KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANANANA-put do moje srecice :-)

+46
smarija
grudva
Sofka
Orline
red
Jelica
Deni
Struzzo
buby
medolino
mijaki
aha
Dacaa
djole42
hany
senka
Simona
lolipop
bebko
Tanja83
Tinche
Mali Princ
ivi
Jelena*
cicsa80
dragana76ns
KoMetaK
anak
JocY
Cupava
bak
cvrle76
maus
dr mali pariz
tanjica
ninica2
SSanja
BiKsi :)
lilya
dragmilk
noja
maza1972
Mirjana
Kamilica
MAAKKI
ananana
50 posters

Strana 20 od 23 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sledeći

Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od MAAKKI 2/12/2011, 12:21

lilly13 :: b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b


Evo i ja prepisujem ali navijam iz petinih zila b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od maus 2/12/2011, 12:25

jos pola sata igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od bak 2/12/2011, 12:50

Jos deset minuta ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 85613
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od maus 2/12/2011, 12:52

Pa osam igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od grudva 2/12/2011, 12:53

jos malo b b b b b b b
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od JocY 2/12/2011, 12:55

Ananana cekam i navijam tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Dacaa 2/12/2011, 14:17

joj gde je ta beta doktor v Mi se zagrejavamo!Da krenemo lagano sa sokicima? v v jumping jumping jumping jumping beta beta beta
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Struzzo 2/12/2011, 15:06

Taman na vreme...

wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd
konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od red 2/12/2011, 15:17

igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice vv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 2/12/2011, 15:34

Evo me mile moje, ali Beta na zalost <1 Sad

ne mogu da verujem, toliko sam bila ubedjena da ce se ovaj put desiti jer je sve bilo tako pozitivno i islo na tu stranu, ali eto ni ovaj put nista.
Ja mislim da je to zao sto je moj endometrijum bio predebeo, i cula sam da je dr.rekla dok sam bila u anesteziji na dan aspiracije ajao endometrijum 18mm, sto znaci da je u momentu et bio preko 20, a to je predebelo. Pa mi je dr.Tabs rekla da se on vec polako zatvara i sprema za menstruaciju i da zato ona vraca 4 embriona, iako su odlicnog kvaliteta. Kaze ona tipuje da ce se 2 zadrzati, i ja sam joj verovala i molila se i nadala, ali izgleda ne da nema sanse sa tako debelim endometrijumom, nego nije ni pokusalo dase zakaci, sto i Beta pokazuje.

Sta vi mislite, drage moje, zasto je bio tako debeo? da mi nije to od stimulacije? Ranije sa tim nisam imala problem, kada sam isla na IUI. Mozda je trebalo ranije dati stop inekciju,...dok je bilo jos sanse da se primi embrion.

PUNOOO VAM HVALA, IZ SVEG SRCA VAM SE ZAHVALJUJEM STO STE ME BODRILE I PODRZAVALE I BILE UZ MENE! Puno vas volim i mnogo mi znacite!
love poljubci poljubci poljubci poljubci

Idem da pregledam papire, da li mi nesto jos vredi da u ovom roku pokusam da prodjem komisiju,...

Ako imate neki savet, molim vas pisite.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ninica2 2/12/2011, 15:39

Draga ANANANA jako mi je zao No zagrljaj
A koliko je normalno da bude endometrijum ja sam mislila sto deblji to bolje...Mila glavu gore i dalje zagrljaj
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od bak 2/12/2011, 15:42

osim ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 670661 nemam sta da ti pametno kazem.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Struzzo 2/12/2011, 15:43

Eh, bre.. Sad

Ana, šaljem ti jedan veliki zagrljaj

Koji je dan ciklusa bio tvoj ET...meni je dr Vlaisavljević pričao o implantacijskom prozoru, negde smo pisale o tome...kad bi znali kad se on dešava svaka bi vantelesna uspela...
Drži se i napred u pobede..
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od medolino 2/12/2011, 15:47

Ananana,draga, zaista mi je zao.... Crying or Very sad
Znam da ti je tesko, isplaci se i izbaci sve iz sebe, ali sa sudbinom se moras pomiriti i nastaviti dalje... Glavu gore draga moja!!!! zagrljaj zagrljaj zagrljaj
love
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Kamilica 2/12/2011, 15:58

U pi..ma... fd c v
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Mirjana 2/12/2011, 16:00

Ananana zagrljaj
Šta da ti kažem? Ne znam.

Koliko se sećam, idealna deblinja u vreme ET-a bi trebala biti od 9-12mm. Ali, mislim da je i to individualno. Naravno, debljina ima veze sa hormonima.
Mislim da sigurno ima tema o tome na forumu, odoh da ti nađem, pa se vraćam.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od lilya 2/12/2011, 16:02

E jbg c

Mogu samo da te zagrljaj
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Mirjana 2/12/2011, 16:13

Ne mogu da nađem, ali znaće neko od starijih forumašica.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od noja 2/12/2011, 16:14

Anana zao mi je dragaa bas sam mislila da ce biti velika beta, sa
takvim optizmimom i biceeee, mora biti !
osmeh srce
Jel si ranije imala u tom periodu ciklusa endo takav,
Kako stojis sa endrometriozom zadebljanjem enda ?
, proveri sa dr, znam da si imala neke laparaskopije,

Probaj da predas te analize dok jos vaze na komisiju
jel imas onda fore 6meseci,
Idemo dalje glavu gore, ja i dalje drzim fige roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 2/12/2011, 16:17

Hvala vam drugarice moje love

Nisam pala psihicki, vise sam zatecena, odnosno valjda sam navikla na ovakvu vest. Pre mislim da ne bih znala da se ponasam da sam videla bilo koju cifru bete! Umara me sve ovo, uostalom sve znate. Ide mi na zivce, to mi je kao neki zadatak koji nikako ne mogu da resim, kao glupava se osecam Very Happy Salim se malo, ali bas me nervira! fd

Ako neka zna nesto o endometrijumu, imate neku adresu ili znate gde je pisano, javite pa da odem da procitam.
Struzzo, sta znaci taj implatacijski prozor?

Sve vas poljubac
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 2/12/2011, 16:20

Noja, tacno, vidis mozda je zbog endometrioze? Radila sam pre dve godine laparaskopiju, kada su mi rekli da su uklonili pocetna zarista endometrioze. Mozda se vratila? Ima li to veze?
Do sada nisam imala problem sa endometrijumom kada sam radila IUI. Ali IUI su mi radili uvek nesto prerano, 11-13 dan ciklusa, aja inace dobijam na 29.dan ciklusa i uvek mi traje samo 2 dana. Mozda i to ima veze?

Mada, ja sam mislila da devojke koje imaju problem sa endometriozom zato bas i idu na VTO, pa tada to ne smeta. Ali eto vidis,...
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od dragana76ns 2/12/2011, 16:24

eeee vraga vise i te bete...a bas sam verovala u uspeh No

Ana ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 639820
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od ananana 2/12/2011, 16:25

I ja sam se bas bas nadala i verovala, kao nikada do sada smajli angel al eto, jbg.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Struzzo 2/12/2011, 16:42

Evo, Ana, ja sam svojevremeno postavila to pitanje dr Radončiću na hrvatskom sajtu Zdravlje i život...

Na moje pitanje:

Čitala sam o takozvanom 24-časovnom "implantacijskom prozoru", kada je u slučaju trolinijskog endometrijuma i podesnog hormonskog statusa najveća prijemčivost, tj. najveća mogućnost da laički rečeno materica "prihvati" postojeće embrione. Pošto se taj momenat pretpostavlja u određenom delu ciklusa, u stvari, nije tačno odrediv, zanima me da li je bolje, kada radimo IVF, vratiti embrion stadijuma blastociste ili recimo, 8-ćelijski embrion?

dr Erden odgovara:

Implantacijski prozor traje nešto dulje od 24h, zapravo prosjek je oko 48h. No, to za VAše pitanje nije toliko važno koliko je bitna činjenica kada se on točno pojavljuje!Naime, da bi endometrij postao receptivan, na nejga mora djelovati progesteron od oko 5-7 dana; male doze progesterona neohodne su i prije početka porasta LH (u prirodnom ciklusu) koji će pokrenuti sauzrijevanje oocite, pucanje folikula i luteinizaciju, odnosno transformaciju folikula u žuto tijelo; stoga tipično razina progesterona raste odmah po ovulaciji, a najveća je oko 19-22 dana ciklusa (ili točnije: LH + 7d), kada je i implantacijski prozor.
Kako god a da je, u IVF postupcima embrij uvijek vraćamo prije pojave i zatvaranja implantacijskog prozora, pa tako i kada je 8-stanični i kada je blastocista, jer se imlplantacija dogadja tipično 6 i/ili 7 dana nakon ovulacije.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Struzzo 2/12/2011, 16:45

I još malo priče o endometrijumu...

Faza sekrecije
Na početku sekrecione faze
sluznica uterusa još malo zadebljava,
njene dotle cevaste žlezde postaju vijugave, njihovi dotle okrugli lumeni postaju široki i nepravilni, izreckanih ivica, koje podsećaju na zupce testere i ispunjeni su otpalim ćelijama, bogatim glikogenom. Unutrašnja površina materičnih žlezda je izreckana, ćelije izdužene, sa jedrima najpre apikalno postavljenim i apikalnim krajem bogatim vakuolama, sluzi i glikogenom.
Vezivno tkivo je rastresito, edematozno, ćelije u njemu mnogo ugaone, krupnije, svetlije.
Spiralne arterije u stromi postaju izuvijane, a njihov broj se povećava.
Ako dođe do oplođenja i nidacije, oplođena jajna ćelija razvija se u decidualnoj sluzokoži uterusa i od nje postaje začetak (embrion), ali ako oplođenje izostane, u drugoj polovini sekrecione faze žuto telo atrofiše, što ima za posledicu nagao pad produkcije progesterona. U to vrijeme na endometrijumu razlikuju se tri sloja:
površinski (stratum compactum), vide se široke plaže krupnih ćelija strome sa uskim apikalnim krajevima žlezda,
srednji (stratum spongiosum) sačinjavaju prošireni, izuvijani lumeni žlezda, sa oskudnom stromom između njih
duboki (stratum basale) – čine dna žlezda endometrijuma oslonjena na miometrijum i čvrsto zbijena stroma koja opkoljava žlezde
Stratum compactum i stratum spongiozum čine funkcionalni sloj endometrijuma koji učestvuje u menstruacionom ciklusu.
U isto vrijeme, pri kraju sekrecione faze, zajedno sa padom nivoa progesterona nastavlja se i pad vrednosti estrogena u organizmu žene. Tako počinje treća faza endometrijalnog ciklusa, tj. faza menstruacije
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

ANANANA-put do moje srecice :-) - Page 20 Empty Re: ANANANA-put do moje srecice :-)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 23 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu