KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 18/4/2011, 18:09

Jeli svi koji imaju visok fsh moraju raditi inhibin hormon? Nama nikada niko nije rekao da radimo taj inhibin.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 19/4/2011, 11:46

dina,inhibin je direktnni pokazatelj odvijanja spermatogeneze u testisima muskaraca(bar su tako dr meni rekli)
recimo,mm ima fsh potpuno normalan,ali inhibin od 25 pokazuje stanje kakvo je utvrdila biopsija_nema spermija,samo spermatogonije i spermatocite.
dakle,ja jos nisam upoznala slucaj d aje inhibin recimo,70 ,a da nema spermija(ili pokoji u ejakulatu,ili punkcijom)
niti slucaj da je inhibin 10,a da ima spermija.
recimo,kad je inhibin oko 35-40,moze se ocekivati,realno,da se biopsijom(ili cak punkcijom) nade koji spermij-ja govorim iskustvo iz slucajeva koje sam propratila ja licno.

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 19/4/2011, 13:56

Pa ako je inhibit nizank i ako se uradi biospija i pokaze se da ima samo spermotoginije i spermatocite imali sanse kakve da se spermici pojave? Ja neznam ama bas nista o ovome inhibin. Mozda drugi put da trazim od dokotra da nam da radimo taj hormon. A sta ako je fsh visok a testron nizak kakve su onda sanse?

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 19/4/2011, 14:17

e,to ti ne znam,mozda da se proba podici testosteron ili andriolom ili nekim onim injekcijama(sad lupam,nemam pojma,al to mi je logicno)

jeste vi uopce radili biopsiju ikad?
da sam na tvom mjestu,ja bih trazila inhibin,ili ga cak odradila svojevoljno,u nekom privatnom labu i bila mirna sto se toga tice.i mi smo ga radili svojevoljno,nismo cekali da nam dr kaze....

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 19/4/2011, 14:23

a,ako je inhibin nizak(mm 25,a muz moje prijateljice ima 33,i punkcijom nadem jedan nepokretan spermij) i biopsija pokazala da ima samo spermatogonije i spermatocite(mada su dri uvijek sumnjali da kod mm postoje ta neka mjesta -otocici-gdje je ocuvana spermatogeneza), onda se moze pokusati neka terapija,ali to je sve jako neistrazeno,neizvjesno i svako je slucaj za sebe

evo ,ovdje je bila cura(marija86)ciji muzz je nakon andriola(testosteron u tabletama) dobio spermije u ejakulatu,a muz njene prijateljice istom terapijom je nakon biopsije u nule na biopsiji,dobio spermije u ejakulatu.
mm j e dobio nolvadex,ezerex i profertil,a vidim da dr.i po srbiji daju i menopur(sto mi se cini OK za slucajeve kao sto je mm,gdje je i lh i fsh OK,pa pokusati sa tim nesto postici)

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 19/4/2011, 14:35

uz sve gore navedeno(OK svi hormoni, inhibin 25 i biopsija koja je pokazala spermatogonije i spermatocite) dr.B. u Turskoj(za kojeg je dr Schlegel sa tog famoznog Cornella tvrdi da,uz jos nekog dr.-a negdje u Belgiji, radi jedini microtese u evropi) nam je dao 10 % sanse da microteseom nade nesto(najvise je takvu prognozu dao jer je radena biopsija)
koliko skuzih on bas ne smatra da fsh moze biti neki pokazatelj sta se biopsijom moze ocekivati(u sto sam i sama, godinama citajuci forume, uvjerila)
naime,kod tog drSchlegela je isla jedna cura iz Hr i pitala kome da se obrati u evropi za microtese i on joj je rekao za tog u turskoj,kojem su i otisli i nasli su spermije.
u hrvatskoj joj rekli da sa FSH od 40 nece naci niti jedan spermij kad bi ga isjeckali na komadice,a ona je do sad imala dva spontana vec(to je drugi problem,zasto spontani,ali ,znaci,imali su dovoljno spermija,cak i nakon odledavanja tih nekih ampulica)

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 19/4/2011, 15:12

Mi trebamo da spustimo fsh i da se testeron povisi. Pa se nadamo nekome cudu. Neznam vise. Sve treba vremena a godine prolaze moj muz ima 33 jos malo bojim se da nije mozda kasno za sve.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 19/4/2011, 15:18

bitnije su tvoje godine,nego njegove:)
mene brine sto ja imam 28 i sto moje js nece nikad biti kvalitetne kao sad,a nemamo tih spermija i pitanje je da l cemo ih uganjati do moje 35.:)

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 19/4/2011, 16:58

Ja imam 29, ja se nadam dacemo bar uganjati dovoljno spermica da imamo 1 bebu do moje 35 godine, A ko zna mozda i posle moze nesto biti.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Vesela 20/4/2011, 08:25

Izvinjavam se što se nisam ranije javila,
Dakle MM ima inhibin B 25 dok mu je i neki FREE TESTOSTERON na donjoj granici, kako sam shvatila sa ovim inekcijama i terapijom će pokušati to da podignu i da naprave spermiće do kraja
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Dejan-T 20/4/2011, 22:47

Bio sam kod lekara, rekao je da je dobro to što je FSH pao i da je određeni napredak, međutim da će oporavak možda trajati i do godinu dana, da se u ovakvim situacijama ništa ne dešava preko noći i da treba biti motivisan i nastaviti sa lečenjem.
Predložio je biopsiju, pa onda rekao da sačekamo ipak još 3 meseca da vidimo da li će se pomak nastaviti, da li će se pojaviti spermatozoidi.
Rekao je da stimulacija testosteronom ne bi dovela do željenih rezultata, javilo bi se trenutno povećanje tog hormona ali na duže staze ne bi bilo većih promena.
Dobio sam sledeću terapiju:Pregnyl 5000 na 15 dana,4 puta, pa kontrolni spermogram nakon 7 dana.
Na osnovu iskustva(a voleo bih da ga uopšte nemate i da je sve uredu) kakvo je Vaše mišljenje o svemu navedenom.

Dejan-T

Broj poruka : 15
Godina : 44
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od LaFolie 21/4/2011, 10:26

pozdrav svima!
Mi smo od nula spermaozoida dosli do 350 hiljada za samo mesec dana!!!!!!!!!!
Radi se o tome da je spermogram bio los, tipa 500 hiljada ukupno, i onda bio losiji i losiji, dosli smo do nule, isli na TEST i ISCI, neuspesno.

Upoznali smo jako dobrog endokrinologa - moj suprug ima testosteron ispod donje granice, FSH je 3.3, LH 4.2, Free testosteron je isto bio ispod granice.

Poceo je da prima menopur injekcije jednom nedeljno po jednu, 6 nedelja, uz to smo kupili TRIBESTAN (bugarski) koji prirodno dize testosteron - zaista za mesec dana testosteron je sa 2.1 skocio na 5.6, free testosteron takodje!!!!!!

kaze doktor da treba svakog meseca kontrolisati i da ce sigurno biti jos bolje!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Vesela 21/4/2011, 21:58

Tužna neka te ne brinu tvoje godine, ja imam 30 i odgovor lekara je bio da za ICSI koji ćemo po svemu sudeći morati da radimo je da do 40 god nije problem. Svakako je i moje mišljenje da bi bilo najbolje kada bi moglo odmah ali ako da Bog u narednih 3-4 godine da se rodi zdravo dete ja bih bila presrećna.
Tako da nemoj očajavati nego se bori!!!!!!!!!
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Vesela 21/4/2011, 22:00

Dejane, ja i suprug nemamo iskustva sa tim lekovima ali kada je nama doktor prepisao lekove (vidi gore) otišli smo kod još jednog da potražimo i njegovo mišljenje, u svakom slučaju vredi pokušati!!!!
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 27/4/2011, 11:01

vesela.evo,i inhibin tvog muza je jedan inhibinu mog muza :)
isto kao sto je i nalaz biosije jednak .
razlika je samo u tome sto je kod mog muza i FSH oK,kao i ostalo hormoni.
Testosteron moga muza je 15.6 (10.41- 41.64) i nekako mi se cini da i nije bas visok(pa blizi je donjoj granici,zar ne?)
free testosteron neka uradi sad kad bude inhibin ponavljao...

vesela,koja je tacno vasa terapija?

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Vesela 27/4/2011, 13:06

Menoupur inekcije 75ml dve nedeljno u naredne 3 nedelje, andriol, vit B1, B6, B12, folna kiselina i vit E dva puta dnevno naredna 2 meseca.
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od uplasena 25/5/2011, 08:38

molim vas za sto brzi odgovor...
mm je radio spermogram u jednoj privatnoj klinici, i tamo mu je dr rekao da ima azoospermiu... spominjao je punkciju i biopsiju...
e sad mene interesuje STA DALJE?
u koju kliniku da idemo, jevremovu ili uromedic -dr micic)?
sta da im kazemo?
skroz smo sludjeni.. i uplaseni....
hvala.

uplasena

Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Vesela 25/5/2011, 09:06

Uplasena dobro dosla u klub...

Nakon prvog spermograma nista nije sigurno, kao prvo da bi postavili takvu dijagnozu mora se uraditi 2-3 spermograma i ako svi pokazu isto onda se postavlja takva dijagnoza. Najgore je sto uglavnom ni 2 ni treći spermogram ne budu ništa bolji. Moj savet da se malo opasuljite, pređite na zdravu hranu, ostavite duvan, alkohol....neka uzima vitamine B,E,C...folnu kiselinu (to ne može da škodi) a onda nakom mesec dana neka ponovo proveri spermogram ali u drugoj klinici. Ako ni tada ne bude ništa onda se zna kako ide prvo hormoni, kariotip, ultrazvuk i na kraju biopsija. Biopsija vam sleduje sigurno ako se pokaže da i dalje nema ništa u ejakuatu.
E sad....ja i suprug smo bili na 100 mesta kao što si mogla da vidiš, sada smo kod Mićića i to isključivo na nagovor našeg dobrog druga čije prijatelj imao isti problem godinama a sada ima dva prelepa deteta....
Kod Mićića ti pregled košta 4200din +lekovi i ostalo, tako da ti je moj savet ukoliko nisi finansijiski spremna da pukneš velike pare SVE analize obavi predhodno na državnoj klinici (sem biopsije),mada se i na državnoj sve plaća mi smo platili kariotip, hormone, briseve jedino je biopsija bila besplatna.
Kad smo kod biopsije u državnim klinikama rade klasičnu biopsiju tako da ti je moj savet da vidiš u nekoj privatnoj klinici gde rade TESA...
Sve u svemu treba ti dosta para i živaca najvažnije je da se saberete i da gledate da rešite problem.
Dakle što se tiče Mićića nakon njegove terapije koje je dao mm posle 3 nedelje su se u ejakuatu pojavile ostale ćelije (nezreli spermatozoidi) koje su praktično ranije nađeni u testisima. To je zaista veliki uspeh i ja sam zahvalna na tome ali sam i skeptična i sve primam sa dozom nepoverenja, 28 maja bi trebali ponovo da damo spermogram pa ćemo videti sa prof. šta dalje u svakom slučaju za sada ne mogu da kažem ništa loše o njima...videćemo
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 25/5/2011, 09:08

Uplasena,ja bih ti savetovala Jevremovu, jer za dr Micica sam cula samo negativne komentare. Jevremova ima dobre biologe, tako da necete pogresiti ako odete tamo. Sve najbolje!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tuzna 25/5/2011, 09:17

vesela,oprosti,samo me zanima jesu li se u ejakulatu ove nezrele celije pojavile nakon on terapije menopurom?
ajde,konacno da ste se makli sa mrtve tacke...obzirom da tvoj i moj muz imaju isti nalaz biopsije,a razlika je samo sto tvoj jos ima povisen i fsh(nikako da skuzim sta je problem kod mog muza pa je fsh normalan i dalje?!),ja pratim tvoj slucaj.
je li ima neko kakav mail od dr. Micica?
je li on vrsi kakav fizicki pregled kad se dode do njega?

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od BiKsi :) 25/5/2011, 09:22

Uplašena, dobrodošla na forum, polako, stvari uvek na početku izgledaju gore nego što jesu! Koliko je pouzdana klinika u kojoj je tvoj suprug radio spermogram? Jedan uradjen nalaz ne daje krajnju dijagnozu! Stvari uvek mogu da se popravljaju, jeste da je put spor i težak, ali bitno je da ima pomaka! Moj savet je da odradi on još jedan spermogram, ali u drugoj laboratoriji, po metodi swim up, koja je preciznija, i da onda ode kod dobrog urologa. Ovde na forumu imaš temu o Spermogramu i popravljanju istog, putem vitamina, lekova i svačeg nečeg, naravno da ćete prvo čuti šta kaže urolog, ali svakako treba da izbaci neke navike iz svog života, da baci cigare, ako puši, da smanji kafu, alkohol da izbaci, da ne nosi uzak donji veš, i slično.
Samo napred, i mi smo na početku bili sludjeni, ali mic po mic, stvari se uvek poprave. Naravno sa takvom dijagnozom samo vam je vantelesna u opticaju, prirodna trudnoća bi bila ravna čudu. Srećno dalje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Vesela 25/5/2011, 09:50

Da celije su se pojavile nakon terapije koju sam napisala ranije, ostalo je da pije vitamine i da navodno pustimo organizam da se sabere od lekova pa da sada od ponedeljka damo ponovo spermogram na analizu.
Kada smo prvi put otišli kod Mićića pogledao je rezultate uradio pregled ultrazvukom i običan pregled, sledeći pregled je samo pregledao dodatne rezultate o hormonima.
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Kockica 25/5/2011, 13:56

Uplašena, mi smo išli kod dr Mićića i ništa nismo uradili tj. na kraju smo opet završili u Jevremovoj gde je urađena biopsija i gde su nađeni zadovoljavajući spermatozoidi za zamrzvavanje. Od tih smrzlića radili smo icsi, ja sam trudna i u 7.mesecu sam. Veliki pozdrav.
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od uplasena 25/5/2011, 14:31

hvala vam svima puno na podršci...
zakazali smo kod urologa dr Savića u Jevremovoj, pa ćemo videti, jedva čekam.
znam i ja da jedan rezultat nije dovoljan, ali smo se zabrinuli.
izabrala sam jevremovu, jer tu rade VTO ako bude bilo potrebe za tim....
nadam se da ćemo naići na ljubazno osoblje koje će nam izaći u susret i sve objasniti, jer nemamo pojma, tek ulazimo u celu ov priču. nisam ni znala sta je azoo do juče.

uplasena

Broj poruka : 20
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od cicsa80 25/5/2011, 15:59

Uplasena, dobrodosla u ovaj divni kutak. Za ovo vam treba pre svega mirna glava! Videcete sta ce vam urolog reci, pa onda u akciju. Mi smo vrlo brzo odradili neke analize , cini mi se u roku od dva meseca smo saznali osnovno u cemu je problem. Procitaj malo ovde sta su drugi pisali i kako su resili i resavaju problem. Svaka situacija ima izlaz i svaki problem svoje resenje. Budite istrajni i hrabri a mi smo tu da pomognemo koliko mozemo! Srecno! zagrljaj
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 14 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu