KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DACAA -nasa prva vto

+50
ninica2
kristina33
Sofka
Deni
Jejaaa
Marija86
red
Struzzo
buby
medolino
mijaki
Zoka83
bak
racili
ananana
Simona
Mali Princ
djole42
Cupava
natalija
Tinche
JocY
bebko
maus
Malina
tanjica
Jelica
*AIDA*
maza1972
Kamilica
seka 35
anak
lolipop
dragmilk
noja
dragana76ns
Jelena*
cvrle76
key
cicsa80
Mirjana
MAAKKI
BiKsi :)
lilya
KoMetaK
HappyGirl
Likoli
SSanja
dr mali pariz
Dacaa
54 posters

Strana 15 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Sledeći

Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od lolipop 24/11/2011, 11:53

Samo da vidim kako nam je trudničica usne
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Tinche 24/11/2011, 13:46

Daco, cestitamo!

Uzivaj u trudnoci! :*
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Mirjana 24/11/2011, 14:15

osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od anak 24/11/2011, 16:39

Daco, mislim da u ranoj trudnoći ne smeš jesti lan-proveri to.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od ninica2 24/11/2011, 18:34

Daco samo da te usne i stisnem malko necu jako zagrljaj
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od noja 24/11/2011, 21:35

Ljubim trudnjacu osmeh srce
Sta radite, jel svrckate, odmarateee sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 24/11/2011, 22:05

red ::daco,
kada se smiri bol u stomaku od uvecanih jajnika...ne znam da li su mi uvecani, ali me cudno boli stomak, smeta mi da sedim...i neki jos polozaji mi jako smetaju... a nisam bila kod gin...racunam da su to uvecani jajnici...
Embarassed
Da bas takav osecaj!I jos ti nogu zateze....Strasni bolovi i danju i nocu.Znaci samo miruj!Ja sam znala da umirem od bolova celu noc,popijem brufen malo se smiri jadna zaspem i opet ispocetka.Probudi me jak bol.Bukvalno sam jaukala celu noc.Nadam se da neces proci isto sto i ja.Da li imas dnevnik?Da vidim doklen si stigla. zagrljaj
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 24/11/2011, 22:15

E cure upalilo ono sa medom i vodom!Ziva bila koja mi je to napisala yes sreca Lan mi muz kupio vec sam i to koristila f  b Anak sto mislis to za lan?Ja sam negde procitala da je lan jako zdrav.Gde ja to da vidim ?Da pitam dr? zbunjen
*****ja sam super osim kad me boli stomak,ne zbog jajnika nego stolice.Znam tacno da raspoznam.Malo me uhvati frka zbog bebe onda brzo dodjem sebi i razmisljam kad je uspela da se ugnjezdi uprkos svim problemima koje sam prosla gde ce sad nesto da mi se desi!Posle tri nedelja danas sam se malo prosetala.Uspela sam da se ispravim znaci da me jajnici manje zatezu i da su se smanjili igra Inace uglavnom mirujem do toaleta i po stanu.Jako sam srecna i vec sam racunala u kojoj sam nedelji.To se racuna od zadnje menstruacije?Neki misle ovako neki onako ja sam nasla na netu da ide tako ,kako vi devojke racunate naočare
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 24/11/2011, 22:23

SEDAM ZDRAVIH SVOJSTAVA LANA

Laneno ulje, lanene sjemenke i omega-3 masne kiseline koje oni sadrže, pozitivno utječu na vaše zdravlje. Evo na koje načine lan pomaže vašem tijelu:

1. Lan pomaže zdravlju srca i krvožilnog sustava. Iznimno visoka razina omega-3 masnih kiselina smanjuje razinu lošeg kolesterola. Riblje ulje i alge su također dobri izvori esencijalnih masnih kiselina.

2. Lan pomaže zdravlju debelog crijeva. Ima antikancerogena svojstva, a kao prirodni lubrikant i bogat izvor vlakana, smanjuje mogućnost pojave zatvora.

3. Konzumacija lana može osnažiti imunitet. Jedna studija je pokazala da su upale dišnog sustava rjeđe i manje ozbiljne kod djece školskog uzrasta koja uzimaju manje od žličice lanenog ulja dnevno, nego kod djece koja ga uopće ne uzimaju.

4. Lan sadrži masnoće koje su temelj za izgradnju mozga. To je posebno važno u razdoblju kada dječji mozak najbrže raste – prije rođenja te u ranom djetinjstvu. Bilo bi dobro kada bi majke tijekom trudnoće i dojenja uzimale jednu žlicu lanenog ulja dnevno.

5. Lan pomaže zdravlju kože. Svojim pacijentima koji imaju suhu kožu, ekcem ili preosjetljivost na sunce, preporučam laneno ulje kao dodatak prehrani.

6. Stabiliziranjem razine šećera u krvi lan može smanjiti tegobe dijabetesa.

7. Masnoće iz lana mogu pridonijeti gubitku viška kilograma. Tvari bogate esencijalnim masnim kiselinama, kao što je lan, ubrzavaju tjelesni metabolizam potpomažući izgaranje suvišnih, nezdravih masnoća u tijelu. Ukoliko jedete “dobre” masnoće, vjerojatnije je da će vaše tijelo skladištiti upravu onoliko masti koliko mu treba. To se naziva termogenezom – proces u kojem se posebne masne stanice (tzv. smeđe) prebacuju u “višu brzinu” i sagorijevaju više masti ako ih aktiviraju esencijalne masne kiseline, posebno gama linolenska kiselina (GLK). Iz svog iskustva mogu potvrditi da općenito manje žudim za masnom hranom ako u prehrani imam dovoljno zdravih masnoća. Dnevna doza omega-3 masnih kiselina bi mogla biti važan dio programa za kontrolu težine.

*****evo nasla sam pise da nije stetno.Hvala sto brines smajli angel
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Mirjana 24/11/2011, 22:41

Dacaa, ima na nekim forumima piše da nije za trudnice, a to piše i za borovnicu itd. Ja sam pitala doktorku, koja mi je rekla da ga slobodno uzimam po dve kašičice dnevno.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od KoMetaK 24/11/2011, 22:47

Daco, hrabrico, bravo za duplu betu, ja tek sad videh. Vazno je da si trudnica i da se oporavljas osmeh srce
Ja sam imala negde sajt kako se racuna trudnoca kod Vto, ali kako sad nisam kuci i imam prespor net, nema sanse da ga nadjem. Ukucaj due pregnancy IVF i izbacice ti par sajtova, pa probaj da izracunas. Po mojoj matematici si oko 5. nedelje osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od maus 25/11/2011, 09:08

Daco VAKO Very Happy :Dan aspiracije se racuna kao pocetak 3. nedelje trudnoce,tj 2+1
Aspiracija je bila 2. novembra,jel TAKO?
9.11. 3+1
16.11. 4+1
23.11. 4+1 Ti si danas trudna 4. nedelej i 3 dana ili 5. si nedelja trudnoce. osmeh srce
Ajd ziva bila!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od red 25/11/2011, 09:33

Dacaa ::
red ::daco,
kada se smiri bol u stomaku od uvecanih jajnika...ne znam da li su mi uvecani, ali me cudno boli stomak, smeta mi da sedim...i neki jos polozaji mi jako smetaju... a nisam bila kod gin...racunam da su to uvecani jajnici...
Embarassed
Da bas takav osecaj!I jos ti nogu zateze....Strasni bolovi i danju i nocu.Znaci samo miruj!Ja sam znala da umirem od bolova celu noc,popijem brufen malo se smiri jadna zaspem i opet ispocetka.Probudi me jak bol.Bukvalno sam jaukala celu noc.Nadam se da neces proci isto sto i ja.Da li imas dnevnik?Da vidim doklen si stigla. zagrljaj

nisam otvorila dnevnik, kad sam krenula stimulaciju i sve ovo bila sam sramezljiva da pisem...samo sam vas citala...nisam nista ni znala mnogo...ni sta je aspiracija, dok nisam stigla do nje...embriotransfer je bio 11.11.2011. vracena su tri embriona...u genesisu san radila, nacionalni program, jer sam od juna kod njih, ali smo cekalo ciklus u oktobru...
kako mi je ovo prvi put...ne verujem mnogo u uspeh, ali dace Bog, drugi pokusaj ce biti bolji...
ljubim vas sve devojke... osmeh srce
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od bebko 25/11/2011, 10:13

osmeh srce
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 25/11/2011, 10:35

maus ::Daco VAKO Very Happy :Dan aspiracije se racuna kao pocetak 3. nedelje trudnoce,tj 2+1
Aspiracija je bila 2. novembra,jel TAKO?
9.11. 3+1
16.11. 4+1
23.11. 4+1 Ti si danas trudna 4. nedelej i 3 dana ili 5. si nedelja trudnoce. osmeh srce
Ajd ziva bila!
Idi bre maus! lol! queen cvet Sve si pogodila sreca pa si izracunala!Ja sam poreklom iz Bosne pa meni treba malo duze da skontam  b  b  b f
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 25/11/2011, 10:41

red ::
Dacaa ::
red ::daco,
kada se smiri bol u stomaku od uvecanih jajnika...ne znam da li su mi uvecani, ali me cudno boli stomak, smeta mi da sedim...i neki jos polozaji mi jako smetaju... a nisam bila kod gin...racunam da su to uvecani jajnici...
Embarassed
Da bas takav osecaj!I jos ti nogu zateze....Strasni bolovi i danju i nocu.Znaci samo miruj!Ja sam znala da umirem od bolova celu noc,popijem brufen malo se smiri jadna zaspem i opet ispocetka.Probudi me jak bol.Bukvalno sam jaukala celu noc.Nadam se da neces proci isto sto i ja.Da li imas dnevnik?Da vidim doklen si stigla. zagrljaj

nisam otvorila dnevnik, kad sam krenula stimulaciju i sve ovo bila sam sramezljiva da pisem...samo sam vas citala...nisam nista ni znala mnogo...ni sta je aspiracija, dok nisam stigla do nje...embriotransfer je bio 11.11.2011. vracena su tri embriona...u genesisu san radila, nacionalni program, jer sam od juna kod njih, ali smo cekalo ciklus u oktobru...
kako mi je ovo prvi put...ne verujem mnogo u uspeh, ali dace Bog, drugi pokusaj ce biti bolji...
ljubim vas sve devojke... osmeh srce
Joj i ja sam bila sramezljiva sto se tice dnevnika ali kad sam malo videla po drugim dnevnicima koliko pozitivne energije morala sam to da uradim!I veruj mi nisam se pokajala vidis kako mi sve pomazu yes likeit I kad sam nadu izgubila posle svega, osim mog muza koji je verovao, one su bile tu uz mene svaki dan! zagrljaj Meni je mnogo pomoglo.Ne moras da pises romane ko ja naočare  b Zelim ti punooooo srece i da nam budes trudnica
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Jelena* 25/11/2011, 14:00

DACAA -nasa prva vto - Page 15 543728
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od red 25/11/2011, 14:54

dacoo...vidim i ja sad da mi je lakse sa vama...bas mnogo... i sad se polako i opustam i pocinjem da pisem polako, ali sad mi kasno da otvaram dnevnik...a iskreno da ti kazem ni ne umem...
c
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od maus 26/11/2011, 10:15

4+4 danas Very Happy
Dobro jutro trudnice! sreca
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Mirjana 26/11/2011, 12:24

Kad smo već kod računanja. Došla mi jedna od najboljih drugarica juče, da se zajedno radujemo mom uz-u i njenoj drugoj liniji na testu. Laughing I pita me:"Kad ti je termin?"
Ja sam se toliko dugo smejala, da je ona počela da crveni. Mnooogo mi je bilo smešno da istog dana kada potvrđujem da sam trudna, odmah znam i termin. Ali mama mi je davno objasnila kako se to računa, i verujte mi, jako je prosto!
Znači, na datum dobijanja poslednjeg mensa dodaš 7 dana i oduzmeš tri meseca.
Dacca je, valjda, dobila 22-og Oktobra + 7 = 29. Oktobar - 3 meseca = 29. Jul
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 26/11/2011, 12:35

Mirjana ::Kad smo već kod računanja. Došla mi jedna od najboljih drugarica juče, da se zajedno radujemo mom uz-u i njenoj drugoj liniji na testu. Laughing I pita me:"Kad ti je termin?"
Ja sam se toliko dugo smejala, da je ona počela da crveni. Mnooogo mi je bilo smešno da istog dana kada potvrđujem da sam trudna, odmah znam i termin. Ali mama mi je davno objasnila kako se to računa, i verujte mi, jako je prosto!
Znači, na datum dobijanja poslednjeg mensa dodaš 7 dana i oduzmeš tri meseca.
Dacca je, valjda, dobila 22-og Oktobra + 7 = 29. Oktobar - 3 meseca = 29. Jul
Dobila 21.Blizu si Mirka moja lol! love
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 26/11/2011, 12:44

Nemam pojma za vas ali ja jos uvek imam naviku da gledam da nisam procurila.Sve mi nekako neobicno.Ali sve je pod kontrolom nikad manje sekreta nisam imala tj skora ga uopste nemam! yes Piskim stalno.Nocas sam ustajala 4puta.Mirjana da li je i kod tebe tako?Jos uvek ne mogu na bok i moram visoko da spavam gusi me.Valjda ce i to postepeno proci.Zvala sam ovog mog gin.redovnog i ja mu kazem beta je poz.prva bila toliko druga toliko,mugradjivali mi katetar.....A on mene pita a kad radite sledecu betu? v Kad nisam poludela covek kao da je pao s marsa ili valjda sto je blizu penzije pa i ne konta neka stvari!Ko nas sve leci-strasno!Sta cu smejala sam se. fd Otisla mi moja majka ali sad mi je bolje mogu malo nesto i da skuvam i po kuci.Mada muzic uglavnom sve radi!Jadnice kad vidi sudje dobije napad  b f Neka malo neka vide i oni sta sve zena radi.Ja uzivam a on frkce a ja se stalno smejem skroz mi zabavno da gledam.Kaze on mojo mami pre neki dan pa sto joj menjate solju za caj ja joj ceo dan pravim u istoj solji v affraid Kad nisam pala u nesvest  b  b  b
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od maus 26/11/2011, 21:17

maus ::Daco VAKO Very Happy :Dan aspiracije se racuna kao pocetak 3. nedelje trudnoce,tj 2+1
Aspiracija je bila 2. novembra,jel TAKO?
9.11. 3+1
16.11. 4+1
23.11. 4+1 Ti si danas trudna 4. nedelej i 3 dana ili 5. si nedelja trudnoce. osmeh srce
Ajd ziva bila!
Jao greska v
23.11. 5+1 danas 5 nedelja i 4 dana ili 6. nedelja trudnoce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Dacaa 26/11/2011, 21:56

maus ::
maus ::Daco VAKO Very Happy :Dan aspiracije se racuna kao pocetak 3. nedelje trudnoce,tj 2+1
Aspiracija je bila 2. novembra,jel TAKO?
9.11. 3+1
16.11. 4+1
23.11. 4+1 Ti si danas trudna 4. nedelej i 3 dana ili 5. si nedelja trudnoce. osmeh srce
Ajd ziva bila!
Jao greska v
23.11. 5+1 danas 5 nedelja i 4 dana ili 6. nedelja trudnoce
E citala ja sta se desava i u petoj i u sestoj nedelji yes sreca Nemoj da se jedis zagrljaj queen ljubav
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Mirjana 26/11/2011, 22:04

Dacaa ::Nemam pojma za vas ali ja jos uvek imam naviku da gledam da nisam procurila.Sve mi nekako neobicno.Ali sve je pod kontrolom nikad manje sekreta nisam imala tj skora ga uopste nemam! yes Piskim stalno.Nocas sam ustajala 4puta.Mirjana da li je i kod tebe tako?Jos uvek ne mogu na bok i moram visoko da spavam gusi me.Valjda ce i to postepeno proci.
Daco, i ja stalno zagledam. Meni curka, ali samo utrogestan, mada je bila neka čudna mrljica pre neki dan. Međutim, bila je tako minijaturna da se nisam mnogo uplašila. Stomak po malo boli. A danas posle ribanja wc-a (pošto žena koja to treba da radi, očigledno ne ume), baš me je neprijatno zatezalo dole. Međutim, odspavala sam i sada sam kao nova. Srce je opet počelo da me zeza, evo tri dana. To ću prijaviti dr-u u ponedeljak. Možda on pogura da me odmah prime oni što su me zakazali za Februar. Levi jajnik i dalje uvećan, ali boli samo prilikom pregleda. Eto! Ajoooj, raspisah se Embarassed
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

DACAA -nasa prva vto - Page 15 Empty Re: DACAA -nasa prva vto

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu