KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FILM- Kako dolazi do oplodnje

+2
dr mali pariz
nabla
6 posters

Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od nabla 25/8/2011, 14:09

The Great Sperm Race
(Discovery channel)

Ovo je prica gledana iz ugla spermica "uvecanih" na dimenziju odraslog coveka, prikazana na duhovit i edukativan nacin! Nadam se da engleski jezik nece biti problem. Zacece je prikazano kao pobeda na ratnom polju. Frapantno je koliko je zacece ustvari jedno veliko cudo prirode!
Uzivajte! Very Happy

1)
Upoznavanje sa Glenom, njegovim testisima i spermicima i sa Emili i njenom jajnom celijom.

[youtube][/youtube]


2)
Koitus, izbacivanje sperme i pocetak njihovog mukotrpnog puta i borbe sa raznim preprekama....odgovor na to zasto je uopste potrebno toliko mnogo spermica da bi doslo do oplodnje, i koliko cesto je pozeljno imati sex
Prva prepreka- trka kroz vaginalni prolaz i bitka za cervix (protivnik: zenski imuni sistem)

[youtube][/youtube]


3)
Hormoni kod ovulacije kao saveznici spermicima; osvajanje cervixa koji slovi kao "pakao za spermice"
Tek 1% spermica koji dospeju do cervixa imaju sanse da krenu dalje u osvajanje.
Tu cete cuti i stav i objasnjenje jedne doce da je kod inace plodnih parova sansa za trudnocu determinisana kvalitetom sexa (fizioloski razlozi koji govore u prilog uzbudjenosti muskarca i orgazmu zene), kao i pricu o promeni zenskog ponasanja tokom perioda ovulacije

[youtube][/youtube]


4)
Nastavak price o zenskoj sexipilnosti tokom perioda ovulacije (sto je zasluga estrogena)....
Novi zadatak za prezivele spermice: oni koji su preziveli cervix i dospeli u uterus (koji je za njih kao jedna nepregldna ravnica), moraju da pronadju malecni otvor (ulazak u jajovod) sto se moze uporediti trazenjem igle u plastu sena. Desavanja tokom ovulacije opet predstavljaju saveznicku pomoc spermicima dajuci im nagovestaj na koju stranu treba da krenu...
Ali tu i dalje vreba Protivnik: zenski imuni sistem....
Samo nekoliko desetaka spermica (i to onih koji odlicno i pravolinijski plivaju i koji nose odgovarajuci molekul) ce dospeti do usca jajovoda

[youtube][/youtube]


5)
Dolazak do jajovoda- raja za spermice...Neobicnim experimentom in vivo utvrdjeno je da je do jajovoda dospelo samo 20-tak spermica
Prica o hemijskoj privlacnosti jajne celije- jos jedan saveznik spermicima
Poslednja prepreka: tajmiran koitus: da li su preziveli spermici stigli u pravo vreme ili je jajna celija vec pocela da propada

[youtube][/youtube]


6)
Prica o samom spajanju spermica i jajne celije...
Sta je to u pobednickom spermicu toliko posebno da je medju retkima preziveo sve prepreke i jedini uspeo da oplodi jajnu celiju...

[youtube][/youtube]


Poslednji put izmenio nabla dana 25/8/2011, 15:35, izmenio ukupno 3 puta
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty Re: FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od dr mali pariz 25/8/2011, 15:24

odmah da kažem da sam baš zainteresovana ovo da pogledam,i kad ručam,pogledaću,pa ću naravno i komenterisati Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty Re: FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od bak 25/8/2011, 15:32

Iako je ogromna vecina ovih cinjenica nama poznata, stvarno je fascinantno videti kako to sve izgleda iz ugla jednog spemica Very Happy
Milion puta sam rekla da je stvarno cudo kako ljudi uopste naprave decu, s obzirom na sve poteskoce i prepreke... I da puno toga zavisi od srece.

Ali doktorkin experiment me je oborio s nogu queen

Hvala Nabla, bas sam uzivala.

PS, gledela sam neku emisiju tog tipa ali o zivotinjama, i sperma slona treba da prepliva preko 2 m da bi dosla do jajne celije Shocked A ovi nasi se bune za tij 15 cm lol!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty Re: FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od anna 25/8/2011, 18:04

Svaka čast za film Nabla! Veoma interesantan pogled na fascinantnu prirodu.
Baš sam se zabavila.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty Re: FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od Sneza 25/8/2011, 22:26

Super film, svaka čast! E da, odmah sam se zapitala, jedna dr mi je rekla da i nekompletan, faličan spermatozoid može oploditi jajnu ćeliju i da zato dolazi do ranog spontanog. Pa kud baš taj da preživi svu ovu golgotu lol!
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty Re: FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od laKole 21/7/2012, 20:43

sinoć je na discovery channelu prikazan dokumentarac 'curiosity: life before birth' o začeću i trudnoći.
https://www.dailymotion.com/video/xmc4e0_curiosity-s01e15-life-before-birth_tech
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

FILM- Kako dolazi do oplodnje Empty Re: FILM- Kako dolazi do oplodnje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu