodjendan!
Noli klasicno oko deteta se muvam, radim koliko mogu ne preterujem s druge strane nemogu bas ceo dan da lezim u krevetu jer mi dete bas i ne dozvoljava
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 19/11/2011, 22:29

Aida, srećan rođendan!!!
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 20/11/2011, 11:19

Hvala vam cure moje sve vas volim...
Pozdrav iz vrt-a.
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MAAKKI 20/11/2011, 11:20

Aida srecan rodjendan love

Ostale trudnice ljubav
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 20/11/2011, 20:08

Meni dr strogo naglasila u stomak, ali pitacu je sad kad odem u sredu da proverim D-dimer i ostalo. Moj je stomak vec zategao, ne ostaju mi podlivi, sve je uredno ali me boli. Moram to resiti. Ljubim vas usne
love love love
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/11/2011, 23:15

Mrvice, da li ti ubrizgaš i vazduh? Molim te pitaj doktorku. Ja uvek zaboravim da pitam, a pre mene ćeš na kontrolu.
Mislim, meni ništa ne fali od tog vazduha, ali prilično su nejasno opisali. Tj. jeste da piše da ne treba izbaciti vazduh, ali ne piše ni da ga treba ubrizgati! Svako veče se nerviram zbog toga.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 21/11/2011, 10:26

Meni je internista dao objašnjenje da se ubrizga i vazduh, bez bojazni, jer taj vazduh u salcetu, gde se ubrizgava lek ,napravi kadicu, kao skladište za tečnost koja tu legne, pa se onda postepeno razlaže-što je bolje od intramusk. davanja.
Eto Miro, nadam se da sam ti plastično objasnila, a ja opet SVE zahteam da mi bude objašnjeno.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 21/11/2011, 11:51

Eto kako su dr razliciti. Moja je rekla da istisnemo do vazduha, ne i njega. Nije rekla da je to nesto zabrinjavajuce, ali mm pazi da istisne samo tecnost, kad nam je vec tako rekla. Al bas cu je pitati u sredu kad odem na kontrolu.
Ja svaki put nosim papiric sa sobom da nesto ne zaboravim, rekao bi covek da s onda umirim al eto cim sam kuci par dana, opet se neka pitanja pojave. smajli angel
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 21/11/2011, 17:30

I meni je rekla da istisnem vazduh. Medjutim, kad mi je ona jednom prilikom davala nije ga istisnula, i ja je pitala, zar ne treba da istisnem, kaže da to nije toliko bitno!!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 21/11/2011, 18:07

O svašta! Ja isto kao Pari tražim da mi se sve objasni, ali moj dr mi uvek sve objasni pre nego što pitam...pa eto, on zaboravio - ja zaboravila!
Hvala svima usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 21/11/2011, 19:50

Verovatno to nije toliko bitno cim nisu strogo naglasili.
Ja isla popodne do grada i dok setam sve mi super, cim malo stojim u mestu uhvati me neka vrtoglavica i gusi me da nemam vazduha. I kad opet krenem ono normalno. Svasta, a bas mi je prijalo da izadjem.
Moram se baciti ponovo na vockice sad kad sam oporavila zeludac.
Nego, sve hocu da vas pitam, koliko casa dnevno dnevno pijete revitu, oni koji je koriste? Moja dr kaze da je revira Fe odlicna, i ja popijem jednu dnevno. Na pakovanju pise 1-3 ali nisam bas sigurna da li sme vise. osmeh srce
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 21/11/2011, 20:36

Mrvice, meni su isto rekli čašu dnevno revite.
Imam pitanjce. Svakog meseca pre nego što odem na kontrolu kod dr uradim KKS i urin i ništa više. Dr mnogo pažnje ne obrati ni na to, ali me interesuje da li ste radili još neke analize i da li smatrate da treba, s obzirom da sam u 26-oj nedelji.
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 21/11/2011, 20:53

Nolinice, kod nas u dz ginekolog trazi i secer obavezno svaki put kad trudnice vade krv, nekim trudnicama cak trazi i ureu, kreatinin, zbog bubrega, ali to verovatno samo ako su neke komplikacije, cesto salje trudnice da vade ogtt sa 100gr glukoze i tada vade krv 4 puta, nulti secer na taste, pa potom se popije glukoza pa se vadi na 60min, 120min, 180 min. Ja radim u laboratoriji tako da znam sta kod nas trudnice rade od analiza. Nadam se da sam ti malo pomogla!
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 21/11/2011, 22:02

Likoli, što se tiče šećera, tu ne brigam, jer imam IR, pa zbog toga idem posebno kod dr.
A briseve ne trebam nikakve da radim?
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 22/11/2011, 12:10

Ja sam radila samo KKS, SUK,urin, i jednom u tri nedelje radim D-dimer, trombocite, vreme koagulacije, homocistein ali to zbog fraxiparina. Meni je dr rekla da u trudnoci se nekad gledalo samo crvena krvna zrnca, hemoglobin i ne znam sta jos, ali kako sad ne rade nista odvojeno dobijes celu krvnu sliku, gde ti je nesto mozda smanjeno ili poviseno, a da je normalno tako u trudnoci.
Ja sam trebala da radim prosli put briseve, ali sam ono bila na infuziji pa nista nisam uradila. Sad stavljam macmiror vaginalete, jer sam se pozalila na svrab, pa opet nista dok njih sve ne zavrsim.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 23/11/2011, 08:48

Joj kako sam uzbudjena evo i mene konacno da se druzim s vama na ovim najlepsim stranama d b vv x
Imam jedna problemcic pa me interesuje da li i vi patite ili ste patile od istog!Problem sa stolicom!Jako me muci.Skoro i da nemam stolicu.Probala sam sa jogurtom(probiotik),Kafa,suve sljive...Inace uvek imam kuvano ali moram imati i meso zbog ove vode koju jos imam jer imam veze sa proteinskom ishranom.Nemam vise pojma sta da probam.A necu da se silim jer se bojim za bebu Embarassed nemam iskustva Rolling Eyes
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu