KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 24/1/2012, 07:04

ma,ja sam cisto radi informacije pomenula tu drugu kliniku.i ja mnogo vise vjerujem Bahceci klinici.prvo,covjek sa kojim sam kontaktirala,njihov predstravnik,mnogo je susretljiv, konkretan i korektan u odgovorima.
osim toga,ono meni najvaznije,ipak je dr Emre B. u toj klinici,a to je covjek koji se usavrsavao na Cornellu.
dakle, go for it! cekamo informacije iz prve ruke Wink

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 24/1/2012, 23:10

Evo juce sam nasla ovo www.spermhope.com

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 25/1/2012, 07:11

djeluje nekako previse obecavajuce. ne znas,dina,nekog ko je ovo probao?

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 25/1/2012, 13:51

Neznam nikoga to sam slucano nasla na netu pa reko da stavim ovdje. Slala sam email tom doktoru i pita koji je urzok azoo.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 25/1/2012, 14:03

cek,ovo je na biljnoj bazi?
nekako mi se cini da to nama bas i ne pomaze...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Diksica 25/1/2012, 14:13

Molim vas hocete mi reci o kakvom je preparatu reč?
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Godina : 42
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 25/1/2012, 14:15

ev,na linku imas.sperm hope-kako skuzih, biljno nesto...dina ce znat bolje

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Diksica 25/1/2012, 14:21

Hvala ti puno,puno pozdrava i da sve istrajemo u ovoj borbi.
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Godina : 42
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 25/1/2012, 17:35

Ja kad sam mu slala email on me je pitao razlog azoo. Mozete poslati email i pitati sto vas zanima. Meni je rekao da muz moze da korsiti stage ll i stage lll ali nesmije ga korstiti sa hormonskom terapijom.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 26/1/2012, 07:14

ev menije napisao sljedece:
"Thank you for your email, as you knows the exact causes of maturation arrest are not well understood. In some cases it can be caused by radiation or chemotherapy, but most cases are thought to be genetic. In the past it was common that maturation arrest cannot be reversed.
But recently the male fertility problems become clearer but still not fully understood, in our lab and others showed that radiation or chemotherapy cause Azoospermia and can be reversed by lowering the testosterone levels in the body, in addition, in mice models with mutations that caused Azoospermia can be also solved by lowering the testosterone levels.
Until now we don’t fully understand the testosterone mechanism but its work.
In your husband case usually need to do surgery Testicular sperm extraction (TESE) or Microsurgery and you will have like 30% chance to find sperm and use it for IVF or ICSI.

SpermHope treatment will reduce the testosterone levels for two month then you need to take multivitamins and other natural herbs (SpermHope Stage III) that increase the sperm count.

Researches show that multivitamins can help in maturation arrest and increase the chances to have sperm in the surgery.

Read the paper: http://www.ijpp.com/vol54_2/157-163.pdf
SpermHope can help you in two ways:
1) Increase the sperm count and then sperm could be found in the semen then you can get pregnant naturally or you need to do IVF.
2) If no sperm were found in the semen, then your husband can do the Testicular sperm extraction (TESE) and SpermHope will increase the chance to find good sperm for ICSI.
SpermHope increase the chances to have sperm in Azoospermia cases but is not promised because it is depend on the azoospermia cause and the reasons of azoospermia.

Before do any surgery treatment try at least to increase the chances to find sperm in the surgery by taking natural or medical treatment because studies shows that surgery could disturb the testis function.

If you need more info please let me know

Thanks
Dr.Abuelhija"

nemam sad pojma sta dalje i malo me zabrinuo sa ovim "...da se misli da u većini slučajeva maturacijski arest uzrokuje genteski problem(ako nije hemoterapija)"

niko nam to nije rekoa,ako kariotip je ok,a i a nema mikrodelecije y hormozoma....sta dalje,ljudi moji?
doduse i mm je na menopurima.
on spominje snizavanje testosterona...pa u mm i nije neki visoki testosteron,blizu je donje granice.

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od uplasena 26/1/2012, 09:17

mm su na prvom nalazu sgrama rekli da je azoo... skoro dva meseca je jeo onu smesu sa semenkama i pio vitamine i aloju. pa su se na sledecem pojavili ali u bas malom broju, pa je dobio terapiju proxeed.... ali opet nema dovoljan broj.... sad mu je cika doca dao profertil.. a nigde ne mogu da nadjem iskustva sa tim praskom, pa ako mi neko moze reci da li je taj profertil bolji od proxeeda ili sta... mislim da nema neke velike razlike u sastavu.. ili gresim?

uplasena

Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od uplasena 26/1/2012, 09:19

i jos nesto... stalno ima bakterije... ali stalno....kako se resiti odvratnih bakterija????? sta piti? sta jesti?

uplasena

Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 26/1/2012, 14:00

Zar testosterona nebi treba oda bude veci da bi testici provili spermu. Sad mi bas nista nije jasno. MM ima nizak testosterona pa mu dokotr povecava.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dra00 26/1/2012, 14:05

mm je pio proxeed 4 meseca, klomifen i povremeno menopur, tako da znam da je proxeed dobar jer je sa azoospermia dg dosao do povecanog broja, Sada ima 65% pokretnih i dalje je na terapiji
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 26/1/2012, 14:42

dra, ajd please malo nam naipis hormone i nalaze tm,pa ko je dao terapiju itd.
svako iskustvo je dobro doslo...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dra00 26/1/2012, 20:47

fsh 7,5 lh 3,96 testosteron 2,41, to je bilo pre terapije i operacija spermaticnih vena, sada hormone ne kontrolise vise samo spermogram prate. I dijagnoza je bila azzospermia varicocela 1, pa nakon 4 meseca oligoastenoteratozoospermia teratozoospermia i danas oligozoospermia III. danas je bio na kontroli i dobio menopur, proxeed i dexason (ovo mu je novo pa nisam sigurna da sam dobro napisala). Inace, dr Sava Micic kojim je on prezadovoljan.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 27/1/2012, 07:08

super! samo neka napreduje.nekako mi se cini da je najteze pokrenuti spermatogenezu, kasnije se vec nade nacin za pocevati broj.svakako odlicno da se neko posvecuje pacijentu.
cek,protiv dr.Micica bilo je svakakvih misljenja?to je taj dr.?

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dra00 27/1/2012, 07:52

bilo je svakakvih misljenja, ovde sto sam procitala i to je razumljivo ljudi su ogorceni ako nesto ne ide na bolje. Mi smo stvarno zadovoljni i ne idemo kod njega privatno, a uglavnom je to bio razlog nezadovoljstva koliko sam procitala jer ih je navodno iz bolnice slao kod njega privatno. Mi nismo imali takvo iskustvo.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 27/1/2012, 14:17

Evo opet dokotro povecao dozu inekcija mom muzu. I opet za 3 sedmice kontrola hormona.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Diksica 28/1/2012, 10:05

Uradili smo biopsija i nema nista,potvrdjena je azoo,ima li nade da se i posle biopsije leci azoo zbunjena sam i uplasena .
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Godina : 42
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 28/1/2012, 11:15

cek,imate patohistoloski nalaz? pise u kakvom su stanju testisi,kanalici,tkivo?

jos nije gotovo,jos se moze boriti protiv nje!!!
najbolje to zn ajedna nasa forumasica,sa kojom sam licno kontaktirala, i ciji muz na biospiji nije imao spermija,samo spermatogonije i spermatocite, a nakon menopura pojavilo se 15 spermica punkcijom!
dakle,jos nije gotov.
i mi imamo potvrdenu azoo biopsijom.i samo nesto malo spermatogonija i spermatocita u jednom jedinom kanalicu i sve t prije 5 godina i evo,pokusavamo,pokusavamo,pokusavamo
nista ne mozemo izgubiti...

pozz

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Diksica 28/1/2012, 11:48

Histopatološki nalaz treba da nam stigne za nekoliko dana ali nam je biolog rekao da se preuiše ne nadamo,i u razgovoru sa biologom sam saznala da je za sazrevanje spermatozoida jako vazan vitamin A pa da podelim to sa vama,mm je pio sve moguce vitamine ali A nije,vidim da na forumu ima raznih slucajeva azoo i to mi daje nadu da nije bitka izgubljena.
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Godina : 42
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tanjica 29/1/2012, 20:56

diksice zagrljaj znam,sve znam.boricemo se boks boks boks sta nam drugo preostaje.....
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Diksica 30/1/2012, 08:02

Ma pobedićemo sve azospermiju kao što Nole pobedjujae Nadala:-)
Diksica
Diksica

Broj poruka : 23
Godina : 42
Datum upisa : 13.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Likoli 31/1/2012, 20:54

Drage noje evo mi opet krenuli da se malo bavimo problemom spermica, mm je imao povisen fsh oko 19, radili biopsiju zastoj u sazrevanju, isli na vto nije radjena pinkcija jer se odnjednom pojavilo nesto malo spermica, sada mu je fsh pao oko 8 ali os spermica ni traga ni glasa, danasnji spermogram u vidnom polju 1 spermatozoid dobre morfologije i pokretljivosti, sto znaci nema sanse za basplatnu vto.
u petak idemo kod njegovog dr pa cemo videti sta dalje.
dr kopitovic kaze da ponovimo ponovo za mesec dana, jer i prosli put su se pojavili niodkuda bez ikakve terapije.
malo sam opet pala u bedak, obradovo me normalan fsh, ali me ovaj jednam spemic ubi u pojam.
ja sam ok ali vec dva meseca nisam imala ovulaciju, izglada da moji jajnici odmaraju, neka zasluzili su.
jos jedna informacija, izglada da ce se genezis vratiti u program besplatnih vto negda u junu, tako mi je bar rekla sestra u genezisu danas, ali to jos ije nista konacno. ja se iskreno nadam da hoce.
nadam se da cu u petak imati lepse vesti i da ce moj muz dobiti neku terapiju, pa da se malo ova moja uvela nada osvezi. ljubav
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 27 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu