KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas sam kuvala...

+33
laKole
Kamilica
bobica83
Milijana
djole42
noja
MARA
bebko
cicsa80
heart84
Likoli
BiKsi :)
Mirjana
lena
zoxa
catherine290505
Orline
HappyGirl
KoMetaK
anna
MAAKKI
Sneza
Marie
buby
JocY
Struzzo
Mali Princ
Cranberry
Cupava
dr mali pariz
lolipop
Tinche
Botox
37 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Struzzo 31/7/2011, 17:41

Prvi put vidim jogurt na kuvanom kupusu..ide?
Ja obožavam slatki kupus, još sa projom ili kačamakom, njam, njam...ali MM ne voli kuvani slatki kupus, već kiseli...to mu dođe kao sarma..i tu se razilazimo, meni je sarma sarma ili je kiseli kupus salata...
Jedino što bih ja ovde, Boki, u tvom receptu menjala je svinjetina... Rolling Eyes kad nema jagnjetine, onda teletina/junetina.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 31/7/2011, 17:45

nisam teletinu jer je jedemo skoro svaki dan
zato uzeh svinjetinu nismo je jeli sto godina
ne fali nista
meso je super skuvano i socno
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 31/7/2011, 17:48

a probaj slobodno da zalijes sa jogurtom kad serviras u tanjir, mnogo je dobro... nisam kuvala na veliko i retko
oko 600 grama mesa se prodinsta na luku, pa se dodaju so, biber, beli luk i aleva, pa oko pola kile seckanog kupusa svezeg, pa se nalije sa 2 deci vode, ubaci se kocka za supu
i to se krcka oko sat vremena uz dolivanje vode, naravno...
pred kraj sam iseckala ono malo pakovanje ceri paradajza i ubacila unutra i krckala jos malo
i to je to...bude nagusto, volim tako...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Cupava 1/8/2011, 09:47

Juce pravila pizze (i testo) i neku piticu sa tikvicama (podseca na presnac), ja je obozavam.
Salata nam je standardna-paradajz i ljute papricice bez zacina (bez soli, ulja, sirceta..klot)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 1/8/2011, 10:05

on ce danas imati rucka od juce, a ja cu njopati danas svezeg voca i povrca :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Marie 1/8/2011, 10:28

Ja sam se prošle nedelje isto nešto držala tradicionalnih jela - paprikaš, punjene paprike, pasulj. Danas ću morati nešto na brzinu da napravim, jer i posle posla imam obaveze, pa dok dođem kući... Mislim da ću skuvati testeninu i sos od neutralne pavlake sa pečurkama npr. I sveža salata naravno, bez toga u sezoni ne prolazi nijedan ručak Very Happy
Čupava daj nam taj recept za piticu sa tikvicama, baš me zanima kako je praviš!
Žene kuvarice, trudilice, čekalice, trudnice i sve ostale ljubav
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Cupava 1/8/2011, 10:41

Pita sa tikvicama
(moze da se pravi i u kalupima za projice/mafine)
Potrebno je:
-Jedna srednja tikvica (oko 1kg)
-3 jaja
-pavlaka (2dl)
-200 gr psenicnog griza (ja stavim pola psenicnog, pola kukuruznog, bude mi ukusnije)
-1dl ulja
-1 prasak za pecivo
-beli luk, so po ukusu
Priprema:
Ocistiti i izrendati tikvice, dodati sve ostale sastojke (na ovu kolicinu stavim 3 cena sitno seckanog belog luka), dobro promesati i sipati u nauljenu tepsiju. Peci na 200-220 stepeni dok ne porumeni odgore. Lepa je i topla i hladna.
(meni je ostalo svezih sampinjona posle pravljenja pizza, pa sam i njih ubacila i ispalo je super)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od anna 1/8/2011, 10:56

Odlična tema! Baš mi sve sviđa. Često isprobavam recepte sa neta ili tv-a, baš volim u kuhinji da eksperimentišem. Nove ideje su uvek dobrodošle.
Zanima me ova Struzzitina piletina sa gorgonzolom.
A i Čupina pita sa tikvicima...mmm, mlac. mljac. Zanima me samo taj kukuruzni griz, jel tu misliš na projino žuto brašno, ili belo, ili možda palentu? Na šta u stvari misliš? Very Happy
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Cupava 1/8/2011, 11:02

Imas bas kukuruzni griz, kao sto imas obican griz (psenicni). Po izgledu je kao palenta (krupno mleven). Kupila sam ga u petak u Metrou, 400gr je oko 50,00.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od anna 1/8/2011, 11:11

Oooo, nisam znala, ustvari nisam obraćala pažnju. Hvala, kupiću.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od lolipop 1/8/2011, 11:17

Mmmm tikvice, mljac mljac.
Imam problem sa plehom za mafine/projice. Kad stavim po kap ulja ispod projica, dok se peče curi ulje u rernu, ako ne kanem ulje projice neće da ispadnu. Jel nešto ne radim kako treba, ili da mjenjam pleh?
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Struzzo 1/8/2011, 11:27

anna ::
Zanima me ova Struzzitina piletina sa gorgonzolom.

Sve za trudnica O'ma' ... Very Happy

Piletina sa gorgonzolom i suvim šljivama

Odmah da naglasim da ne znam količine, to je kod mene odokativno...Recimo, pola kile belog pilećeg mesa iseckati na kockice i malo propržiti na maslacu, tome dodati desetak (može i više, ko voli, najbolje kupiti onu kesicu u marketu, one su sočne) suvih šljiva i šaku iseckanih orasa, kad uvri sva vodica koju je pustilo meso, polako dodati ono malo pakovanje neutralne pavlake od 200ml i iseckanu na kockice gorgonzolu (ono parče što se kupuje u marketima od 120-150 gr), malo se posoli i pobiberi i kad se pavlaka zgusne, gotov ručak. kuvar1



Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Cupava 1/8/2011, 11:30

Lolic, ja ih namazem mascu (margarinom) u najtanjem mogucem sloju, pa pospem brasnom tek toliko da se uhvati po zidovima kalupa(kao kad se maze tepsija kad pravis kore za tortu) i bude sve ok. Jeste malo vise posla, ali vredi. Ili da ne sipas smesu do kraja kalupa, neka budu nize, ali ti bar nece nista iscuriti.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od lolipop 1/8/2011, 11:36

Hvala koko moja Čupava, probaću i tako da stavim i mast i brašno. Nisam tako probala. Ljubim
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Marie 1/8/2011, 12:00

Cupava i Struzzo hvala na receptima, jedva čekam da ih isprobam. Pitice - projice sa tikvicama ću već večeras Very Happy a piletinu sa suvim šljivama prvom prilikom, jer obožavam tu kombinaciju piletine i suvog voća.
Ponekad uz pire krompir napravim belo meso sa suvim grožđem i belim vinom. Belo meso na komadiće iseckam, a nekad i na šnicle, posolim i pobiberim malčice, ispržim na jako malo maslinovog ulja da porumeni meso, onda dodam suvo grožđe (recimo 100 gr. na pola kilograma mesa) i malo karija (po ukusu, dosta je jak, mada ga ja volim, ali mm baš i ne kad je intenzivan ukus, pa malčice začinim), nalijem belim vinom da sve to ogrezne (znači ne baš da pliva,ali da ima dovoljno vina da nabubri grožđe) i ostavim još malo da se ukrčka.
Može na kraju da se pospe rendanim parmezanom ( ja pospem kad imam, kad nema - ne mora).
Eto, podelih i ja jedan receptić sa vama, donekle egzotičan Wink
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od anna 1/8/2011, 12:00

Struzzita odlična ideja. Obožavam buđave sireve a i kombinacije sa suvim šljivama...mmm. Probaću uskoro. Ja pravim ribu sa suvim šljivkama i jabukama, a mogu i suve smokve. Kako je to dobro...
Lolićka, ja sam imala isti problem sa plehovima za mafine. Prvih nekoliko puta bude ok, a onda, valjda se izgrebu ili ne znam zašto, ali sve počne da se lepi. To me je baš, ali baš, nerviralo. Rešila sam problem kupovinom silikonskih kalupa. Više me glava ne boli! Ne mož' da ne uspe Very Happy
Toplo ih preporučujem.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Struzzo 1/8/2011, 12:04

anna ::Ja pravim ribu sa suvim šljivkama i jabukama, a mogu i suve smokve. Kako je to dobro...

Ostavi recept... Very Happy

Marie, sviđa mi se kombinacija. yes Ja piletinu pravim na hiljadu načina. Obožavam kari, istočne mirise i ukuse... Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 1/8/2011, 12:11

i ja volim da koristim razne zacine, drugar mi je doneo iz indije puno njihovih zacina i masala, a i keva sad iz norveske...
volim i ja piletinu sa sljivama, doduse ovakvu nisam probala, i moram praviti
ja pravim uglavnom batake sa medom i sljivama
a i moja baka (crnogorka) je pravila cesto ribu sa sljivama :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od anna 1/8/2011, 12:12

Recept, da kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 635297
Sipati u tepsiju u kojoj će se peći,dosta ulja. Poređati ribu u komadima po tepsiji (bilo koju samo da nije cela, već komadi - celo jelo liči na đuveč), a između rasporediti pirinač. Propržiti dosta crnog luka, u njega dodati šećer (da, da šećer i to slobodno bez štednje) i alevu papriku, beli luk, naravno vegeta ili so. Sve ovo posuti preko ribe. Naseckati jabuke i smestiti u pleh, suve šljive, suve smokve (pretpostavljam da može svako dodati šta želi od tog suvog voća).
Politi sa oko 2 dl belog vina + 2l vode (ovo sve otprilike, zavisi od pleha i količine hrane, treba da ogrezne, a pirinač će da nabubri). Peći u rerni.
Prijatno!
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 1/8/2011, 12:14

moram se i ja ubrzo i slikama i recima(receptim) upisati ovde...jer ne samo da volim i znam da kuvam...nego bas uzivam u tome..pravim ja i pasulj...i ostala trad .jela ali vise volim egzotiku i malo eksperimenata...najcesce nesto sa piletinom tacnije belo meso...svasta od njega moze pa eto probacu ovo sa gorgonzolom...ja pravim slico samo bez suvih sljiva..ipak smo mi povukli to iz francuske,jel da???i pecurke obozavam na 1001 nacin...pa eto ostavite recepte a ja cim nesto lepo budem pravila pisem
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 1/8/2011, 12:17

anna ::Recept, da kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 635297
Sipati u tepsiju u kojoj će se peći,dosta ulja. Poređati ribu u komadima po tepsiji (bilo koju samo da nije cela, već komadi - celo jelo liči na đuveč), a između rasporediti pirinač. Propržiti dosta crnog luka, u njega dodati šećer (da, da šećer i to slobodno bez štednje) i alevu papriku, beli luk, naravno vegeta ili so. Sve ovo posuti preko ribe. Naseckati jabuke i smestiti u pleh, suve šljive, suve smokve (pretpostavljam da može svako dodati šta želi od tog suvog voća).
Politi sa oko 2 dl belog vina + 2l vode (ovo sve otprilike, zavisi od pleha i količine hrane, treba da ogrezne, a pirinač će da nabubri). Peći u rerni.
Prijatno!
ovo deluje lepo.. Razz...moram probati...samo sto bih verovatno stavila filete soma...oslic mi nekako "jak" za jabuke..nekako mi vec u glavi ne ide...a ko zna mozda je bas ukusno...sa cime ti inace pravis..???/
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 1/8/2011, 12:31

za lagane letnje dane probajte ovo...
mnogo je jednostavno i ukusno
(kad smo vec kod brzih stvari sa ribom :) )
http://www.coolinarika.com/preview/recept/testenina-sa-oslicem-i-tikvicama/
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od KoMetaK 1/8/2011, 14:35

Super su vam ovi recepti, svasta nesto od ovoga bih i ja probala da pravim. Jedino sto sam spremala je piletina sa sljivama i pavlakom, bez gorgonzole, jer ona u nasu kucu ne sme da udje lol! mm je ne mirise, a ja je jedem kad njega nema lol!
Ja sam se olenjila u poslednje vreme za kuvanje, to najcesce radi mm, jer sprema paste na brzinu, pa vam mogu dati neki recept za pastu.
Ono sto smo spremali i sto je super, kad smo vec kod piletine, je piletina sa narandzama ili mandarinama, modifikovani recept sa limunom.
Isprzi se piletina na malo putera, skloni se, pa se doda sok od narandze ili mandarine u puter, kad malo ispari vrati se piletina i okrene da porumeni sa obe strane. Prste da polizes, jer je slatkasta, a mi volimo te slatko-slano-kiselkaste ukuse u jednom.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Struzzo 1/8/2011, 14:43

Super, Meta, jela sam piletinu sa limunom, ali ova "modifikovana" mi se čini još bolja... Very Happy Bogte, moraćemo da otvorimo poseban topik samo za piletinu... lol!
Ajde, Meta, Italiana naša, stavi neki zanimljiv recept sosa za pastu...
Boki, sviđa mi se ovaj tvoj sa tikvicama, Čupin takođe, Anna, hmmm, kako sam pročitala recept...već mi miriše... yes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 1/8/2011, 23:26

evo ovako, sad tek stigoh za komp, posto je ovaj moj kampovao za kompom ceo dan -.- :)
on je jeo rucka od juce, taman bilo za njega, a sebi sam pravila salatu
videcete sada kakvu, a i on je jeo kasnije, kaze svidja mu se :)
e ovako, ide trobojna testenina, malo tofu sira, skuse iz konzerve, paradajz, zelena i crvena paprika, limunov sok, bosiljak, i so po ukusu, cen belog luka...
ovako izgleda
kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Img7798fo



a za sutra me je zamolio da napravim sote stroganoff, tako da ce mu zelja biti ispunjena :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kuvala - Danas sam kuvala... - Page 2 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu