KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 14:40

Zoka83 ::Pa ne znam na osnovu cega su rekli da ima " bolest testisa" ako su svi nalazi uredni...
Javice ti se neko vec vezano za donora, ja zaista ne znam Azoospermia - Page 6 Icon_redface

Jos jedno pitanje: ako tm nisu nasli ni biopsijom nijedan spermic, kako su preporucili ICSI? Sa cim da ga rade ako nema spermatogeneze?

preporuka za icsi je bila na osnovu nalaza kariotipa, fsh, mikrobiološke pretrage urina i ejakuata, ultrazvuka te pregleda testisa.
ja sam prošla dugu stimulaciju ( 48 injekcija). taj dan kad sam ja imala punkciju on je imao biopsiju i nisu ništa našli niti smo dobili kakvo objašnjenje.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 14:43

rađena je tesa, nije nađeno ništa a objašnjenje doktora je da on nije zaćepljen jer su kanali ušćuvani , da najvjerojatnije ima neku bolest testisa ali nismo dobili nikakve preporuke kakve pretrage raditi dalje i kakva je to bolest.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Republica 16/6/2010, 14:48

Uhhh covece,vi ste sve proshli i na biopsiji nisu nashli ni jedan spermic.Veliki propust jer to se radi pre stimulacije.Jer kao shto sam rekla ako nema spermica u pasemeniku gde su sazreli uz pomoc belancevina i enzima i dalje da putuju ja ne znam kako su onda predlozhili ICSI?
Pazi ja neshto malo znam o ovome jer sam citala za jednu blisku osobu prijatelja i pokushala da saznam i objasnim mu njegov problem.Nemam reshenje vec eto pokushavam da ti kolko toliko pomognem.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Republica 16/6/2010, 14:56

Marija moram da palim sada ali veceras mozhemo nastaviti:
Evo ti site gde mozhesh videti koje bolesti mogu da uzrokuju vash problem:

http://www.medicina.hr/clanci/povecan_testis.htm
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od bak 16/6/2010, 15:37

Marija, gde zivite? Gde god da ste, ima puno klinika koje su specijalizovane za probleme vezane za sterilitet, neko mora sesti, posvetiti se vasem slucaju i objasniti mogucnosti.
"Bolest testisa", bez dijagnoze, zvuci sarlatanski, izvini, ali tako meni zvuci.
Kao kad bi rekla "neka zenska bolest". Svaka bolest ima ime, a kad otjkrijete koja je, znate sa cime se botite.

Neozbiljno je sto su dozvolili da ti primas stimulaciju, a tek onda oni traze spermice.
Procunjaj malo ovde po sajtu, imas iskustva iz raznih klinika, iz raznih zemalja. Verujem da ce te naci resenje.


Dina, Fsh mu je jako uvecan. Postoje narodni lekovi za njegovo spustanje, potrazi ovde na sajtu, ali kolio ja znam ni jedan " pravi" lek. Povecan FSH kod zena ukazuje na meopauzu, kod muskaraca na smanjenu ili nikakvu proizvodju spermatozoida.
Nisi dala referentne vrednosti, ali ako su slicne kao ovde, onda je to tako.

Taodje, ima tema o donaciji, potrazite.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 15:43

m smo iz zagreba.
da povecani fsh govori da nema proizvodnje sperme.
mi smo bili na svetom duhu u zagrebu u postupku.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od HappyGirl 16/6/2010, 15:52

dina ::Rekli su da mozemo ici na biopsiju i da mozemo isto traziti donera.
Dina je l ovo govoriš o nalazu tvoga muža?

Marija, strašno je da te stimulišu a da pre toga nisu uradila spermogram, ja bi iz te klinike pobegla glavon bez obzira jer tu očigledno rade teški amateri.
Inače ako ste prošli sve napisano  iskreno šanse verovatno ne postoje. Mislim da su vam predložili icsi ako se odlučite za doniranu.Sve u svemu guglaj , raspituj se i menjajte kliniku i odradite sve analize ponovo jer kad nisu znali da pre kretanja u postupak treba da uradei i spermogram onda iskreno nisam ni sgurna da li su i svi ovi nalazi validnia i izjave dr " neka bolest" i slično. Držim fige i navijam da uspete!


Poslednji izmenio HappyGirl dana 18/10/2016, 22:46, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 15:55

hvala!

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 16/6/2010, 16:07

Da to je nalaz mog muza. Sad ocekujemo kapi od travara koje je mama preporucila i stvarno se nadam da ce nesto spermica se pojaviti dovoljno za ICSI.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od bak 16/6/2010, 16:27

Marija, imas na HR sajtu "Roda" mnogo vise iskustava sa klinikama iz Hrvatske. Verujem da ti zenice mogu preporuciti dr koji ce se pozabaviti vasim problemima. Takodje imas ovde a i tamo teme o klinikama u Sloveniji, pogledaj. A sto da ne i klinike u Madjarskoj, Ceskoj, pa i Srbiji, bar smo blizu!

Dina, srecno sa kapima, ne znam koliko ti imas godina, ali ja ne bih mnogo cekala. Ako se odlucite za dnaciju, ipak su mnogo vece sanse dok si ti mladja! U svakom slucaju, srecno!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 16/6/2010, 16:38

Marija sto se tice donora,ja sam cula je najbolja klinika za to Pronatal(Prag),pa smo odlucili da odemo tamo.
Ne razumem dijagnozu"bolest testisa" i sto su bili neozbiljni u vezi tvoje vantelesne...Cudno mi je sto je tvom muzu sve ok(sto se tice hormona i ostalih analiza)a nema spermatozoida.Moj savet ti je da potrazite misljenje nekog drugog lekara i onda ako se poklope misljenja vidite sta cete dalje.Mi smo bili kod tri doktora pre nego sto smo se odlucili na ovaj korak.
U svakom slucaju zelim vam sve najbolje. Azoospermia - Page 6 639820
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 16/6/2010, 16:39

Ja imam 28 godina a muza 31

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od HappyGirl 16/6/2010, 16:49

Jelena nije čudno ali nije uobičajeno, koliko sam guglala čitala sam za takve slučajeve sve kao ok a nema spermatozoida. Ko zna šta sve još ima uticaja na priču a da nije otkriveno...Mada ta klinikakoju pominje marija po iznetom je očigledno za izbegavanje.

Dina tm već godinu dana koristi tribestan i još nešto i koliko vidim nema pomaka a kakve sad kapi krećete.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 16/6/2010, 17:05

Kapi sto je od maje muz korisitio i pomogle mu. Od travara jove.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 17:08

budemo tražili drugo mišljenje i ako dijagnoza ostane ista idemo i mi put Praga.
ima li u sloveniji, austriji ili negdje bliže još koja klinika koja radi sa donorom sperme?

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 16/6/2010, 17:15

Ja bi bila sretna da moj muz hoce da radimo sa doner sperma.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 17:16

moj muž nije hto ni cuti o donoru niti o posvajanju ali nakon biopsije kad je postal svjestan da nemožemo imati bebu sam je predložil da idemo na donora sperme.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nabla 16/6/2010, 17:18

Marija, dobro dosla! Azoospermia - Page 6 Icon_biggrin

Slovenci rade donaciju samo svojim drzavljanima, ali zato makedonci rade svima - uvoze spermu iz Danske. Mi imamo dve forumasice koje su tako zatrudnele u makedoniji na klinici Mala Bogorodica - Sistina.

Mada, uglavnom se cure sa ex YU prostora odlucuju za Pronatal u Pragu - tamo radi dr Tonko Mardesic i sva komunikacija s docom je naravno na hrvatskom. Imas na podforumu "Klinike..." temu i o Maloj Bogorodici i o Pronatalu. Takodje na tom podforumu i imas temu o klinici u Briselu- tamo je jedna nasa foruimasica isla na konsultacije vezano za IVF zbog tih TESE i ostalih procedura (ne razumem se bas preterano u to).

Takodje, ko sto je Bak spomenula na HR forumu Roda imas takodje dosta podataka o azzo i Pragu.

Inace, cudi me da si tako prosla na SD. Tamo rade dr Lucinger i dr Bauman ako se ne varam, a oni su odlicni docovi. Verovatno su ocekivali da ce naci nesto na punkciji, a mozda nemaju zamrzivac da su pre tvoje stimulacije uradili punkciju. Ne znam, bas sam iznenadjena!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nabla 16/6/2010, 17:21

dina ::Ja bi bila sretna da moj muz hoce da radimo sa doner sperma.

Dina, za takvu odluku nekima treba ipak malo vremena. Nemoj da forsiras, ali nemojte ni da dignete ruke od te opcije. Polako, verujem da ce vreme uciniti svoje.

Azoospermia - Page 6 582639
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 17:22

I ja sam bila iznenađena jer su svi bili uvjereni da je on samo zacepljen i da ima spermica.
Užas, jako nam je tesko sad jer se na to uopce nismo pripremili.

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nabla 16/6/2010, 17:30

marija26 ::... svi bili uvjereni da je on samo zacepljen i da ima spermica.

Da, verovatno su te zato unapred stimulisali!
Bas cudno da ih nema.

Ovo ti je link za hrvatsku Rodu za podforum o potpomognutoj- videces na toj strani imas temu "azo statistika", a gore medju lepljivim temama imas temu i o Pragu-Pronatalu

http://forum.roda.hr/forums/87-Potpomognuta-oplodnja


Takodje, ja sad ovde nemam adresu dr Radoncica - on ti radi na poliklinici Vili u Zagrebu i izuzetno je dobar doca. Oni, mislim ne rade punkciju, al te bar moze posavetovati gde da odes i sta se jos sve moze uciniti. Klinika je negde u Ilici- pri kraju ulice blize Svetom Duhu. Vidi sa Curama sa Rode koja mu je adresa, pa ako imas mogucnosti odi kod njega na konsultacije. On je mlad doca i prati sve savremene trendove i izuzetno je prijatan i umirujuci!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nabla 16/6/2010, 17:34

Na ovom linku su ti kontakti za Ljubljanu i Maribor - oni rade te metode TESA....i ostalo.
Mozda i kod njih da zakazes?

https://kutak.forumotion.com/klinike-doktori-apoteke-lekovi-f41/vodic-kroz-ivf-klinike-u-zemljama-bivse-yu-t792.htm
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 16/6/2010, 18:41

kada je u pitanju donorska sperma koji se postupak upotrebljava, ivf ili inseminacija?

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od marija26 17/6/2010, 10:12

brinbili ::Cao tanjice Azoospermia - Page 6 490909
Dobro dosla u ovaj nas mali kutak.Nadam se da ces ovdje pronaci odgovore na svoja pitanja i nedoumice.
Moj muz ima azoo,i vjerujem da ste u soku.I mi smo nalaz ponavljali tri puta jer nismo mogli da vjerujemo.Urolog je odradio potrebne analize i ultrazvuk,sve je bilo uredno.Odradio mu je i biopsiju testisa kojom je nadjen kvalitetan materijal koji je zamrznut na klinici za VTO i sa tim radimo ICSI metodu...Detaljnije mozes procitati u PDF-u Korak po korak--Nase price-- i u mom VTO dnevniku,da se ne bih ponavljala previse...
Nemoj da gubis nadu,jer za sve postoji neko resenje...samo se treba boriti Azoospermia - Page 6 582639
Srecno Azoospermia - Page 6 86719

PS:nisam sigurna koiko blo kakva terija moze pomoci kod azoo...mm je vise od godinu dana pio razlicite ljekove i primao inekcije...rezultat-nepromijenjen... Azoospermia - Page 6 Kopfschuettel

Možeš li mi molim te reci kakvi su bili nalazi tvog muža i kakve je sve pretrage obavio da se doktor odlucio na biopsiju?

marija26

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od brinbili 17/6/2010, 12:01

Cao Marija Azoospermia - Page 6 490909
Kao prvo zelim ti svu srecu ovoga svijeta i da ti Bog da puno snage i volje da sve ovo prebrodis...Zelim da iz ove borbe izadjete kao pobjednici,kao i mi,jer evo kao sto vidis po tikeru, nama se sreca osmjehnula posle trece VTO...
Sto se tice analiza koje je mm radio bile su iste kao i kod vas,osim sto nismo radili kariogram,a od hormona smo radili sve polne hormone+hormone stitne zlijezde....Njegov spermogram je bio 0...
Dr je odmah predlozio biopsiju i usput saniranje Varikocele (vene) koja i nije bila bas izrazena ali je usput i nju sredio...Nadjeni su spermat. u tkivu i sa tim smo radili 2 VTO,a za trecu VTO smo radili punkciju testisa kojom je nadjeno svjeze sjeme i ta VTO je uspjela...
Meni isto nije jasno kako su vam rekli da je u pitanju opstruktivna azoo,a da nista nisu nasli?...I bolest testisa??
Pokusajte da nadjete nekog dobrog urologa da to provjerite,a i treba uraditi citav hormonski status....
Srecno Azoospermia - Page 6 582639
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Azoospermia - Page 6 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu