KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

+17
BiKsi :)
djole42
cvrle76
Kockica
KoMetaK
Sneza
dr mali pariz
viktorija
lolipop
kristina33
maza1972
JocY
Mali Princ
MAAKKI
heart84
lena
cmokrode
21 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 15/6/2011, 09:00

Hvala Biksi srca1 Kad god mi se smrkne zbog gore pomenutog problema setim se tvog neunistivog vedrog duha i optimizma koji prsti na sve strane as
vv likeit
Mm i ja smo krenuli sa prikupljanjem rezultata koji su nam potrebni za VTO o trosku drzave. Moj doktor u Pancevu mi je rekao da ne smemo da cekamo jer, po njegovim recima, imam lenje jajnike a i rezultati spermograma su na donjoj granici (pokretljivost 30%). 20. juna, u 5 sati ujutru cemo stati u kilometarski red ispred Klinickog centra kako bi pregled kod urologa zakazali za jul. Bice to pravi stampedo, pa ko ziv - ko mrtav borba
Valjda se nasa zemlja tako bori sa sterilitetom sestro slatka
Sreca da smo skoro bili na VTO pa vec imamo uradjene neke analize Rolling Eyes
U svakom slucaju, nadam se da ce to biti tema nekog buduceg, pozitivnijeg VTO dnevnika roda
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od noja 15/6/2011, 09:29

cmokrode draga dobrodošla i samo napred hraboo !
mi smo uglavnom tamo gde se puno čekića otišli kod privatnog da bi se malo rasteretili, 3keka je urolog da pogleda rezultate sperm. i da da neku pametnu konsultaciju, sva sreća što imaš gotovo sve rezultate, mi navijamo da već sledeći vto koji budeš radila bude završen sa trocifrenom beturinom ako i ne pre sad ide more, plaže, sunce osmeh srce
i tebi ćuu reći za bioastin koji je sjajan malo izgooglaj za spermu odličan
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od BiKsi :) 15/6/2011, 12:10

cmokrode ::Hvala Biksi dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 694552 Kad god mi se smrkne zbog gore pomenutog problema setim se tvog neunistivog vedrog duha i optimizma koji prsti na sve strane dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 47111
Embarassed Blagodarim na ovim lepim rečima! Embarassed Izgleda da i nisam baš svesna da sam toliko okolopršteća energija! lol!

Jeste li već ranije bili kod urologa na Kliničkom, da li se zakazuje i prvi pregled? Ja ovog meseca idem na Institut za endokrinologiju pri Kliničkom, jedna ljubazna teta mi reče da se prvi pregled ne zakazuje! E sad, ja bih volela da je tako i za urologa!

Pošto će ti Hepi zaključati ovaj dnevnik, jer nisi više u postupku, možemo da nastavimo priču i ćakulanje na temi Korak po korak na putu do bete!

pozdrav
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 15/6/2011, 12:32


Nema na cemu. Moram ti priznati da smo mm i ja uzivali u vicevima iz tvog dnevnika koje ste postavljale ti i druge trudilice. Bar zbog toga mi je drago sto to nije bio najkraci dnevnik i od sveg srca ti zelim, sto skorije ispunjenje tvoje najvece zelje. To isto zelim i svim trudilicama.
Ja sam isto jednom bila na Klinickom centru da zakazem kod endokrinologa ali posto se nisam dovoljno laktala, slobodnih termina je ponestalo kad sam se nasla na korak do saltera. Sledeci put sam uspela da zakazem. Tacnije, tada se zakazivalo i ako se dolazi prvi put. Sada sam zvala Urolosku kliniku, rekla im da smo iz Panceva i da prvi put dolazimo kod urologa iz pomenutih razloga, ali mi je jedna ljubazna gospodja jos ljubaznije objasnila da treba da dodjem sto ranije. Rolling Eyes U svako slucaju, puno ti hvala na sto si mi skrenula paznju i vidimo se na temi Korak po korak do bete. ff
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od dragmilk 15/6/2011, 13:43

Samo napred, ne daj da te bilo sta poremeti u nastojanju da postanes majka zagrljaj
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od dr mali pariz 15/6/2011, 16:45

Cmokrode,tek sad vidim da si mi odgovorila još pre sedam dana... Embarassed
Svakako,želim vam samo sreću u narednom postupku,a što se tiče ovog,pamti samo reakciju na hormone,i broj tih ampula,da bi olakšala put dr koji će te voditi.
Ne verujem da od progesterona nije uspelo,kao i to da se siofor ne pije u trudnoći.Ono što je eminentno je da odavno na tim uputstvima,pa i za najbezazlenije vitamine,piše strroga kontrola u trudnoći-iz prostog razloga,jer niko ne želi da snosi odgovornost za nečiju trudnoću...siofor,ako je prepisan,on je preko potreban,kao i taj progesteron,jer s obzirom da u sebi nemaš žuto telo,progesteron moraš unositi putem injekcija ili tih vaginaleta-tableta...
Mali savet-manje čitaj ta uputstva,a više se osloni na dr-a.Uz poštovanje prema tvojoj struci, moramo priznati da se razlozi odsustva implatacije još uvek ne poznaju u potpunosti, stoga neuspeha će uvek biti dok se u nauci o VTO uopšte,i svim nj. segmentima, ne poskoči konačno na stepenik više.
dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 338438
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od malenaa 16/6/2011, 12:16

draga zagrljaj
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 16/6/2011, 13:17

Mali Pariz, lol! Sto se tice Utrogestana, i moj ginekolog mi je potrvdio da taj lek moze izazvati krvaranje ako se daje pre 15. dana ciklusa, tj. da moze skratiti ciklus, tako da se tu uopste ne dvoumim. Duboko verujem da i farmaceuti zbog neceg postoje. Siofor i dalje pijem jer je praksa pokazala da od njega moze biti vise koristi nego stete, a da smo verovali doktorima - verovali smo Rolling Eyes Zato su isparile 4 500 evra a nista nismo uradili. Da ne mislis da mi je zao novca. Nije. Ta vrsta srece nema cenu, ali mi je zao sto su uvek vise bili zainteresovani za to kako da se okoriste na tudjoj nesreci nego da zahvat uspe. Posebno dr. Rada Vugdelic iz ordinacije Demetra. Dr. Sonja je nadam se odradila svoje, ali ni te gladne oci nikad necu zaboraviti. No
A evo malo i o zutom telu:
Za vreme dok se jajna ćelija kreće ka materici, folikul iz koga je izašla se transformiše. U ovoj fazi ciklusa folikul se ponovo veoma brzo uvećava, pretvara u “ žuto telo”, i počinje da stvara velike količine estrogena i progesterona. Pod uticajem ovih hormona sluznica materice nastavlja da raste.
Ne znam kako je moguce da nemam zuto telo kad imam ovulacije svakog drugog meseca. Rolling Eyes
Ipak ja sam veliki optimista. Ako je moja rodjaka, koja je menstruaciju imala 4 x godisnje, posle 7 godina zabavljanja sa deckom, sasvim neplanirano (jer jos nije bila zavrsila fakultet) hvala Bogu prirodnim putem ostala trudna, i za mene ima nade smajli angel Valjda sestro slatka
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 16/6/2011, 13:17

Maalena, cestitam od srca i zelim ti skolsku trudnocu ljubav
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od kristina33 16/6/2011, 13:32

Cmokrode imas zuto telo u prirodnom ciklusu, tj. kada se jc sama oslobodi iz folikula, ali kada se jc aspiracijom vade dolazi do ostecenja folikula i samim tim ne dolazi do formiranja zutog tela. Zasto bi svuda u svetu davali progesteron nakon punkcije?! Ako cemo verovati u teorije zavere farmaceutske industrije i doktora, onda ne bismo trebali nista ni da radimo, nego da cekamo pa ako se dogodi prirodno ok, ako ne, nista...
Ovo sto ti je dr rekao da si prokrvarila zbog Utrogestana, prvi put cujem da neko tako nesto izjavi, moram priznati da uputstvo nisam nikada procitala, ali sam mnogo toga citala na netu i nikada nisam srela nikoga ko je prokrvario zbog progesterona, cak naprotiv kad dodje do krvarenja uglavnom se poveca doza progesterona i u vecini slucajeva bude sve ok.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od dr mali pariz 16/6/2011, 14:17

Cmokrade,očigledno da me nisi razumela,ali eto i kris ti je objasnila.Draga,žuto telo NEMAŠ kad radiš postupak VTO,tako da progesteron MORAŠ na ovaj ili onaj način da unosiš (injekcije ili tablete).Iskreno se i ja pitam koji dr može da kaže da si prokrvarila zbog utrogestana...i svakako ću odsad svakom ginekologu da postavim to pitanje,ne-farmaceutu,da bih negde čula takvo mišljenje i tražila obrazloženje.
Tebi je ginekolog dao obrazloženje da ne treba pre 15.dana ciklusa kretati sa utrogestanom...Ja se stvarno pitam šta znači 15.dan u "namontiranom" ciklusu, kad si prethodno na supresiji, pa izostavljena ovulacija, a onda u sledećem se kreće sa stimulacijom...i da se ne prima supresija,nego odmah krene sa stimulacijom,opet-kakve veze ima 15.ili 12. ili ne znam koji dan??Sa utrogestanom se počinje onog momenta kad se odigra aspiracija,i još nigde nisam čula da se krenulo ranije.Sad mi ti odgovori.Da li si počela da piješ,ili vaginalno stavljaš-svejedno,utrogestan pre ili posle aspiracije?
I da...hvala na tom citatu o ovulaciji,obično kad nešto citiramo-navedemo izvor,a o tome sam znala mnogo pre nego što sam krenula u priču zvanu VTO...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 17/6/2011, 09:20

Niko nema zuto telo tokom VTO. To se valjda podrazumeva.
Sto se Utrogestana tice, ne volim da se ponavljam. Ako si citala prethodne postove mogla si da vidis da sam ga uzimala 3 x 200 mg vaginalno u toku dana. Uz svo duzno postovanje verujem da nisi ni pravnik, ni farmaceut ni ginekolog. U farmaceutskoj industriji proizvodjac lekova je duzan da izda uputstvo o koriscenju leka kao i da informise pacijenta o svim nezeljenim efektima koje taj lek moze da izazove i to radi pod krivicnom i materijalom odgovornoscu. To znaci, da ako kod bilo kog fizickog lica (tj. pacijenta) dodje do zdravstvenih komplikacija usled upotrebe nekog leka a u uputstvu mogucnost pojave takvog nezeljenog efekta nije navedena, proizvodjac odgovara pred zakonom. U uputstvu koje se odnosi na primenu Utrogestana pise da moze da skrati ciklus ako se sa terapijom pocne p4re 15. dana ciklusa. E to je vec pitanje za farmaceute, biohemicare i fiziologe. Da se vratim na moj slucaj. Ja imam cikluse koji traju 30 dana. Retko kad se desi da dobijem 1 dan kasnije ili ranije. Tada sam prokrvarila 7 dana ranije, bilo je sveze krvi, nesto manje nego kod regularne menstruacije( 60 - 70%), i trajalo je 5 dana, koliko mi menstruacija traje. Kada sam prestala sa Utrogestanom ponovo sam dobila. Trajalo je tri dana i kolicinski je iznosilo oko 30%. E sad, da mi je isla krv na nos verovatno verovatno bih se pitala sta nije uredu, ali ovako v Sto se tice citata, verujem da odlicno koristis Google. Pa ako uneses pocetnu recenicu u browser i kliknes
ENTER
sasvim sigurno ce ti izaci doticni sajt. Ili je mozda lepse kad je sve na tacnici kuvar1
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od dr mali pariz 17/6/2011, 09:49

Cmokrade, ne, nisam pravnik,i stvarno mi nisu potrebni pravni saveti koje mi pružaš ,a kad je utrogestan u pitanju.
Drugo,meni stvarno nije potrebno na tacni ništa servirati,ali pravila foruma su takva (kad već pišeš o pravilima koje farmaceutske kuće treba da poštuju,npr.) da se UVEK nevede izvor odakle se kupe info,a ne tako kako si ti uradila. Nema potrebe da mi vređaš inteligenciju,i da me opet-savetuješ-kako se koristi internet.
Opet, verovatno spoznavši da to o čemu si pisala i nema neke veze (kad je dan ciklusa u pitanju i upotreba utrogestana),nisi mi odgovorila KAD si ti počela sa upotrebom istih.To je jedino bitno.To što dobijaš tačno na 25 ili 30 dana,u ciklusu koji je stimulisan-nije bitno, jer obično se lekari trude da embrioni budu vraćeni onda kao i kad dođe do "prirodne opoldnje".
I još nešto...ako si već znala da nemaš žuto telo u ciklusu VTO, kome si postavljala uopšte te citate??
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 17/6/2011, 10:00

Tebi draga, jer si mi rekla da ja nemam zuto telo. O da imam ga, svaki put kad se oslobodjena jajna celija ne oplodi. Mi jesmo tu da bodrimo jedna drugu i da razmenjujemo iskustva, ali uz duzno postovanje, strucno misljenje bih ipak trazila od strucnjaka. Sad bi trebalo da se pozabavim nekim kreativnijim stvarima. Pozdravcici ff
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od dr mali pariz 17/6/2011, 10:03

O.K. nisi me razumela,niti jednu moju rečenicu...to da nemaš žuto telo ,dosad si valjda shvatila,mislial sam na taj ciklus u postupku,jer si zbog njega i otvorila dnevnik.
Inače,žuto telo postoji-u prirodnom ciklusu-bilo da se oslobođena ćelija iz folikula opodi ili ne...eto,i to za tvoju info.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 17/6/2011, 10:09

O da v
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od HappyGirl 17/6/2011, 10:32

cmokrode, drago mi je da si deo Kutka i nadam se da se ovde odlično osećaš. Koliko sam razumela nisi u postupku pa bi te zamolila da pročitaš uputstva za vođenje vto dnevnika i sva svoja pisanja prebaciš na korake.
Hvala na razumevanju i sve najbolje!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC - Page 2 Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu