KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

+17
BiKsi :)
djole42
cvrle76
Kockica
KoMetaK
Sneza
dr mali pariz
viktorija
lolipop
kristina33
maza1972
JocY
Mali Princ
MAAKKI
heart84
lena
cmokrode
21 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 6/6/2011, 11:21

Drage moje, pre svega bih zelela da Vas pozdravim, da cestitam svim buducim mama koje su imale tu srecu da ostanu trudne i da pozelim puno srece onima koje ce to tek biti. Vec skoro godinu dana citam vase dnevnike vezane za IVF i sada je dosao dan da podelim svoje iskustvo sa svima koji citaju ovaj forum u nadi da ce im isto biti od koristi. Ja imam 35, suprug 34 godine. Posle trogodisnjeg neuspeha da postanemo roditelji pocinjemo sa ispitivanjima. Kod njega 30% spermatozoida pokretno - normospermija. Ja - redovni ciklusi, ovulacije svakog drugog meseca. Nakon HSG-a utvrdjeno da imam nesto duze jajovode od kojih je jedan potpuno prohodan. Sto se tice drugog, kontrast je stigao samo do jajnika - nije prosao u Duglasov prostor. Jajnici policisticni = mnostvo folikula koji nikako da sazru i oslobode jc. Na jajniku kojim se zavrsava prohodni jajovod konstatovana cista od 14 mm koja stagnira i za koju su svi doktori kod kojih smo bili rekli da se ne dira i da je suvise mala da bi imala bilo kakav uticaj na plodnost (Ivanovicka, Dokic, Tulic, itd).
Suprug i ja nestrpljivi, citamo sve najbolje o PFC-u i dr Lazarovskoj. Na Novom Beogradu pronalazimo dr Radu Vugdelic koja je radila sa Sonjom i krecemo na pripreme. Hormonska terapija traje 8 dana, svako vece po 3 Gonala uvece, od 3. dana ujutru primam i Cetrotid. Cene u Beogradu za Gonal 3500 i kupuje se samo po porudzbini. U Novom Sadu ga ima u prodaji, cena 2800. Cetrotid u Beogradu 4000 din. a u Novom Sadu 3800.
Naravno, krecemo u NS po lekove. Svi pregledi koji su do tada kod dr Vugdelic do tada kostali 5000 din. deset dana pred put kostaju 6000 din. bez ikakvog fiskalnog racuna. Fiskalna kasa je tu ali se ne kosristi. Terapija je produzena na 9 dana tokom kojih smo navodno morali 3 puta na UZV (ona od 6000) i ako je po recima dr. Lazarovske prvi trebalo uraditi tek nakon 8. dana zbunjen . Nakon odgovarajuce terapije krecemo u Prag sa 14 folikula koji su ocenjeni pozitivno. Cinjenica da se 7-8 folikula nalazilo na jajniku na kome je i cista bila je ohrabrujuca.
U Pragu odsedamo u hotelu Belvedere i javljamo se u PFC. Sutradan mi rade punkciju. Navodno je dobijeno 9 jc od kojih jedna treba da sazri za par sati. Dr. Sonja nam kaze da ce tu sigurno biti 9 embriona i pocinje da nas ubedjuje da nakon transfera preostale embrione treba zamrznuti. Ja odgovaram da sam biolog, da odlicno poznajem razvice i da znam sta znaci raditi sa svezim materijalom a sta sa zamrznutim. To ne znaci da oni koji su se odlucili na zamrzavanje treba da se obeshrabre. Ne. Jer ovo je igra u kojoj nema pravila i u kojoj svako treba da slusa svoju intuiciju. Ali nisam zelela da nas prisiljava na zamrzavanje koje kosta 300 evra, pri cemu se jos uvek ne zna koliko ce embriona doziveti dan transfera. Onda nam je dala da potpisemo 3 ugovora: 1. koji se odnosio na uslove vrsenja punkcije, 2. koji se odnosio na uslove IVF-a i 3. kojim se pravno regulise proces zamrzavanja. Kada sam ponovila da je jos uvek rano za razgovor o zamrzvanju rekla mi je da ce "onda morati malo da nas pritisne" Rolling Eyes . Sve u svemu, dan transfera je pomeren za 4 dan nakon oplodjenja in vitro i javljeno nam je da je ostalo samo 4 embriona.Od dana punkcije (13. dan ciklusa) uzimam utrogestan od 100mg (3 x 2 vaginalno), uzimam 10 mg folne kiseline i 5 mg pronizona. Onda nas je uvela u sobu da nam pokaze embrione. Oni su tada bili u fazi kada jasne granice izmedju celija nisu trebale da budu vidljive. To je svakako vazilo za prva dva embriona koja su po njenim recima bila sjajna, kod treceg se na 70% povrsine nisu videle granice a kod cetvrtog su celijske opne bile vidljive na celoj povrsini sto znaci da je prestao sa razvojem. Obzirom na moju skromnu gradju predlozila mi je da mi ubace 3 embriona a da se bar zamrzne 4. embrion sto sam odbila jer tome nisam videla svrhu. Na kraju joj kazem iskreno:"Cak i da je 4. embrion ziv suprug i ja ne bi finansijski mogli sebi da priustiomo jos jedan dolazak naredne dve godine jer ce nas sve ukupno (bez zamrzavanja) doci 4 500 evra sto je u Srbiji za nekog sa prosecnom platom veliki novac. Ona me pita gde radim i kako to da kao buduci doktor nauka (biolog) imam prosecnu platu. Htela sam da je pitam zasto onda ona nije ostala u Crnoj Gori, odakle je rodom i gde je doktorirala, kada i tamo mogu da se zarade velike pare, ali mi moje vaspitanje to nije doyvoljavalo. Nakon izvrsenog transfera nastavljam sa terapijom i sutradan putujemo kuci. 8. dana nakon transfera sam prokrvarila. Prva dva dana iscedak poput bele kafe, ostala 3 sveza krv. Citam uputstvo za upotrebu Utrogestana u kome jasno pise da isti lek skracuje ciklus, tj. dovodi do krvarenja ako se sa terapijom pocne pre 15. dana ciklusa. Zovem doktorku da pitam za savet. Ona mi kaze da je sve u Bozijim rukama i da pijem vitamin C. 17. dana radimo test - negativan, beta - 0.1 Crying or Very sad . Zovem doktorku da je pitam kada da prestanem sa terapijom - ona je zauzeta. Zovem drugi dan - ona je zauzeta. Zovem Mirnu i dobijam odgovor. Ona mi kaze:"Ostacemo u kontaktu", a ja njoj:"Hvala Vam na svemu" i ne sta da mislim. Samo znam sta osecam ... Danas mi je prvi radni dan i srecna sam sto sam sama jer mogu da placem na miru. Ipak, svima koji su odlucili da krenu tamo zelim da im se posreci i da napomenem da je ova tema napisana iz dva razloga: 1. kao jedno iskustvo vise i 2. iz potrebe da sa vama podelim ono sto smo suprug i ja prosli.
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od lena 6/6/2011, 11:40

Draga Cmokrode, kao prvo, dobrodosla na Kutak...
Iz sveg srca ti zelim da sto pre prebolis ovaj neuspeh, neka ostane iza vas... pa da sledeci put bude zaista srecno i bericetno!!!
dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 0913
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 6/6/2011, 11:47

Hvala srce
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od heart84 6/6/2011, 11:49

Draga dobrodosla, zao mi je sto je tako ispalo, ali glavu gore i idemo dalje to nam jedino preostaje, da se borimo do kraja poljubac
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od MAAKKI 6/6/2011, 12:16

Draga Cmokrode dobro dosla na Kutak, zao mi je sto je tvoj ishod bio takav, ali videla si da nisi jedina i da su mnog od nas prosle slicne situacije ne jednom nego vise puta. Zelim ti da sto pre prebolis ovo i ostavis iza sebe, kako neko rece na Kutku sve nam se da u odredjenom momentu, pa tako da i ti samo treba da sacekas taj momenat. zagrljaj
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od Mali Princ 6/6/2011, 13:27

Comkorde, dobrodosla na Kutak. Zao mi je zbog tvog loseg iskustva i negativnog ishoda... Crying or Very sad
Ne dozvoli da te ovo poremeti, samo gledaj napred i dace Bog da sve bude kako treba.
Mozda sada nije momenat, ali vidim po godinama da ulazite u program oplodnje o trosku drzave- odmorite se, prebolite, pa kad osetite da je pravi momenat, konkurisite.
Sve najbolje vam zelim! ljubav
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 6/6/2011, 13:50

Drage moje, hvala na podrsci srca Danas cu malo da se priberem a onda u nove pokusaje. molitva Da li mozda neko zna koja je procedura za prijavljivan je za program oplodnje o trosku drzave i gde se konkurise? ng
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od JocY 6/6/2011, 14:02

Cmokrode samo napred, mislim da sve o VTO o trosku drzave imas na temi
https://kutak.forumotion.com/t426-vantelesna-oplodnja-o-trosku-osiguranja-rzzo procitaj tamo pa ako imas neka dodatna pitanja slobodno pitaj. U sustini je jako jednostavno (iako ne izgleda na prvi pogled) osmeh srce
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 6/6/2011, 14:08

Jocy, hvala od srca. Mislim da sam pronasla trazenu temu. Sutra idem kod svog ginekologa pa cemo videti sta dalje ff
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od maza1972 6/6/2011, 21:09

Cmokrode,žao mi je što si imala negativno iskustvo.Ali,nisam razumela zašto ste krenuli od pokušaja u Pragu,kada vaši nalazi nisu uopšte loši, većina parova sa lošijim nalazima prvo pokuša ovde kod nas, a Prag ostaje kao poslednja opcija. osmeh srce
Ako imaš pitanja oko papirologije i prikupljanja nalaza,gde šta obaviti ,tu sam...na "Koracima".
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 7/6/2011, 09:39

Mazo1972, puno ti hvala. Popodne idem kod svog doktora da se dogovorimo oko toga sta dalje. Pre no sto smo krenuli za Prag rekao mi je da misli da nam nije neophodna vantelesna jer je spermogram uredu, oba jajnika su funkcionalna a jedan jajovod potpuno prohodan. Problem su jedino ovulacije koje se ne desavaju svakog meseca, sto se moze regulisati terapijom. Ja sam medjutim, bila nestrpljiva.
Mislila sam, ako su toliki parovi, koji su godinama pokusavali da dobiju bebu, iz prve u Pragu ostvarili svoj san, uspecemo i mi. Ali onda sam se setila da mi je doktorka rekla:"Sto vise pokusaja imate iza sebe veca je verovatnoca da ostanete u drugom stanju. To nama onda govori u kom smeru treba da idemo..." Kada mi je to rekla kao da me je polila hladnom vodom. Tek onda sam shvatila da i oni kao i sve njihove kolege u pogledu steriliteta "pipaju u mraku". Samo sto je, nakon duzeg pipanja veca verovatnoca da nadju prekidac i upale svetlo. Zato je vecina zena sa ozbiljnijim zdravstvenim problemima i vecim brojem godina, hvala Bogu, uspela iz prve. U resavanju njihovog problema pomogli su prethodni pokusaji VTO i propusti do kojih je tada doslo. Sve u svemu danas cemo se dogovoriti sa doktorom sta dalje. Ja sam sa sajta RZZO odstampala sve informacije potrebne za ulazak u program VTO o trosku drzave, pa ako negde zaskripi bicu slobodna da pitam za savet. Puno cmokica i hvala od srca ljubav
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od kristina33 7/6/2011, 10:49

Cmokrode zao mi je sto imas tako negativno iskustvo iz Praga...
Buduci da imas policisticne jajnike prvo sto treba da uradis, ako vec nisi je OGTT. Ako utvrde da imas IR, uz lekice za to je moguce regulisati i cikluse, tj. ovulacije, a onda ce i trudnoca doci...
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 7/6/2011, 10:57

Vec sam radila OGTT. Doktor specijalista mi je rekao da je sve uredu i da su odstupanja zanemarljivo mala, a Ivanovicka, kao i ostali ginekolozi kod kojih sam bila, su mi preporucili Siofor 500mg i njega nisam uzimala samo tokom IVF jer se sa tom vrstom terapije prestaje cim se embrioni nadju u organizmu.
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od lolipop 7/6/2011, 11:01

Cmokrode prvo da ti poželim dobrodošlicu u naš kutak. Jako mi je žao zbog tvog neuspjeha, ali nema padanja glavu gore i samo naprijed ka cilju.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od viktorija 7/6/2011, 11:46

Cmokrode zao mi je zbog vaseg neuspeha ali verujem da ce sledeci put biti sve kako treba.
Moje skromno misljenje je da trebas da pocnes da koristis siofor i ako budes citala iskustva devojaka sa ovog foruma videces da je mnogima pomogao.
I ja imam blaga odstupanja insulina ali sam ipak koristila siofor 7 meseci, uradila svoju prvu vto i sada nosim blizance.
Po savetu reproduktivnog endokrinologa i dalje koristim siofor 2x850 i sve do 6 meseca kada cemo ga postepeno izbaciti.
Prosetaj malo po temama narocito o ogtt i nadam se da ce ti nasa iskustva biti od znacaja...
Veliki pozdrav
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 7/6/2011, 11:56

Draga Viktorija, tako mi je drago zbog tebe. roda roda
Meni je terapija zapravo bila 2 x 500 mg Siofora ali danas cu sa doktorom jos jednom razmotriti i tu temu i n arvno procitati sve o OGTT na forumu
Veliki pozdrav za vas troje srca1
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od viktorija 7/6/2011, 12:11

Hvala puno Very Happy Navijamo da sve bude savrseno i da se ubrzo upises u trudnicke dnevnike dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 275568
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od dr mali pariz 7/6/2011, 19:06

Cmokrode,kao prvo,dobrodošla među nas,na Kutak dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 338438
kao drugo-baš mi je žao što vam postupak nije uspeo,i iskreno se nadam da će vam sledeći biti berićetan.Navijam za to dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 216281 dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 216281 dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 216281
a treće,četvrto itd. Very Happy imam nekoliko pitanja:
1. kako je izgledao tvoj protokol-sve do detalja,od kog dana ciklusa,i je l bilo kontracepcije i supresiva...
2. da li ste radili običan IVF?
3. da li ste radili embrionalni monitoring?
4. jesi li razgovarala sa nekim od ginekologa o svojoj sumnji da si od progesterona prokrvarila? To mi je malo čudnjikavo...
5. zašto si pila pronizon??navela si da je tvoj problem samo PCOS...nisi antitela spominjala...
6. jesu li ti ostali hormoni o.k.? štitna?
7. odakle ti to da se siofor ne pije u trudnoći? Znaš li da su mnoge žene "uz njega" zatrudnile,i normalno ga pile do nekog 3. ili 6.meseca trudnoće? Pročitaj po trudničkim dnevnicima...
8. sem navalentnosti da platite 1 mebrion zamrzavanja,što mislim da je suludo,kao i bacanje embriona...(da li je postojala mogućnost i taj 4.da vratite?) da li još na nečemu zameraš dr Sonji?
Inače...nije baš tako da se sa brojem pokušaja povećava šansa za uspeh... No nažalost,nije tako....
Preporučila bih ti ,pre sl. postupka da odradiš pretrage na trombofiliju,kao i OGTT sa insulinemijom-opet,kao i pretrage na sva antitela,kako bi bila mirna...ako već sve to nisi uradila.
da!
Sa srećom idući put! dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 338438
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cmokrode 8/6/2011, 12:47

Mali Pariz, puno ti hvala na podrsi. srce Posto ima puno pitanja, krenucu sa odgovorima :

1. Devet dana sam svako vece u isto vreme sam dobijala 3 x Gonal F, a od treceg dana svako jutro po jedan cetrotid. Prekosutra cu ti napisati od kog do kog dana ciklusa jer su mi papiri kod doktora.
2. Nismo radili obican IVF vec uz ICSI metodu.
3. Embrionalni monitoring je radjen i zato su mi umesto 3. transfer uradili 4. dana kultivacije. Bio im je potreban jos jedan dan monitoringa da bi se izdvojili najbolji embrioni.
4. Sto se progesterona tice u uputstvu za koriscenje Utrogestana (to je cist progesteron uz dodatak nekih biljnih ulja kako bi se lakse koristio
vaginalno) pise da da moze da skrati ciklus tj. izazove prevremeno krvarenje ako se sa terapijom pocne pre 15. dana ciklusa. Doktorka mi je rekla da sa Utrogestanom krenem 12. dana nakon punkcije kako bi matericu pripremili za transfer zbog cega mi se ciklus i skratio, tj. zbog cega sam prevremeno prokrvarila. U manoj meri, ali je ipak bilo sveze krvi. Da bi dobila menstruaciju, posto su testovi za trudnocu bili negativni, Mirna mi je rekla da prestanem sa terapijom ukljucujuci i Utrogestan.
5. Doktorka mi je tada, 12. dana ciklusa prepisala i Prednison od 5mg dnevno tj. Pronizon kako se kod nas zove. Sto se tice antitela, i te analize su bile uredu.
5. AMH je nesto nizi, sve ostalo je ok. ukljucujuci i stitnu zlezdu
6. Kada sam pocela da pijem Siofor prvo sam procitala uputstvo za uzimanje leka u kome jasno pise da ga ne smeju uzimati zene koje planiraju trudnocu. Onda sam se raspitala i saznala da ga vecina zena uzima da bi ostala u drugom stanju. Nekima je receno da prestanu sa Sioforom cim se utvrdi trudnoca, a meni je licno receno (dr Ivanovic) da bi trebalo da ga uzimam do 6 nedelje trudnoce ako Bog da.
7. Osim neizmerne teznje da me ubedi u nesto sto nema smisla iz cistog kortistoljublja, dr Sonji ne zameram nista. Taj embrion koji je preostao je potpuno prestao da se razvija jer su se celijske membrane jasno videle = vise nije bio ziv. Da li treba zamrzavati embrion koji nije ziv Da je bio ziv to bi vec bila tema za razmisljanje. Embarassed Na kraju krajeva, kao biolog koji je dobro potkovan iz razvica, genetike i molekularne biologije, slobodno mogu da kazem da i zamrzavanje u velikoj meri smanjuje vitalnost embriona i da ogranicen broj embriona prezivi taj temperaturni stres van tela majke, sto zamrzavanje zapravo i jeste. Zene nekada ipak imaju samo tu opciju. U mom slucaju su izgubljena 3 zdrava embriona, koja nisu dozivela veci temperaturni stres i koja su smestena tu gde bi navodno trebalo da budu, ali su izgubljena sva tri. Kao da su baceni No a nisu. Ipak rezultat je isti.
Sve je relativno i sve je u bozijim rukama.
MTFHR sam uradila. Ja sam heterozigot za pomenutu mutaciju tako da mi je doza folne kiseline povecana na 10 mg dnevno, a glukoza i insulin su ok. Pre siofora sam imala minimalna odstupanja insulina (0,2) a glukoza je bil OK. Sada je sve uredu jer vec nekoliko meseci uzimam Siofor.
cmokrode
cmokrode

Broj poruka : 16
Godina : 48
Location : Pancevo
Datum upisa : 19.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od Sneza 14/6/2011, 12:42

Cmokrode, drago mi je što si pronašla Kutak i nadam se da ćemo te čitati na nekim drugim stranama uskoro ...
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od KoMetaK 14/6/2011, 13:19

Cmokrode, pre svega, dobrodosla na ove strane!
Zao mi je sto ste imali takvo lose iskustvo, ali mi se cini da se ne zna zasto embrioni prestanu da se razvijaju intrauterino. Ti, kao biolog, to bolje znas. Nije mi samo jasno za utrogestan, da li si pocela da ga koristis 12. dana ciklusa ili 12. dana posle punkcije (tako si napisala). Ja sam ga u sva 3 postupka koristila od dana punkcije, prvi put sam isla bez kontraceptiva, a druga 2 puta sa, tako da se nisam ni opterecivala koji mi je dan ciklusa, jer se poremeti. Ni jednom nisam prokrvarila dok nisam prestala sa utrogestanom, zato mi je cudno tvoje iskustvo.
Ovde na forumu imas puno toga za citanje, drugarice su ti vec preporucile, pa vidi sta bi jos mogla da uradis. I, da, odi kod proverenog reproduktivnog endokrinologa, imas ovde na forumu imena i iskustva.
Glavu gore, sve cemo mi jednog dana biti mame! Vazno je samo ne odustati! zagrljaj
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od Kockica 14/6/2011, 13:31

Cmokrode, dobrodošla na kutak! Nadam se da ćeš na ovim stranama naći mnoga korisna iskustva. Želim da ti sledeći postupak bude uspešan i da ga radiš u Bg pošto mislim da nema potrebe ići u Prag, pogotovo što vaši nalazi nisu uopšte tako loši! Sve što ti želim je uspeh! osmeh srce
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od cvrle76 14/6/2011, 15:28

draga cmokrode, dobro dosla na kutak!!!!! nemoj dozvoliti da te ovo iskustvo obeshrabri, nego polako sakupite sve nalaze neophodne za izlazak na komisiju u RZZO i napred.... sve ce to doci na svoje....
sreca
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od djole42 14/6/2011, 22:52

Cmokrode ,dobrodošla i nadam se da ćemo te prozvati Cmokbebe Very Happy

Na zalost dešava se da i pored savršenih embriona ne dodje do trudnoće ....ko bude otkrio zašto,verovatno će dobiti Nobelovu nagradu.
Ako uporediš protokole cura sa foruma .....protokole klinika ...videćeš da su svi na isti kalup....utrogestan je klasika posle aspiracije ,bez obzira kog dana ciklusa je radjena ....tako da mislim da nije on "krivac"
Sve u svemu,idemo dalje....do cilja..... beba u kolicima

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od BiKsi :) 14/6/2011, 23:17

Cmokrode, dobrodošla na Kutak i što pre bila dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC 523476 ! Da ono što je ružno ostane daleko, a da ono lepše što pre dodje! Idemo dalje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC Empty Re: CMOKRODE -Zaista najkraci dnevnik -PFC

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu